Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
311. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 307. - Ab61752c45)
2016. dec. 29. 19:11
Aha...Így már értem...Bocsi,én csak kizárólag az autók kényelmi szintjére gondoltam az előbb...
310. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 301. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 19:09
Hogy hány évig ment így ez a dolog? Vagy 5...Aztán annyiban jobb lett később a helyzet, hogy anyámék vettek egy kocsit, és utána már az volt a program, hogy kocsival mentünk az ilyen látogatásokra...Már az is nagy könnyebbség volt...Az ebéd utáni csendes pihenő amúgy nagyjábol az volt,amit te is írtál...Miután illedelmesen elfogyasztottuk a vasárnapi ebédet közösen a nagy asztalnál, és végre valahára kikapcsolta a nagyi a "jó ebédhez szól a nóta" műsort a rádióban, következett a "második felvonás",a csendes pihenő...A nagyi lefeküdt szundítani egyet, anyámék meg addig olvasgatták a nagyinál talált magazinokat-újságokat egy-egy fotelbe belekényelmesedve...Mi,gyerekek, meg kimehettünk az udvarra játszani egy kicsit,de mindig a lelkünkre volt kötve, hogy "ne hangoskodjunk,fel ne ébresszük a nagyit"...Szóval akkor csak lófrásztunk az udvaron,merthát egy idegen házban ugyan mi a csudát lehet olyat játszani, ami nem jár hangoskodással,ráadásul a megszokott játékaink nélkül? Elképzelheted...Szóval ilyen kellemes élményekért kellett elbaltázni a szép vasárnapokat rendszeresen...
309. 68f67c6f90 (válaszként erre: 305. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 19:08
Nem gondoltam, hogy fóbiás lennél :-)
2016. dec. 29. 19:06
elleni ? mármint megelleni ?
307. ab61752c45 (válaszként erre: 304. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 19:02
ja,csak azóta eltelt pár évtized.
2016. dec. 29. 18:57
Nem volt jobb. Nem volt rosszabb. Más volt. Én örülök a nagyobb szabadságnak, a több lehetőségnek. Nem szeretem a korlátokat.
305. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 300. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 18:56
Jaj...Bocsi ha kicsit félreérthetően írtam, nem vagyok valami fóbiás ürge,csak van egy elég idióta alaptermészetem...Mégpedig az, hogy KÉPTELEN VAGYOK olyan dolgokat huzamosabb ideig csinálni problémák nélkül, amit NEM SZERETEK CSINÁLNI...És olyan emberek TÁRSASÁGÁBAN ELLENI,akiket nem kedvelek...Szóval igen,a feleségemet ÉN VÁLASZTOTTAM,a gyerekeimet én csináltam, éshát VELÜK el is vagyok vígan, minden probléma nélkül teljes értékü normális személyi kapcsolatban,csakhát pl. a MUNKATÁRSAK...Gondolom tudod,hogy mi a "civilizációs társadalom" nagy hátulütője...Az, hogy az ember állandóan olyan szitukba kerül, amikoris NEM MAGA VÁLASZTOTTA társaságba-emberek közzé kerül huzamosabb időre,nap mint nap...Mondjuk jó-jó...Vannak emberek, akik akár a halálos ellenségükkel is képesek nyájasan elbeszélgetni,elkacarászni éveken keresztül napi 8 órában minden gond nélkül,de én sajnos nem vagyok ilyen...Én IGEN KÉNYES VAGYOK MINDIG ARRA,hogy kivel állok szóba, kihez vagyok kedves, kit nézek valamibe...Éshát ha nekem valaki nem szimpatikus, akkor bizony iszonyú stresszként élek meg az ilyen emberrel összezárva minden egyes másodpercet...És mire letellik a 8 óra ilyen emberek társaságában, jobban ki vagyok merülve tőlük,mintha lefutottam volna 40 kilométert...Persze lehetne mondani, hogy "váltsak munkahelyet",dehát egy istenhátamögötti kistelepülésen élve még annak is örülni kell,ami van,nemhogy még válogathatnék...De végülis mindegy...Nem pusztulok bele az élő társaságokba,csak arra akartam célozni, hogy amennyiben módom van rá,és választani lehet, inkább a neten tartom a kapcsolatot olyan emberekkel, akik nem állnak 100%-osan közel a szívemhez...Úgyhogy ez nem vonatkozik arra a néhány emberre,akinek jól elvagyok mindig a társaságában...Csak sajnos ilyen ember nagyon-nagyon kevés van...
304. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 299. - Ab61752c45)
2016. dec. 29. 18:37
Azért a maiak ezen a téren szerintem kényelmesebbek...Ezt el kell ismerni...
303. ab61752c45 (válaszként erre: 302. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 16:20
talán skoda volt?
302. 68f67c6f90 (válaszként erre: 299. - Ab61752c45)
2016. dec. 29. 16:13
A Kis Polski-ban??? :-DDD
301. 68f67c6f90 (válaszként erre: 295. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 16:11

Pfuuuu...na ez azért!

Jesszus, hány évig ment ez így?

Érthető, hogy nem szeretsz kiöltözni, utazgatni emiatt ma sem, s ez biztos rányomja a bélyegét ha mostanában hasonló szituba kényszerülsz.

Én már a magyar nótáktól sikítófrászt kaptam volna.

A csendes pihenő komoly? Mármint szó szerint?


Emlékszem gyerekkoromból a hétvégi ebéd után - mondjuk nálunk mindig otthon, ami mindig uaz. volt - ki kellett menni elmosogatni, aztán le kellett feküdni ALUDNI legalább fél órára! Hogy utáltam! Hétköznap az iskolában mar nem aludtunk, mint anno. az oviban.Ált iskola 6-7-es voltam, még akkor is kellett.

300. 68f67c6f90 (válaszként erre: 294. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 15:59

Ezt is megértem, persze.

Akkor neked olyan munka kellene, amit egy 3x3 -as szobában végezhetnél sz.gép előtt. Mondjuk v.mi vezetőként lehetne esélyed egy kisebb szobára, bár ott sajna időnként a beosztottakkal is szóba kellene állni. Vagy sofőrként keveset találkoznál a kollégáiddal. Kamionsofőrként még utasod sem lenne, akihez olykor szólni kellene :-)

Én jobbára szeretem a kollégáimat, de valóban néha fárasztó tud lenni fenntartani napi 8 órában velük a kapcsolatot,főleg akikkel egy helységben van az ember, de őket valóban kénytelenek vagyunk elviselni. Az én munkám mondjuk 90%-ban olyan, hogy a magam ura vagyok, de mondjuk a kollégáimmal nincs is szükségem arra, hogy még pluszban tartsam velük a kapcsolatot. Sem személyesen, sem elektronikusan. Gondolom, a közvetlen családtagjaiddal, pl. a feleségeddel való kapcsolatban, akit te választottál, (bocs, nem tudok szebben fogalmazni ) ellentétben anno. mikor nagyihoz kellett menni ebédelni, mert azt a szüleid erőltették rád - nyilván más a szitu. Vagy a gyerekeiddel, vagy az ember életében lévő 1-2 igazi baráttal szemben is. Nekik csak nem SMS-ben szólsz ki a konyhába, hogy "Mi a vacsora?"

Pl. Van az a reklám, a T...e desszert, mikor Anya megy haza, férj morog v.mit a tablet felett, gyerekek detto...és rájuk ír, hogy hoztam finomságot! Na, én igazából ezzel nem értek egyet. Tudod, mit kapnának? Egy nagy nyaklevest, nem desszertet! Mikor valakiknél már ilyen szinten megy az elektronikus kapcsolattartás. Akkor már inkább a 80-as évek személyes kapxsolatai. Ugye értesz? Gondolom azért nem ilyen vagy...

2016. dec. 29. 14:35
akkor még tudtunk a kocsiban szexelni.de ezek a mai autók!
298. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 297. - Kristo_f)
2016. dec. 29. 13:20
Hát...Annyira ezek szerint nem vagyok akkor "koros", hogy a bikázás te álltalad értelmezett variációját is ismerjem...A 70-es években én még max.kisiskolás voltam...Alsó tagozatos...De mi azt neveztük "bikázásnak", amiröl lentebb írtam...Ugyanis mivel kertekkel-házakkal körülvett terepen fociztunk gyakran, nagyon kellett vigyázni arra, hogy ne rúgjuk meg túl erősen a labdát, mert máskülönben a labda berepül valahova, aztán volt olyan, hogy többet vissza sem kaptuk, vagy jobb esetben a szüleinknek kellett átmenni érte...Ezért haragudtunk nagyon foci közben a "bikázó" srácokra...És ilyen esetekben volt is mindig egy kis civakodás-háborgás...(Pl."Te ilyen-olyan állat...Mit bikáztál már megint? Ha nem tudol normálisan focizni, eridj innen a fenébe"...)
297. kristo_f (válaszként erre: 292. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 29. 13:02

Nem , nem az a bikázás

Majd valaki korosabb talán tudja :)

296. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 284. - Sanyinak)
2016. dec. 29. 12:34
pont ez az,szerintem is irigy vagy (ezt te írtad le saját magadtól saját magadról) És azért emlegeted a változtatást folyamatosan ebben a témában, mert fogalmad sincs arról valószínűleg, hogy ha valakiknek jól bevált és hosszútávú munkahelye van ahol megbecsülik mind anyagilag és minden téren és ott jól is érzi magát akkor minek is változtatna, mert neked fogalmad sincs róla, hogy milyen az ilyen munkahely mert ha lenne te sem lovagolnál napok óta ezen a változtassunk munkahelyet témán. én nem irigyellek téged, hanem sajnállak.
295. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 290. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 11:42
Nekem a hajdani rokonlátogatásokkal kapcsolatos "legkedvesebb élményem" az volt, amikor minden második vasárnap mentünk meglátogatni a nagyanyámékat...Na azt képzeld el...Reggel 7 órakkor ébresztő, szépen kiöltözés,aztán vonaton zötykölödtünk vagy egy órát, mire elértünk az átszállóállomásra...Ott ültünk megint vagy egy órát a váróban, a csatlakozásra várva...Aztán megint vagy egy óra vonatozás,majd az állomásrol egy háromnegyedóra gyaloglás, amíg odaértünk nagyanyámék házához...Ott leültünk szép ünnepélyesen, elfogyasztottuk a vasárnapi ünnepi ebédet "hangulatos" magyar nóták zenei aláfestése közepette,majd egy óra csendes pihenő, aztán indulás haza...Visszafelé újra végigjárni a fent említett útvonalat,aztán holtfáradtan, kimerülve hazaérni vagy délután 4-5 óra táján...És így akkor megis volt a vasárnapom,másnap mehettem megint reggeltöl az iskolába...Na...Az ilyen látogatások voltak még csak egy élmények...Meg rendkívül értelmesek...És akkor mondom:Minden második vasárnap...Még nemis egy,vagy két havonta egyszer...
294. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 289. - 68f67c6f90)
2016. dec. 29. 11:28
Alapjaiban igazad van, álltalában az embereknek szüksége van élő kontaktusra-társaságra is időnként,csakhát mint mint oly sok más téren is, én ez esetben is kivétel, és különc vagyok...Nem tudom hogy miképpen,és mi módon,lehet hogy előző életeimben voltam már tehetséges bürokrata is, de velem az a helyzet, hogy én egyszerűen imádom a személytelen,és az írásbeli kommunikációt,viszont írtózatosan utálom az élő társaságot...Ha csak rajtam múlna a dolog, én az egész életemet leélném boldog nyugalomban egy 3X3 méteres cellában élve is, és minden ügyemet ami a külvilággal kapcsolatos dolog,elintézném írásbeli kérvények-beadványok-utasítások-levelek-meghatalmazások-felterjesztések-jelentések útján...Meghát nagyon szeretek holmi "pók" módjára ülni egy háló közepén, és onnan kézbentartva a különböző irányba futó szálakat, intézni a dolgaimat...Érted ugye az ilyen mentalitást? Na...Nekem éppen ezért ideális,és kedvemrevaló a net megléte a mindennapi élet során...És írtózatosan stresszes,és kimerítő dolog az a számomra mindig, hogy pl. a munkahelyemen emberek között kell dolgozni, és napi 8 órákat kell lehúzni munkahelyi kollektíva,és terepen dolgozó munkabrigádok sorai között...EZT az állapotot szívesen kihagynám azért az életemböl, dehát ugye valamiböl élni is kell...Szóval ha másban nemis, de az emberi kapcsolataim során amennyiben lehetséges a dolog, igyekszem mindig a neten tartani a kapcsolatot a hozzám közel állókkal, vagy akárcsak az ismerősökkel is...De persze azt nem állítom egy percig se,hogy az,amit csinálok, teljesen normális dolog...Nem az, dehát én már csak ilyen vagyok...
293. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 279. - Lavanda)
2016. dec. 29. 11:07
Szerencsére nekem elég ha csak behunyom időnként a szemem...És már ott is vagyok abban a korban, amire emlékezni szeretnék...
292. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 274. - Kristo_f)
2016. dec. 29. 11:04
Hát...Ha te "bikázás" alatt azt érted,hogy "időnként sikerült úgy megküldeni a labdát,hogy a harmadik szomszéd udvarában kötött ki, aztánmeg nem kis utánajárás után tudtuk csak visszaszerezni",akkor igen...Időnként csináltam énis ilyet...
291. 68f67c6f90 (válaszként erre: 284. - Sanyinak)
2016. dec. 28. 23:15

Bocs, hogy én is beleszólok, - hisz eredetileg ezt nem nekem címezted - de én is több, mint 20 éve dolgozom ugyanazon a helyen és semmi problémám nincs vele, így ezzel a cikkel sem feltétlenül értek egyet.

S ha többen is így gondoljuk azért az is jelenthet v.mit...pl. hogy így is lehet boldognak lenni?

Természetesen a te felfogásoddal sincs semmi probléma, számodra az a megfelelő, nekünk pedig ez.


Én örülök, hogy nem olyan helyen dolgozom, - pedig válthatnék, megtehetném - ahol 3 havonta izgulhatnék, hogy vajon meghosszabbítják-e a szerződésem, vagy sem?

290. 68f67c6f90 (válaszként erre: 265. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 28. 22:54

Na hát akkor előző hsz-emhez is kapcsolódván...

Ahogy írtam, kellenek a személyes találkozások, de ezt én is túlzásnak találom.


Nálunk ilyen nincs, hogy v.ki reggel felhív, hogy du. átugrunk. Ilyenek a rokonokkal minimum néhány napra előre meg vannak beszélve. Barát még csak-csak szólhat fél nappal előbb is, de az barát, annak nem vágom úgy haptákba magam, mint a rokonságnak, miatta nem állok neki takarítani, neki jó egy szelet zsíros kenyér is, nem is várja el... de hát azért barát. Ez egy "lazább" kapcsolat, és őket ugye választom..

A csaladi összejöveteleket én sem szeretem, jópofizni, készülődni...én még csak-csak, de a férjem útál mindent, ami "hagyományos"...pl. csakazértsem eszik sonkát húsvétkor :-) Na, emiatt én is utálom az egészet.

Ja, és kiöltözni sem hajlandó a rokonok kedvéért...ő régen biztos nem öltözött, készülődött volna egy negyedórás rokonlátogatásért, mint Te anno. :-)

Szóval kicsit felülbírálom az előző hsz-em, de lényegében most is úgy gondolom, hogy kellenek a személyes kapcsolatok is, mondjuk kombinálva az esti ágyból pizsamaban netezéssel együtt.

Csak azzal nem értek egyet, hogy manapság vannak olyanok, akik már csak a gépen élnek. Pl. fiatalok egymás mellett ülnek a buszon és mindkettő nyomigja a telefonját. Mi a 80-as (90-es) években beszélgettünk...ez tuti jobb volt anno.

289. 68f67c6f90 (válaszként erre: 248. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 28. 22:30

Bocs, de ez olyan...

A személyes kommunikációt nem pótolhatja semmi, az kell. Én úgy gondolom, oké, hogy neten elüzengethet az ember a másiknak akár egy szál gatyában otthon ülve, vagy épp a fürdőkádból is, de időnként kellenek a találkozások.

Mondjuk az tényleg túlzás, hogy negyedórai rokonlátogatásért órákat készülődjön az ember.

2016. dec. 28. 22:17
George Michael :-(
287. túrógombócka (válaszként erre: 286. - MZsanett)
2016. dec. 28. 21:40
Guns, Aerosmith, stb, azóta sincsenek jobbak...
286. MZsanett (válaszként erre: 282. - Túrógombócka)
2016. dec. 28. 21:37
Na jó, azért nem mindegyik zene rossz. Nagyon megmaradt, hogy állandóan Kozsót nyomták a tévében, és szerintem traumát okozott:"D
285. MZsanett (válaszként erre: 282. - Túrógombócka)
2016. dec. 28. 21:35
Pl?
284. sanyinak (válaszként erre: 264. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 28. 20:30

Ó, már lassan majd irigyelni foglak... :P


Azért ezt olvasd el!

[link]

2016. dec. 28. 20:22
A 70-es évek divatja begyün. :D
282. túrógombócka (válaszként erre: 281. - MZsanett)
2016. dec. 28. 20:14
egy rakás jó zene volt a 90-es években.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook