Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsit jobban megeröltettem magam nagydolog közben, lehet baj belőle? 15 hetes vagyok, és nagyon mérges magamra. :( fórum

Kicsit jobban megeröltettem magam nagydolog közben, lehet baj belőle? 15 hetes vagyok, és nagyon mérges magamra. :( (tudásbázis kérdés)


1 2 3
84. Molyka
2009. dec. 24. 10:57
Köszönöm az ötleteket. Azóta eltelt 4 hét és jobb a helyzet, hála Laevolacnak.
83. wandi (válaszként erre: 82. - Molyka)
2009. nov. 27. 12:23

Szia!!


Szülés után két héttel kb. mikor anyukám hazament, és nem volt időm mindíg főzni, így sokszor szendvicset ettünk párommal, nekem is székrekedésem volt.

Felhívtam a szülésznőmet, mit tegyek, mivel már a dinnye tejjel sem hatott.

Ő megmondta a gyógyszer nevét, amit gyerekágyon adnak a kórházban: Stadalax

Beszéld meg nőgyógyásszal, hogy ezt vehetsz-e be ha már semmi nem segít.

Az van ráírva, hogy "Nem ismertek káros hatásai a terhesség és szoptatás ideje alatt való alkalmazáskor". Utolsó választásnak használd csak.

Ha gondolod!

82. Molyka
2009. nov. 26. 14:27
Köszönöm az újabb tippeket. Szerintem holnap kefír lesz reggelire, valami zabbal meg szilvalekvárral. Nem ártana hozzá szobahőmérsékletű narancslé sem. :)
81. fdóri
2009. nov. 26. 12:53

Szia!


Szilva! Szilvalekvár. Szilvás aktivia.... Én a szülés előtt 1 héttel jártam így...

80. sajert (válaszként erre: 76. - Molyka)
2009. nov. 26. 09:25

Sajnálom, hogy allergiás vagy rá.


Nekem császár után nem indult meg a széklet, és Anyuék őszibarack befőttet hoztak be, hogy annak a leve is jó. Végül én is valami szirupot kaptam.


Nekem a terhességem alatt nem volt ilyen problémám, de aztán kiderült, hogy valószínűleg azért, mivel laktózérzékeny vagyok, és nem akkoriban nem tudtam, így a tej, tejföl megtette hatását hasmenés formájában.

2009. nov. 26. 00:08
Duphalac szirupot lehet a gyógyszertárban kapni, nekem anno ezt javasolta a gyógyszerész, ezt kismamáknak és bébiknek is lehet használniuk. Tudom miről beszélsz, én is rengeteget kínlódtam ezzel a terhesség alatt, főleg ezekben a hetekben, ráadásul én is beszereztem az aranyeret. Nekem igazából nem hatottak a gyümik, aszalt szilva tejjel, stb. sajnos. Akkor lett már jobb, amikor nagyobb lett a babukám és másképp helyezkedett a pocakomban, lehet a szirupnak köszönhetően is, de később már nem volt ilyen gondom.
78. xti_
2009. nov. 26. 00:06

úgy hallom, ez gyakori probléma a terhesség alatt, szinte mindenkit érint.a babának ettől semmi baja nem lehet, hiszen akkor szinte senki sem szülhetne.

(olvastam a hozzászólásokat, és nagyon sajnálom hogy egy kismamát tragikus veszteség ért, de ott kellett hogy legyenek más okok is, amelyek a vetéléshez vezettek, és ez az erőltetés csak az utolsó csepp szerepét játszotta.)

77. e59b092169 (válaszként erre: 75. - Molyka)
2009. nov. 25. 23:41
Szia! Nyilván, a baba legfontosabb! Csak óvatosan!
76. Molyka (válaszként erre: 73. - Sajert)
2009. nov. 25. 23:31
Szia, köszi az ötletet, de ezt nem próbálhatom ki, a mézre allergiás vagyok, elég egy liter teába egy kiskanálnyi és bedagadok, mint egy darázscsípett.
75. Molyka (válaszként erre: 74. - E59b092169)
2009. nov. 25. 23:30

Szia! Az nem baj ám, hogy szenvedek, csak a babának ne legyen baja! :) Ő mindennél fontosabb.

Köszönöm a hozzászólásod és gratulálok a gyerkőchöz! :)

74. e59b092169 (válaszként erre: 72. - Molyka)
2009. nov. 25. 23:27

Szia Molyka!


Én közel 20 évet vártam arra, hogy megéljem a terhesség örömeit. (A naplómban leírtam.) Én is aggódtam minden hülyeségen.

Azt lehet mondani, hogy végigküszködtem a 38 hetet a "WC"-problémával. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem szülés után 3 hónappal múltak el a gondjaim. (A tapétát le tudtam volna kaparni kínomban!) Arra vigyázz, hogy minden nap legyen székleted, még ha kevés is. Ha napokig visszatartod még rosszabb lesz!

Császárral szültem, de mégis gazdagodtam egy aranyérrel emiatt a "semmiség" miatt.

73. sajert
2009. nov. 25. 23:12

Próbálj mézet fogyasztani, meleg tejjel.

A gyerekem születése óta székrekedése, mióta ezt eszi, azóta semmi baja. Nem utolsósorban, alszik tőle, mint a bunda (lefekvés előtt kapja, kakaó helyett).


Én a 37. várandóssági hetemen, karácsonykor, fél éjszaka hánytam (mikor máskor), meg voltam győzödve, hogy na most megindul a szülés, kizárt hogy ezt átvészeljük. A 41. héten az orvos szedte ki belőlem.

72. Molyka (válaszként erre: 70. - E974230abd)
2009. nov. 25. 21:59
Szia! :)
2009. nov. 25. 21:56
Kicsit fáradt vagyok :)szóvalböcsek= bölcsek és minden nap minden nagy helyett...
2009. nov. 25. 21:55

Na ,megdőlök:)Azt mondják a böcsek,hogy minden nagy úgy menj el aludni ,hogy lerendezted a konfliktusaidat:)Hát akkor mi most jót alszunk:)

Jó éjt!

2009. nov. 25. 21:52
Esetleg ha ez kevés lenne Psillyum pelyva kapszulát/drogéria/terhesen eztlehet ,nincs benne kemikália.Gyógynövényi rost.
68. Molyka (válaszként erre: 67. - E974230abd)
2009. nov. 25. 21:51
Köszi Neked. És köszi mindenkinek, még azoknak is, akik nem a pocimat simogatták, hogy minden rendben lesz. :D
2009. nov. 25. 21:50
Örülök,hogy lecsillapodtak a kedélyek,és Molyka,egyél reggel egy evőkanál lenmagot meleg citromos vízzel,ez megduzzad elnyákosodik és bevonja a bélfalat,sikamlós lesz és könnyebb az emésztés.Minden regggel,éhgyomorra és legalább 3 dl vizzel./és Kacskarina megpróbál nem röhögni:)/
66. Noncsi18 (válaszként erre: 65. - Molyka)
2009. nov. 25. 21:48

Én is megnéztem de ilyet nem találtam! :) Na legalább látom lelehet írni, hogy google :D


Nem vagyok amúgy az a típus...:)

65. Molyka (válaszként erre: 64. - Noncsi18)
2009. nov. 25. 21:46
Köszi Neked is, hogy nem hurrogsz le. A google-val kezdtem. Vicces volt. Beírtam én mindent, de nem találtam semmit. :)
2009. nov. 25. 21:43

Én sem értem, hogy mért kell leszólni a másikat!

Feltett egy kérdést, ha tudsz segíteni írj, ha nem akkor ne is írj semmit, legalább is ne ilyet!!!

Lehet hogy van gogül és mit írjon be? Nem hiszem, hogy pont ugyanilyen kérdés lenne még egy?!!! Ha meg van is teljesen más az, hogy elolvasol egy cikket, vagy itt a fórumon megbeszéled valakivel aki tanácsot ad!!!!!

2009. nov. 25. 21:43
Ne zavarjon,hogy ilyen vagy,én is érzékeny vagyok,és lazasággal álcázom:)Van aki kemény és azt álcázza lazasággal:)Ki tudja kinek jobb:)?!
62. Molyka (válaszként erre: 60. - E974230abd)
2009. nov. 25. 21:39
Én is tanítok. Sok bugyuta kérdés érkezik hozzám is, azokban okos vagyok. De nagyon okos. :)
61. spinneli (válaszként erre: 58. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:38
ezzel én is így vagyok, de nem mindenkinek ez a fajta segítség a hathatós....viszont van akinél csak ez.
60. e974230abd (válaszként erre: 58. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:38
Valószínűleg ilyen alkat vagy..Nem mindenkinél jön be a kemény kéz taktika../ezt tanárként is mondhatom:)/
59. spinneli (válaszként erre: 57. - Molyka)
2009. nov. 25. 21:37
magunkkal szemben ez sokkal nehezebb persze, de képes lehet az ember kicsit függetlenedni a saját érzéseitől, az első és legegyszerűbb lépés nekem az szokott lenni, hogy belehelyezkedem mások szemszögébe és úgy próbálom megítélni az adott szitut.
58. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 54. - E974230abd)
2009. nov. 25. 21:36

Jó igazatok van.


Nekem a legnagyobb segítséget mindig azok adták, akik keményen bántak velem, akik nem kisegítettek a bajból, hanem előre felkészítettek rá. Talán ezt akarom továbbadni másnak én is...

57. Molyka (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2009. nov. 25. 21:35
Azt mindig is tudtam. :) De most komolyan. Ha nem rólam van szó, teljesen racionális vagyok, átlátom értelmesen a dolgokat, amikor rólam van szó, bezárul minden és ennyi.
56. spinneli (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2009. nov. 25. 21:34
már ha ez probléma persze.
55. spinneli (válaszként erre: 53. - Molyka)
2009. nov. 25. 21:33

a konfliktus-problémakezelést lehet fejleszteni.

az jó, ha már tudod hogyan nem kéne.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook