Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szalmonellás csecsemővel otthon fórum

Szalmonellás csecsemővel otthon (beszélgetős fórum)


19. babapiskotaa (válaszként erre: 18. - A1baa7edcc)
2009. nov. 27. 20:21
de, biztosan próbálják, az ÁNTSZ felvette velünk a kapcsolatot, de akkor még csak a Tomiról volt szó. Egyenlőre nem jutottak előrébb.
18. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - Babapiskotaa)
2009. nov. 27. 19:51
Nem vizsgaljak ki, hogy mi okozhatta? Peldaul ugyanazt a termeket fogyasztottak valamibol?
17. babapiskotaa (válaszként erre: 13. - C95c921ae7)
2009. nov. 27. 19:48
Tudom, de nem voltunk közösségben, a "kritikus" időszakban csak 1x a postán. Azt gondoltam itthon volt baci, de november végén mit keres ennyi szalmonelás csecsemő a fertőzőn?
16. babapiskotaa (válaszként erre: 15. - A1baa7edcc)
2009. nov. 27. 19:42
Köszi! Nagyon erős kicsi baba, ma már szinte tünetmentes. A betegség nagyrészét itthon már átvészeltük.De ehhez az is kellett hogy ő ilyen ügyes legyen. A szomszéd szobában lévő 9 hónapos még mindig nincs jobban.
15. a1baa7edcc (válaszként erre: 12. - Babapiskotaa)
2009. nov. 27. 18:23

Most ertem el idaig.

Remelem hamar meggyogyulnak!

14. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Babapiskotaa)
2009. nov. 27. 18:21

Nem gondolja? Az eleg biztos diagnozis...

Megnezetnem egy masik orvossal is.

13. c95c921ae7 (válaszként erre: 12. - Babapiskotaa)
2009. nov. 27. 18:18

Hát a szalmonellát első körben élelmiszertől lehet kapni, de utána már egymást is könnyen meg lehet fertőzni.

Örülök, hogy jobban van, de ezért jó, hogy bevittétek.

12. babapiskotaa (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2009. nov. 27. 17:26
Igen, bent fogták őket. Mára már remekül van, infulziót sem kell már kapnia. Mivel még nagyon kicsi így nem enfedik haza, talán majd hétfőn. Amit nem értek, hogy a párom elmondása szerint több picike csecsemő is van bent most szalmonellával... Nagyon szeretném tudni , hogy mi mitől kaptuk.
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Babapiskotaa)
2009. nov. 26. 19:28
Az jó..megnyugodtam. Mit mondanak? Bent kell maradnia?
2009. nov. 26. 14:57
Már korházban van az apuval, köszönöm mindenkinek!
9. Kriszti1212 (válaszként erre: 6. - Babapiskotaa)
2009. nov. 26. 09:59

Hát ha a céklára fogja a dokinő, akkor azt mondom rendben, mert attól valóban lehetne más színű a pisi is és a kaki is, de ha ennyire folyós, akkor nem a paradicsom miatt van.


különben meg nem minden gyerek fog egy kis ez vagy az miatt zokogni, meg nyafogni. mindenki más.szóval az a dokinő... nem is mondom inkább...

8. 39ff6fe670 (válaszként erre: 6. - Babapiskotaa)
2009. nov. 26. 08:55
jéusom, ez a dokinő nem normális! Vidd el orvoshoz a gyereket, nem csak azért mert nagy eséllyel szalmonellás, hanem mert kiszáradhat sokkal könnyebben mint egy felnőtt!!!
2009. nov. 26. 08:52

Egy ekkora gyerek nagyon gyorsan kiszárad. És igaz, a véres széklet vészjelzés. Inkább fölöslegesen vidd be, mint későn, mert a szalmonella még nagy gyerekekre is veszélyes. Nem akarlak ijesztgetni, de hallottam már tizenéves gyerekről, akit utolsó pillanatban vittek kórházba, és még épp sikerült segíteni rajta.


Amíg nem indulsz, arra nagyon figyelj, iszik-e elég folyadékot!

6. babapiskotaa (válaszként erre: 3. - Kriszti1212)
2009. nov. 26. 08:51
Mivel ebédre paradicsomszószt kapott, azt mondta, hogy azok a piros hajszálvékony gilinyók lehetnek a pariszósz maradványai. Deazóta egyre több és szinte csak kocsonyás víz jön ki, ha ott pariszósz marad ennyi peluscsere után, hát nem tudom.... Mosolygott vizsgálat közben a dokinőre és azt mondta, hogy ha beteg lenne nem mosolyogna...
2009. nov. 26. 08:49
Én nem hagynám ennyiben. Persze, hogy szalmonellás, hiszen az egy nagyon fertőző betegség. Nem is értem az orvost. Azonnal vidd be a kórházba!!!!!
4. Khatif (válaszként erre: 1. - Babapiskotaa)
2009. nov. 26. 08:47
Véres a széklete, irány a doki.
2009. nov. 26. 08:46

Szia!

Mi az, hogy a doktornő nem gondolja??? nem gondolni kell, hanem megvizsgálni. vagy szerinte a véres széklet normális? az ilyennel lehetne mit kezdeni. mondjuk nem hagynám, hogy praktizáljon. szerintem el kellene vinni másik orvoshoz, mert még komoly bajok is lehetnek. :(

2009. nov. 26. 08:45
Vidd vissza a kórházba, és nézesd meg egy másik orvossal is! Nehogy valami nagy baj legyen!
2009. nov. 26. 08:43
A fiam szombaton korházba került, magas 39 fölötti láza volt, hányt, ment a hasa. Szalmonellát mutattak ki nála. Tegnap délben jöhettünk haza. Este a 7 hónapos hugának felment a láza,39.5, hasmenése van. Bevittük az ügyeletre a megyi korházba, de hazaküldték, a doktornéni nem gondolja, hogy szalmonellás lenne, nem is írt ki semmit. Láza folyamatosan magas, széklete vizes, zöld, véres. A körülményekhez képest jókedvű. Hogyan lássam el itthon? Hogyan diétáztassak egy tápszeres babát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook