Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 augusztusi babák fórum

2009 augusztusi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 10. 17:52
o.k.,köszi,jelentkeztem:) ha van egy kis időm bele szoktam olvasni a fórumotokba,de mire én is hozzászólnék mindig közbejön valami:S na, mindegy...hátha itt aktívabb leszek:) mert hát nekem is lennének kérdéseim, hogy hogyan csinálják a többiek? :)
2010. máj. 24. 15:05
2009 augusztusiak, sub rosa:) - klubban vagyunk és a fórumon! :)
69. fdc01a5d38 (válaszként erre: 68. - 7564d965a1)
2010. márc. 28. 22:44
köszike:)
2010. márc. 28. 11:08

Akinek van kedve dumcsizni, a többi augusztusi babát megtalálja ezen a fórumon: 2009 augusztusban születendő babák. . .


Igaz a jó idő jöttével kevesebbet vagyunk, de kicsit többen :D

2010. márc. 26. 15:59

sziasztok!

Csatlakoznék,bár úgy látom, nem nagyon jár erre senki... Az én kislányom Vanda 2009.augusztus 4-én született császárral, mivel nem volt más választásom, de nagyon nem bánom, hogy így történt. Már kb 7,5 hónapos, és még nincs foga! Nem aggódom, ami késik remélem nem múlik:) Amúgy szopizunk kb 3szor naponta,plusz ezenkívül sokfélét eszegetünk,nagy étvággyal. Nagyon pörgős kisbaba, felér 2 fiúval:)Szép napot az anyukáknak, babócáknak!

66. 7af3347250 (válaszként erre: 64. - Sunflower14)
2010. febr. 20. 11:38

Szia!


Évi tegnap lett fél éves. Ő is felül, bár mászni még nem igazán mászik. Forog körbe-körbe. :D

A hasra forgás már megy, nincs gondja vele szerencsére.

Mostanában jobban leköti, hogy a játékokon elkezdi keresni a cetlit és nagyon sok ideig elvan azzal. Meg a fóliával. :D


Fogak nem indultak még el. Viszont most már tényleg nagyon sokat nyálazik. Megnéztem neki az ujjammal, hát elég rendesen "ráharapott". :D

Nem tudom, végül is nem vagyunk lemaradva semmiről. :)

2010. febr. 15. 15:15

sziasztok!

A kisfiam most 23.-án lesz 4 hónapos, és teljesen benőtt a kutacsa. Az orvos azt mondta, hogy addig nincs gond, míg nő a feje, de.... kicsit aggódok, olvastam egészen elképesztő cikkeket is a témában, é megijedtem....van olyan itt, aki hasonló cipőmben jár???

64. sunflower14 (válaszként erre: 62. - 7af3347250)
2010. febr. 15. 15:10

Sziasztok!


Végre újra itt!:)


Szóval, Dalma 8-án lett féléves előtte este felült,aztán múlt héten csütörtökön mászni is elkezdett, most már nincs megállás...:) Jön utánam mindenhova, olyan édes, ahogy csattog a kis tenyerével és jön felém mosolyogva!


Forgás neki először csak hasra ment, aztán jött a nyekergés, mert visszafordulni nem sikerült.:) Kb. két hét múlva sikerült vissza is.

Ja, az ékszerek, távirányítók, telefonok nála is nagy kedvencek.

Mi azt csináltuk, hogy már nem használható távirányítóból kiszedtük a belsejét és a gombokat, így a tok maradt meg, azt lefertőtlenítettem és van saját távirányítója.:)))


Alma-banán nekünk is elfogy egy-egy, ráadásul egy kajára!!!:) Kis haspókom imádja.


Fogakkal hogy álltok? Elindultak? Vagy kint is van már az első? Dalmánál egyenlőre sehol semmi.

63. 6c5f346e46 (válaszként erre: 60. - Szedenci)
2010. febr. 1. 09:56

szia...

az én lányom Dalma juli 26.-ai

de detto ugyan ezt csinálja..:)

2010. jan. 31. 18:57

Sziasztok!

Csatlakozom én is, Évi baba 2009.08.19-én született, császárral. Majdnem 1,5 hónappal jött előbb a vártnál, 2400 g-mal és 51 cm-rel. Nagyon szépen kiformásodott már. :) Tündér baba, éjszaka 1x kel fel szopizni. Egy nap betol egy egész banánt és egy egész almát. Állandóan ülni akar, be nem áll a szája, egyfolytában mosolyog. Tegnap óta fordul át a hasáról a hátára. Mostanában az a mániája, hogy mindenkinek a fején akar matatni meg fogdosni, és a csajokról lerámolni az ékszereket. :)

Amúgy, tiszta oroszlán család vagyunk. :D Apa július 25., én aug. 3. és BabyBogyó aug. 19.... :D

61. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 60. - Szedenci)
2010. jan. 22. 08:23

Nekem szerdán háromszor átfordult hasról a hátára, mert a telefonomat mindenáron meg akarta szerezni :D

Azóta semmi. De nekem is fel akar ülni állandóan, és szépen tartja magát. A legújabb, hogy a hordozóban is próbálja magát felhúzni.

2010. jan. 21. 23:32

Sziasztok!


Csatlakoznék én is, Enikő vagyok 2009 augusztus 3.-án szültem, kisebbik fiam Nándor 3700 grammal és 53 cm született. A nagyobbik Domonkos 2007. márciusában született. Mind a kettő császáros volt. Érdeklődnék, nekem Nándi nem akar fordulni, Oldalára fordul, de át nem. Ha segítenék neki úgy feszíti magát hogy borzasztó. Fejét gyönyörűen tartja, szinte húzza maga alá a lábát ha hason van, de forogni nem akar. Párszor megtette, de nem kapott rá az ízére, viszont alig tudom visszanyomni, mert felülni már nagyon próbálkozik. Nekem a nagy rinlispilt játszott ennyi idősen. Ti hogy álltok vele?

59. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 58. - Sunflower14)
2010. jan. 19. 21:02

Igen a vaníliás és sima tejpépet is kapott, és én hülye mindkettőt kiváltottam, ráadásul került annyiba, mint amennyiért a Brendonban vettem a Jó Éjszakást. Hát nagyon nem jött be, öklendezett tőle.

A sütőtök nálunk most a kedvenc :) Próbáljátok ki. Aztán csak győzd a pelusokat cserélni :D Nem hajtotta meg, de azért nőtt a száma.

Egyszer ébred még mindig éjjel, kb. 3 körül, 7 körül alszik el legkésőbb, azután reggel negyed 6-7 között ébred, persze teljesen kipihenten, nem úgy mint én :)

Persze én is úgy vagyok a gyümölcsökkel, hogy a vitamin nem árt, szerintem azért már nincs a tejcsinknek akkor vitamintartalma, mint a kezdetekkor, bár szedek vitamint, azért az nem ugyanaz.

58. sunflower14 (válaszként erre: 57. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 19. 20:34

Milupa vaníliás tejpépet kaptatok? Nekünk is azt írt a doktornő, de Dalmának nagyon nem jön be. Egyébként ő eszik almát, üveges barackot, répát (amit én főztem répát nem tetszett neki. És most gondolkozok a sütőtök kóstoltatásán.

Nekem is van elég tejcsim, de én úgy vagyok vele, hogy nem baj, ha megismeri az ízeket.

Te Picúrod át szokta aludni az éjszakát?

57. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 56. - Sunflower14)
2010. jan. 19. 19:21

Szia:)

Egy hete kezdtünk el gyümölcsöket eszegetni. Délelőtt szopi után kap gyümölcsdesszertet vagy friss gyümölcsöt (télen nem egyszerű), most tartunk kb. 3/4 üveg bébiételes gyümölcsdesszertnél. De tartalmasabbat még nem adok neki. Illetve kipróbáltuk két este a Milupa Jó Éjszakát tejpépjét 4 hó, ízlett neki, de ugyanannyit aludt, talán még hamarabb ébredt :D Szóval fürdetés előtt kb. 1 órával adtam a tejpépet, fürdés után játék, szopi, alvás. Doktornénink ma írt fel másik Milupás tejpépet, nem ízlett neki, majdnem öklendezett tőle, nem erőltettem. Van még tejcsink, inkább szoptatom. Egyszerűbb is, jobb is.

2010. jan. 19. 14:28

sziasztok

én itt vagyok! vártam, hátha valaki ír majd.


ti hogy álltok a hozzátáplálással?

2010. jan. 19. 10:44

sziasztok....


mizu????

2010. jan. 18. 22:00

Én is :) Gréti baba 2009.08.24-én 0.31 perckor született 3970 grammal, és 49 centivel.

Most a 4 hónapos mérésen 7300 gramm és 65 centi volt.

Szerencsére nagyon nyugodt baba. Ugyan napközben már nagyon sokat ébren van, de sokáig le tudja magát foglalni, és az éjszakákat szinte átalussza. Egyszer szopizik még éjjel.

2010. jan. 14. 22:19

Sziasztok!

Csatlakoznék a csapathoz, 2009.08.18. szültem, császárral Álmos nevű kedves kis fiamat!!! :) 49 cm 3050 grammal! Ma viszont már 6700 gramm! Boldog vagyok!

52. sunflower14 (válaszként erre: 49. - Kriszti1212)
2009. dec. 10. 19:12

nálunk az volt a menő, hogy azzal csúfoltak, hogy "Kitti cica a szomszédból" a Kitekat reklám miatt... én is útáltam amúgy, semmi poénosat nem találtam benne

de azért túléltem, itt vagyok...:)

51. sunflower14 (válaszként erre: 48. - 6c5f346e46)
2009. dec. 10. 19:10

nálunk is apa Attila!!! :D

egyrészt ezért akartuk volna azt a nevet, meg nekem tetszik is nagyon. más fiú nevet el se tudtam volna képzelni, és ez a páromtól független.

50. 6c5f346e46 (válaszként erre: 49. - Kriszti1212)
2009. dec. 10. 18:54
:DDDD
2009. dec. 10. 18:10

meezy, valóban jól beválogattál, de szerintem mindenképpen szép nevek :) a kicsik meg majd kinövik a gonoszkodást, és akkor nem fogják egymást gúnyolni :)

nekem mindig mondták a Mézga család zenéjéből: Kriszta tiszta gyagya, mert vizes az agya :D Erre mondjuk mindig mérges voltam, de hát kinőttük :)

48. 6c5f346e46 (válaszként erre: 47. - Sunflower14)
2009. dec. 10. 12:10

nekem a nagy lány Berbi,Berni pásztor,és most egy Dalmata....jól be válogattam,mi????


nálunk apa Attila....

igy van,a gyerekek néha nagyon gonoszak tudnak lenni,és még csak nem is tudatosúl bennük....

47. sunflower14 (válaszként erre: 43. - 6c5f346e46)
2009. dec. 9. 20:08

én, ha a nevén szólítom legtöbbször: Dalmi, Dalmika, de családban Dalmusnak is hívják néha, az apja meg mikor bebolondul, akkor Dalmulinak:)


ha fiú lett volna (ahogy terveztük) akkor Attila lett volna.


belegondoltál már amúgy, mikor oviba Dalmatának, meg Delmának fogják hívni? először csak ezért nem ugráltam a névért. de a gyerekek kreatívak, bármilyen névre ki tudnak találni ilyeneket, nem?:)))

2009. dec. 9. 20:03

sziasztok

nálunk Beatrix volt az eredeti terv, úgy, hogy csak Trixinek hívjuk majd, de rájöttünk, hogy úgyis "leBeáznák". na, akkor levettem a naptárat és elkezdtem sorolni a neveket a páromnak...Dalma után nem kellett folytatnom tovább, ő elsőre beleszeretett ebbe a névbe :-)

45. 6c5f346e46 (válaszként erre: 44. - Kriszti1212)
2009. dec. 9. 13:58

szia...


a Katalin gyönyörű....a Pálma is,csak nekem annyira nem jött be,de a Dalma igen.....

2009. dec. 9. 13:10

sziasztok,

meezy, a Pálma sem csúnya név. Sőt, nekem tetszik :)

Nekem ha lányom született volna, akkor Katalinnak kereszteltük volna.Nagymamám után.

Gergő jó kis fiúnév :)

43. 6c5f346e46 (válaszként erre: 42. - Sunflower14)
2009. dec. 9. 08:27

jó reggelt...én sem tudom honnan jött,gondolkodtam és eszembe jutott,hogy Pálma,az nem tetszett,de akkor jött,hogy Dalma,utána már nem akartam mást,így lett Szabó-Molnár Dalma...ti hogy becézitek???

a fiú nevetek mi volt???nekünk Gergő lett volna,de nem akart megkukacosodni..:)))

2009. dec. 8. 19:07

köszi szépen csajok Dalma nevében is!:-)

megnéztem a ti gyerkőceiteket, és mind nagyon szépek!!! olyan jó hogy ennyi édes babát lehet látni.


meezy: nagyon szép név, tényleg, pedig első körben ez meg se fordult a fejünkben... trixi lett majdnem, de rájöttünk ez ezerszer jobb

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook