Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiam másfél éves elmúlt és nem beszél. Mit tegyek? fórum

A fiam másfél éves elmúlt és nem beszél. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
121. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 03755e6896)
2012. márc. 31. 15:08

Semmit. Nagyobb "baj" lenne, ha már tisztán beszélne két nyelven.. Ilyentájt szoktak elkezdeni beszélni..


Persze láttam már én is 11 hónapost is beszélni, de azért a nagyátlag 1,5-2 év az elkezdésre.. Utána meg már gyorsan belejönnek..


De nekem is azt mondta a védőnő, hogy 3 éves korig kell elkezdeni!! beszélni..

120. c9f9b53798 (válaszként erre: 17. - 7130b15964)
2012. márc. 31. 13:59

Egyetértek. Rokon hölgy, tanárnő, végig beszélt a kisfiához, ennek ellenére két és fél évesen kezdett el beszélni (előtte is mondott szavacskákat, stb...), de az igazi áttörés akkor jelentkezett.


A kislányom is későn érő típus. Hiába mesélek Neki, éneklek, lapozgatjuk a könyveket, nem igazán érdekli, inkább játszik helyette (építkezik, ki-bepakol, pörget, tologat, stb...), most tizennégy hónapos, és még most kezd úgy ahogy járdogálni, lépegetni magától. Eddig nagyon jól lekötötte a kis világa, hogy négykézláb járt, stb... nem motiválta különösebben semmi.


A férjem nagybátyja négyévesen szólalt meg, és orvos lett belőle. Szerintem sincs semmi összefüggés a dolgok között.


Sőt! Semmit sem szabad erőltetni, beszéd, járás, biliztetés. Most lehetnek ezek a picik igazán gyerekek, had játszanak, fedezzék fel a saját ütemükben a világot. Nem?

2010. aug. 6. 23:37
Azóta már biztos beszél a gyerek. Dátum!
2010. aug. 4. 11:27

Beszélgess vele.

A monológ műfaját kismamák találták fel, nem tudtad?

2009. jan. 15. 14:51
Általában ez csak akkor jelent problémát,ha 3 éves koráig sem fog beszélni.De nem hiszem,hogy ilyen gond lenne nálatok.:)Majd egyszer csak megindul a nyelve,aztán fogod még kérni,hogy egy picit maradjon csendben.Az én kisebbik lányom is másfél éves egy-két szót mond csak.Anya,apa,baba,linda(ő a nagylányom),papa,memme,de nem is nagyon akarja megpróbálni kimondani,amit mondok neki.Ritka alkalom,hogyha olyan pillanata van,hogy próbálkozik utánam mondani és élvezi.
116. cuci1974 (válaszként erre: 115. - 8459a671fd)
2009. jan. 15. 14:15
Sziasztok!Az én Bencém most 20 hónapos és csak egy szót tud:MÉG!Ez az egy fűződik az érdekeihez,így mást nem akar még azt sem,hogy anya,apa.Ma volt az RTL klub Csak csajokban egy doktornő,és azt mondta,hogy nem aggódjak,még kicsi.Halandzsa nálunk is megy,de az autókon kívül más nem érdekli.Ha énekelek,akkor arra külön begurul(Tán rossz a hangom?)
2009. jan. 9. 10:29
Az enyém is fog egyszer igy beszélni????
2009. jan. 9. 10:28
doryka nagyon édes lehet a kisfiad.
2009. jan. 9. 10:27
Rolcsi is mond néha szavakat,de ha én kérem hogy mondja akkor csak ha kedve van akkor ismétli. Mi is járunk bölcsibe,igaz eddig sokat nem voltunk mert állandóan beteg azóta.
112. 03755e6896 (válaszként erre: 105. - Marion50)
2009. jan. 9. 09:34

Sziasztok :)))


Igen én indítottam a topicot anno.

Imikém még mindíg nem úgy beszél ahogyan a vele egykorúak,de azért haladunk szépen lassan. Sokat segített az ovi.

Bár a többi gyerek veseket és mondókákat tud,az enyém még erre nem hajlandó. De van egy ami nagy kedvence,olvassátok el,ő így mondja:


Tente baba tente

Itta má a ette

alu igo-bigo

icsi ózsa bíbbó.


:)))

Amúgy tényleg sok szót tud már de a halndzsa nyelv is néha megvan még,amikor játszik és elfeledkezik magáról.

111. benvik
2009. jan. 9. 09:19
Az én lányom 2 éves, és szintén nem beszél. Illetve nem akar, mert sokszor mond ki szavakat, de többször nem ismétli. És teljesen tisztán monja ki. Mondot már mondatot is tisztán. Pl két napja "anya gyeje séta séta". És húzott az ajtó felé. Én meg csak lestem. Majd beszél, ha elég érettnek érzi magát. Addig marad a mutogatás. Abban már profi. Amúgy a legbonyolultabb összetett mondatokat is megérti, és csinálja, amit kérek.
2009. jan. 9. 09:14

sziasztok!

devian milyen az a gimnasztika labda? már én is hallottam hogy ezek a dolgok segitenek.

köszi ildi

109. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 107. - Dus)
2009. jan. 8. 19:22
Fannimat is megértik már akik nincsenek hozzászokva, igaz nem mindent, de legtöbbször igen.Az agypályáktól függ az egész.A mozgás aktiválja az agypályákat.Ez tényleg így van.Nem hittem el, és most kaptam egy gimnasztikalabdát, amire rá kell ülni.A kislányom három napja minden nap csücsül rajta, én fogom a kezét, ő meg himbálózik kedvére, és azóta kezdett el rohamosan fejlődni a beszéde.Megkérdeztem egy szakembert, és azt mondta, hogy a mozgástól van, mert az segíti az agy fejlődését.A hintáztatós játékok, meg ahol billeg, vagy egyensúlyoznia kell azok a jók.De ha csak pörög az is jó.Érdemes kipróbálni, ha valakit aggaszt:)
2009. jan. 8. 19:17

Sziasztok:) Én úgy tudom hároméves korig nem baj ha nem beszél a gyerek.Csak ha már elmúlt három, és még mindíg nem beszél, vagy csak szótagokat ismétel még mindíg, akkor kell orvoshoz fordulni.A 1.5 éves babánál ez még normális, lehet, hogy két hónap múlva meg már be nem áll a szája:DDD

Nekem is másfél éves a kislányom, és most az utóbbi három napban rohamosan fejlődik a beszédkézsége, eddig csak szótagokat ismételgetett, most három napja viszont elkezdte összefűzni a szavakat, több-kevesebb sikerrel:DDViszont a játszótéren találkoztam egy szintén 1.5 éves kislánnyal, aki rendesen tisztán, mondatokban beszélt.

107. dus
2009. jan. 8. 18:44

Sziasztok.


Szerintem erre a kérdésre a válasz egyénenként eltérő!

Az én nagyobbik fiam (aki most 7,5 éves) 2,5 évesen kezdett el beszélni! Addig csak mutogatott, halandzsázott, de rajtam és az apukáján kívül senki sem értette! Aztán felkerült bölcsibe, eltelt még pár hónap és egyből mondatokban kezdett el beszélni! Azóta be sem áll a szája! Nekem is mindenki mondta: vigyem el orvoshoz, de nem volt rá szükség. Az orvosok szerint a kisgyerek az óvodába kerülésig ráér megtanulni beszélni!

A kicsikém 1,5 évesen már mondta utánunk a rövidebb, kevésbé bonyolult szavakat! Mára már közli, mit szeretne (pl: ha éhes, szomjas, bekakált, kell neki valami) és más is megérti, az is, aki nincs hozzá szokva a babanyelvhez!

Szerintem ez a szellemi fejlettségtől függ. De ez csak az én tippem.

2009. jan. 8. 18:37
Semmit, még nem késő. Bizonyára így is megértitek mit akar és neki ez nagyon kényelmes.
105. Marion50 (válaszként erre: 100. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 8. 18:31

Igazad van ! Kérdezzük meg !!!

Helló Dorika!

Mennyi idősen kezdett el beszélni az a kisfiú ?

2009. jan. 8. 14:35
100xszép Rolcsi is mutogat és mindent megért,megértet velünk. Lehet az is baj,hogy is is megértjük öt.
2009. jan. 8. 14:33

Az én kisfiam elmult 2,5éves de még ö sem beszél. Most már ott tartunk hogy néhány szót mond utánunk,papa,pipi,mama,baba.tete,néni,de tudatosan még nem igen használja öket. Pár napja nézegette a fényképeket és ott meglátta anyumat és akkor mondta egyszer tudatosan hogy mama. A doki azt mondja semmi ok az aggodalomra 4éves koráig kell kialakulni a beszédfejlödésnek. Vittem logopédushoz,mert anyum gyógypedagógus igy van ismeröse,ö is azt mondta nem kell agódjak Rolcsinak semmi baja. Ö azzal a hasonlattal élt hogy az almafán sem minden alma érik meg egyformán.

Azért jó lenne ha már beszélgerthetnénk,de remélem az is eljön hamar.

2009. jan. 8. 14:28
sziasztok!
101. 274c9996b8 (válaszként erre: 100. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 7. 21:10
Ez a kerdes es hasonlok pl mikor indul el , ul fel stb a kisgyermek MINDEG AKTUALISSAK ! Mert sok,sok anyuka olvassa nem csak a kerdest feltevö , szerintem.
2009. jan. 7. 20:15
Ez most nagyon abszurd, mert aki kiírta a tudásbázist, annak az akkor másfél éves gyereke már 3 is elmúlt,ugyanis a kérdés 2007.03.havi. Most kéne megkérdezni,hogy beszél-e :P
2009. jan. 7. 20:01
Semmit, légy türelmes.
2009. jan. 7. 19:48

SEMMIT NE tegyel ! Az en fiam elmult mar 2-es-½-eves es 1-szot sem szolt !(csak baba-nyelven!)

Aztan 3-eves kora körul HIRTELEN megszolalt !!! KESZ TELJES MONDATOKBAN ! De , akad olyan kisgyerek aki meg ettöl is tovabb var a beszeddel.

97. zebracsikó (válaszként erre: 77. - Gerna)
2009. jan. 7. 19:13
Másfél évesen még csak altatásos hallásvizsgálatot tudnak végezni. Azt meg csak akkor indokolt, ha nagyon nagy a gyanú súlyos halláskárosodásra, hiszen az altatás nagyon komoly dolog.
2009. jan. 7. 19:11

Semmit, azon kívül,hogy te sokat beszélj hozzá!

Előbb-utóbb úgy is annyit fog beszélni, hogy győzöl rá válaszolni!!

Ki kell várni.

2009. jan. 7. 19:06
Sziasztok! Nagyon jó volt elolvasni a hozzászólásokat, sokat segített Nekem. Az Én kisfiam 2.5éves még semmit nem beszél, mindent ért, mutogatással jelzi, ha vmit kér, akar. A gyerekorvosom, védőnőm már teljesen megőrjített,hogy esetleg nem hall a gyerek.Elvittem audiológushoz, szerinte nincs ilyen gond a gyerekkel, mert mindenre reagál, utána nevelési tanácsadóba, ahol a gyerekpszichológus, logopédus szerint sincs még késői beszédfejlődés, nem nevezhető hiperaktívnak.Barátaink, ismerőseink is csak azt kérdezgetik, még nem beszél a gyerek? Úgy néznek Rám, mintha nem foglalkoznék a kisfiammal eleget. Nyugodt szívvel mondhatom, hogy mondókák, énekek, különböző könyvek segítségével próbálom tanítgatni, fejlesztgetni a beszédét.Amit leírtatok sokan, csak remélni tudom, hogy hamarosan be nem áll majd a szája. Köszönöm írásaitokat!
2008. okt. 22. 14:07
Másfél éves? Semmi baj. Az én fiam 2 és fél évesen kezdett el beszélni. Azóta be nem áll a szája:)
2008. okt. 22. 12:16
Várj türelemmel!Kis idő és be sem fog állni a szája.
2008. máj. 15. 09:52

Csak vigaszként írom, az én fiam három éves korban kezdett beszélni, elsős korában fél évig az iskolai logopédus foglalkozott vele. Jelenleg két diplomája van és két idegennyelvet beszél.

Temészetesen azért a szakembernek meg kell mutatni, mert két egyforma eset nincs.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook