Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan osztod be a havi jövedelmet?Avagy túlélési tanácsok! fórum

Hogyan osztod be a havi jövedelmet?Avagy túlélési tanácsok! (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. nov. 25. 18:44
Akinek villanybojlere van és 4szobás háza az mennyivillanyszámlát fizet?Ha van köztetek ilyen légyszi írjatok.
58. 81Krisztina (válaszként erre: 8. - 8aee53ad43)
2009. nov. 25. 17:05

Sziasztok, én is indítottam ilyen témában, kb egy hónapja, de nem emlékszem pontosan milyen címmel, nem tartottam meg kedvencként:(

ha tudjátok hogy lehet keressetek rá:)

2009. nov. 25. 17:01
Írom a kiadásainkat, mindent, és a hó végén látom, hogy min lehetne még spórolni...Nálunk pl. a kaján kellene spórolni, mert arra adunk ki a legtöbbet...
56. Boszics (válaszként erre: 52. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 15:16

Hát igen..

Mi panelben lakunk, pedig már nagyon mennék kertesházba, pontosan az általad leírtak miatt. Lenne saját gyümölcs, zöldség:)

Én is sütök itthon, nem veszünk kész péksüteményt, mert drága és ráadásul a fél fogunkra sem elég..

2009. nov. 25. 15:15

Köszönöm hogy próbáltatok segíteni. Felébredt a gyermekem. Megyek hozzá.

Lehet összefutunk még, de ha mégsem akkor: Mindenkinek kívánok sok szépet és jót.

2009. nov. 25. 15:14
Jártam már úgy, hogy spórolni akartam járt utat elhagytam a járatlanért aztán többet vesztettem mintha nem csináltam volna semmit. Úgyhogy nagyon megnézem mit mire cserélek.
53. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 47. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 15:12

Én ezekben valahogy nem merek megbízni, próbáltam már mind a 3 mobilszolgáltatót de azt láttam mind csak a pénzt próbálja kihúzni a zsebemből. A percdíj sokszor csak papíron volt annyi amennyi, a valóságban 1 percért volt hogy 300 ft-ot fizettem. (belföld, csúcsidő vezetékes hálózatba) de akkor is sokkal több mint amit beharangoztak.

Szóval nem bízom egyikben sem. De láttam mostanában a Vodafone hirdetett ilyen akciót.

52. ad65f28ec1 (válaszként erre: 46. - Boszics)
2009. nov. 25. 15:09

Sz...t.

Külön szerencse, hogy kertesházban lakunk, és van hozzá jó nagy földterület is. Sok mindent meg tudunk termelni, és minden bio. Azóta alig kell zöldséget és gyümölcsöt venni, de lekvárokat, befőtteket is elrakok télire. Azt hittem, majd csak nagymama koromban fogok ilyenekkel pepecselni, meg a házi péksüteményekkel, tésztákkal, kötögetéssel, de muszáj valamin spórolni.

Szerencsére nem gázfűtésünk van, és most akarjuk beüzemelni a fatüzelésű bojlert, mert a villanybojler is állati drága.

51. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 44. - Boszics)
2009. nov. 25. 15:08
"Mennyi egy energiatakarékos izzóval elérhető konkrét megtakarítás? Ha egy 60 wattos izzónak megfelelő 11-15 wattos energiatakarékos izzót vásárolunk, a megtakarítás mértéke évente körülbelül 45 kilowatt (45 watt megtakarítás x éves átlagos üzemóra). Ez a ma érvényes nappali elektromos energia ár mellett (35 Ft/kW) több mint 1500 forint megtakarítást biztosít. Ez azt jelenti, hogy már az első évben többet takarítunk meg, mint a legmagasabb árú márkás kompakt fénycsövek fogyasztói ára. Ezután az izzó minden évben 1500 forintot takarít meg számunkra (plusz amennyit az energiaárak növekednek). Így egy tíz év feletti élettartamú izzóval biztosak lehetünk benne, hogy árának akár tízszeresét is behozza. Még nagyobb a megtakarítás, ha egy 100-as wolframizzó helyett egy 20 wattos kompakt fénycsövet alkalmazunk."
2009. nov. 25. 15:08
Igen nekem is olyan van hogy az anyut ingyen hívom.
49. cb82b220ce (válaszként erre: 45. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 15:07
Vicces mi??? Annyira vicces hogy már sírni lehet rajta...
48. 8aee53ad43 (válaszként erre: 45. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 15:07
Sose gondoltam hogy ide jutunk. Én annyira el vagyok keseredve.
47. ad65f28ec1 (válaszként erre: 41. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 25. 15:07
Vannak olyan mobilcsomagok is, ahol egy-két számot ingyen lehet hívni havi fix. összegért, mi ezzel is sokat spórolunk.
46. Boszics (válaszként erre: 45. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 15:06
Ezzel teljesen egyetértek..milyen világot élünk??!!
45. ad65f28ec1 (válaszként erre: 40. - 8aee53ad43)
2009. nov. 25. 15:05

2010-es luxuscikkek: zöldség, gyümölcs, hús, meleg lakás, melegvíz, villany.

:(((

44. Boszics (válaszként erre: 41. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 25. 15:05
Energiatakarékos izzó.. Mi is beszéltük, hogy le kellene cserélni, mert sokat lehet vele spórolni. Mennyibe kerül az energiatakarékos izzó? Mennyit lehet vele szám szerint spórolni?
43. ad65f28ec1 (válaszként erre: 38. - 8aee53ad43)
2009. nov. 25. 15:03
Szerencsére nálunk közelvannak,szinte egymás mellett az összes. Mindent ott veszünk meg, ahol viszonylag olcsó, és a minősége is elfogadható.
2009. nov. 25. 15:02
Most a kötelező biztosító váltáson is lehet valamennyit nyerni.
2009. nov. 25. 15:01

A telefonon is sokat lehet spórolni, ha mobilotok van a vezetékest akár ki is lehet kapcsolni , érdemes átnézni a mobilok tarifacsomagját én is múltkor panaszkodtam h drága azt mondta az ügyintéző találok olcsóbbat is térjek át arra. háztartsási eszközök Stand-by állapotból való kikapcsolása ha nem használjátok (nekem pl ez könnyű mert nem bírom ha éjjel világit a led)

Energiatakarékos izzók stb.. csak egy pár példa.

Ha autótok van az tényleg elvisz havonta elég szép összeget, de itt sem reménytelen azért a helyzet.

Fűtés: mi cserépkályhában fűtünk a nappaliban és kitárjuk a többi szoba ajtaját. Esténként egy kicsit gázzal felmelegitjük a szobákat és alszunk. ALvás közben nem kell meleg szerintem reggel meg úgyis mindenki megy a dolgára igy nem kell az egész lakást melegben tartani. Autó vagy busz helyett ha úgy van városon belül lehet kerékpározni ez még az egészségnek is jót tesz. Bizonyos élelmiszereken is lehet spórolni pl fitness reggelizőpehely meg ilyenek, nescquik kakaó elő lehet állítani filléres anyagokból és szinte ugyanaz az íze. De ez minden családban más, hogy min lehet megfogni a pénzt mert más az értékrend.

2009. nov. 25. 15:01

Tudjátok amikor egyetemre jelentkeztem és utána még sokáig tanultam azt hittem jobb és könnyebb életem lesz mint a szüleimnek.

Nem kacsalábon járó palotát és autót és nyaralásokat kívánok. Csak egyszer tehetném meg hogy ne azt nézzem mi akciós és mennyibe kerül.

39. Boszics (válaszként erre: 36. - Ibolya-jazmin)
2009. nov. 25. 15:00
Megértelek.:) Én már nem is tudom mikor vettem magamnak pulcsit, nadrágot.. Mindig csak a legfontosabbakat vesszük meg, semmi többet. De van tv, internet, mobil, + rezsi, ezek állandó kiadások, hó végére már jóformán semmi nem marad, pedig nálunk még gyerek sincs.
38. 8aee53ad43 (válaszként erre: 37. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 14:59
Én mindig az újságokat nézem és húzom magammal a gyereket egyik boltból a másikba.
2009. nov. 25. 14:58

Sokak szerint "ciki", de egy csomó nagyáruházban vannak sajátmárkás termékek. Sok ugyanabban a gyárban készül, mint a márkás verzió, de töredékébe kerül.

Pl. mosóporból a legolcsóbbat veszem, öblítő helyett egy kis ecetet szoktam használni, és két-három teniszlabdát rakok a mosógépbe: ezek jól átdögönyözik a ruhákat.

36. ibolya-jazmin (válaszként erre: 31. - Boszics)
2009. nov. 25. 14:55

epp ezen vagyok felhaborodva, hogy nem is emlekszem mikor vettem uzletben uj pulcsit vagy falmert, mert sajalom kolteni a penzem.

Most 2 honapja tudtam sporolni 2*2500 ft es annak ugy orvendek hogy el se tudom mondani, pedig nem nagy osszeg

35. ad65f28ec1 (válaszként erre: 26. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 25. 14:54

Ez szerintem nem tartozik ide.

Sajnos, azok a családok is egyre nagyobb bajban vannak, akik felelősséggel vállaltak gyereket. Egyre kevesebbet ér a fizetésünk, és egyre többet kell kifizetni.

34. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 23. - 8aee53ad43)
2009. nov. 25. 14:53
Örülök, hogy jó példát is látni aki meggondoltam és felelősséggel él. Nem is kerülhettek soha olyan mélyre mert megvan a kellő belátás. Sajnos rettenetesen megdrágult minden és sok veszély fenyeget mindenkit de hidd el ha a fenti dolgok megvannak nagy baj nem lehet ki fogtok belőle jönni. A kormány válságkezelő stratégiáját is csak bírálták, pedig pozitiv lesz az eredménye. A sok lemondás valahol meghozza gyümölcsét. A spórolással is valahogy ez a helyzet, gondolom Ti is megpróbáltátok már amit lehetett. Csak sokan nem tudják min lehetne ésszerüen spórolni és vajas kenyér mellett gyűjtik a plazma tv árát.
33. cb82b220ce (válaszként erre: 4. - 8aee53ad43)
2009. nov. 25. 14:53
Szerintem sehogy....Mi 50ből se jövünk ki pedig 2-en vagyunk.Eleve heti 1sszer megyünk vásárolni.Sosem veszünk extra dolgokat,mindig csak kaja és már otthagyunk egy 10-est pedig gyakorlatilag semmit sem vettünk.
32. b2076ec79b (válaszként erre: 27. - 8aee53ad43)
2009. nov. 25. 14:53

Igazi praktikát nem tudok mondani..A kaján nem nagyon lehet spórolni, így is egy csomó szemetet eszünk :(

Mi kicseréltük az összes izzót energiatakarékosra, így egy év alatt spóroltunk egy havi számlát. Ami nem sok, de sok kicsi sokra megy :) Villanybojlerünk van, szinte folyamatosan éjszakai áramról megy.



Az a baj, hogy neked eleve nagyon kevés ami marad. 30.000Ft 3 főre, az havi 10.000Ft. Tlaán az önkormitól kéne kérni valamit....

31. Boszics (válaszként erre: 28. - Ibolya-jazmin)
2009. nov. 25. 14:52
nem is erre írtam, hanem, hogy az ember mondjuk keres 100ezret, és a végén nem marad semmi, magára nem költ semmit, és ez még viszonylag jó fizetés is.. akkor mit mondjanak azok, akiknek 60-70ezer van vagy annál kevesebb, azok hogyan éljenek meg?? Lassan már a levegővételért is fizetni kell..:(
2009. nov. 25. 14:51

Már átköttettem a tv és internet előfizetést. Nem folyóvízbe mosogatok. Kézzel mosok elég gyakran.

nem fűtünk minden szobát.Írom mire költünk. És még is gázban vagyunk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook