Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban fórum

Macska a lakásban (beszélgetős fórum)


2009. dec. 11. 14:32

Tudtam én!:) A könyv címe :Az igazi macska

Alcím: Komoly(talan)macskológia

90. Boszi Juci (válaszként erre: 89. - C33bd8536b)
2009. dec. 11. 14:25
Ez nagyon nagyon tetszik!!!
2009. dec. 11. 13:09

Megosztok veletek valamit, ami nekem nagyon tetszett.:

"Melyik másik állatot etetik, nem mert hasznos, mert a házat őrzi vagy énekel, hanem mert, amikor enni kap, elégedettnek látszik? És dorombol!A dorombolás nagyon fontos. Mindig a doromboláson múlik a dolog. A dorombolás az, amelyik feledteti a hagyatékokat az ágy alatt, az esetleges bűzt, a nyávogást hajnali négykor. Más lények nagy fogakat, hosszú lábakat vagy túl aktív agyat fejlesztettek ki, míg a macskák megmaradtak a hangnál, amely azt hírdeti a világnak: jól érzem magam."

88. c33bd8536b (válaszként erre: 86. - Pipőci)
2009. dec. 11. 12:57
De aranyos lehetett.... Nem szeretnek fürdeni, így igaz. De kíváncsiak. Meg kell nekik mindent tapasztalniuk.:)
87. c8772e855b (válaszként erre: 82. - Manul)
2009. dec. 11. 12:56
A macska simogatása és dorombolása csökkenti a stresszt az biztos,nálunk már bebizonyosodott.A dorombolás a legszebb zene a világon!Tettem fel róla képet!!!
2009. dec. 11. 12:45

Tegnap este a cicánk beleesett a fürdővizembe mellém... :D Többször is letettem a kád széléről, de mindig visszatért, aztán addig-addig kiváncsiskodott, míg potty, mellém landolt. Felemelt fejjel úszni kezdett, én pedig gyorsan kitettem, megtöröltem. Nagyon felháborodott, hogy vizesek lettek a lábai, elment panaszkodni a férjemnek nagy bőszen...

A cicák egyébként nem szeretnek fürdeni? Mert a miénk nem...

85. manul (válaszként erre: 84. - Boszi Juci)
2009. dec. 11. 11:49

Nem tudom.Szerintem ez csupán ösztön,minden állat azt védi ahol sebezhetőbb,és azzal,hogy ő a pociját mutogatja Neked,azt jelenti,hogy maximálisan megbízik benned!

Amúgy kicsi korában simogatni kell a pocakjukat,mert az az anyukájuk maszírozására és nyalogatására emlékezteti őket,ami megkönnyíti az emésztést!Már a cicákét!:)

Megyek megkeresem a szekrényben Recsegő Rozáliát és jól megsimizem a pocakját!:)

2009. dec. 11. 11:36
Olvastam, hogy a cicáknak érzékeny a hasuk, így csak azoknak fordul a hátára, akikben megbízik. A kérdésem: miért érzékeny a hasuk?
2009. dec. 11. 11:35
Mi is hallottuk, hogy a dorombolásnak jótékony hatása van. :)
82. manul (válaszként erre: 81. - C8772e855b)
2009. dec. 11. 08:32

A dorombolás és a kutya,vagy macska simogatása csökkenti az érrendszeri betegségek tüneteit!

Olvastam erről egy cikket néhány éve.:)

2009. dec. 10. 23:16

Mikor az első cicánk meghalt nagy szomorúság és gyász költözött hozzánk,szabályosan üres lett a ház.Úgy gondoltuk,hogy egy ideig nem tudja elfoglalni a helyét egy másik cicc a szívünkben.Aztán mindenféle nyavalya jött ki rajtunk,főleg a nyugtalanság,magas vérnyomás,álmatlanság.Aztán egy este mondtam a férjemnek:Tudod mi bajunk van nekünk,mitől leszünk betegek?Mert nincs dorombolónk!!!!!

Négy hónap után a sors hozta nekünk a mostani kis gyönyörűségünket és minden bajunk elszállt.

IMÁDJUK!!!!

80. c33bd8536b (válaszként erre: 78. - Boszi Juci)
2009. dec. 10. 22:54
Én azt tapasztalom, hogy mikor a cica hozzámbújik és dorombol, valahogy én is jobban érzem magam. :)
79. manul (válaszként erre: 78. - Boszi Juci)
2009. dec. 10. 18:38
:)
2009. dec. 10. 18:11
Öhm... úgy érzem, hogy még konkrétan nem szóltam hozzá magához a fórum témájához, úgyhogy most ezt megteszem: szerintem annyira csodálatos, amikor a cica odabújik hozzád, noszogat, hogy játssz vele, és veled együtt alszik. Nem azért teszi ezeket, mert unatkozik, vagy mert egy szabadban ugrándozó szöcske helyett a "szamár" is megteszi. Szeretetből. Úgy gondolom, hogy a benti cicák tudják, hogy szeretik őket, vagy nem is tudják, de érzik. Épp ezért ők is - szabadon élő társaikhoz hasonlóan - jól érzik magukat, dorombolnak, boldogok.
77. manul (válaszként erre: 76. - Pipőci)
2009. dec. 10. 08:32

Először is nagyon örülök,hogy összebarátkoztatok!Az első időszakban én sem voltam biztos a döntésünkben,de aztán megtanultunk együtt élni és egy hét után szó szerint beleszerettem a macskánkba!


Én sokféle almot kipróbáltam,drágát is olcsóbbat is,mert számomra is fontos,hogy ne legyen kosz és macskaszag a lakásban.


Mi most BIOLUX almot veszünk,az Auchan-ban szerzem be világos zöld színü zacskóban van 5-10kg-os kiszerelésben,nem drága 10 kg olyan 600 Ft körül van.A kakit én azonnal kiszedem,viszont a pisi sokáig szagtalan marad,így nem kell minden nap kilapátolni az elázott almot.(sok olcsó alom nem szívja fel rendesen és azonnal büdös lesz)

Régebben vettem valami német almot,ami szintén jó volt,az klasszul összecsomósodott a pisi után,így egy mozdulattal ki lehetett kapni,de sajnos mostanában nem láttam sehol,és mivel a BIOLUX nagyságrendekkel olcsóbb hát ennél maradtam.

Vettünk a cicucnak egy fedett billenőajtós cicabilit,ez nagyon praktikus,mert jó nagy,nem jönnek ki a szagok annyira és nem kaparja ki az almot.Néha azért egy-két szem kijön,de azért az nem tragédia.

Remélem segítettem,ha van még kérdésed szívesen megírom a tapasztalataimat.

76. Pipőci (válaszként erre: 74. - Manul)
2009. dec. 10. 08:15

Én sem, pedig már fél éve böngésztem a netet éjszakánként, mielőtt bevállaltam a cicát.

Az első napokban egyébként én nagyon bepánikoltam... hogy jól lesz e így, tudunk e majd együttélni vele, bírjuk e majd cérnával kölcsönösen? De most nagyon jó... :D Először is valóban nagyon tiszta a cica. És a miénk igencsak nyugodt, napközben sokat alszik. Megvannak már a kedvenc helyei a lakásban, oda tettünk már ki neki puha párnákat, hogy kényelmes legyen neki. Esténként, amikor a kisebbik gyerkőc már alszik, nagy "csaták" vannak a cica, a férjem és a fiam között ... :D Szóval, nagyon örülök, hogy beköltözött Páfrány.

Manul, még lenne egy kérdésem az alommal kapcsolatban. Nekünk a férjem valami forgács alapút hozott, mert illatosított és ez neki nagyon szimpatikus volt. Használja a cica, de valamennyit belőle kihord, úgyhogy én reggel-este porszívózok. Nem vészes, de engem zavar. Te milyen almot használsz?

75. Boszi Juci (válaszként erre: 74. - Manul)
2009. dec. 9. 17:35
Köszönöm. :)
74. manul (válaszként erre: 73. - Boszi Juci)
2009. dec. 9. 17:32
Én ilyenről még nem olvastam a macskákkal kapcsolatban!
2009. dec. 9. 17:27

Sziasztok!


A szomszédainknak nagytestű kutyája van. És péntekenként nem kap enni. Ez az úgynevezett böjtnap. A cicáknál is van ilyen? Kell olyat, hogy egyik nap nem adok neki enni? Vagy csak ajánlatos? Vagy egyáltalán nem szabad?

72. manul (válaszként erre: 71. - C33bd8536b)
2009. dec. 8. 15:55

Ismerős!!!!!!!!!!!!

Cicusnak vettem egy gusztustalan fehér halálfejekből álló labdát,de jó pofa volt mert gumi lévén jól pattogott.A macskának ez így egyben nem tetszett,ezért következetesen leszedte a halálfejeket a labdáról,ezek kb másfél centis kis gumilabdák lettek.

És elkezdődött!Állandóan dobálni kellett neki a kis labdákat,majd egy idő után rájött,hogyha visszahozza azonnal el tudom neki dobni.Hónapokon keresztül úgy játszott velem mint egy kutya,ezért elneveztük kiskutyának.Majd ez után következtek a bútorok,szépen bekanalazta a fotel vagy a garnitúra alá és várta,hogy mikor szedem ki onnan.Na nálunk sincs porcica a kanapé alatt!

71. c33bd8536b (válaszként erre: 68. - Boszi Juci)
2009. dec. 8. 15:45

Amikor az enyém kicsi volt, imádta a ping-pong labdákat. Emlékszem egy karácsonykor vettem neki egy egész doboz színes ping-pong labdát.

De az igazi játék nem az volt, hogy futott utánuk, meg pofozgatta azokat... oh, nem! Az volt a lényeg, hogy ügyesen bedolgozta őket egy-egy bútor alá, s akkor jött, és nyávogott, lehasalt a könyvespolc vagy ágy elé, és megpróbált bebújni.

Mi meg lehasaltunk melléje, és egy hosszúnyelű fakanállal kikotortuk neki. Öt perc múlva kezdődött elölről.

Persze, a sokadik alkalommal már inkább kapott egy másik labdát. Átlagban 3 naponta elfogytak a labdák, és akkor volt az igazi, minden bútor alá benézni... Az is igaz viszont, hogy soha olyan tiszta nem volt a parkett a bútorok alatt, mint akkor.:)))

70. 000Évi000 (válaszként erre: 51. - Manul)
2009. dec. 8. 13:29
:)
69. manul (válaszként erre: 68. - Boszi Juci)
2009. dec. 8. 13:23
Én is imádom a szarost!
68. Boszi Juci (válaszként erre: 65. - Manul)
2009. dec. 8. 13:07

Rendben. Azt hiszem az átmozgatós játékkal nem lesz gond. :D A csörgő labdája után nagyon szeret szaladni, van, hogy úgy ugrik érte, hogy a laszti még a levegőben van.

Örülök, hogy van cicánk, és beszélgethetek Veletek. :O)

67. manul (válaszként erre: 66. - C33bd8536b)
2009. dec. 8. 11:33
:)
66. c33bd8536b (válaszként erre: 65. - Manul)
2009. dec. 8. 11:15

Az enyém kinti-benti cica, és nyáron mindig nagyon sovány. Aztán szeptemberben elkezd gömbölyödni, a bundája is hosszabb, dúsabb lesz. Enni is jóval többet eszik, igaz; nyáron sokkal válogatósabb.

De így nagyon szép.:)

65. manul (válaszként erre: 63. - Boszi Juci)
2009. dec. 8. 09:16
A növendék cicák termete változó,mivel ha nőnek soványabbnak látszanak,de utána felhíznak.Függ attól is,hogy milyen évszak van,télen vaskosabbak,nyáron soványabbak.Ha rendszeresen étkezik,nem kell megijedni a változástól,nincs semmi baja.Ha úgy gondolod,hogy egy kicsit duci,akkor be lehet iktatni több átmozgatós játékot.
2009. dec. 8. 09:01

Sziasztok!

Nekem bent és kint is van a cicám.Vadászik,de félpanzión van (reggeli,vacsora).Annyira rászokott az alutasakra és a Whiskas száraztápra,hogy mást meg sem eszik.Kivéve,ha fog egy egeret,mert abba belekóstól.

2009. dec. 8. 08:51
Jaj... elfelejtettem. Mivel ő benti cica, így kevesebbet mozog. Nem kap sokat enni, naponta kétszer: 2 naponta reggel alutasak, vagy konzerv, estére száraz, vagy némi felvágott, stb. Ez nem hízlalhatja, igaz?
2009. dec. 8. 08:50

Köszi manul! Igen, élek az ajánlattal. :)

Nos... honnan tudom, hogy a mindjárt 6 hónapos cicónk dundibb e, mint lehetne? Anyukám szerint sovány, Párom szerint picit husis, én viszont úgy gondolom normális. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook