Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Internetes vásárlás fórum

Internetes vásárlás (beszélgetős fórum)

25. Hlover
2022. aug. 14. 16:35

Sziasztok!


Ha 1964-1981 között született, Magyarországon élők vagytok, kérlek szánjatok 3-5 percet a kérdőívem kitöltésére, amely a szakdolgozatomhoz szükséges. Nagyon kellene még 50 kitöltő. A téma az online/internetes vásárlással kapcsolatos.


Nagyon-nagyon köszönöm, ha kitöltitek a kérdőívemet:


[link]

2018. júl. 19. 15:25

Látom, itt többnyire azok vannak, akik meg vannak elégedve a netes vásárlással. Én is sokat vásárolok így, és általában nincs is gond. Van viszont egy oldal, a GRUPPI.HU, AHONNAN MINDENKIT ELTANÁCSOLOK!

Nézzétek meg ugyanezen az oldalon a "szokott valaki a gruppi-ból rendelni" topikot. Tele van panasszal. SEMMILYEN GARANCIÁT NEM LEHET ÉRVÉNYESÍTENI NÁLUK!!! Ezer udvarias levelet írnak, de ettől semmi nem megy előrébb. Aki hasonlóan járt velük, írjon, és együtt feljelentjük őket a rendőrségen! Nyilván csalják az ÁFÁ-t, azért kell annyi céget közbe iktatni: gruppi.hu, egyeditermék.net, vardex invest, stb.

2014. febr. 3. 08:35

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem.


Az történt hogy a hétvégén eladtuk a futópadunkat. Kiválóan működött, soha semmi problémánk nem volt vele. Eljött a vásárló, megnézte, kipróbálta, futott rajta, minden rendben volt. Aztán este felhívott, hogy otthon kipróbálták, akkor először még futottak rajta, jó volt, utána fél óra elteltével már nem működik. Illetve működik, de rosszul. Kérdés hogy ilyenkor mi a teendő? Itt volt, megnézte, jó volt. Nálunk sem volt soha semmi baja. Honnan tudhatom hogy nem-e lejtette, vagy szállításkor keletkezett baja? Ő persze szeretné ha visszaadnánk a pénzt. De ha visszaadom, akkor se pénz,se futópad. És ha ő tette tönkre akaratán kívül? Akkor azért miért nekem kell fizetnem?


Szerintetek?

22. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - Varga.nora)
2014. jan. 26. 04:32

Én is vásároltam több alkalommal is, műszaki cikkeket (telefont, fényképezőgépet, akksikat töltővel), semmivel nem volt gondom. És valóban ez a kategória a netről rendelve kb. 10 ezerrel olcsóbb, mint amennyiért boltban adják.

Volt egy fotós ismerősöm, ő is onnan rendelte folyton a felszereléseit, világítást, gépeket, lencséket, stb. Talán egyetlen alkalommal fordult elő, hogy egy lámpa hibás volt.

2014. jan. 22. 20:27
Elég sokszor vásároltam már interneten, csak pozitív tapasztalatom van. Arra mondjuk mindig figyeltem, hogy olyan weboldalról rendeljek csak, ami megbízhatónak tűnik (például műszaki cikket az adott bolt hivatalos honlapjáról), ha pedig ilyen aukciós oldalról, akkor legyen az eladó jó minősítésű.
2014. jan. 22. 20:22

Eddig ha könyvet, játékot, wellness csomagot vásároltam, még mindig megkaptam.

Sajnos, karácsony előtt szerettem volna egy serpenyőt rendelni ajándékba. Kifizettem az összeget, és amikor mentem az áruért, közölték, hogy jobban járok, ha nem veszem át, mert sokan hozzák vissza. Az átutalt összeget nem adják vissza, azt mondták, hogy a legközelebbi vásárlásnál beszámítják. És mi van akkor, ha nem vásárolok legközelebb? Ezek után ilyen kuponos ajándékot nem fogok vásárolni.

2013. okt. 3. 18:58

Sziasztok!

Régebben én is tartottam a netes vásárlástól, de van egy trükköm. Csak olyan helyről vásárolok, ahol egyébként van lehetőség személyes átvételre, mert így kisebb az esélye, hogy kamu cég és csak lenyelik a pénzem. Ráadásul ha gond van meg tudom találni őket. :)

Én leginkább a bonzobonzijevicstől szoktam rendelni, nagyon rendesek, még nem volt velük problémám, bár egyszer kaptam egy rossz power bankot, de kicserélték és ez már jó. :)

2013. ápr. 25. 14:05

Sziasztok!


Eddig nekem is csak pozitív tapasztalataim voltak az internetes vásárlással kapcsolatban, de a múlt hónapban rendeltem 2 db Monster High babát a Monster High Bolt oldalán. Elutaltam a pénzt a megadott számlaszámra, de babák sehol. Feljelentést tettem a rendőrségen, de az érték határ miatt ez csak szabálysértés. Még az elkövetők kilétét is kideríttetem, de amíg nem találok még két embert, aki hozzám hasonló módon járt velük, addig nem tudnak semmit sem tenni.

Hálás lennék, ha tudnátok segíteni!

17. dodo007 (válaszként erre: 14. - 6b959121ac)
2011. dec. 3. 02:47
Próbált már olyan amerikai oldalakon rendelni valamit, mint pl. ebay.com vagy amazon.com ... és kiderült, hogy a terméket csak amerikai cimre hajlandóak szállitani? Ezen a problémán segit Viaddress.com - egy saját virtuális cim amerikában, ahonnan azonnal továbbitják a terméket az Ön magyar cimére!!! Próbálja ki: www.viaddress.com/ - tényleg muködik.
2011. febr. 25. 11:07

sziasztok!

a szakdolgozatomhoz szeretném a segítségeteket kérni. ha van egy szabad 10 percetek kitölteni a következő kérdőívet, ami az online vásárlásról szól, nagyon hálás lennék: [link]

ha vkit érdekel pontosan a téma, csak szóljon!

köszönöm

2009. nov. 28. 19:56
Én repülőjegyet mindig így veszek.
2009. nov. 28. 09:08
Én szinte mindent interneten vásárolok. utoljára a "Flavorwave Turbo Oven"-t vettem meg 35 Eu.-ért/ ami kb 10.000 Ft/ a topshopos 34.990 Ft helyett. Rossz tapasztalatom még nem volt.
13. MMea (válaszként erre: 12. - Cbc7d5fe99)
2009. nov. 28. 08:21
Tényleg így van. Én is vettem egy új 7 részes ágynemű huzatot lealkudva 3200-ről 2800-ra. Majd a Maglódi piacon ugyan azt láttam 2500-ért, de az csak 3 részes volt. Dupla öröm, mert jó üzletet is csináltam. :-) És jó minőségű áruról van szó.
12. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 11. - MMea)
2009. nov. 28. 08:04
igen énis ezért szeretem nameg tényleg énis vettem 3 órát pár forintér nyertem meg ami nekem tízezernél többe lenne!!az összes volt 1500,,,
11. MMea
2009. nov. 28. 08:02
Én is egy aukciós oldalról vásárolok sokszor, 4 ajándék már meg is van onnan karácsonyra. Azért jó, mert van, hogy olcsóbb mint a boltokban, vagy van, hogy boltban olyat nem is lehet kapni.
2009. nov. 28. 07:50

Sziasztok!


Eleinte én is félve vágtam neki az internetes vásárlásnak, de nekem nagyon bejött. Aukciós oldalon kezdtem, az első benyomás negatív volt, de utána csak dícsérni tudom. A lányomnak és magamnak sok dolgot vásárolok, jóval olcsóbban. Amúgy nemcsak aukciós oldalakon vásárolunk és az is teljesen bejön, pl. könyv, grillsütő, játék, ping-pong asztal (ez így helye?) és min szuper vol.

2009. nov. 28. 07:42
én csak neten vásárolok ruhát játékot ,,de csak ajánlom nekem bevált!!
2009. nov. 28. 01:01
Nekem egy rossz tapasztalatom volt.Egy aukciós oldalon vásároltam egy magánszemélytől.Egy igen drága táskát hirdetett(akkoriban nekem nagyon drága volt)13.000Ft.Nagyon szép volt.Sok gondolkozás után leütöttem,és persze se a táskát se a pénzt nem láttam azóta sem.Ezért részesítem előnyben a személyes találkozókat.Ha csak nem valami kisebb összegű tárgyról van szó.
2009. nov. 27. 22:41
Sziasztok!Én többször vásároltam már netről.Vannak jó és rossz tapasztalataim is.Vannak olyan cégek akik pontosan azt és akkor kézbesítenek amit megrendeltél.De van olyan cég is ahol az express gyors szállítás is napokig tart holott úgy hirdetik,hogy másnap nálam lehet a termék.Vettem műszaki cikket is:porszívót.Na ennek a jótállási jegyét kellett visszaküldenem érvényesíteni.De ennek ellenére azt hiszem újra vásárolnék neten ha szükségem lenne valamire.
2009. nov. 27. 22:20
Én is szoktam vásárolni. Nekem eddig nagyon bevállt.
2009. nov. 27. 22:17
Én sokat vásárolok internetről, nekem nagyon bevált.
2009. nov. 27. 22:03
Én szoktam, van egy oldal, ami a kül. netes áruházak árait hasonlítja össze. Ott vettem pl. nyomtatót, féláron! Most telót keresek... Csak mivel speckó igényeim vannak, még nem találtam olyat:) Mármint olcsón:)
2009. nov. 27. 21:57
Sziasztok. Én is pont most akarok interneten vásárolni. Anyum kinézett magának egy Philips multifunkcionális robotgépet, ami a boltokban 40 ezer forint, viszont interneten 30 körül meg lehet venni. Ti vennétek műszaki cikket?
2009. nov. 27. 21:53

Szia! Én idén a karácsony ajándékok nagyját eddig neten néztem ki vagy rendeltem meg !

Pont ma dühöngtem! Bementem a játékboltba és ugyanaz a társasjáték amit a neten kinéztem majd egy ezressel volt drágább!!!! Szóval inkább próbálok egy cégtől rendelni és akkor csak egy postaköltséget kell fizetni és így is olcsóbb ....

2009. nov. 27. 21:47
Szoktatok vásárolni interneten keresztül?Várom a tapasztalatokat.Én mostanában az egyik aukciós oldalról vásárolgatok és eddig jó tapasztalataim vannak.De régebben volt egy eset ami elvette a kedvemet egy időre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook