Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van állatorvos köztetek? fórum

Van állatorvos köztetek? (tudásbázis kérdés)


25. Macsek. (válaszként erre: 24. - Dinuss)
2009. dec. 8. 11:34

Hát nem tudom...

Most kaptam egy tippet, hogy vegyünk neki szóroldó pasztát, mert lehet, hogy össze van csomósodva a szőre a kis gyomrában, és azért nem tud kakilni. Úgyhogy ma megvesszük, kipróbáljuk, és ha ez sem segít, megyünk orvoshoz. Nem szeretném őt is elveszíteni.

24. Dinuss (válaszként erre: 23. - Macsek.)
2009. dec. 8. 10:42
Hat lehet,hogy mindig is ennyit kakilt csak nem figyeltetek.Ennyi idos cicanal meg mar normalis,hogy nem minden nap van szeklet.Azert persze elvihetitek orvoshoz de sztem mar nem kene bolygatni a cicat,mert lehet tobbet artasz vele mint hasznalsz.
23. Macsek. (válaszként erre: 22. - Moonlight1984)
2009. dec. 8. 07:49

Szia!

13 éves. Soha nem evett sokat, de eddig nem nagyon figyeltünk a székletére, mert 2 cicánk volt, de sajnos a másikat másfél hete el kellett altatni, mert nagyon beteg volt. Ő elég sokat piszkított, így naponta kétszer kellett az almot cserélni. Most, hogy a perzsacicám egyedül maradt, most vettük csak észre, hogy 2-3 naponta van széklete. Most is szombaton kakilt utoljára. Száraztápot kap, meg Whiskas Seniort. Szerintem ez nem normális állapot, úgyhogy elvisszük az orvoshoz.

22. moonlight1984 (válaszként erre: 21. - Macsek.)
2009. dec. 7. 18:12

Szia!

Mivel eteted a cicát?Mennyi idős?

2009. dec. 7. 14:11

Sziasztok!

Hátha tudtok nekem is segíteni. Nekem pont az ellenkezője a baja a cicámnak, mint timi1202 cicájának.

Kb. 2-3 naponta kakil, igaz, hogy nem is eszik túl sokat, de akkor is, szerintetek normális ez? Amúgy semmi látható baja nincs.

20. timi1202 (válaszként erre: 19. - Dinuss)
2009. dec. 7. 14:04
A cica, köszönöm szépen jól van, meggyógyult. Amit ajánlott egy orvos, azt adtam neki és végre rendbe jött. :)
19. Dinuss
2009. dec. 7. 13:38
Hogy van a cica?
2009. nov. 27. 09:04
Tegnap nem jött ki a doki. :( Pedig kettőt is hívtam és egyik sem, pedig mindkettő mondta, hogy jön. Viszont írtam emilt egy állatorvosnak és mondta, hogy vegyek egy gyógyszert, az jó lesz a cicának, úgyhogy ma megyek és megveszem.
2009. nov. 26. 22:47
Hogy van a cica?
16. Dinuss
2009. nov. 26. 20:01
Na voltal dokinal a cicaval?
15. timi1202 (válaszként erre: 14. - Dinuss)
2009. nov. 26. 10:31
ok :)
14. Dinuss
2009. nov. 25. 16:11
Majd ird meg,hogy mi volt a dokinal!
13. timi1202 (válaszként erre: 12. - Moonlight1984)
2009. nov. 25. 14:15
Köszi szépen, majd utánanézek. Holnap ér rá csak a doki sajnos, úgyh még egy napig futkoshat a drágám. :)
2009. nov. 25. 14:08

Próbáld ki a Smectát.Sima emberi patikában lehet kapni,jobb mint a széntabletta szerintem.Kárt nem okoz.

De egy jó kis bélgyulladást simán összeszedhetett kint sajnos.Az pedig nehezen kezelhető kategória.

Egy székletvizsgálatot érdemes lenne csináltatni,mert vannak olyan egysejtű paraziták,amiket a sima féreghajtó nem írt ki.

11. timi1202 (válaszként erre: 10. - Moonlight1984)
2009. nov. 25. 14:04
Be van oltva mindennel, még veszettség ellen is. Kinti is meg benti is. Ő is kapott gyomor-és bélfertősre gyógyszert, most meg kapja a probiotikumot, én vagy a rizsébe keverem, vagy szintén fecskendővel adom neki.
2009. nov. 25. 14:01

A cica be van oltva kombinált oltással?Kijárós vagy benti?A macskák érzékeny pontja az emésztés.Akár vírus,parazita,fertőzés,szervi probléma is okozhatja.Ha 2 hete diétázik,akkor tuti nem az előzőleg kapott kaja a ludas.Érdemes visszavinni,esetleg egy másik orvosnak is megmutatni.A krónikus hasmenés komoly gondot okozhat ha nem kezelik megfelelően.

Az én kézzel nevelt 3 hós kiscicáim kaptak gyomorfertőtlenítőt,antibiotikumot,bélflóra regenerálót és Smecta-port vízben feloldva,fecsivel torkukon lenyomni.Kajájuk:péppé főzött rizs+sovány csirke+csirkemáj összeaprózva és reszelt répát is kellett belefőzni.Mellé kis vitamin,és pár nap alatt helyrerázódtak.Az előző doki csak egy tablettát adott,egy hétig szenvedtünk,aztán elvittem máshova őket.Érdemes volt,kikupálódtak hamar.

2009. nov. 25. 13:56
Nem veszi fel a doki a telefont, pedig jó lenne, ha ma megnézné. :( Én is adtam neki gyógyszert, de nem használt.
8. Dinuss (válaszként erre: 6. - Timi1202)
2009. nov. 25. 13:53
Mi tablettat kaptunk de siman le tudod vele nyeletni.De a lenyeg az volt,hogy hatott es elmult neki es jobban lett.
7. Dinuss (válaszként erre: 5. - Timi1202)
2009. nov. 25. 13:52
Sztem nem ott van a gond,hogy valami rosszat evett,mert akkor mar regen javulni kellett volna a helyzetnek,hiszen dietazik.Lehet belhurutja van.Mindenkeppen vidd vissza ne varj vele!
6. timi1202 (válaszként erre: 4. - Dinuss)
2009. nov. 25. 13:51
Igen, úgy tűnik nem úszom meg az orvost, itt Szegeden marha drágák sajnos. :( Én is arra gondoltam, hogy vmi injekció jó lenne biztos, vmi erős hasfogó kéne neki.
2009. nov. 25. 13:49
De már 2 hete nem kap semmi mást, csak rizst, meg húst, meg a tápot, vizet. Tehéntejet kapott, de már nem kap.
4. Dinuss (válaszként erre: 2. - Timi1202)
2009. nov. 25. 13:48
Szia!Nekem is ugyan ez volt a baja a cicamnak.Kiderult,hogy a feregtelenitotol kapott hasmast.Mi is mindent kirpobaltunk,dietasan evett,stb.Raadasul annyira hasmenese volt,hogy aludt es kozben jott belole a cuccos.Vegul vasarnap vittuk az ugyeletre es kapott antibiotikumot es masnapra mar normalis lett a szeklete.Sztem vidd vissza,mert ez nem oke es eroszakoskodj,hogy adjanak neki valami mast,mert semmi nem hasznal es ne kiserletezzenek!!!
2009. nov. 25. 13:45

Szia!

Én nem vagyok állatorvos csak egy állatotthonba járok önkéntesként.

A cicának lehet tejallergiája. Tehéntejet adsz neki? Azt például nálunk az otthonban tilos adni a macskáknak.

Lehet az is amit írtál, hogy kövéret evett. Biztosat akkor fogsz megtudni, ha elviszed állatorvoshoz. Látatlanul nem hiszem, hogy bárki komolyabb diagnózist tud adni. Szerintem egy vérvételből gyorsan kiderülne mi a gondja és nem kellene neki tovább szenvedni.

2009. nov. 25. 13:32
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a 8 hós cicámnak már 2 hete megy a hasa. Egyéb gondja nincs, jó a kedve, játszik, eszik, iszik. Kapott gyógyszert is, Enroxylt, nem javult, kapott széntablettát is és diétán van, főtt rizst kap főtt csirkemellel, meg kímélő tápot a jobbik fajtából. Múlt héten lett féregtelenítve. Ötleteket várok, hogy ez mi lehet, meg hogy gyógyulhat. Ja, és valószínűleg attól megy a hasa, hogy sok tejet ivott meg sok kövéret evett.
2009. nov. 25. 13:30
Van állatorvos köztetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook