Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Henna kontra festék fórum

Henna kontra festék (beszélgetős fórum)


7. Nagual (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2009. nov. 27. 18:07
Három hónap az ajánlott pihentetési idő ha hennára szeretnéd a hajfestéket váltani... :)
6. sysy66 (válaszként erre: 5. - Cand Ida)
2009. nov. 27. 14:50

szia nekm is volt hennával festve vorosre

ténlyeg dusabb volt meg fényes

de most sajna fekete a hajam és arra nem akarok fekete hennát tenni mert akkor aztán ténlyeg nem szabadulok meg tole. ha lesz bátorságom megrendelem ezt a pigmenteltávolitot ami csak a fekete festéket távolitja el a hajbol az én szineemet viszont meghagyja igy nem káros. csak egy kicsit félek tole

5. Cand Ida (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2009. nov. 27. 10:29

Én kémiai festéket használtam 20 éven keresztűl, majd áttértem a hennára. Előtte egy átmenet volt, amikor a logona természetes szinezőjét használtam, amiben szintén van henna (kb. 6-8 hónapig). Mostmár csak hennát használok, de ha nincs időm vacakolni, frissitésként rákenek logonát. A hajszálaim dupla olyan vastagok lettek és gyönyörű, fényes és rengeteg hajam lett és végre igazán hosszú! A környezetem is határozottan észrevette a változást...és nem csak azért, mert előtte szőke voltam :)

Volt egy időszakom, amikor erősen hullott a hajam, ez belső gyulladás miatt volt. Én kétségbe estem a hajveszteségtől, de a vastagabb szálak miatt ez kevésbé volt feltünő és a fényéből sem veszített a hajam. Azóta gyönyörűen kezd regenerálódni! Ha valaki nem ragaszkodik a világos hajhoz, akkor a hennát nagyon tudom ajánlani!

2009. nov. 26. 22:41
Nekem vékony szálú hajam van, kb. 4 évig volt hennás hajam, aztán egy napon bementem a drogériába és a sampon mellé vettem egy doboz hajfestéket is. Nem lett tőle semmi baja a hajamnak.
2009. nov. 26. 21:25
köszi. csak érdekelt más véleménye is.:D
2. riamiam (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2009. nov. 26. 21:20

Szia :)

Én hennázok porral, azaz a testfestésre és hajfestésre alkalmas hennával és nem mendemonda, mert tényleg letörhet, de hangsúlyozom, hogy ...het, mert függ a haj szerkezetétől, a kémiai hajfesték erősségétől, stb. A letörés veszélye egyébként akkor sokkal gázosabb, ha a hennázott hajra mész rá kémiai hajfestékkel, persze fordított esetben sem árt az óvatosság, minimum 4-6 hetet kellene várni.

Mire is vagy kiváncsi pontosan ?

2009. nov. 26. 21:12

sziasztok :d

van vki aki a szinezett hajára tett hennát ,vagy a festett hajára.esetleg a hennás hajára tett kémiai festéket/szinezőt??

azért érdekel mert hallok itt mindenféle mende mondákat arrol hogy ettol letörik a haj..

de más is irhat aki már hennázta a haját..azzal a porral nem a kémiai henna plus hajfestékkel ám:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook