Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet e jelenleg Magyarországon pitbull kutya fajtát tartani? fórum

Lehet e jelenleg Magyarországon pitbull kutya fajtát tartani? (tudásbázis kérdés)


6. e475b894d7 (válaszként erre: 5. - A74de3d08a)
2009. dec. 27. 14:01
Akkor jól tettem, hogy az enyémnek nem vágattam le a fülét és vételkor ragaszkodtam a törzskönyvhöz, hogy igazolhassam vele az Amerikai Staffordshire fajtáját, ami profi szinten majd száz éve más vonalon fut.
2009. nov. 29. 09:47

Az erre vonatkozó rendelet:

[link]

2009. nov. 29. 03:27
Lehet és van is sok. A lényeg, hogy ne harcoltasd és nem lesz semmi baj. Egyébként se lehet törzskönyvezni a pittet és a szomszéd néni vagy a rendőr bácsi még nem szakhatóság a kutya fajtájának a megállapításában. Amerikában több törzskönyves pittbullt versenyeztetnek egyben amstaff törzskönyvel is, ami pedig magyarországon is törzskönyvezhető. A lényeg az, hogy egészséges és normális kutyát tarts, akkor bajod nem lehet.
2009. nov. 28. 23:23
Lehet tartani, csak azt hiszem, az önkormányzatnál kell szólni. Azt hiszem, a jegyzőnek.
2009. nov. 28. 23:13
Úgy tudom lehet, bár törvénybe hozták, hogy nem szabad tenyészteni, de mégis sokan csinálják.
2009. nov. 28. 23:11
Lehet e jelenleg Magyarországon pitbull kutya fajtát tartani???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook