Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
731. 66e1cac033 (válaszként erre: 729. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 6. 20:45

Hmmmm...

Kapok egy kis gondolkodási időt? :-)

730. 66e1cac033 (válaszként erre: 727. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 6. 20:41

Igen,tudom, hogy néz ki egy jégeralsó...de a fiú osztálytársamon kötött harisnyanadrág volt.


De pl.15 éve is láttam kisfiúkon harisnyát az oviban nadrág alatt.

(Láttam, mikor Anyuka öltöztette a kisfiát. Feltételezem, hogy a "nővérétől" megörökölte. Lehet anyuka úgy volt vele egy kisfiúnak is nadrág alá jó lesz.)

729. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 722. - 66e1cac033)
2017. márc. 6. 20:38
Hm...Ugye tudod,hogy ha egy suliba-osztályba jártunk volna annak idején,minden bizonnyal te lettél volna a "kedvenc csajom"? Kedvedrevaló lett volna neked egy ilyen státusz?
728. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 721. - 66e1cac033)
2017. márc. 6. 20:35
Na...Még csak az kellett volna hogy a nadrág fölé adja...AZ, akkor már tényleg nem mindennapi látvány lett volna...
727. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 720. - 66e1cac033)
2017. márc. 6. 20:33
Arra nem gondoltál,hogy a fiúk inkább jégeralsót szoktak hordani ha hideg van? Fiúk-férfiak harisnyában? Inkább el sem képzelek ilyesmi látványt...
726. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 719. - 66e1cac033)
2017. márc. 6. 20:30
Na jó...Legyen akkor hogy TT2 basa síelni ment a kedvenc háremhölgyével,akinek neve "Leila"...Éshát azért ötlötte ki ezt a sportkörutat az egyik távoli síparadicsomba,hogy ne legyen túlságba is szemet szúró dolog mindenkinek az,ha Leila időnként csak feltünően széles lépésekkel tud közlekedni, vagy inkább vánszorogni időnként,éshát hacsak lehet, kerüli ilyenkor a székeket,kemény padokat is azzal a magyarázattal, hogy: "Sajnos most nem akaródzik leülni,inkább állok,mert síelés közben elcsúsztam,és beütöttem nagyon a hátsómat,meg meghúzódott kissé a lábam is,úgyhogy sajnos csak így tudok járni még néhány napig...Leülni meg egyálltalán nem esik jól ilyen állapotban,mert még mindig fáj egy kicsit mindenem,úgyhogy inkább állok"...Szóval a jámbor életü basa azért ötlötte ki ezt a síelőtúrát,hogy az irigyeit megtévessze,és összezavarja...Merthát ki tudja? Lehet hogy szegény Leila tényleg elcsúszott síelés közben,és megütötte magát itt-ott-amott...Könnyen meglehet, hogy tényleg ez történt vele...
725. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 718. - 66e1cac033)
2017. márc. 6. 20:13
Az űrhajóssapkát akkor azóta már megmutattad nekem más felületeken, úgyhogy arra akkor most nem térek ki újra,viszont a "női bájak" megmutatása terén továbbra sem értünk azért teljesen egyet szerintem...Annyiban mondjuk igazad van, hogy a nyílt látványoknál sokszor izgatóbb a csak "sejtetés",de éppen ez a fő vonzerejük a harisnyáknak,meg az átlátszó leggingseknek is...Hogy csak SEJTETNEK LÁTVÁNYOKAT, PONT ÚGY,AHOGY AZT TE ELGONDOLTAD...Hogy miért mondom ezt? Azért mert így áll a dolog...Csak figyeld meg...Melyik a legizgatóbb harisnya mindig? Hát az, amelyik nem átlátszó, hanem csak ÁTTETSZŐ...És pont ez áll az áttetsző leggingsekre is...Szóval szerintem nyitott kapukat döngetsz...
2017. márc. 4. 10:05

Figyelj Titusz!


Meghallgattam "D.J.Savage:"When We In Illusion" címü csodálatosan magával ragadó hangulatu nótáját..."


Ez tulajdonképpen minimum egy külön hozzászólást érdemel.

Biztos vagy benne, hogy ezt a Disco-ban kellett volna játszani?

Életemben nem hallottam még - mostanáig - de engem valóban lenyűgözött, és valahogy a lelkemig hatolt.

Ez a dal számomra kicsit szomorú,(ezért nem játszanám Disco-ban),de felszabadító és - hogy is mondjam - TÚL SOK érzelmet közvetít. Amire egy ilyen helyen -a DISCO-ban nem lehet figyelni. Mondjuk én maximum hangerőn, fülhallgatóval hanyatt fekve, csukott szemmel hallgattam. (Te mondtad, hogy 6000W-on dübörögve kellene hallgatni.)


Szóval próbáld meg fülhallgatóval, "önmagadba visszavonulva" meghallgatni.

Persze, lehet, hogy csak én vagyok túl...túl...nem is tudom... :-)

723. 66e1cac033 (válaszként erre: 714. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 4. 09:50

Tudod, hogy most visszavittél az időben? :-)))


Nem tudom emlékszel-e, de akkortájt volt, (90-es évek eleje) hogy fillérekért árultak úton, útfélen műsoros kazettákat. És én is vettem ilyen "Italo Disco" kazettát is...És már nem emlékszem, milyen számok voltak rajta, de most fellapozván az "ajánlásokat" már EMLÉKSZEM, hogy "Koto"-tól a "Visitors" rajta volt. Akkor is tetszett. Szeretem ezt a stílust, de "ezer éve" nem hallgattam, úgyhogy jól esett most ez a retro hangulat.


Ebben az időben volt olyan "szolgáltatás" (mivel itthon nem nagyon voltak még CD-k, CD-lejátszók, vagy ha igen, az nem egy középiskolás diáklány pénztárcájának felelt meg), hogy vitt az ember egy üres kazettát és felvették rá a kívánt CD tartalmát. (Válogatni nem lehetett, csak komplett CD-t másoltatni) Nem emlékszem, de talán így tizedannyiba ha került, mintha megvettünk volna egy CD-t. (Főleg, hogy CD-lejátszóm sem volt, nekünk egy két kazettás magnó is "luxus" volt, hosszas könyörgésre "nagy ajándéknak kaptam". Előtte egy walkman-em volt.)

Így barátnőmmel a külföldről bejött kedvenceinket olcsón tudtuk beszerezni.

722. 66e1cac033 (válaszként erre: 716. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 27. 22:25

FOLYT.


Ahogy írod, hogy "konkrét váltás" arra nem emlékszem. Talán, mert nem is igazán volt, csak sz.tem simán elmaradt ez a vastag pamut harisnya.

Általánosban sztem. még csak az ünneplő ruha "tartozéka" volt számomra, nem jelentett semmit.

Viszont emlékszem, hogy TUDATOSAN 15 évesen kezdtem hordani a harisnya-szoknya kombót. Középsuliban nem is engedték volna a túl minit, de azért nem is akartam a tanároknál meg az igazgatónőnél kiverni a biztosítékot.

Talán említettem már -úgy rémlik, hogy igen -volt egy kék színű kord miniszoknyám. Na, egyszer-kétszer azért előfordult, hogy "rám jött valami" és azt vettem fel a suliba ilyen-olyan mintás fekete harisnyával. Emlékszem, mikor kihívott a tanár felelni, abban csak úgy lehetett kimenni, hogy mikor felálltam a padból húzogatni kellett lefelé, míg ki nem értem a táblához. Na, akkor éreztem magam először "dögösnek".

(Micsoda nosztalgia... :-) )

721. 66e1cac033 (válaszként erre: 720. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 19:50
Ja, Petire egyértelműen a NADRÁG ALÁ adta az Anyukája a harisnyát...
720. 66e1cac033 (válaszként erre: 716. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 27. 18:53

Titusz, Titusz, Te javíthatatlan vagy! :-)))


Most ilyenen gondolkozzak a kedvedért?


Lehet, hogy már oviban is volt fehér ünneplő nylon harisnyanadrágom. :-DDD

De alsó tagozatban biztos.


(Most nevetni fogsz, de van egy jó sztorim. Nem fogod elhinni!!! Általános iskola első-második osztályban nem volt külön tornatermünk, az osztályteremben széttoltuk körbe a padokat, meg a székeket, ott öltöztünk a fiúkkal együtt (mármint egy teremben,akkor abban még semmi extra nem volt!) a székekre pakoltuk a ruháinkat és a terem közepén tornáztunk.


Arra emlékszem, hogy később, - úgy negyedikesek lehettünk, arról beszélgettünk az egyik osztálytársnőmmel, hogy "Emlékszel arra, hogy régen tornaórákra mikor öltöztünk, a Petinek (név megváltoztatva) ugyanolyan (piros vagy középkék,vagy sötétkék vastag kötött) harisnyája volt, mint nekünk???"


Szóval annyi idősen még nyilván gyerekként gondolkoztunk és nem a "nőiesség szimbólumának" tekintettük a harisnyát, de azért IGENCSAK VICCESNEK tartottuk, hogy egy fiúnak olyan lányos(?) harisnyája volt, mint nekünk.


Pedig nyilván Peti anyukája nem is gondolt erre, csak ráadta a fiára, hogy ne fázzon...(Biztos volt több kisfiúnak is harisnyája)


FOLYT.KÖV.

719. 66e1cac033 (válaszként erre: 712. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 27. 18:24

Jaj, hát milyen írói vénákkal vagy Te megáldva??? :-)


Ez részemről nem naivitás, hanem az írói fantázia szárnyalása...

Hát miért ne mehetett volna el síelni TT2 basa kedvenc háremhölgyével (olyan hosszú így, nincs neve?...A Te hősnőd...)

kikapcsolódásként a változatosság kedvéért? Csakhogy szegény TT2 nem számolt azzal, hogy kedvenc háremhölgye életében nem látott még sem havat, sem sílécet...És fogalma sem volt arról, hogy (m)ennyire csúszik...

:-)))

718. 66e1cac033 (válaszként erre: 715. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 27. 18:04

Közelít.

Igen, ez is hasonló, hívhatjuk ezt is űrhajósnak, ami nekem volt, valószínűleg újabb volt már...Nem patentos vagy gombos, csak "bebújós".És a fejtetőn vagy volt egy bojt, vagy ilyen elefántorrmány-szerű lelógó "dísz".


Értem mit mondasz, de akkor is azt mondom, amit a Disco-s öltözéknél.

Ha felveszek egy leggings-t, az számomra még többet mutattat, mint a nagyon mini szoknya. Míg ha egy combközépig érő szoknyában és harisnyában vagyok, még marad valami a férfi FAMTÁZIÁJÁNAK is, nem lát egyből mindent. Nem megyek végig úgy az utcán, hogy mindenki számára láthatóan kipakolok mindent... Érted?

Ezért utaltam a Jávor filmre...Ha minden ki van rakva, mi marad a FÉRFIAK FANTÁZIÁJÁNAK?

(Igazad van, ha nadrág van egy nőn lehet EGYÁLTALÁN NEM indítja be a fantáziád,s észre sem veszed azt a nőt az utcán, de a leggings meg mindent megmutat...Egy szűk szoknyában csak "sejted" a fenék és a comb formáját, a bugyi vonalát...Az nem ÉPP SEJTELMESEBB, REJTÉLYESEBB, TITOKZATOSABB, mintha szinte MINDEN látszik???)

Persze hol értek hozzá, én csak egy NŐ vagyok! ;-)


Én sosem követtem a divatot, mindig azt vettem fel, amiről úgy véltem, hogy jól áll, és jól érzem benne magam.

717. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 711. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 13:24
Igen...Ezek a formációk már valóban diszkózenét játszottak,de ezek már mind a 90-es években...93-ig én ezen előadók közzül csak a Snap,a Vanilla Ice,és a Milli Vanilli nótákat hallottam a diszkókban...A többi már a 90-es évek második fele...
716. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 710. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 13:19
Volt bizony...Szóval igazad van, voltak a férfiak számára készült "trapéznadrágok" is, meg hasonló farmerszerelések is bőven a 70-es években...Meg farmerkabátok-dzsekik is...Hű...Annyiban igazad van, hogy azok voltak még csak a fazonok, akik az olyan "Hair" stílust testesítették meg akkoriban...FÉRFIKÉNT(?)nőiesen hosszú hajjal,farmerkabátokban, trapézfarmerekben...Némelyik olyan volt tényleg tetőtöl-talpig, mint valami kék színü "farmerember"...Amilyen szemet vonzó volt a 70-es évekbeli női divat, olyan röhejes volt a férfi...De szerencsére mivel nekem sohasem voltak ferde hajlamaim, ezért a férfiak öltözködését nemnagyon mustrálgattam, max.csak megjegyeztem magamban azt, hogy "szánalmas bohócok",aztán annyi...Amúgy ugye tudod, hogy így belegondolva tényleg nagyon cuki lehettél óvodás korodban a fodros szoknyácskában,meg a piros,kötött harisnyádban?Az "igazi" harisnyákra mikor szoktál át? Hány éves korodban volt rajtad ilyen először? És hogy viselted a váltást? Nem volt szokatlan kicsit áttérni a vastag,kötött pamut harisnyákrol a "dögös",izgató látványt nyújtó nejlonharisnyákra?
715. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 709. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 13:03
Na...Valami hasonló fazonu sapkára valóban emlékszem gyermekkorombol mint amilyenröl írtál...Amire én gondolok, az kötött sapka volt, ami takarta az egész fejet úgy,hogy csak az arc látszott ki belőle egy ovális nyílásban...És kétoldalt hosszú,széles "füle" is volt,amit az áll alatt lehetett bepatentolni,vagy gombolni...És a fejtetőn volt egy gömbölyü,bolyhos sapkadísz...ERRÖL a sapkárol beszéltél? A kötött fürdőruhát még elképzelni sem akarom, valszeg iszonyú ronda lehetett...Amúgy értem,hogy mire akartál célozni a Jávor Pál film kapcsán, igazad van, csak tudod a világ azért nem ilyen egyszerűen működik...Ugyanis hajlamos a divat is mint minden más is, egyik végletböl ingázni a másik végletbe, aztán vissza...Azért gondolom tudod jól, hogy az elmúlt sok-sok év női divatja az minden volt, csak nem "férfiszemeket vonzó" látvány...Nadrág-nadrág után/hátán,farmer-farmer után/hátán,visszataszító halászgatyák,vastag anyagu cicanadrágok,stb,stb,vég nélkül...Bevallom, én képes voltam HOSSZÚ ÉVEKEN ÁT úgy járkálni az utcákon,plázákban,rendezvényeken, hogy EGYETLEN NŐT MEG NEM KÍVÁNTAM...Mert nemis volt kit megkívánni...Elkönyveltem magamban azt, hogy akiket látok magam körül mászkálni, azok valójában NEM NŐK,csak valami férfiruházatba öltözött nőimitátorok,vagy még azok se...Viszont mint azt írtam, az utóbbi néhány hónapban mintha már változna a helyzet...És ez a változás az "áttetsző leggingsek" megjelenésének köszönhető...Már kezdem észrevenni azt mostanában, hogy "nőnemü lények" is járkálnak az utcákon, nem pedig csak holmi félresikeredett, uniszex fazonok,akiknek van képük még ahhoz is időnként, hogy "nőnek" nevezzék magukat...Holott nem azok,max.csak biológiai értelemben...(De még az is hihetetlennek tünt időnként a számomra...)Szóval Jávor Pál ideje az más világ volt...Nem előzte meg a film korát 1-2 évtizednyi degeneráltság,meg nem nélküli öltözködés a hölgyeket illetően...Érted ugye, hogy MIÉRT örülök akkor a mostani "leggings divatnak"?
714. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 708. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 12:38
Hát...Ha most "kérdez-felelek" játékot játszanánk, akkor azt mondanám az álltalad felsorolt nevek listájára hogy:"Hideg-hideg"...Nem...Nem ezen előadók nótái mentek a diszkókban az én időmben,mivel ezek a nóták amiket említettél, nem diszkózenék...(Bár időnként egy-egy Modern Talking nóta valóban lejátszásra került a nevezett helyeken,de igazábol ezen formáció nótái sem egy jellegzetesen diszkózene kategóriásak voltak azért...)A diszkókban akkoriban az "italo diszkó" stílusu nóták mentek,(Úgy 90-ig,utána pedig a néger rap volt a sláger...) kb.95%-ban "egynótás" előadóktol...De persze volt időnként néhány olyan formáció is, aminek több befutott nótája is volt az évek alatt...Ilyen volt pl. a "Latin Lover",a "The Flirts",A "Silence Circle",vagy a jó öreg "Bad Boys Blue"...Nekem amúgy különösen a "Koto" művésznevü előadó nótái tetszettek, mint pl. a "Visitors",címü nóta,vagy a "Dragons legend"...Éshát van még egy jellegzetesen italo diszkó zeneszám,amit érdekes módon életemben nem hallottam sohasem a diszkókban,pedig állítólag azokbol az időkböl való, amikor én pedig jóformán minden szabadidőmet diszkókban töltöttem,éshát diszkózenék sokaságát hallottam estéröl estére...Ez a nevezett nóta nem más mint D.J.Savage:"When We In Illusion" címü csodálatosan magával ragadó hangulatu nótája...Ami örök kedvencem, aztánmeg sohasem hallottam még diszkóban...6000 watt hangerőn dübörögve...Tiszta kabaré ebbe is belegondolni,nem? Ha lesz kedved, hallgass már bele a neten ebbe a nótába...Szerintem lenyűgöző zenei világot képvisel...Egy megunhatatlan, örök klasszikus...(Akárcsak a "Dragons legend" Kototol...)
713. Lonna4
2017. febr. 27. 12:19
70ben születtem a proletár diktatúrában. A sógor koma világban, a protezsaltak a protekcio idejében. Ami más. Tele vannak a boltok, nyitva a határ, a világ. Sajnos itthon minden visszatért a régi magyar coci világba. Diktatúra, sógor koma világ! Kéz kezet mos . És újabban a ne szolj korba.
712. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 707. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 12:12
Aha...Minden bizonnyal "síbalesetet" szenvedett az érzéki formákkal alaposan megáldott, jámbor életü háremhölgy...És azért nem képes napokig összezárt lábbakkal járni,meg kemény széken problémák nélkül ülni...Ez jó volt, jókat nevettem is az előbb a naívitásodon...(Irónia tekintetében páratlan a tehetséged ugye tudod,de szerintem ezt írtam már neked néhányszor...)Hát már elfelejtetted, hogy TT2 basa palotája és élőhelye, egy trópusi,déltengeri szigeten van? Hát hol tudna ott egy csinos háremhölgy SÍELNI? Szerintem sokkal prózaibb oka van annak,hogy a szépséges hölgy ily módon le van amortizálva időnként...
711. 66e1cac033 (válaszként erre: 708. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 07:10
Snap, Black Eyed Peas,Vanilla Ice,Milli Vanilli,Erasure,D.J.Bobo,Haddaway,Emergency House, Take That,Manhattan...
710. 66e1cac033 (válaszként erre: 706. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 26. 23:32

Ja, és mi van a trapéz nadrággal? Azzal a nagyon trapéz-szárú trapéz nadrággal? Az nem pont akkor volt a legnagyobb divat???

Mintha férfiaknak is lett volna...

709. 66e1cac033 (válaszként erre: 706. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 26. 23:28

Az "űrhajós sapka" inkább a gyerekeknek volt. Bebújós, kötött és csak az ember arca látszott ki belőle, a nyakrészén olyan passzéval, mint a pulcsik alján, így egyben sál is volt.Borzalom!!!


Egy fokkal jobb a "csősapka" vagy "sálsapka":az egy laza kötött cső, ugyanúgy a fejet a fület és a nyakat a védi egyben.

Ha most sem tudod, neten rá tudsz képre keresi.

Minden kisfiúnak volt űrhajós sapkája...Neked nem?

Gyerekként ezeket mindig "rámerőszakolták", sztem. azóta utálom a sapkákat.

Iskolásként már csak addig volt rajtam, amíg kiértem otthon a kapun.


A 70'-es években, amikor Te a tanító nénik lábait nézegetted, én még az oviba jártam fodros szoknyácskában és vastag kötött piros harisnyában!!! :-)


Viszont Anyu kötős-horgolós könyvében volt horgolt fürdőruha...Sztem.baromi ronda volt...Láttál olyat élőben?...A horgolásból adódóan apró lyukacskákkal...Ízlés dolga, soha fel nem vettem volna, bár hasonló állítólag most is van.


Az "áttetsző leggingsekről" az a véleményem: utcára fel nem venném. Az elvem, hogy : A kevesebb néha több...


Nézz, meg egy régi (talán)Jávor Pál filmet...Nem is tudom melyikben van...Egy hölggyel van a korcsolya pályán, segít felcsatolni neki a korcsolyát. Eközben-"véletlenül" a hölgy úgy "mozdul" hogy a szoknyája felcsúszott a térdéig...Azt hiszem, tudod mit akarok ezzel mondani anélkül is hogy részletezném.

708. 66e1cac033 (válaszként erre: 705. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 26. 22:59

Diszkózene és 70-80-as évek?

Akkor elsősorban inkább talán Neoton, Ottawan, BoneyM, ABBA, Bad Boys Blue ?


Bár ha neked 85-93-ig, akkor későbbiek.

Abból az időszakból nekem kedvenc a WHAM, Modern Talking,Madonna, Depeche Mode ez inkább mind "csak" pop...Scooter, Kozmix...Ezekkel már talán közelebb állok. Mi ment a diszkókban? Látszik,hogy nem jártam oda...De Depeche Mode, Scooter meg Kozmix az tuti volt, igaz? Na segíts már...

Jaj hát persze...Ha már Depeche Mode, akkor Bonanza Banzai: Induljon a banzáj! Az tuti...Idővel biztos tudnék még összeszedni, de nem érek rá reggelig...

707. 66e1cac033 (válaszként erre: 703. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 26. 22:30

Igen, láttam a filmet, emlékszem a jelenetre is :-)))


Na ugye, sejtettem én, hogy a hölgynek nem a lelkét kell féltenem!


Bár el nem tudom képzelni, hogy mégis mi miatt kényszerült a hölgyemény ilyen jellegű mozgásokra...Tán síbalesetet szenvedett szegény és a síléccel együtt gipszelték be? És sajnálatos, hogy egy árva szék nincs a környéken, hogy legalább enni ülve ehessen ilyen állapotban...

:-DDD

706. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 698. - 66e1cac033)
2017. febr. 26. 11:12
Na...Hát milyen az az "űrhajós sapka"? El nem bírom képzelni...Én a régi idők,(Mármint a 80-as évekbeli...)öltözködési stílusait pont úgy megvetésre méltónak találom,mint a ma divatos stílusokat...Bár az is igaz, hogy mintha az elmúlt néhány hónapban látszana némi fény azért az alagút végén,ugyanis ahogy elnézem, mostanában divatba jöttek a nők esetében az "áttetsző leggingsek"...Na...Az ilyen holmikban pompázó nők már tényleg figyelemre méltóak...Még járás közben,álló helyzetben is pompásan ki lehet venni a fenekük domborulatát az ilyen holmikban, sőt,még azt is remekül,és érzékletesen lehet látni, hogy milyen színü,és fazonu bugyi van rajtuk...Még álló helyzetben is,hát még amikor lehajolnak valamiért...Hm...Szóval mostanában nemis szólok semmit a "divatos" holmik ellen,bár lett volna mindigis ez a divat...Amúgy ha visszagondolok a régi időkre, nekem a 70-es évekbeli női divat tetszett a legjobban eddig...Nem tudom,emlékszel-e rá? Amikoris szinte minden nő vastag anyagu posztó,vagy szövetszoknyában járt,ami kb. térd fölött végződött vagy egy tenyérnyivel...Meg testszínű natur harisnyával volt kiegészítve,vagy konyakszínüvel...Akkoriban csak nagyon-nagyon ritkán lehetett látni nadrágos nőket...(Hű de szerettem akkoriban kisiskolás gyerekként a tanári asztallal szemben ülni...Mivel nálunk olyan tanári asztalok voltak,amiknek elöl nem volt fedőlemeze,úgyhogy amikor helyet foglalt a szoknyás-harisnyás tanárnő a tanári asztalnál, hát volt mit néznem igencsak sokszor...Éshát ilyen esetekben sehogyse tudtam ám a tanórára koncentrálni...Este meg aludni...)
705. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 697. - 66e1cac033)
2017. febr. 26. 10:49
De...Jártam...A "diszkókorszakom" ugyanis 85-93 közzé esett,éshát akkoris úgy ért véget, hogy megnősültem...Utána már persze illett megkomolyodni, de azért ha véletlenül manapság elsétálok egy-egy diszkó előtt,és hallom a kiszűrődő zene dübörgését,meg látom a csinosan kiöltözött lányok-nők csivitelő társaságát időnként a bejáratok előtt,rögtön úgy érzem magamat,mint akinek megpesdül rögtön egy kissé a vére,de persze az ilyen helyek már nem nekem valóak manapság...Ígyhát akkor marad a nosztalgiaérzés...És a diszkózenék iránti örökös rajongás...Írtam már ugye, hogy én nemcsak "nőzés" okán szerettem ilyen helyekre járni, hanem imádtam a zenét is hallgatni? Éshát a mai napig is gyakran hallgatok 80-as évekbeki diszkózenét...Hm...Az ilyen zenék ám a jó nóták...
2017. febr. 26. 10:47
Hát az egyértelműen jobb volt hogy fíatalok voltunk!
703. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 689. - 66e1cac033)
2017. febr. 26. 10:35
Dehát egy valamirevaló basa az hárem nélkül ugyan milyen basa már? Hallottál már te hárem nélküli basákrol? Nemtudom,hogy láttad-e már a "Magyar vándor" címü filmet...Na...Abban a filmben jól ki is parodizálták a régi török basákat a háremük kapcsán, éshát ha láttad a filmet, akkor gondolom emlékszel a jelenetre,amikor a basa panaszkodik a hét vezérnek, hogy úgy hiányzik neki a háreme,mint púp a hátára, de "presztízsokokbol",mégis kénytelen fenntartani ezt a bő létszámu intézményt...Szóval szegény TT2 basa is emiatt érzi kicsit "kocabasának" magát szerintem az utóbbi időben, de sebaj...A megmaradt egy háremhölgye azért kárpótolja némileg az elveszített "presztízse" okán kétségtelenül...Igaz...Ennek az az ára, hogy szegény háremhölgy napokig csak széles terpesztésü lépésekkel bír csak vánszorogni egy-egy kiadósabb éjszaka után, meg állva kell még az ebédjét is hogy elfogyassza,mivel ilyen éjszakák után kicsit fájdalmas neki az ülés néhány napig,de sebaj...Úgy van vele a háremhölgy,hogy még mindig jobb neki ilyen állapotban,minthogy osztoznia kelljen a basán más nőkkel is...Furák a nők sokszor,dehát ezt tudja róluk a derék basa is, és ezért megértő a háremhölgyét illetően is...
702. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 700. - Böce)
2017. febr. 26. 10:18
Nem járok autóval,még jogsim sincs,és nemis volt soha...(Éshát akkor értelemszerűen ugye autóm sem volt sohasem...)Ráadásul GYŰLÖLÖK minden kocsit, és minden benzinüzemü,füstöt okádó járművet-szerkezetet...Még az udvaron is SARLÓVAL vágom a füvet,fűnyíró helyett...Viszont van itthon 3,különböző típusu,és különböző terepekre való kerékpárom, éshát ahova menni kell kb.60 km-es körön belül,oda MINDIG bringával járok...A bringázás ugyanis örök szenvedélyem volt mindig is,és ma is az...Szóval kicsit mellélőttél most, de sebaj...Fő az egészség...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook