Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 24. 14:32
Nekünk nem volt kocsink:(, igaz egy ideig csak apu dolgozott, anyu HTB volt, már 15 éves voltam ,mikor elhelyezkedett, de addigis (igaz nem voltunk gazdagok, )megéltünk egy keresetből is.
2009. nov. 24. 14:31
Errol egy egesz esszet lehetne irni, mert a kerdes inkabb mi nem volt jobb? Ha csak azt nezem, hogy akkor voltam gyerek es fiatal es tulajdonkeppen gondtalan!
2009. nov. 24. 14:31

Nem lehetett farmert kapni? Na neeeee.

Nekem volt levis, és trapper farmerom is, sőt voltak nevetlen farmerjaim is.

A levist 980,-Ft-ért vették a szüleim, a trappert talán 580,-ért a nevetleneket pedig 150,-ft-ért:))

Én szerettem, akkor gyerek/fiatal lenni. Igaz nem volt ilyen választék, de minden jobb volt.

Finomabbak voltak a felvágottak, a csokik:) és még sorolhatnám:)))

2009. nov. 24. 14:31
A banán ritkaság volt, pult alól adták, és órákig kellett sorban állni.Nem volt nagy választék, de én legalábbis Mindennek úgy tudtam örülni...bezzeg a mai gyerekek...A Tv-ben hétfőnként adásszünet volt. Iskolában volt délelőttös és délutános tanítás is. Rohantam haza suliból ,mert mebt a Magilla Gorilla, meg a Kengyelfutó gyalogkakukk.
2009. nov. 24. 14:28

Nem volt ám egy tucat autószalon.

Sorszámozott igénylések szerint évekig kellett várni, míg ki méltóztattak utalni egy Wartburgot, Zsigulit, vagy Trabantot :)

2009. nov. 24. 14:28

Nekem csupa jó dolgok jutnak eszembe ezekről az évekről. A legfontosabb mindenkinek volt munkája, nem volt ez a stresses állapot, valyon holnap lesz-e még? Tudom-e fizetni a törlesztőtrészletet?

Igaz ritka volt a nyugati kocsi, de eljuthattunk Ladával, Trabival is ahova akartunk. Kérvényezni kellett, hogy nyugatra utazzunk, na bumm a lényeg aki akart mehetett a környezetemből.

2009. nov. 24. 14:27
Emlékszem,anyuék a vezetékes gázról álmodoztak,hogy majd a mi utcánkba is bevezetik, na arra egy pár évtizedet még várni kellett. Milyen meló volt behordani a szenet,fát, befűteni, hamuzni, aszobákban 1 cserépkályha volt, a konyhában egy sparheilt. A fürdőben, pedig egy olyan bojler, amit alulról kellett begyújtani, és úgy melegedett fel megmelegítve a tartályban levő vizet,és befűtötte a helyiséget is...
2009. nov. 24. 14:26
Nem volt ennyi ruhaüzlet, sokkal szegényesbb volt a választék, de én úgy emlékszem nem éltem meg nagy tragédiának, az volt a természetes. Sokkal többet játszottam a barátaimmal, mint a mai gyerekek, imádta a papirgyűjtést...Volt örsigyűlés, rajgyűlés... nem dohányoztunk, és nem nőttünk fel olyan hamar, mint a mai fiatalok...
2009. nov. 24. 14:25

Kiszámíthatóbb volt az élet, fillérre pontosan előre a bolti fizetendő összeg.

A munkanélkülit akkor "közveszélyes munkakerülőnek" hívták :)

2009. nov. 24. 14:24
nem tetszettek már akkor a ruhák és nehezen lehetett farmert kapni
2009. nov. 24. 14:22
Én akkora tehetem a gyerek-és fiatalkoromat...Szinte mindenre nosztalgiával gondolok vissza.Talán csak annyi jobb a mai időkben, hogy elérhető a telefon, ill. van mobiltelefon,és a számítógép.Akkoriban nagy szó volt a telefon, utcai fülkéből telefonáltunk,és nem is álmodtuk ,hogy egyszer lesz mobil is, a számítógépről nem is beszélve. Hirtelen ennyi jut eszembe, de majd még beugrik több is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook