Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban fórum

Macska a lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
931. Viola72
2022. aug. 30. 10:33
<a href="https://www.terraplaza.shop/felszereles/talajok-ajzatok-terrariumba/EuroPet-Pellet-alom-5kg-TP830047">pellet alom</a>
930. Viola72 (válaszként erre: 929. - Kata0127)
2022. aug. 30. 10:32

Én eddig amit használtam a pellet alom.


Nektek mi a véleményetek, ha cicának sáskát adunk?

TerraPlaza oldalán lehet kapni óriás sáskákat, amire természetben is vadásznának.

2019. aug. 13. 10:11

Sziasztok!😊

Először vagyok cica gazdi a lakáson belül.Eddig csak udvarban élő cicáim voltak

Tudnátok ajánlani valami jó cicaalmot ami magána szívja a szagokat,vagy trükköt hogy ne legyen büdi? Természetesen tisztítom az almot szinte naponta.

Ill.kibírja a cica egyedül, ha el kell mennem 1-2 napra?

Köszönöm a válaszokat

2019. jún. 18. 12:06
Sziasztok! Új vagyok ebben a fórumos dologban, de a cicám furán kezdett viselkedni, amit nem tudok hova tenni, gondoltam megkérdezem itt. Lassan 1 éve van nálunk, lakásban tartott pörgős cicus. Sose volt nyugodt macska, általában durván játszik, sok karmolásunk van miatta. Többször is megcsinálta azt, hogy magától hozzámbújt, dorombolt én simogattam és egyszer csak harapni kezdett, de ráhagytam, olyankor mindig békén hagytam. Ezt tegnap reggel is megcsinálta kétszer. Utána délután egyedül voltam itthon, ő aludt én pedig leültem mellé, odakuporodott az ölembe én pedig simogattam, egyszer csak ugyanígy harapdálni kezdett és közbe nyivákolt. Nem tudtam hova tenni, elültem mellőle az íróasztalhoz, ő pedig visszaaludt. Aztán egyszer csak odasietett hozzám és megint elkezdett nyivákolva harapdálni. Nem olyan erősen harap, utána nyalogatni kezd, de ilyet még sosem csinált. Később este anyukám és én a kanapén ültünk egymás mellett (apukámmal videochateltünk) a cicusom pedig többször is ráugrott így a kezemre és a hátamra is. Ilyenkor nem harap erősen (bár néha egy kicsit azért fáj) és a harapások mellett nyalogat és nyávog. Mikor ellököm hatalmas szemekkel néz rám. Ez mellett nyugtalan volt, járkált fel-alá, ide oda nézegetett a szobában. Próbált elaludni, de látszott rajta, hogy valami zavarja utána meg ugye kezdte ezt a nyivákolós rámugrást. Anyukám is ott ült mellettem, vele nem csinálta ezt. Nem értem mi lehet a baja, még sosem viselkedett velem így. Ha bárkinek van valami ötlete, azt várom! Köszönöm, ha segítetek. :)
2018. jan. 16. 07:34
Macskának hány négyzetméter lakás a minimális, ahol jól érzi magát? Ez az ideiglenes maximum 16 , a másik is csak 25. Itt minden nap hallgatom az unatkozó nyavogast. Délután vagy este játszok vele, de korán reggel nagyon idegesítő erre ébredni. Szenved, unja magát. Itt ki lehet engedni, de ha hidegebb van, mint most, akkor máris jönne be.
926. Evawitch (válaszként erre: 925. - Bözsi néni)
2017. nov. 16. 16:26

Nem az én gyekerem, nekem nem lenne ilyen kölyköm az biztos.

Már elkoltoztem onnan, probléma megoldva.

925. Bözsi néni (válaszként erre: 923. - Evawitch)
2017. nov. 12. 20:04
Szegény cicua. Mennxi idős a gyerek? Ne hagyd neki, hogy állandóan bántsa a macsekot, élőlényről van szó, nem plüssállatról! Állatkínzást csináltok?
924. Naplemente. (válaszként erre: 923. - Evawitch)
2017. nov. 7. 21:28

A macskának nem lesz baja, de a gyereknek már nem biztos. Ha betelik a macskánál a pohár, nem tud elbújni sehova, ahol nyugalma van, akkor megtámadhatja a gyereket.

Hány éves? Nem lehet neki szólni?

2017. okt. 31. 16:56

Lesz baja a macskának, ha egy gyerek sokat cipeli kézben és dögönyözi? 5 hónapos macska.

Ideiglenes albérleti szobát bérlek pont a macska miatt , itt meg folyton piszkálva van. Már elbújik inkább sokszor, alig játszik pár napja, pedig nagyon játékos. Előbb beszéltem hozzá, visszaszólt, de nagyon félős lett.

Idegesít, hogy hagynom kell félbe a dolgomat, mert nem bírom nézni, ha szenved a macska.

922. kondygirl (válaszként erre: 920. - Formaster)
2017. okt. 24. 07:36
Szia, remélem elvitted dokihoz az ünnep ellenére. Féreghajtót addig kell neki adni, amíg van a székletében, tehát lehet kapott, de nem lett kikezelve. Remélem jobban van már!
921. PöttyösPanka (válaszként erre: 920. - Formaster)
2017. okt. 24. 06:27
Nekem az a tanácsom, hogy vidd el orvoshoz mielőtt kiszárad.
2017. okt. 22. 17:23

Sziasztok! Péntek este hoztam el a 12 hetes kiscicánkat. Megkapta a kötelező oltást + féregtelenítést, de nem tudom pontosan mikor, a papírjait majd postán küldik.


Viszont úgy érzem nagy baj van. Amióta elhoztuk napi többször hány a cicu, pénteken evett jóízűen, de kihányta. Szombaton már csak egy picit evett és 10 percen belül ki is jött. Ma vasárnap van, több mint 24 órája ételre/vízre rá se néz és a mai hányásában egy hatalmas orsós féreg volt, még mozgott is. Azóta is hány párszor, de már alig tud valamit, mert se enni, se inni nem hajlandó. Az orra száraz, lázat mértem neki a hátsóba 39 fok volt, elvileg az még nem gond. A tulaj állitja, hogy kapott féreghajtót, de nem tudom mikor. A hasa kicsit akkor is be volt esve mikor elhoztuk, de arra gondoltunk a többi nem hagyta enni, volt vagy 20 macska. Valakinek van valami jó tanácsa?

919. PöttyösPanka (válaszként erre: 918. - 82Julcsi)
2017. okt. 17. 08:05
Van külön wc-je a cicusnak? Lehet, hogy azért nem szeret bemenni, mert zavarja a másik macs szaga. Ha van a wc előtt kilépő, azt mosd ki. Nagyon tiszta helyekre nem szeret odacsinálni. Legalábbis ha egy ideig nem mosom a mi cicánk kilépőjét, akkor hajlamos rápisilni. Más ötletem nincs.
2017. okt. 16. 12:00
Sziasztok macskagazdik! Segítségre lenne szükségem. Van kettő brit rövidszőrű cicánk. Egy fiú és egy lány😊Kettő évesek voltak júliusban. A problémám a fiúval van. Kb. 2 hete, minden nap a wc-jük elé kakil. Nem cseréltünk almot, azt használjuk mindig. Takarítom mindennap. Pisilni bemegy, de kakilni nem. Valakinek van ötlete mit csináljak vele? Mert azelőtt nem csinált ilyet😔Letudom erről szoktatni valahogy?
917. Bözsi néni (válaszként erre: 912. - Andeeka)
2017. aug. 12. 22:16
Vidd dokihoz, mert ha ez pl. a 3. szemhéj, az sok betegségnek a jele lehet.
916. Bözsi néni (válaszként erre: 915. - Kiscica2016)
2017. aug. 12. 22:12

Vidd el dokihoz, valami baja van szerintem. Fáj a lába vagy ilyesmi.

A mienknek pl. ki volt ficamodva a lába, és pont ilyen volt. Nem is sántított, semmi más jele nem volt.

2017. aug. 12. 21:47
Sziasztok ! Van egy 6 éves ivartalanított brit cicám. Korábban nagyon kis kerge volt: rohangált fel le a lakásban, mindennel játszot, de most hónapok óta nagyon lusti lett. Semmi futkározás, a játékok nem érdeklik..hízott is 1 kg t. Nem azért mert többet eszik, hanem mert nem mozog. Sokat alszik. Nem tudom eldönteni hogy csak lusta, vagy valami baja van- esetleg még a szívbetegség jutott eszembe, és azért nem bír úgy futkározni..egy másik csopiban, a fb on posztolta egy gazdi, hogy a szíve feladta hirtelen a szolgálatot a cicának és elpusztult..akkor utánna olvastam, és tényleg van szívbetegség a cicáknál..és épp 6-7 éveseknél jelentkezik..szerintetek ? Van valami tapasztalat ezügyben ?
914. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 912. - Andeeka)
2017. jún. 30. 20:11
Ha átlátszó fátyolszerűség, akkor az lehet hályog. Nekem is ilyen a cicám így született, egy borzasztóan vékony fátyol van a szemén olyan mintha egy vékony kis nylonfólia lenne rajta. Mi kezeltük először sokféle szemcseppel ami nem hatott, a másik orvos pedig azt javasolta ha nem zavar minket ez a cicának nem fáj apró szépséghiba ne kínozzuk cseppekkel. Most 12 éves és nagyon boldog cica.
913. 8ed80e4016 (válaszként erre: 911. - Andeeka)
2017. jún. 30. 12:33
Állatorvosnál vagy állatoatikába vegyél féreghajtót. 1 szem 4kg-os macskára van,értelemszerűen ahány kg-os a macskád úgy törd a tablettát.
912. Andeeka
2017. jún. 27. 21:11
és még egy kérdés...most van először cicám.. az egyik szemén mintha lenne valami, valami átlátszó...és picit csipás..
911. Andeeka
2017. jún. 27. 21:03
A kandúr cicám körülbelül néhány hónapos, sokat alszik,és alig iszik. Tegnap lehet túlzabáltattam, és kihányta, férgekkel, fehér, hosszúak voltak... Milyen Tablettát vegyek neki, ami megérné? És ha 2 darabos, vagy 1, akkor mennyire fog használni? Olvastam a otthonias féreghajtót, a fokhagymásat, de nem akarja megenni.
2017. ápr. 5. 20:29
Én imádom az én Kormimat, együtt élünk már lassan 5 éve.
2017. ápr. 5. 19:54
szőr allergiám van,
2017. ápr. 5. 19:51
nekem rágcsálják néha a leveleket
907. PöttyösPanka (válaszként erre: 906. - 8ed80e4016)
2017. ápr. 5. 10:42
Akkor nem csak én jártam így :D Biztos érez benne valamit, amitől az a késztetése lesz, hogy beleásson :)
906. 8ed80e4016 (válaszként erre: 905. - PöttyösPanka)
2017. ápr. 5. 07:46

Én is így jártam tavaly.

A földön is volt pár cserepes virág a macska nem foglalkozott vele. Aztán ültettem pár virágot,és amelyikbe új virágföld volt azt kikaparta..:D

2017. márc. 31. 08:29

Sziasztok!

Van pár szobanövényem, amit eddig nem nagyon abajgatott a macska. Nem fiatal már, kinőtte a "kertészkedős" hajlamait. Viszont elfogyott a virágföldem, és vettem újat egy 50l-es zsákkal. Nem tudom mi lehet benne, de a macsek megőrül tőle. Pedig sima általános virágföld. Ültetés után szappannal kezet mostam, és még így is elkezdte szagolgatni a kezem, és látszott rajta, hogy nagyon izgatott lett. Aztán megtalálta a cserepet a friss földdel. Szerencsére időben elvettem tőle, mert épp bele akart mászni. Járt már más is így? Mostantól nincsenek biztonságban azok a növényem, amiket ebbe a földbe ültetek?

904. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 903. - Gig1)
2016. dec. 31. 15:35
szegény cica,nem tudom mi baja lehet. esetleg ha megváltozott a járása is nem lehet, hogy a tesója bántotta azért lett félősebb?
903. Gig1
2016. dec. 30. 23:37
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek volt már hasonló esettel tapasztalata. Az egyik cicám furcsán viselkedik, egy ideje irracionálisan ijedőssé vált. Szobacica, a testvérével él és ő a dominánsabb, ezért nem hiszem, hogy külső stressz lehet az oka. 15 éves, jó a kondíciója, konyhapult magasságig hiba nélkül ugrik, naponta játszik, talán kevésbé "nyomulós" mint általában, viszont menekülőre fogja, ha a kávéscsészém hangját meghallja, ahogy leteszem az asztalra. Másik tünet, hogy változott a járása, a hátulját kicsit jobban maga alá rakja lépésben. Nem mutat fájdalomra utaló jeleket sem nyomásra, sem rohangálás közben.
2016. dec. 19. 15:58

elég drága lenne az almot mindennap cserélni,azért van a lapát h a kakit ki tudd szedni ;)

nekünk mint már írtam a homok bevált 3 naponta cserélem és nincs büdös :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook