Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
834. sutyek
2013. ápr. 7. 20:21
Ez igen kedves barai.Nagyon szép amit irtál.Gratulálok és eggyütt érzek minden sors társammal.Akinek a kedvenc kutyusa meg halt.
833. barai
2013. ápr. 3. 22:01
Rég jártam erre. Nem is az idézőjeleket, helyesírási hibákat jöttem keresni...emlékezni a volt KEDVENCEKRE :'(
832. akcimi
2013. ápr. 3. 15:29

Nem enyhül a fájdalom. Drága kicsi Benikám 6 hete alussza örök álmát.


Álmodtunk egy öregkort, csodásat és szépet

de a kegyetlen halál mindent összetépett.

Csoda volt, hogy éltél, és bennünket szerettél

nekünk nem is haltál meg, csak álmodni mentél.

Egy reményünk van, mi éltet és vezet,

hogy egyszer majd találkozunk Veled.



Köszönöm szépen Cukika67 vígasztaló szavait.

831. M-agika (válaszként erre: 830. - D878fb6317)
2013. ápr. 2. 11:48

Tényleg hihetetlennek tűnik, ha belegondolok, de legbelül nagyon vágyom rá. Talán majd ha jó idő lesz, tényleg rászánom magam.

Mindenesetre már most picit jobbnak látom a helyzetet, hogy ezt olvastam, úgyhogy köszönöm :) Úgy érzem van remény, mert hát finoman szólva nagyon hiányzik a kiskutyám. Tudom, hogy mindig is fog, de már annak is örülnék, ha picit enyhülne az érzés.

830. d878fb6317 (válaszként erre: 829. - M-agika)
2013. ápr. 1. 17:49

De szeretni fogod, én is azt mondtam, hogy ha Bessykém elmegy, nem kell másik kutya.

Megszeretteti magát úgyis, észre sem veszed és már ellopta a szíved.

Állítom, hogy az előző kutyusomat rajongásig szerettem, de ha lehet fokozni ezt mégjobban.

Természetesen nem akarlak rábeszélni, ezt úgyis Te döntöd el, de biztos, hogy jót tesz egy másik kutya.

Egy kedves barátunknak is meghalt a kutyusa, az unszolásomra magukhoz vettek egy kiskutyát és mostmár azt mondják, hogy a legjobb döntés volt.

829. M-agika (válaszként erre: 828. - D878fb6317)
2013. ápr. 1. 01:15

Én épp ettől félek, hogy amiatt, mert nem "helyettesíti" a szeretett kutyámat, majd nem fogom úgy sem szeretni :( Pedig imádom a kutyákat, de gondolni sem bírok most újabb kutyusra.

Jajj :(

828. d878fb6317 (válaszként erre: 827. - Akcimi)
2013. márc. 19. 14:22

Sok erőt Neked. Olyan nehéz elengedni Őket, átéltem én is.


Tudom, hogy most gondolni sem tudsz erre, de vegyél magadhoz egy kutyust. Én is tiltakoztam, de a férjem beállított egy kiskutyával.

Nem helyettesíti az előzőt, mert teljesen más egyéniség, de talán könnyebbé teszi az elviselhetetlen napokat.

827. akcimi
2013. márc. 19. 14:10
Drága kicsi kutyusom Benike 7 évet élt velem. Öt napig küzdöttek az életéért, de a betegség legyőzte a kicsi testét. Azóta minden megváltozott. Nem vár már rám, nem örül nekem, nem szalad elém, és én sem ölelhetem magamhoz. Megszakad a szívem ha ránézek az üres kosarása, a pórázra. Miért ilyen kegyetlen az élet? Az emlékét örökre őrizni fogom, a sírján mindíg égni fog az emlékezés lángja. Talán egyszer elapadnak a könnyeim....
826. acuko (válaszként erre: 823. - Andi6020)
2013. márc. 10. 13:35
Miért? Mi a baj? Nem értem. Semmi rosszat nem mondtam. Tényleg nem értem, mi a baj..
825. Ata06 (válaszként erre: 824. - Sutyek)
2013. márc. 9. 22:28
Köszönöm, kedves vagy! :)
824. sutyek
2013. márc. 9. 22:18
Nem az idéző jel a fontos hanem az érzés.Ne törődj vele Ata06.Én érző embernek tartalak.Sutyek.És vigaszt nyújt minden írásod.
823. andi6020 (válaszként erre: 820. - Acuko)
2013. márc. 9. 13:07

Ez most komoly? El sem hiszem. És rád sem ismerek.

Mire jó ez? Nahát :(

822. Ata06
2013. márc. 9. 12:40

Csak hogy megnyugodj! Az eredeti!

Talán ennyi hiba esetén elnézhető, hogy nem raktam idézőjelet! Ha mégsem szomorúan veszem tudomásul, hogy ez a legfontosabb problémád! Ha már itt tartunk A "Helyesirást" rövid i-vel írtad! ;)Ezt idézőjelbe raktam, mert te írtad! :) A szabályok szerint hosszúval kéne írni! :P Sőőőt az egészet kisbetűvel kellene írni!:)

[link]


Szeretettel Neked Tőlem és Amytől! :) Mert kérted :) ♥


Kerlek szanj ra egy percet, hogy ezt a csodalatos tortenetet elolvasd!


14 eves kutyank, Abbey mult honapban eltavozott. Halala utan egy nappal 4 eves lanyom, Meredith sirt es arrol beszelt, hogy mennyire hianyzott neki Abbey. Azt kerdezte, hogy irhatnank-e egy levelet Istennek azert, hogy amikor Abbey a mennybe er, akkor Isten felismerhesse.

hianyzott neki Abbey. Azt kerdezte, hogy irhatnank-e egy levelet Istennek azert, hogy amikor Abbey a mennybe er, akkor Isten felismerhesse.

Azt valaszoltam, hogy persze, es o ezeket a szavakat diktalta:


Kedves Isten,


Vigyaznal a kutyamra? Tegnap meghalt es most veled van a Mennyben. Nagyon hianyzik. Boldog vagyok, hogy engedted, hogy a kutyam lehessen, meg akkor is, ha beteg lett. Remelem jatszol vele. Szeret uszni, es labdakkal jatszani. Egy kepet is kuldok rola, hogy tudd majd o az en kutyam. Igazan hianyzik!


Szeretettel: Meredith


Boritekba tettuk a levelet egy keppel amin Abbey es Meredith volt, es megcimeztuk Istennek a Mennyorszagba. Feladonak rairtuk a cimunket. Aztan Meredith sok belyeget ragasztott ra, mert azt mondta, hogy egy level Mennyorszagba kuldesehez nagyon sok belyeg kell. Azon a delutanon a levelet bedobta a Postahivatalban talalhato postaladaba. Nehany nap mulva megkerdezte, hogy Isten megkapta-e mar a levelet? Azt valaszoltam, hogy ugy gondolom igen.

Tegnap egy arany papirba burkolt csomag volt a tornacon egy ismeretlen kezirassal 'Meredithnek' cimezve. Meredith kinyitotta. Benne egy konyv volt: Mr. Rogers, 'Amikor egy haziallat meghal'. A belso boritora ragasztva pedig az altalunk Istennek irt level a kinyitott boritekjaban. A masik oldalon pedig Abbey es Meredith fenykepe ezzel az uzenettel:


Kedves Meredith,


Abbey biztonsagban megerkezett a Mennybe. A kep nagy segitseg volt, igy rogton felismertem. Abbey mar nem beteg. Lelke itt van velem, ugyanugy mint ahogy a te szivedben. Abbey szeretett a kutyad lenni. Mivel itt a Mennyben nincs szukseg a testunkre igy zsebem sincsen, hogy a fenykepet eltehessem, ezert visszakuldom ebben a kis konyvben, hogy megtarthasd Abbey emlekekent. Koszonet a szep levelert, es koszond meg edesanyadnak is, hogy segitett megirni es elkuldeni nekem. Milyen egy csodalatos anyukad van! Kimondottan neked valasztottam ot. Aldasomat kuldom minde nap, es ne feledd, hogy nagyon szeretlek. Amugy konnyu megrtalalni: ott vagyok ahol szeretet van.


Szeretettel: Isten


Ne mondd azt, hogy tulsagosan elfoglalt vagy, hogy ezt tovabbitsd!

821. Ata06
2013. márc. 9. 12:23

Hát ezért szeretem jobban az állatokat ,mint az embereket!:/

Mert ez egyértelműen kötekedés, piszkálódás! Nem hiszem, hogy itt a lényeg ebben van! Egy olyan fórumban, aminek ez a címe, talán nem ez a legfontosabb! Én soha nem tettem megjegyzést ,senki helyesírására sem, mert itt nem ez a fontos! Ha szerinted igen, az elég szomorú! Ha Te ezt teszed, akkor csak azért vagy itt, hogy másban meglásd a hibát! Ennyi!

820. acuko (válaszként erre: 819. - Ata06)
2013. márc. 9. 11:34

Természetesen a nevekből egyértelművé vált, hogy idézetről van szó, és épp ezért kell idézetet idézőjelbe tenni. (Ami ebben az esetben elmaradt.)

Nem hiszem, hogy bárki gondolta volna, hogy ez a Te történeted.

A Magyar Helyesirás Szabályai szerint az idézetet idézőjelbe kell tenni. Ennyi.

819. Ata06 (válaszként erre: 818. - Acuko)
2013. márc. 9. 00:47

Nem mondtam, hogy én írtam!

Eszembe se jutott, hogy oda kéne tennem! Így sem kevés helyesírási hibát kellett kijavítanom!

Gondolom a nevekből egyértelművé vált, hogy nem más tollával akartam dicsekedni, csak gondoltam megosztom veletek! :/

818. acuko (válaszként erre: 817. - Ata06)
2013. márc. 8. 23:14
Nagyon szép történet. Már csak az idézőjel hiányzik az elejéről és a végéról. :)
817. Ata06
2013. márc. 8. 22:53

14 éves kutyánk, Abbey múlt hónapban eltávozott. Halála után egy nappal 4 éves lányom, Meredith sírt és arról beszélt, hogy mennyire hiányzik neki Abbey. Azt kérdezte, hogy írhatnánk -e egy levelet Istennek azért, hogy amikor Abbey a mennybe ér, akkor Isten felismerhesse.

Azt válaszoltam, hogy persze, és ő ezeket a szavakat diktálta:


Kedves Isten,


Vigyáznál a kutyámra? Tegnap meghalt és most veled van a Mennyben. Nagyon hiányzik. Boldog vagyok, hogy engedted, hogy a kutyám lehessen, meg akkor is, ha beteg lett. Remélem játszol vele. Szeret úszni, és labdákkal játszani. Egy képet is küldök róla, hogy tudd majd, ő az én kutyám. Igazán hiányzik!


Szeretettel: Meredith


Borítékba tettük a levelet egy képpel amin Abbey és Meredith volt, és megcímeztük Istennek a Mennyországba. Feladónak ráírtuk a címünket. Aztán Meredith sok bélyeget ragasztott rá, mert azt mondta, hogy egy levél Mennyországba küldéséhez nagyon sok bélyeg kell. Azon a délutánon a levelet bedobta a Postahivatalban található postaládába.

Néhány nap múlva megkérdezte, hogy Isten megkapta-e mar a levelet?

Azt válaszoltam, hogy úgy gondolom igen.

Tegnap egy arany papírba burkolt csomag volt a tornácon egy ismeretlen kézírással 'Meredithnek' címezve. Meredith kinyitotta.

Benne egy könyv volt: Mr. Rogers, 'Amikor egy háziállat meghal'. A belső borítóra ragasztva pedig az általunk Istennek irt levél a kinyitott borítékjában. A másik oldalon pedig Abbey és Meredith fényképe ezzel az üzenettel:


Kedves Meredith,


Abbey biztonságban megérkezett a Mennybe. A kép nagy segítség volt, így rögtön felismertem.

Abbey már nem beteg. Lelke itt van velem, ugyanúgy mint ahogy a te szívedben. Abbey szeretett a kutyád lenni. Mivel itt a Mennyben nincs szükség a testünkre így zsebem sincsen, hogy a fényképet eltehessem, ezért visszaküldöm ebben a kis könyvben, hogy megtarthasd Abbey emlékeként. Köszönet a szép levélért, és köszönd meg édesanyádnak is, hogy segített megírni és elküldeni nekem. Milyen egy csodálatos anyukád van! Kimondottan neked választottam őt. Áldásomat küldöm minden nap, és ne feledd, hogy nagyon szeretlek. Amúgy könnyű megtalálni: ott vagyok ahol szeretet van.


Szeretettel: Isten

816. sutyek
2013. márc. 8. 21:33
Hogy mennyire igazad van.A kutya jobban szereti a gazdáját mint önmagát.Hátezért van ez így ahogy írtad.Sutyek.
815. Regin_a
2013. márc. 7. 15:08
Vicc hogy az emberek kommunikálnak egymással, megbeszélnek mindent és mégis a kutya a legőszintébb barát.
2013. márc. 7. 14:29
Augusztusban költöztem el a szüleimtől, otthagyva náluk a kutyusom. Boxer volt, 12 éves, rettentően izmos, mozgékony. Miután ideköltöztem, anyukám egy nap felhívott és közölte,hogy a kutyust reggelre halva találta a testvérem az udvaron. Egy pokrócot vitt ki, ráterítette...azóta is ez a kép van előttem. Nem tudom feldolgozni egyszerűen. NAgyon fáj, a mai napig elsírom magam,hacsak eszembe jut. Nagyon hiányzik!! Egyszerűen belehaltam az elvesztésébe :((
813. sutyek
2013. márc. 5. 20:26
Nem vagy egyedül Marica.A mi Kutyusunk 13 hónapja halt meg 14 évesen máig ég a gyertya minden nap a sirján.Család tag volt.Sutyek.
2013. márc. 3. 20:01
Nagyon sajnálom! Tudom mit érzel az Én drága kiskutyám 5 hónapja halt meg. Minden nap megsíratom, minden nap mécsest gyujtok érte. Nagyon nehéz lesz feldolgoznod , ha egyáltalán lehet. Én nem tudom az biztos!
811. 388b941089 (válaszként erre: 807. - Lokey)
2013. febr. 18. 09:27
Nagyon sajnálom!!! :(((
810. .málna- (válaszként erre: 807. - Lokey)
2013. febr. 18. 08:29
:( Sajnálom! :(
809. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 807. - Lokey)
2013. febr. 17. 21:55

:((((

Nagyon sajnálom!

808. andi6020 (válaszként erre: 807. - Lokey)
2013. febr. 17. 21:54
Őszintén sajnálom. :'(
807. lokey
2013. febr. 17. 21:50

Sziasztok!


Tegnap előtt itt hagyott imádott spániel keverékem, Alex, 9évesen.. :(

Egyetemre járok az otthonunktól 120km-re, így csak hétvégente láttam, csak nyáron tudtam minden nap vele lenni, hét közben a szüleim viselték gondját. Minden rendben volt, még le is videóztam ahogy a hóban játszik és szaladgál.. erre édesanyám hívott a hazautazásom napján, a vonat indulása előtt pityeregve , hogy baj van.. :(

Egy kis vértócsát vett észre a boxában, ő pedig a házában feküdt és nem reagált már semmire..

Úgy zokogtam mint egy 5 éves, és még az elmúlt két napban is megkönnyeztem, de még fogok is úgy érzem.. :(

Állatorvos ismerősünket másnap tudtuk csak elérni, miután eltemettük szegényt,így felboncolni sem lehetett, hogy honnan jött az a vértócsa..nem oylan környéken lakunk, hogy megmérgezték volna. mivel nagyon sokat hányt, szinte minden sétáltatásnál.. arra gyanakodtak, hogy kitágulhatott a nyelőcsöve, megrepedt esetleg..

Szegényem picit vaksi is volt, 2 honaposan hoztuk el, elvileg megkapta mind2 szemét egy kismacska, de lehet, hogy így született..aztán nyár óta az egyik szeme átment szürkés világoskékesbe, de azt mondták, az csak az öregedés..

Így csak találgatok, hogy vajon mi lehetett.. :( Vele nőttem fel :(..

806. 782fb70168 (válaszként erre: 805. - Andi6020)
2013. febr. 2. 13:12
Nagyon sajnálom! Komolyan..erre nemis tudok semmit írni..;(( borzasztó! De most amúgy "jól" van? Vagy sehogy sem lehet hogy hosszabb ideig éljen? Legyél most vele sokat ha teheted
805. andi6020 (válaszként erre: 804. - 782fb70168)
2013. febr. 2. 13:09

3 és fél éves.

Tuti sajnos.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook