Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallottatok a pécsi lövöldözésről itt az egyetemen? Ma volt, dél körül! fórum

Hallottatok a pécsi lövöldözésről itt az egyetemen? Ma volt, dél körül! (beszélgetős fórum)


1 2
58. globus (válaszként erre: 54. - Anyuci91)
2009. dec. 27. 12:04

Sok bába között elveszett a gyerek...

A magyar egészségügy egyik problémája.

57. globus (válaszként erre: 53. - Anka71)
2009. dec. 27. 12:03
Pedig a zrikálók felelőssége legalább ugyanakkora, annak dacára, hogy elsőként tárják szét kezüket, ha valami baj van :(
56. anyuca66 (válaszként erre: 53. - Anka71)
2009. dec. 27. 11:56

Van benne valami..

Nem lehet hogy siket?? csak akkor nem észleli a dolgokat...

55. hte23 (válaszként erre: 54. - Anyuci91)
2009. dec. 16. 14:09

Bocsi, de az, hogy valaki kezelés alatt áll, nem jelenti azt, hogy bekattan.

Persze, a média kihangsulyozza.

Hány ember van ma az országban, aki depis, pánikbeteteg, vagy egyéb pszichikai sérülése van, és kezelés alatt áll. 99 %-uk nem "kattan" be.

Akkor mi alapján különitenéd el.?


Bocsi de gondolkozzál már. Ne általánosits.


És itt nem mentegetni akarom a fiút, ölt, tehát büntetést és gyógyitást is érdemel

2009. dec. 16. 13:44

Ez a fiatal ember kezelés alatt állott és vajon kinek a felelőssége az hogy kapott fegyverviselési engedélyt és az is hibáztatható, aki kiadta és ezt a diákot, akit megölt és az orvosa is aki kezelte.

Az ilyet el kellett volna különiteni egyszerűen az agya hirtelen bekattant és elkövette a szörnyű tettét egyszerűen hazánkban annyira megnövekedett a bünőzések száma, hogy egyszerűen már mindenhol félteni kell az életünket bárhova is menjünk, vagy tartozkódjunk. Szomorú és tragédia az egészben, hogy ilyen közveszélyes örültek szabadon járkálnak. Sziasztok és szép napot.

53. Anka71
2009. nov. 30. 09:49

Lányom hetedikes, és az osztályukban van egy srác, szerintem vannak skizoid jelei.

Senki nem barátkozik vele, ki van közösítve totál. Folyton, de folyvást cikizik (na persze a fiúk).

Osztálykiránduláson egyedül kullog, buszon egyedül ül, és mondom, napi szinten zrikálják.

Ja, és a gyerek magában beszél, meg ilyenek.

Lányom azt mondja, az az érdekes, hogy amikor a fiúk röhögnek a kárára, nem hogy vissza nem szól a gyerek, de még csak nem is látszik rajta, hogy zavarja, mintha nem is róla lenne szó.

Én azért ezt úgy gondolom, hogy ez rakódik, rakódik, rakódik, aztán lehet, hogy ebből is lesz esetleg valami tragédia. VAgy csak én túlzom el, nem tudom, de nem vagyok nyugodt.

52. hte23
2009. nov. 27. 14:30

Ez az eset a borzalmas tragédia. Mindenki számára.

A meghalt fiu szüleinek, a megsérült, életveszélyben levő fiu szüleinek, a többi sérültnek az összes diáknak. DE ne feledkezzünk meg a lövöldözős fiu szüleiről sem.

Nem hibáztatok senkit, mert nem lehet tudni mi vezetett idáig. Valószinüleg van háttérprobléma. Majd valószinüleg ki fog derülni.


Mindenesetre nincs jogom/jogunk itélkezni, mert nem tudja senki, bele kerül -e ilyen helyzetbe.


Nincs kibiztositva senki.

2009. nov. 27. 13:30

Én se találkoztam még ilyennel, olyannal azonban nem is eggyel, aki önmaga ellen fordult...

Ahhoz, hogy ezek az esetek biztosan kivédhetők legyenek, reptéri biztonsági intézkedések kellenének.

50. ab4b6bc17d (válaszként erre: 48. - C19f5f79fa)
2009. nov. 27. 13:18
Hát, mindenesetre egy normális ember nem tesz ilyet.
49. judy47
2009. nov. 27. 13:16

Borzaszto!


Én is jártam föiskolára,de nem emlékszem olyanra,hogy ennyire brutális és bekattant emberrel találkoztam volna!Szerintem nem a figyelem hiány okozta ezt a tragédiát hanem a brutalitás.

Én már ki se megyek sötétbe az utcára.Félö,hogy megtámadnak.Rendör persze sehol.Igaz az egyetemen kéne biztonsági örnek lenni.ELTE-n van.Igaz ott is az értékeket féltik.

48. c19f5f79fa (válaszként erre: 45. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 27. 12:31
Igen,de pont ez a lényege,hogy attól van személyiségtorzulás és azért képes ilyet megtenni egy ember jelen esetben ez a fiú,mert a vélt vagy valós sérelmeit felnagyítja! Nincsenek eszközei adekvát módon értékelni és alkalmazkodási folyamataiban sérült.Tehát nem kellenek valós sérelmek sem...sajnos még ok sem! Mert eleve az ő személyisége képtelen adekvát módon funkcionálni és a felgyülemlett agresszió ami minden emberben van,nem megfelelő módon sül ki:(((
47. ab4b6bc17d (válaszként erre: 46. - Panni58)
2009. nov. 27. 11:12
Így van, sajnos. Mégis, oda kell figyelnünk gyermekeinkre.
46. Panni58 (válaszként erre: 43. - Fiatal nő)
2009. nov. 27. 09:25
Ez egy szép mondás, de vannak kényszerek is az ember életében...
45. ab4b6bc17d (válaszként erre: 35. - Vaczila)
2009. nov. 27. 08:09

Ha visszagondoltok, az összes ilyen bekattant fiatal introvertált beállítódású, akinek kevés a barátja, vagy a társai cikizik, vagy ne adj isten bántalmazzák - tehát biztos van valami előzménye, amikor viszont ő az áldozat. Aztán elkezd fantáziálgatni (gondolom pl. az amerikai filmek/lövöldözős példák hatására) arról, hogy kinyírja "kínzóit", az élete megkesereítőit. Ezt most általánosságban írom, hogy ilyen okok vezethetnek a szörnyű lépés elkövetéséhez. Szerintem ezt ő kitervelte, nem hirtelen felindultságból tette. Az hogy 3 golyót is eresztett az elhunyt diák mellkasába, elég nagy dühről árulkodik, nem? A másik diákot is megtűzdelte rendesen, ő az, aki még válságos állapotban van.

A tanár szerény véleményem szerint akkor léphetett a tanterembe órát tartani, a takarítónő meg talán meghallva a lövéseket, kíváncsian bekukkantott. Rosszkor voltak rossz helyen, ez szerintem téleg igaz mondás.

Sajnos, lehet róla beszélgetni és talán kell is, mert megrendítő eset és ki kell beszélni magunkból talán a félelmeinket.

2009. nov. 27. 07:40
Aki lőtt, az pécsi, akire lőtt, aki meghalt, az kaposvári volt.
43. Fiatal nő (válaszként erre: 42. - Panni58)
2009. nov. 27. 06:58
Arra van az embernek ideje, amire szakít...
42. Panni58 (válaszként erre: 41. - Fiatal nő)
2009. nov. 26. 19:47

Ezt én nem osztom. Én is voltam egyetemista, most is van egyetemista gyerekem, semmivel sem rosszabbak, mint a mi korosztályunk volt.

Csak jóval kevesebb figyelem jut rájuk a családokban, hisz minden szülő rohan, hajt, dolgozik, a mi szüleinknek még nem kellett attól rettegniük, hogy elveszítik az állásukat...

Talán ha jobban figyelnénk egymásra, nem fordulhatnának elő hasonló esetek.

41. Fiatal nő (válaszként erre: 35. - Vaczila)
2009. nov. 26. 19:38
Mitől? Hát pia, drog. :-S Züllik a mai fiatalság (nagy része) ezerrel. Elkeserítő...
40. Fiatal nő (válaszként erre: 37. - 021ff75d72)
2009. nov. 26. 19:36
K.vár
2009. nov. 26. 19:36

Igen, persze, hogy hallottam. Ezzel van tele a média...


Az ember már egyetemre sem mehet nyugodt szívvel... :-S


Szomorú, hogy ilyen egyáltalán előfordulhat! :-(


A meghalt diák meg a városomból való... :-/

38. cel
2009. nov. 26. 18:30
Nagyon szomorú, szinte felfoghatatlan.
2009. nov. 26. 18:21

Az osztrák képújság (ORF 1, 2) kora délután írta.

Hová valósi volt az áldozat,tudja valaki?

2009. nov. 26. 18:15
Igen, hallottuk. Nagyon szomorú az eset. Ezt látja tévében, hogy külföldön ez milyen nagy szám, aztán gondolja én miért ne tehetném meg! Én nem sajnálom a gyilkost!!! Az áldozatokat, hozzátartozókat, és azokat akik ott voltak a teremben, az iskolában. Ők is megrémülhettek nagyon. Szomorú, hogy ilyen már nálunk is megtörténhet, de sajnos nem lehet elleni tenni semmit......
2009. nov. 26. 18:09
Nagyon szomorú ez az eset. Sajnálom az áldozatot, a sérülteket és a hozzátartozókat is. De sajnálom a "gyilkost" (úristen de rossz leírni ezt a szót) is, és az ő szüleit. Hogy juthatott idáig ez a fiú? Mitől kattanhatott így be? Hogy hogy senki aki közel állt hozzá nem vette észre hogy valami nincs rendben vele?
2009. nov. 26. 15:40
Én már akkor megrémülök, ha átfut a kocsi előtt valami vezetés közben, nemhogy ilyennel szembesüljek!
33. naiv
2009. nov. 26. 15:33
meg szegény diákok keresztfiam Winnendenbe tanuja volt sajnos egy hasonló lövöldözésnek még mindég pszihológushoz hordják
32. naiv
2009. nov. 26. 15:31
megáll az eszem mivan unatkoznak a gyerekek??Az ilyent olyan halálbüntetéssel büntetném kinoznám,h tudja meg milyen
31. c19f5f79fa (válaszként erre: 27. - Bársonyfüles)
2009. nov. 26. 15:20
Ez szerintem nem olyan vicces,hogy kb 6 vigyor fejjel poénkodjál.Gondolom nem poénkodnál,ha a Te gyermekedet lőtték volna le.Amúgy meg miért ne lehetne ilyen dolgokról beszélgetni sajnos ez is az élet része...pár szóval lehet erről beszélgetni.
30. Erikkka (válaszként erre: 27. - Bársonyfüles)
2009. nov. 26. 15:19
4ig dolgozok, addig semmi féle képpen nem mentem volna ki a munkahelyemről! :)
2009. nov. 26. 15:16
Szerintem is kiengedik hamarabb mint amennyi évet kapni fog a tetű!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook