Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


174. Pomi
2009. márc. 8. 09:51

Sziasztok!


Nekem is meghalt a kutyám az idén. Azt hittem jó lesz az új év, de nagyon szörnyűen kezdődött. A kutyusunk nem tudott felállni. Kapott egy injekciót és azt hittük minden rendben lesz. Majd estére furcsa hangokat hallatott. Az állatorvos azt mondta, hogy áttétes rákja van és ne kínozzuk tovább. Szörnyű volt meghozni a végső döntést de a kegyes halált választottuk. Örök álomba szenderült. Azóta mindennap kimegyek a sírjához a cicák pedig követnek. Sokszor beszélgetek vele, elmondom neki mi minden történt aznap.

" Miért múlik el minden ami szép?

Miért fáj szívünk a tegnapért?

Miért nem lehet örökös a ma?

Hisz akkor nem kellene elválnunk SOHA!"

173. Angel9
2009. márc. 7. 23:37
Hát ez nekem is megfordult a fejemben sajnos.
172. Garmo (válaszként erre: 170. - Angel9)
2009. márc. 6. 17:43
Helló Angel! A te történeted is nagyon szomorú. A kutyagyilkos(meg más állatok is persze) embert szívfájdalom és lelkiismeretfurdalás nélkül lőném le. Bennem valószínüleg olyan harag és düh gyülemlene fel ilyen eset után, hogy talán a kutyájukon vezetném le...de akkor én is olyanná válnék....Bár lehet, akkor is megtenném...
171. danama
2009. márc. 5. 13:03
jelöljetek be kedvencnek, 10-én jelenik meg a cikkem abban a kutyusom elvesztéséről írok :-(
170. Angel9
2009. márc. 5. 07:55

Szia Garmo!


Még én is sirok sokat,minden nap.Szinte nem mulik el perc ,hogy ne gondoljak rá.A gyilkosai tárgyalása megvolt.Még nem tudni mit kapnak,de bármi is legyen az itélet ,én sajnos akkor sem leszek boldog.A legrosszabb meg az ,hogy estefele még mindig erre vezeti a kutyákat,nekem ezt rosz nézni nagyon.Bár nem is tudom minek sétál velük mikor egy jó nagy udvarban szabadon szaladgálhatnak.:(

169. Garmo (válaszként erre: 167. - H.Ancsi)
2009. márc. 5. 00:05
Szia! Éppen a "kitartás" idejét élem. Halkan, csendben örlöm magam, és gyászolok...nem terhelek vele senkit...bár ide azért beírtam, mert ti sorstársak vagytok. Na és persze Kutyások!
168. Garmo (válaszként erre: 166. - A74de3d08a)
2009. márc. 4. 23:59
Azt hiszem nekem hosszú ideig tartó "magányra" lesz szükségem(1-2 év...de lehet, hogy kicsit hamarabb...). Bár kutya nélkül félembernek érzem magam, de még képtelen lennék egy másik kutyával foglalkozni. Remélem nekem is lesz még kutyám, akit legalább úgy fogok szeretni, mint Rivert.
167. H.Ancsi (válaszként erre: 165. - Garmo)
2009. márc. 4. 12:52
Szia. Én már 4 kutyust veszítettem el. Három szép kort ért meg, felkészültünk arra, hogy hamarosan elmennek. A mai napig - 2 éve történt - minden nap gondolok rájuk. A negyedikkel más volt a helyzet. Kiszökött a kertből, és elütötte a vonat. Ugy éreztem én is vele-halok. 11 hónapos volt. Fél évig szenvedtem, nem mult el a fájdalom, akkor döntöttünk ugy hogy uj kutyát -kutyákat - veszünk. Akkor tudtam kicsit megnyugodni. Én ugy gondolom, hogy be kell tölteni az űrt és azt a kutyit már nem fogod visszakapni, hiszen mindegyik egyszeri és megismételhetetlen, de kell valaki akit ujra feltétel nélkül lehet szeretni, ettől a másik kutyidhoz nem leszel hűtlen, hiszen ő már örök helyen van a szívedben. Kitartás, az idő tényleg segít.
166. a74de3d08a (válaszként erre: 162. - Garmo)
2009. márc. 4. 10:01

Én 7 hónappal az előző kutyusom után hoztam az új kiskutyát, igazából nem is magam miatt, hanem egy hozzám tartózó miatt. :-(

Szívem szerint vártam volna még vele.

Én sem tudtam szeretni egy jó darabig, de aztán megjött az is. Most már nem adnám semmi pénzért, senkinek.

De az előzőt sose feledem el.

165. Garmo
2009. márc. 3. 23:54
Lassan 2 hete, hogy "itt hagyott" a kutyám. A szomorúságom nem enyhült....ma is kicsit kicsordult a könnyem a munkahelyen...A műhelyembe van tv meg dvd lejátszó ;-) ...nosztalgiáztam kicsit, és megnéztem a Nevem Senkit :-). Azt tudtátok, hogy Terence Hillnek Texas államban van egy farmja, ahol rengetegféle állat él(haszonállatok is, mint pl. baromfi, kacsa, vagy szarvasmarha). Etetik, itattják, gondozzák nagy szeretettel mindet, és feleségével megfogadták, hogy az ő birtokukon egyetlen állatot sem fognak levágni soha(nem vegetáriánusok). Minden "jószág" végelgyengülésben "pusztul el". Természetesen van kutyusuk és cicájuk is.
164. barai
2009. febr. 24. 22:33
Tiszteletem minden baratjat sirato, banatos gazdinak!Tudom mennyire faj,mert mi is sirtunk mar egy parszor!Nincs vigasz,mert minden szo hiabavalo!
163. Adry72 (válaszként erre: 162. - Garmo)
2009. febr. 24. 22:15

Kedves Garmo!

Sajnálom ami veletek történt!Mielőtt ide beléptem volna azelőtt olvastam az üzice azért nem említettem a válaszomban.

Az én véleményem az,hogy egyáltalán nem lenne hűtlenség ha új kutyusod vennél magadhoz!Persze ez még érthetően korai lenne. Ne legyél dühös senkire és semmire amiért elment a kedvenced!Inkább legyél hálás,hogy boldoggá tettétek egymás mégha csupán tíz évig is. Mindekiben más és más van kódolva.Kinek több kinek kevesebb idő jut!

A mi kutyánk Hetty 14 évig élt,mikor elment azt mondtuk soha többé,aztán azt soha többé collie és most van egy tünemény collienk aki merőben más mint Hetty volt,de imádjuk. Óhatatlan,hogy régi kedvencünket ne emlegessük vagy ne vonjunk hasonlóságot.Nekünk nagyon sokat segített gyászunkban,hogy elhamvasztattuk és hazahoztuk Hettyt.Itt van velünk akik szerették és akiket Ő is szeretett!Ne küzd a feledésért!!!Sírasd meg a kutyádat nem szégyen az!!!De ne mocskold az emlékéd azzal ,hogy dühös vagy a Teremtőre!!!

Én enyhülést kívánok háborgó lelkednek....

162. Garmo (válaszként erre: 161. - E4c561a701)
2009. febr. 22. 17:12
Köszönöm...bár most így hirtelen nem bírnék szeretni másik kutyát. Ez életem második kutyája amit eltemetek(az első még ennél is jobban megviselt, hiszen csak 14 voltam), és tudom, hogy egy másik kutya...legalábbis nálam melléfogás lenne. Nem szeretném kitenni a kis drága újdonsült tüneményt annak, hogy közömbös vagyok vele a gyászom miatt.Úgy érzem számomra szükség lesz pár év gyászra, és emlékezésre.
161. e4c561a701 (válaszként erre: 144. - Garmo)
2009. febr. 22. 16:03
Szia!Nagyon sajnálom ami történt,teljesen megértelek!Én is voltam ebben a helyzetben.Idő kell,hogy könnyebb legyen,de a szívedben örökké élni fog!!!Mi gyógyírként,szereztünk 1 kutyust,és segített,merem neked is ajánlani,"ő"attól ugyanugy veled marad!!!
160. a4cf17146e (válaszként erre: 159. - Garmo)
2009. febr. 22. 15:09

Nagyon is helyén van a szíved. Van lentebb ezen a fórumon egy másik versike az állatokról. Az mindent elmond. Hogy milyen társ a kutya.

Ugyanezt a fájó űrt éreztem én is, a tehetetlenséget. De én ott dekkoltam a sírja mellett, ott sírtam, azóta is mellette gugolok, beszélgetek a kutyámmal. Persze, a könnyek jönnek, de én azt nem bánom, nem akarom, hogy a kutyám emléke csak egy árnyalatnyit is halványuljon. A halála éjszakáján képeivel felszerelkezve bújtam ágyba és azokat nézegettem, amíg a fáradságtól elszenderültem, de aludni nem tudtam, mint már írtam a kutyám szuszogását hallottam.

Én még mindig úgy érzem, hogy van kutyám. Ha látok gazdit kutyát sétáltatni, összeszorul a szívem, hogy mi ezt iéyen formában már nem tehetjük. De a kutyám emléke elevenen bennem él.

159. Garmo (válaszként erre: 155. - Angel9)
2009. febr. 22. 14:39
Én is pontosan így vagyok ezzel. Egyelőre még nem egy szép emlékként fogom fel, hanem, hogy meghalt a kutyám, ami öszzetört teljesen. Egy tátongó űrt, sírí csöndet érzek, meg fájdalmat a hiánya miatt, hogy szenvedett mielőtt elment, és hogy még élhetett volna. Ha kitennék egy fényképet, jelenleg csak ezek a negatíumok tudnának az eszembe jutni róla. Szóval én még mélyen gyászolok, és el vagyok keseredve, pedig alapjába véve vidám természetű vagyok. Talán majd idővel, amikor már tudok róla beszélni is nem csak írni, akkor talán előkeresgélem a képeit(szerencsére van rengeteg), hogy megsímogassam, és mosolyt tudjon az arcomra csalni. Egyelőre még a sírját sem tudnám meglátogatni.Ha csak egy tizedmásodpercre is eszembe jut a kis elhamvasztott teste, összerándul a gyomrom. Sajnos ilyen hülyén születtem....túl erős bennem az állatok iránti empátiám. Szörnyű nehéz így élni, mert még azt sem bírom, ha valaki kifog egy halat és bevágja a csónakba....a vadászokról nem is beszélve...szívfájdalom nélkül nyírnám ki mindet(sorry).
158. Angel9 (válaszként erre: 157. - A4cf17146e)
2009. febr. 21. 20:28
Köszönöm. Aranyos vagy!
157. a4cf17146e (válaszként erre: 155. - Angel9)
2009. febr. 21. 19:49
Kis drágaság.
156. a4cf17146e (válaszként erre: 155. - Angel9)
2009. febr. 21. 19:44
Ezt mindenki máshogy dolgozza fel, de az érzés azért ugyanaz. Jó éjt. Megnézem a kutyid.
155. Angel9 (válaszként erre: 154. - A4cf17146e)
2009. febr. 21. 19:40

Szia Mango2!


Tudom ,hogy örül neki,igazad van. Csak Én sajna mindig sirok akkor ha Őt látom.Igy egy picurit könnyebb. De azért az adatlapomon ott van,és minden nap ég érte gyertya itt a neten.De ha a hütőről is Ő tekintene rám,azt nem birnám ki, legalábbis még nem.Jó éjt.:(

154. a4cf17146e (válaszként erre: 153. - Angel9)
2009. febr. 21. 19:36
Szia! Hát, én kiraktam a hűtőre, képernyőkímélőnek is sokáig fennt volt a drága 4lábúm, mert valahol azt súgja belülről valami, hogy ő ennek örül, hogy továbbra is ő a központ, ahogy életében is az volt.
153. Angel9 (válaszként erre: 152. - Garmo)
2009. febr. 21. 19:23
Szia. Hát én is igy vagyok ,ha teszek fel róla képet a hütöre,mindig sirok. Szóval csak ideraktam ki a kutyusom hoxára egy videóban.Én minden rá emlékeztető dolgot elraktam,nekem meg igy könnyebb.A tárgyalás szerdán lesz. Remélem megkapja méltó büntetését a kutyák gazdája.
152. Garmo
2009. febr. 21. 18:40
Felraktam egyet, de én nem bírom megnézni, mert megint rámjön a görcs....Nekem is mondogatják, hogy vegyek gyorsan másikat...de minek..Én nem tudnék vígasztalódni egy másik kutyával.Ugyanakkor hűtlenségnek is tartanám
151. a4cf17146e (válaszként erre: 150. - Garmo)
2009. febr. 21. 18:34

Bocs! Az adatlapodra gondoltam a képekhez.

Otthon biztos vannak képeid River kutyáról. Csak hogy mi is láthassuk és hogy ki a te büszkeséged. Miután elment a kutyám, én egyből tettem fel róla képet, sokáig képernyővédőként is fenntvolt. De leszedtem nehezen, akkor is úgy éreztem, hogy hűtlen vagyok hozzá. De az élet megy tovább, legbelül a mai napig nem változott semmi. Jaj, annyi emlék az alomból való elhozatatltól a sok év alatt!

150. Garmo
2009. febr. 21. 18:27
Magamnak otthon? Vagy ide gondoltad?
149. a4cf17146e (válaszként erre: 147. - Garmo)
2009. febr. 21. 17:59

Tudsz feltenni képet a kutyádról? Nekem ez is segít, hogy bárhol, de velem van.

A hűtőn is mágnessel ott a képe és ha elmegyek előtte megsimogatom. Napjában számtalanszor.

148. a4cf17146e (válaszként erre: 146. - Garmo)
2009. febr. 21. 17:53

Amíg igazán fiatal kutya volt a kutyám, nem aggódtam, csak gondolatban előrefutottam, hogy Istenem, mi lesz ha eljön az idő. De akkor még nem féltem a veszteségtől. Aztán teltek az évek. Már 10. Már 12. És innentől kezdve már bennem élt a rettegés, hogy vajon mikor, hogy.

Az édesanyám hasonlóan érzett mint te, mert ő 18 évesen tudta volna nyugodtabb szívvel elengedni a kutyát. Ő ezt a 2 évet siratta nagyon.

147. Garmo
2009. febr. 21. 17:33
(A példátlanult példamutatónak írnám inkább...sorry)
146. Garmo (válaszként erre: 145. - A4cf17146e)
2009. febr. 21. 17:30

16 év az nagyon szép. Ha ennyit élt volna a kutyum, keservesen megsíratva, de megnyugodva engedtem volna el az örök vadászmezőkre. De igazad van...kétségbeesettség, és hitevesztettség jellemez most engem. Az ítélet kemény volt, és érthetetlen.

A kutyám emléke természetesen megmarad nekem is, de ezt a kegyetlenkedő döntés a sornak(vagy istennek) sosem bocsátom meg. Nem érzem, hogy rászolgáltam volna, vagy akár a kutyusom. De abban is igazad van, hogy sok ember is meghal érthetetlen módon jóval idő előtt, pedig példátlanul jó emberek voltak.

145. a4cf17146e (válaszként erre: 144. - Garmo)
2009. febr. 21. 17:19

Igen, megértem a dühöd és ezt lehet nyugodtan kétségbeesésnek írni, mert valóban lehetett volna még pár évetek együtt. De sajnos, ahogy az embernél, úgy az állatoknál sem mindig a kiérdemelt évek száma jut az élethez. At én kutyám 16 volt, abba a hónapban halt meg, amelyikben született. 16 éves volt a kutyám, én akkor 32, azaz az addigi fél életem a kutyám társaként telt el és valóban hihetelen fájdalom volt, hogy elment, és valóban, ahogy elment, a kűzdelem, hogy hátha visszalehet még fordítani a történéseket és most fekszik, nem eszik, de pár óra múlva már talán újra játszani fog. De nem úgy lett.

Nekem valami azt súgja a mai napig, és én tudom, hogy a kutyám a súgó, hogy gazdi el ne felejts, gondolj rám napjában amikor csak tudsz és meg is teszem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook