Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes még küzdeni? Segítsetek! :( fórum

Érdemes még küzdeni? Segítsetek! :( (beszélgetős fórum)


1 2
2014. dec. 31. 15:57
nem igazán :((((
2012. ápr. 19. 14:22
Mindenképp fontos, hogy hasonló társat keress magadnak, mint amilyen te is vagy. Minél több a közös bennetek, annál jobban érzitek magatokat egymással. Az ellentétek vonzzák egymást kapcsolatok azt jelzik, hogy mindkét fél a hiányosságát a másik emberben keresi. Az ami nincs bennem meg, a másik emberben vonz. Mindez arra utal, hogy két nem kiegyensúlyozott, nem teljes ember kerül össze. És ebből még nem sok jó származott..
38. Mazsinka (válaszként erre: 1. - 6d239b08e1)
2012. ápr. 19. 14:15
Hagyd el, mert ha nem teszed, akkor tíz év múlva egy másik fórummal jelentkezel majd itt, aminek a címe: nem szeretem a férjemet, boldogtalan vagyok, és a gyerekeink is boldogtalanok...mit tegyek? Várnak még rád csodák az életben. Csak azzal maradj együtt, akivel 100 százalékos a kapcsolatod, mert ha romlik is a helyzet, még mindig lehet 80 százalékos, ami még mindig nagyon jónak számít. De így csak vergődni fogsz. Nehéz a szakítás, de pár hónapig fog csak fájni, aztán meg új életet kezdhetsz.
37. Castellina (válaszként erre: 1. - 6d239b08e1)
2012. ápr. 19. 14:09

A jó házasság feltétele a személyi érettségnek az a foka, amely természetesnek tartja, hogy különbözőek vagyunk, és tisztában van azzal, hogy az egymással házasságra lépők az életüket ugyan megosztják egymással, ez azonban nem jelenti azt, hogy megmondják, előírják a másiknak, hogy ezen túl hogyan éljenek, mit gondoljanak, mikor lehetnek éhesek és szomjasak.

A szeretet megkönnyíti a házastársak dolgát. Azok, akik boldog házasságban élnek egymással a konfliktusok ellenére, hibáikkal együtt szeretik és értékelik egymást. Fontosak egymás számára, elfogadják, hogy párjuk rossz szokásai, furcsaságai annak lényéhez tartozik. Sokszor inkább mulatnak ezen, semmint bosszankodnak.


A valódi szeretet kivételes állapot. Ez az érzés csak olyan emberek között lehetséges, akik képesek feladni különállásukat, képesek a másik egyenrangú félként való elfogadása révén kialakítani egy új, másfajta önazonosságot.

Az én és a te fogalmát „mi” helyettesíti.


Gondold át, hogy a ti kapcsolatotokra mennyire jellemző az, amit itt leírtam!

2012. ápr. 19. 12:40

Szia!


Még nagyon fiatal vagy én a helyedbe kilépnék.

Én már nem vagyok mai csirek a 29 évemmel és én is lehet benéztem másfél évre ezt a kapcsolatomat.

Szóval szerintem bármilyen nehéz..fejezdd be és adj neki lehetőséget úgy,hogy bizonyítson.

Menj táncolni..gondolj bele,hogy ha ez eddig ilyen volt és számtalanszor ígért..akkor később?


Valaki más mellett te még nagyon boldog leszel..hallgass a többiekre akik hasonlót kommenteztek mint én.

Egy életed van Tündérke..nekem is,de neked is!

35. Hitta (válaszként erre: 30. - 6d239b08e1)
2012. ápr. 19. 12:15
Szerintem a sarkadra kellene állnod és figyelmen kívül hagynod a barátod hisztijeit és igenis találkozz a barátaiddal. Persze szólhatsz neki előre, hogy " ide és ide megyek, ha van kedved gyere te is", de ha nemet mondd,akkor menj el szépen nélküle, és ne foglalkozz a reakciójával. Néhány alkalom után majd rájön, hogy nem használ a lelki zsarolása. Hidd el ki fog derülni tényleg szeret-e téged annyira mint te őt. Mert, ha szeret akkor ő is hajlandó lesz kompromisszumokra.
34. jeva (válaszként erre: 31. - 75fcec8bbe)
2012. ápr. 19. 01:09

Én is voltam ilyen, rossz érzés. Sajnos valamelyik fontos pillére az életednek nem úgy működik ahogy szeretnéd. Szerintem keress fel egy szakembert, segíteni fog.

Nálam egy munkahelyváltozás hozta meg a kizökkenést. Nem az én döntésem volt, de nem bánom már:-)

33. jeva (válaszként erre: 30. - 6d239b08e1)
2012. ápr. 19. 01:07

Birtokolni akar azt hiszem.. Túl fiatal vagy, hogy így élj!! Neki hozzá hasonló kell, aki inkább otthon ül..

Sajnos előbb utóbb lépned kell!

32. ilex3 (válaszként erre: 1. - 6d239b08e1)
2012. ápr. 19. 00:47
A választ már megfogalmaztad saját magad, csak még egy kis idő és otthagyod!!!Ne halogasd!!!Az idő könyörtelenül telik....boldogtalanságban...
2009. nov. 25. 08:15
Szerintetek ha valaki allandoan szomoru,rossz hangulatu es kulonosebb oka nincs ra,akkor mit kell tegyen,lehet depreszios vagyok,utalom magam,nem akarok ilyen lenni,erzem hogy negativ energiat sugarzok,es latom az emberek arcan akikkel szobaallok,hogy nem vagyok jo hatassal rajuk.
30. 6d239b08e1 (válaszként erre: 28. - GreenFairy)
2009. nov. 25. 07:00
Persze, találok később is, ez igaz...de nem attól félek, hogy utána nem lesz senkim, hanem attól hogy ő nem lesz nekem...én is tudom, hogy könnyebb lenne nélküle, de nem tudom elhagyni..addig, amíg mindent meg nem próbálok, hogy változzon a helyzet, addig kitartok...ha már látom, hogy tényleg esélytelen, akkor lépek...abban mondjuk lehet igazad van, hogy tartani kéne egy "szünetet" (mondjuk mindig elvetettem ezt az ötletet...:S) hátha a külön töltött idő alatt rájönne, hogy mi miért történt, és utána képes lenne megváltozni...
29. 6d239b08e1 (válaszként erre: 27. - 816fca07b8)
2009. nov. 25. 06:56

Igen, ebben lehet igazság...nagyon is...


nem depressziós, ez biztos...suliba jókedvű, egész nap nevet...otthon mindig kicsit nyomott hangulatba van, ez igaz..de ennek más oka van...

(nincs előtte jó családi példa- apja iszik, anyját mindig szidja, folyamatos veszekedések vannak...)


talán megpróbálok vele még egyszer beszélni..úgy igazán mindenről...

2009. nov. 25. 00:43

kindly: kényes helyzet :S, tapogatózz még, de ha úgy érzed, a kapcsolat rendben van, akkor szerintem van értelme.


csopposite: Szerintem hagyd el! Vesztettem el így barátnőmet, hogy a pasija miatt nem megy sehová. Hidd el, ez egy nagyon rossz dolog. Egyszer vagy fiatal, olyan pasit, aki mellett punnyadhatsz, míg ő a gépét nyomja, találsz később is. Nagyon sokmindenből maradhatsz ki így, ebben az életkorban teljesen normális, ha a barátok meg a bulik, meg a suli meg az ilyen dolgok elsőbbséget élveznek. Persze nehéz egyedül, vannak téli esték, amikor majd nézel ki az ablakon, és nagyon fog hiányozni, hogy legyen valakid, de ez így nem hinném, hogy megéri. Persze hogy szereted, vagy legalábbis szeretted valamikor igazán. De épp ezért kellene méltóképp befejezni, ahhoz az érzéshez méltóképp, és nem éveket szenvedni, meggyűlölni egymást stb. Ha elhagyod és visszajön és változtat, adj neki még egy esélyt, ha úgy látod. De ne tedd ezt magaddal! Sok sikert!

2009. nov. 24. 22:53

csopposite!


féltékeny mert tudja h nem kapod meg tőle amire vágysz. nem akar elengedni sehová mert hátha találkozol vkivel. nem visz sehová mert tudja h a 4 fal között van biztonságban,mert te csak vele lehetsz nem kezdesz vágyakozni pl.


de az is erősen lehet h depressziós,ha ennyire nem szeret mozdulni. én is voltam,sőt pánikbeteg is,ha ki kellett mozdulnom,még a gyomrom is felfordult..


tudnod kéne az igazi okot mert ez így tényleg tarthatatlan!

2009. nov. 24. 20:20

én biztos, hogy elhívnám valahova, hogy beszéljek vele, ha nem hajlandó akkor elmenni hozzá és megmondani, hogy nem akarsz az anyukájuk helyébe lépni és tiszteletbe tartod az ő emlékét, csak szereted az apjukat, boldoggá teszitek egymást

biztos, hogy nagyon nehéz lesz, de mindenképp egymás közt kell megoldanatok

25. kindlyyy (válaszként erre: 23. - Ca2ffaf6c3)
2009. nov. 24. 19:55

Igen beszéltem a gyerekeivel.

A fiának semmi baja velem.

A lányának meg annyi,hogy ne anyáskodjak felettük.

Mert laktam a páromnál félévig,és ugy viselkedtem mint egy nötöl elvárható.Házi munka,a munkahely,a kert stb.

Gondolom én,hogy abból eredő volt a lánynál felém az ellenszenv,hogy az eskövüje nagy napján nem lehetett ott az anyukája.De a párom se tudja mi az oka.Igaz van nekik egy családi barát házaspár,és itt a nőtag volt aki, fütötte a lány agyát ellenem.A lány hallani sem akar rólam.

2009. nov. 24. 19:45

hinni szeretnék neki...de már nem tudok...nem egy beszélgetés volt erről...és hiába...:(


azt nem mondanám ennyire biztosan, hogy nem szeretjük egymást...ő szeret...a reakcióiból kiderül...csak szerintem úgy van vele, hogy megszerzett, és akkor az "övé vagyok" és kész...nemtudom mit kéne tennem...

tudom, hogy könnyebb lenne nélküle, csak nehéz megtenni azt a bizonyos lépést...ténylegesen elé állni, és kimondani, hogy vége.. :(

23. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 19. - Kindlyyy)
2009. nov. 24. 19:44

a szülő gyermek kapcsolat a legszorosabb a világon, azért a gyerekeinek sem lehet egyszerű, de valahogy meg kellene oldani anélkül, hogy választania kelljen köztes és a gyerekei között mert lehet, hogy nem fog tetszeni az eredmény

beszéltél már a gyerekeivel?

22. devilsandy (válaszként erre: 20. - 6d239b08e1)
2009. nov. 24. 19:37

Pont ez az, hogy Te sem hiszed, hogy megváltozik, mert nem úgy bizonyult, és 1,5 évnek elégnek kellene lennie, hogy lásd, hogy nem egy helyben toporogtok. Én sem vagyok híve a "szakítsunk" dolognak, a párterápiás téma szerintem is kétséges, mert egy fiatal srác nem fog ilyen helyre rohangálni...


Szerintem már nem látsz túl sok mindent ebben a kapcsolatban.

21. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - 6d239b08e1)
2009. nov. 24. 19:36

Te nem szereted ezt az embert és ő sem szeret téged,ennyi.

Ha maradsz egymás agyára mentek kb egy év alatt .

20. 6d239b08e1 (válaszként erre: 18. - Devilsandy)
2009. nov. 24. 19:33

Igen...éppen ez az..ilyenkor kéne kicsit "élni"...de ő mégsem akar sehova sem menni..csak bent szobában, gépezés, film, stb...nekem ez kevés...nem bulizni akarok eljárni, meg inni (mint ahogy azt sokan teszik már ilyenkor-nekem nem jön be..)

Igazad van, rosszul fogalmaztam...bár ez a pohár már többször betelt...nem véletlenül akatam, hogy legyen vége...de meggyőzött hogy adjak neki még egy esélyt...de már nem tudom elhinni, hogy változni fog... :(

2009. nov. 24. 19:30

Sziasztok!!!

Nagyon nehéz helyzetben vagyok.

Ugy érzem szeretjük egymást a párommal.

Egy éve vagyunk együtt.2.éve halt meg a felesége.

De a gyerekei nem tudnak elfogadni.

A fia 34.éves és van 3.családja.

A lánya 26.éves most ment férjhez a nyáron.

Mindenki külön lakik,de még sem fogadják el azt,hogy az apjuknak legyen valakie.

A párom azt mondta,hogy szeret,mert nagyon jó vagyok hozzá.Soha nem volt köztünk egy hangos szóváltás sem.Most vidéken dolgozik a párom,és a jövö héten kapok rá választ,hogy én vagy a családja.

Befolyásolhatja valakit ennyire a családja?

Nekem is van saját gyerekeim,de ök meg se probálnák,meg mondani nekem,hogy mit csináljak.

Vagy csak nem jövök rá,hogy a páromnak van velem baja,és csak a gyerekei mögé bujik.

Szreintetek?

2009. nov. 24. 19:27
Érdekes, hogy középsulisok vagytok, és mégsem járkáltok el, de ahogy olvastalak úgy vettem ki - javíts ki ha tévednék - a kapcsolatotok elején sem mozdultatok ki, tehát nem a rózsaszín köd elszállásáról van szó, csak most telt be a pohár Nálad, és egyre jobban fog bántani ez a dolog. Tényleg menj el egyedül, ha úgy akarod, ne ülj az ágyon, amíg ő "szórakozik", Neked is jár, hogy jól érezd magad!
2009. nov. 24. 19:23

Az biztos, hogy egy-két dologban különbözünk, sőt...de nem hiszem, hogy emiatt lenne ez a helyzet ami van...

nem találkozunk sokat...hétvégén vagyunk együtt, plusz szerdán, akkor csak 3 órát kb...

2009. nov. 24. 19:20
ne találkozzatok annyit, hátha a hiány megteszi a hatását
15. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 14. - 6d239b08e1)
2009. nov. 24. 19:19
szerintem egyszerűen fiatal vagy és nem olyan beállítottságú mint a párod
14. 6d239b08e1 (válaszként erre: 12. - Ca2ffaf6c3)
2009. nov. 24. 19:17

Nem élünk együtt...középiskolások vagyunk, fél évvel idősebb nálam.

Lehet arról van szó, hogy elszállt a rózsaszín köd, és előjönnek a problémák...de nem most kezdődött..ez az elejétől fogva jelen van...

2009. nov. 24. 19:15

Kérdeztem...mondta, hogy ő is szívesen menne, csak őt "rá kell venni"...tehát, ha menni akarok valahova, akkor addig húzzam a fülét, amig fel nem áll a gép elől...szerinte legalábbis...szerintem meg ha így áll hozzá, akkor neki így tökéletesen megfelel...és már nem egyszer próbáltam "elrángatni" valahova, pl. csak sétálni egyet...akkor meg jöttek a kifogások..."túl meleg van, túl hideg van, fáradt vagyok..." mindig van valami... :(


Tudom, nem szabad az első probléma után minden feladni...de nálunk ez már nem az első...ez egy folyamatos probléma...és nem egyszer voltak vitáink, amik sírásba és ígérgetésbe fulladtak...


És tényleg nem tudom, mit csináljak...Akik közeli barátaim, megjegyezték, hogy nem vagyok már olyan vidám, mint voltam...és magamon is érzem..Azt is, hogy ha barátommal vagyok, nem vagyok olyan boldog, mint amilyennek lennem kéne...


és mégsem tudom elhagyni...:(

igazából ez az első komoly kapcsolatom..és lehet hogy ezért ragaszkodok hozzá ennyire, nem tudom..

2009. nov. 24. 19:13

nem annyira értem

ő már nem annyira szereti a barátját mint az elején, én már 6 éve vagyok a férjemmel de még most is napról napra jobban szeetem ha ilyen lehetséges.

együtt éltek?

a srác veled egykorú?

11. Gyévi (válaszként erre: 9. - 6d239b08e1)
2009. nov. 24. 19:04
A mai világban minden azt sugallja, hogy "ha nem jó, hagyd ott, keress másikat"! De hidd el, hogy minden kapcsolatban adódnak olyan gondok, nehézségek, problémák, ami miatt föl lehet adni a kapcsolatot! De ez szerintem nem ilyen egyszerű, mert mindkettőtöknek összetörne a szíve. Minden kapcsolatot meg lehet menteni! Szerintem a párod sem érzi jól magát így, biztos vagyok benne, hogy neki is hiányzik valami!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook