Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban fórum

Macska a lakásban (beszélgetős fórum)


61. manul (válaszként erre: 60. - Boszi Juci)
2009. dec. 7. 12:13
Örülök,ha valamiben még tudok segíteni kérdezz bátran!
60. Boszi Juci (válaszként erre: 59. - Manul)
2009. dec. 7. 08:20
Köszi manul! Ezzel nekünk is nagyon sokat segítettél. :)
59. manul
2009. dec. 4. 13:15

Oltások.

Az állatorvos azt javasolta,hogy miután a macskám lakásban tartott és íly módon nem találkozik más állattal(már a szőrösek közül)nem kell feltétlenül beoltani,viszont a féregtelenítést rendszeresen el kell végezni.Én nem is oltattam be és nincs semmi baja.Viszont lehet venni az állatorvosnál pasztát,ami segít a szőrcsomók emésztésében,ezt célszerű alkalmazni,vagy van a Whiskas-nak egy cicafej alakú dobozban kapható terméke,az a neve,hogy HAIRBALL ez is arra jó.10 szemet lehet egyszerre adni belőle,a cicusom megőrül érte,nálunk ez olyan jutalomfalat.Nem tudom viszont,hogy hány hónapos kortól lehet adni,azt nézd meg a dobozon.


Örülök,hogy kezdi megszokni a helyét,én kb egy hét után szerettem bele visszavonhatatlanul a cicánkba,a férjem ragaszkodott hozzá,én nem annyira szerettem volna még akkor,mert építkeztünk és épp akkor voltunk költözés előtt.Nem akartam felborítani a menetrendet.De megláttam fényképen,néhány nap múlva Budapestről elautókáztunk érte Balassagyarmatra,néhány napig kiborított,mert fertőtlenítős törlőkendővel rohangáltam utána(ásott az alomba egy nagy lukat,majd a halom tetejére kakilt,és amikor el akarta ásni belelépett),de szerencsére kinőtte és nekem sem áll már az égnek a hajam.

Kicsit macskabaráttá kellett tenni a házat és minden ok kett!

Imádjuk,és ezt kívánom nektek is!

58. Pipőci (válaszként erre: 57. - Manul)
2009. dec. 4. 12:48

Jelentem, a macskusz szobatiszta! Éjszaka abban a helyiségben alszik, ahol az alom van és napközben is figyelek azért rá, de nincs gond. Nem volt baleset. Álladnó jelei vannak a rendszeres alomhasználatnak! Köszönöm a jótanácsaid, ha eszedbe jut valami még, írj!

Pl. oltások? :D

57. manul (válaszként erre: 56. - Pipőci)
2009. dec. 3. 08:13

Az klassz!

Elfelejtettem írni,hogy amikor hazaviszed,ha lehetséges egy helységben legyen néhány napig,amíg megtalál mindent és megismeri a környezetét.Talán ez okozta a gondot.

Sok türelem kell a kis szaroshoz,de megéri!

56. Pipőci (válaszként erre: 53. - Manul)
2009. dec. 3. 08:07

Szia! Bocs, elmaradt egy nap, beteg voltam.

Szóval Páfrány... :D Úgy délután 6 körül értünk vele haza és én 11-ig tudtam várni, hogy vajon fog e kakilni. Ő meg édesdeden aludt a kosarában a kandalló mellett. Én kibuktam, ő persze éjjel valamikor bekakilt, de nem az alomba, hanem a szobaajtóba, ahol én aludtam. Reggel az eredményt ketten elástuk az alomba. Napközben tegnap nem kakilt, hiába vártam. Éjjelre viszont abba a helyiségbe vittem, ahol az alom van, hogy ne keresgéljen máshol. Nem akarok szigorúnak látszani, de nem szeretném, ha össze-vissza kakilna kisgyerek mellett. És éjjel megtalálta az almot, benne volt reggelre az "eredmény". Most abban reménykedem, hogy talán már rátalál az alomra.

Egyébként nincsen vele gond, sokat játszik, alszik, nagyon aranyos. Egyfolytában dorombol, ha meglát valakit és elfekszik a földön, hogy símogasd...:D

55. manul (válaszként erre: 52. - Pipőci)
2009. dec. 3. 07:36

Szia!

Na mi van a kistigrissel?

54. c8772e855b (válaszként erre: 49. - 509ea87735)
2009. dec. 2. 16:27
Akkor te még nem láttál macskát!
53. manul (válaszként erre: 52. - Pipőci)
2009. dec. 2. 11:45

Szia!

Tudni fogod,ha kakilni akar,mert nyávogni fog!Ha nem sikerül neki rögtön az alomba pisilni nem baj,mert egy kicsit be kell szagosítani az almot a pisijével és onnan már tudni fogja,hogy az az övé!

A macska tiszta állat,előbb vagy utóbb meg fogja tanulni,csak türelem kell hozzá!Nem szabad elsőre leszidni,vagy a nóziját a pisibe vagy a kakiba dugni.Az alom mindíg legyen tiszta.Az én cicám alomürítés után azonnal belepisil,vagy kakil!

Sok sikert!Kérdezz bátran!

52. Pipőci (válaszként erre: 51. - Manul)
2009. dec. 1. 21:11

Nekünk van az is :D!


Szóval... a cica megérkezett. Nagyon nyugis, aludt a kosarában, játszott, dorombolt, vacsizott... és még nem volt vécén. Úgy délután 6 körül hoztuk meg, de hiába tettem többször is az alomra, otthagyta. Tudni fogom, mikor kell neki a dolgát végeznie? Most is sokat szaglászik, forgolászódik, mintha keresne valamit, de nem marad az almon... SOS!

51. manul (válaszként erre: 49. - 509ea87735)
2009. dec. 1. 20:53
Akkor inkább tarts kecskét!
50. manul (válaszként erre: 48. - Boszi Juci)
2009. dec. 1. 20:46
Nekem is lakásban tartott cicám van,nem volt nagy kaland a tüzelés,nem nyávogott sokat,viszont nagyon aranyos és bújós volt.Sajnos miután nem jött létre az "aktus"két hetente tüzelt,és ez nem egészséges,mivel méhgyulladást kaphat,ezért mi kivágattuk.
2009. dec. 1. 19:59
Fúj undorító a macska othaggya a nyálát szörét. Undoritó
2009. dec. 1. 19:59

Tényleg!

Kérdés: mi nem engedjük ki a cicát - szigorúan benti cica. Mennyire fontos, hogy ivartalanítsam? Nem szeretném megbolygatni a kis szervezetét, mert nem valószínű, hogy lesznek kiscicái; de azt hallottam, hogy a tüzelő cicáknak nagyon rossz, mert várják a kandúrt, sokat nyivákolnak, stb.

Fontos lenne, mert Szeri 5 és fél hónapos, és 6 hónapos kortól már el lehet végeztetni a műtétet - amit azért nem szívesen tennék... :(

47. Boszi Juci (válaszként erre: 46. - Jaina)
2009. dec. 1. 19:56

Ez nálunk is így zajlik! :D Mindig a csapból inna, meg a kádban játszik a dugóval és a szivaccsal - ami már az övé. :D

Olvastam, hogy a cicák nagyon szeretnek játszani a vízzel... s lőn igaznak bizonyul.

46. Jaina
2009. dec. 1. 16:00
Nekem már öt hónapos a cicám, amióta elhoztuk lakásban van. Az alomhasználatot elsőre megtanulta, szerencsére nem voltak balesetek. Viszont imádja a vizesblokkot, a kádat és a csapokat, általában valamelyik csapban alszik (hiába van kispárnája meg kosárkája). Emiatt nagyon sokat kell takarítani utána mert mindent összemászkál :(
2009. dec. 1. 16:00
Egyébként nem veszélyes a babára a cica, csak az almot másnak kell tisztítani, de nálunk már alom sem kell, oda ül az ajtóhoz. Kikéreckedik:)
44. 000Évi000 (válaszként erre: 43. - Boszi Juci)
2009. dec. 1. 15:58
Nálam is így van:) Én elsőre kifigyeltem, hogy kaparássza a padlót, alomba tettem, és egyből tudta mi a dolga. Igaz nem akartam cicát, csak ki akarták nyírni, úgy döntöttem, na jó, ez a sors keze, lesz macsek:) Most jön a baba, de a cic marad. Annyira gyönyörű és jófej.
43. Boszi Juci (válaszként erre: 38. - Pipőci)
2009. dec. 1. 13:47

Gratulálok a cicátokhoz!

A mi cicánk 5 és fél hónapos. Szabadban élt, amikor kb. 9 hetes korában elhoztuk. Egyből rászokott az alomra. Egyszer kétszer előfordult baleset, de mindig akkor, amikor már tele volt az alom. Tényleg nem szeretik piszkos helyre végezni a dolgukat.

Gyönyörű cicuka. Nagyon szeretem. Panelban lakom, ő a Páromnál van családi házban, de bent lakik. Nagyon játékos, huncut, de bútort még egyszer sem karmolt, ahogy függönyt sem.

Minket viszont annál inkább, főként kezdetben. Meg kell nevelni, mert azt mondták, ha megnő, akkor nagyobb sérüléseket is okozhat.

Még nincsen babánk, de ha lesz, a cica akkor is marad. Ez természetes.

Még sosem volt szőrmókom, elképzelhetetlennek tartottam, hogy egy ágyban szundizzon velünk. Most pedig? Van, hogy én hívom oda. :) Csodálatos teremtmények. Örülök, hogy van nekünk.

Még valami: a virágokat tényleg nagyon szereti, úgyhogy magasba fognak költözni, ő pedig kap macskafüvet, amit kedvére rághat majd.

Üdv

42. c33bd8536b (válaszként erre: 35. - Manul)
2009. nov. 30. 17:30
Ismerős! :)
41. manul (válaszként erre: 38. - Pipőci)
2009. nov. 30. 13:36

[link]

Ezen az oldalon sok mindent megtalálsz,le lehet válogatni a cicákra vonatkozó információkat!

40. manul (válaszként erre: 37. - Pipőci)
2009. nov. 30. 13:28
Gratulálok!Jó cicázást,nem fogod megbánni!
39. manul (válaszként erre: 36. - GreenFairy)
2009. nov. 30. 13:23
Szia! Próbáld ki a macskamentát,az olyan szaganyagokat tartalmaz,amikre buknak a macskák,ha befújod vele a kaparófát értékelni fogja!
2009. nov. 30. 12:30

... Láttam, hogy az anyamacska gondos, figyelmes, a kölykök tiszták, jól tápláltak, játékosak, szépek. Mit szépek, gönyörűek! Én a nyugisabbat választottam, önhatalmúlag (ez az én kiváltságom)Páfránynak neveztem el, kislány. Rögtön belesimult a fiam kezébe, szinte kérte a simogatást.

Egyenlőre lesz kosara, aztán majd eldönti, hol szeret lenni, elég nagy a lakás, választhat... :D

Ha vannak még jótanácsaitok, írjátok meg bátran!

37. Pipőci (válaszként erre: 36. - GreenFairy)
2009. nov. 30. 12:20
Tulajdonképpen bevállaltam, hiszen már kiválasztottuk, csak még kb. 1 hét, mire hazahozzuk. Azért kérdezgetlek Benneteket ilyen aktívan, hogy mindent beszerezhessünk a tanácsaitok alapján. Én nem szoktam "ukkmukkfukk" állatot hozni a házhoz, nem egy hétig marad, hanem reményeink szerint sok-sok évig. Szóval én átgondoltam, a többiekkel átbeszéltem és elmentem egy házhoz, ahol egy gyönyörű és nagyon jó anyamacska van. Ez még nyáron volt, akkor kértem a cicát. Most szóltak pár napja, hogy van kettő kölyke, elmehetek megnézni őket és választhatok.
2009. nov. 30. 12:09

nekem is szobamacskám van, de semmi gond vele. minimális mármint,és én nyugodtan bevállalnám a helyedben. az első perctől szobatiszta volt, pedig az utcán találtuk. mióta ilyen gyöngyös almot veszünk azóta annyira nem is büdös, meg a lakás egy félreeső részére raktuk. az egyetlen baj vele az, hogy szereti kapargatni a bútorokat, pedig van kaparófája, de biztos le lehetett volna róla szoktatni még kisebb korában. egyébként ritka jó macs, a bútorkaparást leszámítva a 7 év alatt annyi stiklije volt, hogy pár éve akadt egy incidense a karácsonyfával, amit apukám azóta sem tud, és hát no, azóta nincsenek üvegdíszeink. :D:D:D

de nagyon megéri, mármint én azt látom baromi nagy előnynek, hogy mivel oltatjuk meg sosem megy ki a lakásból ezért annyira tiszta, nincs rajta semmilyen olyan kinti baci, amitől félni kellene, és nyugodtan ölelgetjük.

35. manul (válaszként erre: 34. - C33bd8536b)
2009. nov. 30. 11:46
Ez aranyos!Az én cicám a dobozokat és a szekrényt szereti.Kinyitja a szekrény ajtaját és befekszik az ágynemü tetejére!A múltkor telepakoltam,hogy ne tudjon bemászni,erre kipakolta a polcot és befeküdt!
34. c33bd8536b (válaszként erre: 32. - Pipőci)
2009. nov. 30. 11:44

Kosár?

Én kosármániás vagyok, millió kosaram van szerte a házban, mit mondjak, már mindegyikben aludt legalább egyszer, mérettől függetlenül. (kár hogy nem lehet képet betenni.)

Egyetlen kosárban soha nem fordult elő, és az az, amelyiket direkt neki készítettem elő puha takarókkal.:)

A minap felszámoltam a macskakosarat, minek, ha messzire elkerüli, és amikor átválogattam a karácsonyi lakásdíszítésre szánt cuccokat, abba rámoltam bele a koszorúkat, füzéreket.

Reggel, mikor felkeltem, ott aludt a macsek édesdeden a sok karácsonyi hóbelevánc tetején.:)))

33. manul (válaszként erre: 32. - Pipőci)
2009. nov. 29. 19:55

Az én cicámnak olyan kaparófája van ami alatt van egy doboz,abban el tud bújni,ezt nagyon szereti.A doboz tetején van maga a kaparófa,ez azért jó,mert,ha megnő,akkor is tudja használni,mivel szeretnek nyújtózkodva kaparászni.Ennek a tetején van egy polc,erre pedig szeret félülni,mert a cicák szeretnek magasan lenni.Mindez szőrmebélése,jól be tudja magát vackolni.

Amúgy nincs kimondottan helye a cicának a lakásban,vannak kedvencei,de azokat úri kedve szerint váltogatja.Kosarat csak addig tartottunk, amíg még kicsike volt,abban hoztuk el,és amíg meg nem szokta a helyét,addig az volt az ágya.Célszerű egy szállító dobozt venni,mert az majd szükséges lesz később is,továbbá célszerű nagy alomtálcát vásárolni,mert jobban tud benne kaparászni.

2009. nov. 29. 16:55
Következő kérdésem... :) Macskabútor... ? Kinek milyen van? Kaparófa, kosár, stb. stb. Milyet érdemes vásárolni, beszerezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook