Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet védekezni a túl sok gyomorsav ellen? fórum

Hogyan lehet védekezni a túl sok gyomorsav ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. nov. 20. 07:57

wáááá...


Nagyon sok dolgot olvastam, kinek mi volt hatásos a tüneti kezelésre, én is adnék egy tippet:


FOGKRÉM! :)


Tudom, mókásan hangzik, az ..mex jött be leginkább.

Borsószemnyit le kellett nyelnem és már rendben is volt... :)

84. 1e958693ca (válaszként erre: 83. - Fforest)
2008. nov. 20. 07:53

Akkor jó. :-)

Néha én is éhgyomorra iszom, de úgy, hogy kb. 2 ml kávé+2 dl tej.

Mikor nekem volt ilyen savtúltengéses időszakom, kb. 2 hét alatt rendbeszedtem magam gyógyteával.

83. fforest (válaszként erre: 81. - 1e958693ca)
2008. nov. 20. 07:46

Nem bántottál. ;-)

Sőt köszönöm a javítást!


Arra gondoltam, hogy a DNS például alapvetően sav (nukleinsav meg ilyesmi)

Nem okoskodni akartam, csak valóban működik a dolog, hogy pár nap (neadjisten hét) alatt rendbe lehet hozni a savháztartást egy ilyen egyszerű módszerrel...


Példának okáért, most is éhgyomorra borítottam magamba egy vödör kávét, ami a napi 4-5-ből csak az első... :)

2008. nov. 20. 07:43

Túl sok gyomorsav, mitől lehet?

Rengeteg dologtól. Írok pár tippet, amik segíthetnek.

- Előfordulhat, hogy enyhe gyomorhurut áll a háttérben (Helicobacter pylori, vagy romlott étel okozta), jó lenne utánanézni.

- Nem tudom dohányzol-e, de a cigizéstől is felmehet a gyomorsavszint.

- Kávé, fekete tea, szénsavas, vagy rostos üdítők szintén megemelik a gyomorsav szintjét.

- Stresszes életmód szintén emeli.

- Napi 5x-i, kis adagokban történő étkezéssel nem terheled le a gyomrod. Ha nap közben nem eszel, aztán este 'bepakolsz', az nagyon rossz hatással van az emésztésre.

- Kerülendők a fűszeres (bors, paprika, majoranna, kömény, curry....van akinél fokhagyma, hagyma is), túl zsíros, és a puffasztó ételek (K-betűs főzelékek, hüvelyesek), amíg a helyzet nem rendeződik.

- Fogyassz sok vizet (napi 2-3 l) !

- Savlekötőkből nagyon sokféle van forgalomban. Több olyan is, amelyik nem szívódik fel a szervezetbe, csak a savat köti meg (valóban Ca-tartalmúak).

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Jobbulást Neked!

81. 1e958693ca (válaszként erre: 79. - Fforest)
2008. nov. 20. 07:32

Hús=fehérje, zöldség - gyümölcs= szénhidrát, általános iskola netomhanyadik osztály, már régen volt ;-)

(Remélem vetted, hogy nem megbántani akarlak!)

2008. nov. 20. 00:31

u.i.:

a zöldség, ha lehet nyersen, mert az éttermi salátákat általában nyakonöntik olivaolajjal, ami nem igazán tesz jót ebben az esetben, a pároláshoz, grillezéshez pedig szintén előszerettel használnak zsiradékot...

2008. nov. 20. 00:29

Üdv!


A diéta a következő:

No hús/zsír/olaj...

Minnél több zöldség...

Ennyi...

A hús savasít, hiszen szénhidrát, vagyis sav. Biológia 12. osztály. ;-)

A zöldségek általában lúgosak, egyszerűen fogalmazva lúgosítani kell a szervezetet.

Ha nem oldódik meg ettől, akkor lehet szedni bármit, nem fog megoldódni, csak a tüneteket kezelitek, az pedig kevés.

Ha nincs más, jószívvel ajánlom a Talcid és Tisacid nevű bogyókat. Vény nélkül kaphatóak, párszáz forint, és hatásos. Tulajdonképpen mésztabletta...


Remélem segíthettem!

(egy már savtúltengéstől nem szenvedő)

;-)

2008. okt. 27. 06:09
magdika1982 persze mert a citrom lugosít. nem kell sava ételeket enni. szerintem csak ennyi:D vagy csak módjával, illetve egyebekkel vegyítve. Nekem sógoromnak mar a gyomra kegyetlen, jönnek fel neki a tüzes, égető büfik, neki azt mondta doki húst nem ehet többet mert szétmegy lassan a gyomra.
77. vibubi
2008. okt. 26. 22:26
Kedves Magdika!Köszönöm szépen a hozzászólásodat, igyekszek mindent megtenni mert szörnyű rossz egész nap úgy lenni,hogy ég a gyomrom és keserű íz van a torkomon.köszönöm az ötleteket,ki fogom próbálni.Ha még lesz kérdésem írni fogok.Szép napot!
2008. okt. 25. 15:36
ja megvalami!elfelejtettem!!ha esetleg semmi komoly bajod nincs csak az eped termel tul sok savat,ajanlom reggel etgyomorra csavarj ki egy citromot es idd meg,ne higisd fel vizzel ,ne adj hozza cukrot,csak a sima citrom le.a baratnomnek bevalt,o mar ott tart,hogy egy heten csak 2szer iszik citromlet,nem kell mindennap innia mert a citromle semlegesitette a gyomor savjat.
2008. okt. 25. 15:32
Kedves Vibubi!nekem evek ota van savam,es mivel az elmult 4 honapban mar annyira elviselhetetlen volt a gyomor egesem elmenetem egy belgyogyaszhoz.voltam gyomor tukrozesen(no nem kell tole meg ijedned,noha kellemetlen de az egesz nem tobb mint egy perc)es ott elmondtak patkobel fekelyem van.a sav annyira kimarta mar a gyomromat,hogy olyan gyomor egesem volt,hogy muszaj volt elmennem dokihoz(ez alatt belgyogyaszt ertek nem hazi orvost).de mivel kezdetleges volt egy havi dietaval es gyogyszeres kezelessel elmult.az a lenyeg,hogy idoben fordulj orvoshoz,mert ameddig nem talaljak meg mitol van savad hiaba szedel ra gyogyszert a sav visszater.amugy meg keruld az alkoholt asult hust,a zsiros eteleket.ha valami erdekelj kerdezz batran.sziasztok.
74. vibubi
2008. okt. 25. 14:51
Sziasztok!Sanos 1-2 hónapja jelentkezett nálam a gyomorégés és a torkomon van egy fanyar epés íz.Az első 2 éjjelem szörnyű volt,bármit ettem semmitől sem múllt el,csak éppen addíg enyhült amíg megettem,utánna megint jelentkezett.Volta orvosnál felírták a Nolpaza gyógyszert,étkezés elött kell bevenni napi 1-et.Úgy tűnik bevállt,de sajnos ha nem veszem be ismét jelentkeznek a tünetek.Illetve ha olyat eszek ami savas még gyógyszerrel is ég a gyomrom.Most találtam rá erre ez oldalra és olvasom mit szabad és mit nem,sajnos tegnap és ma reggel citromlét tettem a teámba és érzem is a hatását.Voltam vérvételen még nem nézte meg az orvos.de ahogy olvasom itt is érdemes elmenni gyomortükrözésre is.Amitől kicsit tartok,de szeretném tudni pontosan,hogy most mi van velem.Olvastam a Salvus vizet is és megpróbálom.
2008. okt. 19. 02:44

Sziasztok. ez lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem bevált.

napi egy kupaknyi borecet reggelente egy pohár vizben.

Én ezt csináltam fél évig. ittam minden reggel, most már csak 1-2 hetes kura ősszel és tavasszal. rengeteg gyogyszert kiprobáltam de mind tüneti kezelés. 90% os,ja, ettem fél évig, nekem nem jo. a banán tényleg franko.


ezt egy barátom ajánlotta, aki gyomorfekély kezelésére használta az orvosa tanácsára.


nekem is bejött.

de figyelem ezt szigoruan csak reggel éhgyomorral,

amikor fent a savad nem jo, mert még feljebb viszi.

sok sikert

2008. okt. 9. 12:00
Salvusvizet igyál én probáltam gyógyszertárba lehet kapni sőt nekem gyomorfájásra is jó volt bár pocsék íze van de naponta 1 decit ittam kb egy hétig és nincs se savam se gyomorfájásom és csak időközönként iszom most már megelőzés céljából.
2008. okt. 9. 09:25
napközben kekszet kell eszegetni.
2008. okt. 7. 19:16
Én elhagytam a kávét, igaz néha olyan mint aki kómás, de így nem fáj a gyomrom! Zöld teát iszok, de az nem ébreszt fel.
2008. okt. 7. 18:45
A Salvus gyógyvizet nem próbálta még senki!?
68. supin
2008. okt. 7. 18:22
Vigyázzon az ecetes dolgokkal,alma, kiwi fogyasztással. Egyen kekszet.
67. Mecike
2008. okt. 7. 17:57

Sziasztok. Én hosszú évek óta kínlódom a a reflux-al párosított gyomorsavval. Már rég kiléptem azok sorából, akiknek a pattogatott kukorica és a keksz elég. Próbáltam már minden olyan gyógyszert, ami CID-re végződik (pl. Nilacid, Tiszacid és társai). Kitűnő a szódabikarbóna meg a Rennie (Digestif) tabletta, de nem hosszú távon. Én eljutottam addig a pontig, amikor felpüffed a has, amikor folyamatosan habos hasmenése van és több deci habot köpsz miután szétmarta a sav a torkodat s lemarta a fogaidról a "plazúrt"... Mentem orvoshoz is nemegyszer, de csak újabb gyógyszer lett a vége. Aztán amikor már tényleg majdnem összestem, akkor jött a beutaló a kórházba egy jó kis gyomortükrözésre (ami a pánikos tévhiedelemmel szemben: NEM ROSSZ!!! Max. érdekes!) Kaptam ott is a szakorvostól gyógyszert vizsgálat és "eredményhirdetés" után fél évig. Havi 12.000,- forintért (amiből a TB 90%-ot térített). Jó volt. De vége lett. És kezdődött minden elölről. És jött a barátnőm. Adott egy májva színű gyógyszert (Quvamatel). És 15-20 perc múlva semmi sem volt. Azóta is azt szedem. Igaz mindig fel kell az orvossal irattatni, mert receptköteles (de nem drága!!!) és nem szabadultam meg teljesen az egész gondomtól, de legalább van gyógyszer, ami magát a savat megszünteti. Nekem a 20mg-os jött be. Azért írom, hátha másoknak is segít, akik már túl vannak azon, hogy a keksz segítsen a baján...


Nos, bár tisztában vagyok azzal, hogy ez csupán tüneti kezelés és nem a gyökereket gyógyítja, de ez is több a semminél. Mert nem mindenki képes arra (teljesen mindegy, hogy milyen okokból kifolyólag), hogy nyugodt életet éljen, állandóan sportoljon, állandóan egészséges étrendet tartson be... Diétázzon amikor kell... Mert sajnos ezek kellenének ahhoz, hogy a savunk elmúljon... Ez azok megoldása, kik igenis zűrös napokkal küzdenek...


Mik azok, amik gázosak:

- fűszerek

- zsír/olaj

- csoki és kakaó

- alkohol

- üdítők (még a rostosok is!)

- szénsav (mindegy, hogy miben)

- és sokféle gyümölcs (citrusok)


Amik jók:

- banán!

- tejtermékek (tejföllel az élen, bár olvastam itt a fórumon a kefirről is...)

Sajna ez utóbbiból kevesebb van... :-(


Jobbulást!

2008. aug. 11. 14:11

én Rennie-t szedek rá. Befekszem az ágyamba, elrágcsálom és 10perc mulva jobb.

Csak az a bajom, hogy nagyon sok ételtől kijön, és nem tudom sose hogy melyiktől. És néha olyan sok van hogy nagyon szenvedek tőle. Mi az amiktől nem jöhet ki?

Általában az édesség,a rágó, a ketchup,a szánsavas üdítő,szénsavas ásványviz,alkohol,cigaretta hozza elő nekem. Lehet hogy kevesebb szénhidrát tartalmú ételt is kéne mellőznöm??

2008. aug. 10. 14:31

Ha savas valakinek a gyomra, akkor kerülni kell a savas dolgok bevitelét a szervezetbe, legalábbis kevesebb savasat kell fogyasztani, mint lúgosat.

Savas az ecet, az alma, a citrusfélék, kiwi, stb.

Lúgos dolgok a tejtermékek, aki nem tej- vagy laktózérzékeny, azoknak ajánlatos tejtermékeket fogyasztani, ezen kívül semleges a víz, tehát sok víz fogyasztásával hígítjuk a bennünk levő dolgokat, tehát nem érezzük úgy a savasságot.

64. badonyimariaeva (válaszként erre: 55. - Moncsicsi83)
2008. aug. 10. 13:03

Ne félj a tükrözéstől!

Kellemetlen,de ki fogod bírni!

Én is kibírtam,pedig már kétszer is tükrözték,a gyógyszer miatt.

Évente meg kell ismételni,különben nem kapom meg a gyógyszert.

63. Bertáné Anikó (válaszként erre: 3. - C8abec8c04)
2008. aug. 10. 10:48
Szia azt szeretném kérdezni hol lehet repce mézet venni?
62. moncsicsi83 (válaszként erre: 60. - 97fa271edb)
2008. júl. 13. 20:29
A kaukázusi kefír tényleg használ? Ezt nem is tudtam! Azthiszem akkor éjjel nappal azt eszem :)
2008. máj. 22. 14:55
Nekem a Malox nevű folyadék vált be, gyógyszertárban kapható. 2 evőkanállal kell bevenni ha ég a gyomor, utána fél óráig nincs evés-ivás, de a hatása már 10 perc után érezhető. (Régebben volt az Antagél, szerintem ez ugyanaz más néven, és sokkal drágábban, de nagyon jó.)
2008. máj. 22. 14:50

Sziasztok.


A gyomorsav ellen lehet védekezni:


- Rennie/Reni/ vény nélkül is kapható

vagy

- Kaukázusi kerfir! (élelmiszer boltokban lehet kapni)


Probáljátok ki!

Tuti tip!

:-)

2008. máj. 16. 10:57

Sziasztok!

Refluxom van, 3 éve küzdök vele.Van amikor semmi panasz, van úgy viszont, hogy folyamatosan csipegetnem kell (kex) hogy ne égjen a gyomrom.Gyógyszert is szedtem, de most kipróbálom a Salvus vizet.Nagyon kíváncsi vagyk.Tudjátok, hogy a refluxból ki lehet-e gyógyulni??

2008. márc. 29. 21:45
Az letezik,hogy a tul sok gyomorsav az ember vegbelen folyik ki es csip es viszket?
57. moncsicsi83 (válaszként erre: 56. - Babika53)
2008. febr. 6. 14:39
ebben a könyvben vannak tanácsok a gyomorsav ellen? Te megvetted? Használt? Mesélj róla valamit...
2008. jan. 13. 14:24

sziasztok.Ajánlom a savtalanítás könyvet 2700ft

addig is segít a szódabikarbóna ecet nélkül,langyos vízben!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook