Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban fórum

Macska a lakásban (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
541. 63f169ae4d (válaszként erre: 539. - Manul)
2010. márc. 25. 22:48
detto :)
540. Evawitch (válaszként erre: 539. - Manul)
2010. márc. 25. 18:25
Lehet, hogy a tavaszt érzik? De az enyém szobadög. Nem tudom, mi van vele.
539. manul (válaszként erre: 538. - Evawitch)
2010. márc. 25. 11:33
Az enyém is zizi!Pedig ki van vágatva.Nem nyávog de gyagyás,bolond,rohangál,fúj,karmol,harap,rug!
2010. márc. 24. 19:44

A macskámmal mit csináljak? Folyamatosan nyávog éjjel-nappal. Nem igazi nyávogás általában, hanem inkább nyekegés. Kaja, pia, mindene meg van. Este is hívom jöjjön, feküdjön mellém. Ha van kedve felmászik, de tovább áll.

A másik macska meg állandóan zörög. Már minden zacskót eltettem, de mindig talál valamit. :)

537. Boszi Juci (válaszként erre: 519. - Náíma)
2010. márc. 22. 19:24

Szia!

Nekünk kiscsajszink van. :) Ő is nagyon nyarvog, kb. másfél hetente, akkor viszont éjjel-nappal, mégpedig 4 napig folyamatosan.

Mi elvisszük ivartalanítani. Úgy hallottam ez a legjobb megoldás a cicóknak. Lányok esetében pl. be is gyulladhat a méhük, lehet, hogy a kandúroknál is forog fenn hasonló veszély.

Minden jót! :);)

536. manul
2010. márc. 22. 07:11
Az jó!
535. Evawitch (válaszként erre: 531. - Manul)
2010. márc. 21. 19:48
Vettem nekik másfajta tápot, abból már eszik. Úgy látom, hogy csak finnyás a leány. :)
534. manul (válaszként erre: 518. - Pipőci)
2010. márc. 20. 14:32
Megnéztem a képeidet!Egyszerűen zabálnivaló győnyörű,csodaszép...és a cica is nagyon aranyos!:DDDD
533. manul (válaszként erre: 522. - 63f169ae4d)
2010. márc. 20. 14:28

Szia!

Lehet kapni macska távoltartó spray-t illetve van kristály is,ami elűzi a kedvenceket.Az én cicusom is nézegette a virágföldet,néha ki is kaparta,akkor használtam a sprayt,már nem tudom,hogy ez az oka vagy a lelkifröccs,de már nem csinálja.

532. manul (válaszként erre: 519. - Náíma)
2010. márc. 20. 14:20

Ajaj!Szerintem érzi a tavaszt!

Ivartalanítás a legelterjedtebb védekezési mód,lehet,hogy az állatorvos mást is tud ajánlani,de sajnos amíg egy kandúr érzi a lány cicák tüzelését addig tettre kész és verekedni,jelölni és nyávogni fog.

531. manul (válaszként erre: 528. - Evawitch)
2010. márc. 20. 14:15

Szia!

Ha a cicusod nem produkál kóros tüneteket,hányás,hasmenés,kedvetlenség,akkor szerintem nincs semmi baja.Esetleg próbálj ki másfajta macskaeledelt.Nekünk is volt ilyen időszakunk,de a végén megoldódott.Én más márkájú és állagú kaját vettem neki.

530. manul (válaszként erre: 529. - Pipőci)
2010. márc. 20. 14:12

Szia Pipőci!

Az én macskám 5 kilós de volt már ennél nehezebb is!Ö sem eszik meg mindent,de én mindíg tartok előtte szárazat és adok mellé konzervet.Így ha megéhezik és nem vagyunk otthon van miből lakmározni.Amikor pici volt ő sem dicsekedhetett teltkarcsú idomokkal.Hol a lábai nőttek nagyra,hol a kis teste.Épp most nézegettem a képeket és az egyiken csak hosszú pipaszár lábakat láttam egy pici testből kinőve.Ez azért muris,mert a cicus a perzsa mamájától alapvetően rövid és vaskos mancsokat örökölt.

Na ezzel azt akartam leírni,hogy amíg a cicák növésben vannak nem lesznek szőrös hurkák.A mi macsekunk ivartalanítás utáni télen lett igazán testes,úgy egy éves kora után.Azóta tavasszal egy kicsit le szokott fogyni,de télire mindíg hájas segget növeszt.Imádjuk!

529. Pipőci (válaszként erre: 522. - 63f169ae4d)
2010. márc. 20. 11:59
Én szeretnék egy mindig alvós-bújós-dorombolós "dagadt" macsekot. Komolyan. De a mienk reménytelen az elhízást tekintve. A férjem szerint most nagyon hitvány... nézzétek meg a képeket, szerintetek is sovány? Egy majdnem fél kg-os konzervet eszik meg egy nap, mert mást nem hajlandó elfogadni. Viszont rengeteget mozog, futkos, fára mászik, ittbent is sokat játszik. 5 hónapos múlt és úgy 2 kg körül van a súlya (saccolva). Én azért aggódom, hogy ha elmegyek dolgozni és egyedül lesz napközben (ha én is nappalos leszek a melóhelyen), akkor mit fog enni? Egésznapra nem tehetek ki konzervet megromlani. Akkor majd jól jönne a száraz táp.
528. Evawitch (válaszként erre: 527. - C33bd8536b)
2010. márc. 19. 23:03
De, ha valami betegsége van, akkor szerintem van esélye az éhenhalásra.
527. c33bd8536b (válaszként erre: 526. - Evawitch)
2010. márc. 19. 14:52

Hidd el, egy macska sem fog éhenhalni, ha kint van a kaja elötte.


Az enyém nyárára szívszorítóan sovány lesz, de már nem aggódom miatta. Nyáron csak egy fehér csík, elhullatja a hosszú szőrét, aztén szeptembertől elkezd "puffosodni".

2010. márc. 19. 11:07
Az egyik macskám nem igen akar enni, folyton nyávog. Ma reggel is nyavalygásra ébredtem. Jó kedvű, játékos, de fogyókúrázik. Kaját már nem tudom, mit adjak neki. Amikor idekerült januárban, akkor is azt csinálta, hogy egy ideig nem evett szinte semmit. Dokihoz vittem, de nem talált bajt. Nem tudom, meddig várjak vele, nem akarom, hogy éhenpusztuljon.
525. 63f169ae4d (válaszként erre: 523. - C33bd8536b)
2010. márc. 19. 10:29

Igen, pont ezért voltam nagyon mérges...

Hogy jutott ilyen az eszébe!?

Szerencsére már nő vissza. :)


Én sem adok egymás után két egyforma husit a cicámnak:

Több helyen veszek ízenként 4-6 db-ot, egy hosszúkás dobozban tárolom. Vásárlás után már úgy teszem bele, hogy egy ilyen, egy olyan, egy amolyan... :)

Így véletlenül sem eszik egymás után két egyformát! ;)

2010. márc. 19. 08:13

Találtam vlami kedveset.:)


"Isten azért alkotta a macskát, hogy az ember kipróbálhassa azt az élvezetet, amit egy tigris simogatása nyújt."

(Fernand Méry)

523. c33bd8536b (válaszként erre: 522. - 63f169ae4d)
2010. márc. 19. 08:11

A cica bajszának az érzékelésben van szerepe, nemcsak dísz. Hogy látod, nő vissza?


Az enyém is csak tasakos kaját eszik, meg a dm-ben vásárolt alutálcást is szereti. De nem mindig! Vigyáznom kell, hogy kétszer egymás után ne ugyanolyan ízűt bontsak ki.

2010. márc. 18. 22:11

Sziasztok!

Rég nem jártam erre...


A cicám jól van. A konyhaasztalra már csak ritkán jár fel, de a pulton - szerintem - gyakran tanyázik. :( Rájöttem, hogy innen nézi a papagájt. :) Ha itthon vagyunk, akkor csak lefekszik a pult elé és onnan nézi a nimfát - bántani nem bántja.


Már voltunk ivartalanításon is. Én jobban szenvedtem, mint a cica. Sírtam is, amikor felkelt, mert mindennek ment neki... esett-kelt... panaszkodott... Mérges voltam magamra, hogy mit okoztam neki. Másnap vissza kellett vinni a dokihoz, mert kiszedett egy varratot - így hát kapott egy gallért. Már túl vagyunk a varratszedésen, szépen meggyógyult és már kinőtt a szőre is.


A kisfiam levágta a bajszát még az ivartalanítás előtt. Nem is nagyon evett, össze-vissza rohangált, ugrált - mire rájöttem, hogy mi a baja... Így nagyon le volt fogyva a műtét előtt. :(


Az etetés nálam is nagy gondot okoz! Sajnos a 400 g-os konzerv kajákat nem eszi meg egyáltalán - egyiket sem. Az összes létezőt kipróbáltam már! Undorral nézte, mikor elővettem a konzervet... Kizárólag a 100 g-os alutasakos és alutálcás husikat eszi - abból bármelyiket. Ki érti ezt? Kipróbáltam, hogy elmostam egy alutálcát és raktam bele konzerv husit, mikor nem látta. :) A cicának meg is mutattam, hogy abból adok neki. Neki is esett a táljának, de amikor beleevett... Rám nézett kérdőn, hogy mi a franc ez? Nem érted, hogy ezt nem szeretem? - Szóval nem tudtam átverni sem. :) Tuti van valami más a konzervben, ami a másik kétféle alusban nincs.


Egyébként naponta 3 db 100 g-os alus husit evett meg eddig, de az ivartalanítás után hamar összeszedte magát. Azóta csökkentettem kettőre - persze ez nem tetszik neki. Nem akarom elhízlalni, nem akarok belőle Garfieldot csinálni.

Természetesen van előtte mindig száraz táp (ebben is válogat) és csak vizet iszik.


A másik gondom a virágföld és a szobanövények...


Uhhh, mennyit írtam. :)

2010. márc. 17. 13:30

Sziasztok cicások!


Csak beköszöntem.

Mindenkinek szép napot!

2010. márc. 17. 13:10
Az én szobamacskám is folyamatosan nyávog, keveset eszik. Ivartalanítva van. A másik macsám meg olyan rossz, hogy most is alig tudok gépelni tőle. :)
519. Náíma
2010. márc. 17. 10:19
Sziasztok gazdik!Az én misu cicám 3 napja egyfolytába nyávog!Már nem tudom,hogy mit csináljak vele!Nem lehet tőle aludni,sem éjjel sem nappal!Pár napja megszökött és össze verekedett egy másik kandúrral!Szegénykém,csapzottan és vérző orral jött haza!Azóta van megbolondulva!Segítsetek!Mit csináljak,hogy csendbe maradjon?
518. Pipőci
2010. márc. 16. 08:00
Tettem fel új képeket, hogy tudjátok, honnan lesznek a kiscicák... :) Hallgatás, beleegyezés. Ha meglesznek, "küld, fény, post", nyissátok az ablakot (addigra tavasz lesz a javából)! Puszi!
517. Pipőci (válaszként erre: 515. - C33bd8536b)
2010. márc. 15. 18:24
Benti. De kijár fára mászni (és lehet, hogy fiúzni is). A fákon vannak madáretetők, azok vonzották ki télen. Pontosabban a rengeteg madár.
516. c33bd8536b (válaszként erre: 515. - C33bd8536b)
2010. márc. 15. 16:11
Aha, látom már a képeken, a hóban. Nagyon szép cica.
515. c33bd8536b (válaszként erre: 514. - Pipőci)
2010. márc. 15. 16:08
Kijáró a cicád? Azt hittem benti macsek.
514. Pipőci (válaszként erre: 513. - C33bd8536b)
2010. márc. 15. 15:09

Szuper! Minden aggodalmam megfogalmaztad... :D

Szóval, nem szeretnék egy kosár cicát, sőt, egy darabot sem. De ez nem jelent semmit, ha már megfogantak. Nálunk senki nem tesz el láb alól cicákat (sem más állatokat), úgyhogy nem tudom, mi lesz velünk. Ráadásul két gyerkőc mellett elképzelhetetlen, hogy ne ragaszkodjanak majd egyhez legalább, amit még meg akarnak tartani... hiszen olyan szép, aranyos, kedves, stb. lesz és igazán elfér az anyja mellett... Naná. Főként, hogy ez is elég gond, mert ugye nagysága csak konzervet eszik és alkalmanként palacsintát, másra rá sem néz. És én igazán imádom, de amit most nekem művel...

Szóval készüljetek fórumozók, mindenkinek menni fog egy kiscica! Addig is puszi!

513. c33bd8536b (válaszként erre: 512. - Pipőci)
2010. márc. 15. 13:54

Ezek szerint májusig már lesz egy kosár kiscicád.:)


Tudomásom szerint a fogamzásgátló tablettát akkor is lehet adni a cicának, ha már tüzel. Áthidaló megoldásként. Kérdezd meg a dokit.

512. Pipőci (válaszként erre: 511. - C33bd8536b)
2010. márc. 15. 12:29

Ettől tartok én is nagyon, mert akiktől hoztuk, nem tudják pontosan, mikor született... :( Kinti cica az anyja. Én december 1-jén hoztam el, de szerintem 2 hónaposnál nem lehetett nagyobb. Evett már rendesen, de pici volt. Szóval, én úgy saccoltam, hogy 5 hónapos körül van, májusra beszéltük le az orvossal az ivartalanítási beavatkozást...

Az a baj, hogy nem tudom bent tartani, mert ha ő nem akar....

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook