Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
371. 68f67c6f90 (válaszként erre: 369. - Ab61752c45)
2016. dec. 31. 16:10

Pontosan. Ebbe itt mi hárman biztosan egyetértünk.

S ahogy írtam, tolakszanak, és mindenhol ott vannak.


Legutóbb azon akadtam ki, hogy George Michael halála kapcsán rengeteg olyan "hír" megjelent, felugrott, hogy ez vagy az a magyar sztár mennyire "megtört", "hatalmas dráma érte" stb.

Igen, én is nagy rajongója voltam, szerettem a zenéjét, szomorú lettem, mikor hallottam a hírt, mégsem törtem össze, vagy dőltem saját kardomba.

370. 68f67c6f90 (válaszként erre: 368. - Ab61752c45)
2016. dec. 31. 16:01
Hmmm...tőle pl. nem olvastam semmit...valahogy sosem vonzott. Kezembe vettem egy-egy könyvét, átpörgettem, majd visszaraktam a polcra.
369. ab61752c45 (válaszként erre: 360. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 15:57
ezektől a hírektől meg tudnák őrülni.ki a bánatot érdekel xy magánélete,vagy hogy tarka elefánt született.
368. ab61752c45 (válaszként erre: 366. - 68f67c6f90)
2016. dec. 31. 15:55
az olyan mint a V.Fable,ő sem nagyon tud már újítani.
367. ab61752c45 (válaszként erre: 361. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 15:54
elvégre valami leonidász is volt valamilyen műsorban.gondolom halvány gőze nem volt,hogy ki lehetett.én is csak a hírekben olvastam.nem sznobságból nem nézek ilyen műsorokat.szerintem borzasztó unalmasak.
366. 68f67c6f90 (válaszként erre: 364. - 68f67c6f90)
2016. dec. 31. 15:52

Na, hogy pontos legyek:

"A nagy mészárlás trilógia"


A nagy mészárlás 1993

A kő fiai 1994

Kéz a sziklán 1997


"A Kicsik trilógia"


A kicsik 2000

A kicsik nyomában 2002

A tizenhárom kristálykoponya 2004


Ja, és két nagy kedvencem pont lefelejtettem:


A karvaly árnyékában 1985

A halott város árnyai 1989


Rossz nyelvek szerint időről időre elő kell rukkolnia egy-egy újabb könyvvel, s hát a mennyiség a minőség rovására megy.

365. ab61752c45 (válaszként erre: 362. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 15:49
a Szinuhe,utána a Szindzse szeme,a többi már feledhető.
364. 68f67c6f90 (válaszként erre: 357. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 15:29

Hogy is fogalmazzak szépen? Anyámnak nem volt rá igénye.

Ő a nap 24 órájából 26-t a TV előtt ült...a 80-as években is, és ma is.

Egyszer kértem volna könyvet vegyen legalább ajándékba, az volt a válasz, "minek neked, tele a könyvtár, az ingyen van, nincs nekem arra pénzem".

Az idézetből a kötőszavakat szándékosan kihagytam, azokkal együtt legalább még egyszer ilyen hosszú lenne.

:-/

L.L.L. Igazad lehet, van - főleg, hogy ezt másoktól is hallottam, bár én vele szemben elfogult vagyok.

Igen, "Sindzse szeme" a "kezdet", nagyon jó.

Nekem az "Ördög fekete kalapja" akadt először a kezembe 17 évesen, ez 1990-es, és egyből beleszerelmesedtem a stílusába.

Innentől kezdeve bármit elolvastam tőle ami a kezembe került. Az "első" sci-fi-ktől kezdve. Azok közül az "Üvöltő bika" a kedvencem, mindenre számïtottam volna a végén, csak arra nem, ami történt. Az 1988-as.

Kedvenceim még : "Gyilkos járt a kastélyomban" :1989, Föld alatti piramis: 1986.

A "Nagy mészárlás" 'trilógia' "az már 1993, 1994, 1997 nekem nagyon tetszett, a "Kicsik 'trilógia'" már 2000 utáni, ott már legnagyobb szeretetem, rajongásom ellenére én is azt mondtam, hogy kezd uncsi lenni...

Szívem szerint minden könyve meglenne, de hát a mai árak mellett...többségét azért igyekszem beszerezni antikváriumból, és a mai világban e-book-on.

Persze az igazi könyv az igazi.

A Báthory Orsi történeteket már nem olvastam. Könytárba mostanában már nem járok ( e-book hátránya :-( ), mivel hallom, hogy nem jók, könyvesboltban nem veszem meg, s van annyira új, hogy ezeket meg antikvariumban nem találom meg, vagy ha megis, szinte könyvesboltináron, s e-book-on sem lehet mindent beszerezni.

Lehet, hogy az én hozzáállásomon - s más rajongók hozzáállásán - is tükröződik a hanyatlás, de lehet, hogy a "minőség romlása miatt is". Rosszmájúan mondhatnám" Már úgyis mind egy kaptafára készül..." :-(


(Annyira azért nem vagyok jó, hogy ennyire tisztában legyek a megjelenések időpontjában, azokra rákerestem.)

363. 68f67c6f90 (válaszként erre: 356. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 14:48
Testvérek, unokatestvérek tuti nem vagyunk, az már kiderült volna az első nagyis sztoridból :-DDD
362. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 358. - Ab61752c45)
2016. dec. 31. 11:58
Mármint melyik könyv szerinted a remekmű? Felsoroltam vagy 3 címet is...
361. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 354. - Ab61752c45)
2016. dec. 31. 11:56
Ne aggódj...Én egész biztos vagyok abban, hogy pl. ennek a portálnak a látogatóinak-felhasználóinak kb. 99%-a szintén azt se tudja hogy kiröl-miröl beszélünk a "Szinuhe" kapcsán...Mert még életükben nem hallottak róla...(Vagy rosszabbik esetben azt gondolják,hogy valami "valóvilág" vagy "éjjel-nappal Budapest" féle "műsor" ügyeletes sztárjárol lehet szó...)
360. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 351. - 68f67c6f90)
2016. dec. 31. 11:50
Nekem a netes hírkeresőn tetszenek mindig pl. az ilyesmi, harsogóan az ember képébe tolt címek:"ÖRÖMHÍR!Megszületett "a micsodámsetudjakicsodasosehallottamróla" sztárpár második gyereke...Fotók a tündérien aranyos kislányrol"!Hát...Az ilyen címek-cikkek címének láttán én mindig el szoktam kicsit gondolkozni...Előszöris...MI A FÉSZKES FENE KÖZE VAN BÁRKINEK IS egy ember,vagy '"sztárházaspár" ilyen jellegü magánéleti dolgaihoz? Az Ő dolguk az, hogy összeházasodtak-e,szakítottak-e,elváltak-e,megszületett-e a második kisbaba is a körükben, meg a hasonló világrengető magánéleti eseményeik...Pl. NEKEM,vagy bárki másnak is, aki NEM KÖZVETLEN ROKONUK,attol olcsóbb lesz a kenyér,ha ilyen tartalmu netcikkeket olvasok? De gondolom rengeteg embernek az ilyesmi hírek jelentik a VILÁG DOLGAIROL VALÓ TÁJÉKOZÓDÁST...Közben meg olyan hírek bújnak meg a háttérben a sok bulvárszemét cikk között,amik pedig IGEN NAGY JELENTŐSÉGGEL BÍRNAK...Vagy fognak bírni rövidesen...De akkor a sok hülye elveszlik a "sztárpárocskák" magánéleti kalandaiban,meg az olyan szintén nagy horderejü cikkek-hírek tömkelegében, hogy pl. "Kiselefánt született a riói állatkertben"...Meg "Ráborult a szekrény a balszerencsés betörőre"...És akkor csodálkozik valaki azon, hogy mennyi agyilag leépült, teljesen lehülyült ember van mindenfelé manapság...Jó-jó...Régen is voltak hülyék,(Ezt jól mutatja pl. az Isaurára gyűjtés esete is egykoron,...)nade ENNYI MINT MANAPSÁG? Bűn az, amit a médiák művelnek...Halálos bűn az agysejtek ellen...
359. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 348. - 68f67c6f90)
2016. dec. 31. 11:30
Hát...Időnként volt pedig ilyen a kezemben,mármint ilyen "Tiffany",meg "Romana" féle füzetecske...Annak idején a barátnőim-szeretőim, sőt,kezdetben még a nejem is,szerették olvasni az ilyen füzetecskéket nagyon...Úgyhogy időnként kíváncsiságbol bele néztem énis néhány ilyen füzetbe, de sajnos nem olyan értelemben voltak "romantikusak", amilyennek én vártam őket...Szóval addig még okés, hogy a főhős és a főhősnő hosszú romantikus estét tart valami tengerparti szállodában,éshát írják pl.hogy:"És akkor Júlia ránézett hosszan Robertó szép metszésü arcára...És arra gondolt:Istenem...Egy ilyen csodás férfi...És pont őt hozta elém a sors...Nézte-nézte Robertót,akinek szemében hírtelen őrült vágy csillant...Ki nem mondott gondolatok cikáztak mindkettőjük fejében,és tekintetük szinte egyszerre fordult az ágy irányába...Robertó gyengéden megfogta Júlia kezét, és halkan,szerelemtöl ittas hangon a fülébe suttogta:Gyere...Ez az este a miénk...Csak a miénk...Kettőnké"...Na... Az ilyen jelenetek után kezdtem én mindig nyalni a számat, hogy MOST JÖN VÉGRE A LÉNYEG,és vagy 20 oldalon keresztül olvashatom majd kimerítő alapossággal részletezve az ágyon történt eseményeket, de valahogy MINDIG csalódnom kellett...Merthát hogy kezdődött mindjárt a következő mondat? Hát,pl. úgy hogy:"Másnap reggel Júlia boldog elégedettséggel a szívében ébredt...Szemét óvatosan kinyitotta és felbámúlt a plafonra...Istenem...Micsoda gyönyörű éjszaka volt...De vajon meddig tarthat a kettőnk boldogsága"? Na...Hát én az ilyen jelenségek láttán mondtam azt mindig hogy:Na elmennek ezek a füzetecskék a...Na oda...Pont a LÉNYEGET kerülik meg egy elegáns húzással mindig...Szóval nekem valahogy ilyesmi stílusu füzetecskék kerültek a kezembe mindig...
358. ab61752c45 (válaszként erre: 357. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 11:23
ezzel is egyetértek,a könyv egy remekmű,de aztán elment olyan témákra,ami nekem nem jött be.
357. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 346. - 68f67c6f90)
2016. dec. 31. 11:10
Na...Hát miért nem volt otthon sok könyved? Még a könyveket is sajnálták tőled a szüleid? Amúgy látod,a jó öreg Lőrinc L.László példája is jól mutatja, hogy valami van manapság a levegőben,amitöl még a tehetséges írók se tudják kivonni magukat a színvonaltalanság felé való haladásbol...Lőrinc L. László első könyve ha jól tudom,a "Sindzse szeme" címü krimi volt...Éshát nyugodtan leírom,hogy szerintem az a bűnügyi regény egy "remekmű" volt...(1983-ban jelent meg először kiadásban...)Éshát elolvastam már istentudja hányszor,de még ma is érdekes-izgalmas olvasmány...Aztán pl. ott van a "Hosszú Szafari" címü regénye a 80-as évek végéröl...Vagy pl. a "Gonosz és a Fekete Hercegnő"...Ez is a 80-as évek végéröl...Aztán kb.90-töl hírtelen változás...És onnantol már szinte minden regénye erőltetett,unalmas, szinte olvashatatlan semmise...(Talán még a "Sziget a ködben" kivételével, de ez se olyan már,mint a 90 előtti regényei...)Érdekes ez a dolog is nagyon...
356. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 345. - 68f67c6f90)
2016. dec. 31. 10:57
Mivel nincs lánytestvérem,úgy akkor van rá némi esély,hogy nem vagyunk rokonok, de az egyéniségünk,a rokonságunk mentalitása között tényleg elég nagy hasonlóságot vélek énis felfedezni...Bízzunk benne akkor,hogy mindez csak a véletlen játéka...
355. ab61752c45 (válaszként erre: 353. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 10:57
igen,mert akkor voltam a kórházban,megszülni a lányomat.
354. ab61752c45 (válaszként erre: 337. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 10:56
a lányom 15 éves volt,amikor egyetemistákkal beszélgetett,csodálkoztak rajta,hogy olvasta a Szinuhét.
353. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 344. - Globus)
2016. dec. 31. 10:53
Szerintem jóval hamarabb elkezdődött a szenny begyűrűzése a tévékbe...Én úgy a "Gyökerek" című amerikai sorozat megjelenésétöl számítom a szenny fokozatos eluralkodását a tévéműsorok terén...Azaz olyan 1980-tol...
352. 68f67c6f90 (válaszként erre: 344. - Globus)
2016. dec. 31. 01:15

Meg mintha a Leoncio-t (ha jól írom) játszó SZÍNÉSZ-t megdobálták volna paradicsommal, vagy tojással, amikor hazánkba utazott?

Na igen, ez az emberek butasága.

Meg a szintén nemtudom melyik sorozat vak főhősnőjének szemműtétjére is gyűjtöttek volna.


De ez semmi a valóságshow-khoz (hogy is kellene helyesen írni ?) meg a celebáradatos értelmetlen produkciókhoz képest.


Előzőre még rá tudom fogni, hogy olyan jó volt a szereplők színészi játéka, hogy "mindenki"elhitte, hogy valós a történet. :-DDD

351. 68f67c6f90 (válaszként erre: 326. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 01:03

ValóVilág, BigBrother, XYZ showk, ilyen-olyan "vetélkedőműsorok"...celeb, celeb, celeb...sajtóban vezető hírek:ABC nevű celeb ilyen ruhát vett fel, ő vagy v.melyik családtagja ide-oda utazott, válságban a házassága, megszületett a gyereke, ennyit-annyit keres, ezzel-azzal szexel...stb.

Azt sem tudom kicsoda, nem is érdekel, de tolakszik elém, nyomják az arcomba '

Csak a cím elémugrik, és lapozok tovább. Ennyit lehet tenni ellene.

350. 68f67c6f90 (válaszként erre: 338. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 00:52

Tényleg, régen voltak színházi közvetítések a tv-ben!


Én a mostani tehetségkutatókat nem nézem, bár az első Megasztárt még megnéztem.


Nemrég ismételtek régi "Ki mit tud ?"-ot.

Gondoltam belenézek, mert mindig azt hallom, az jobb volt, mint a mostani tehetségkutatók.

Hááát...lehet, hogy néhány később ismert és kedvelt könnyűzenei meg táncdalénekes és humorista is onnan indult, de 98% néptánc, vers, "Jó ebédhez szól a nóta",ill. bűvészprodukció.

(Már tudod, hogy engem is a világból ki lehet kergetni a népzenével, hát a néptánccal szintúgy.)

Számomra borzalom volt. Oda-vissza kapcsolgatva néztem végig, hátha Antal Imrén kívül lesz valami jó is. Oké, tudtam nélkülözni, hogy a zsüri nem a mai "celebekből tevődött össze, akik örökké "poénkodnak", főként más kárára, de ezek meg mintha a saját kivégzésüket várták volna.

349. 68f67c6f90 (válaszként erre: 332. - Kristo_f)
2016. dec. 31. 00:27

Jah, kérem széoen, ez nekem csak most esett le. :-DDD

Egész mostanáig azt hittem az autók méretével van gond!

348. 68f67c6f90 (válaszként erre: 323. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 00:20

Jaj, nem könyv, de erről eszembe jutottak a Tiffany, Júlia, Romana...hasonló füzetecskék.

Na ilyet, tuti nem olvastál!!!

Én is csak egyet-kettőt.Hármat... :-)

Nagyon kellett, hogy unatkozzak...


Na ebben aztán több 10-20 oldalon keresztül részletezik a főhősnő és a főhős együttléteit...


Pl."Roxana a parton üldögèlt, tekintete a habokat leste. Épp Robert-re gondolt, akinek kék teniszpólója olyan nagyszerűen kiemelte a férfi tökéletes alakját, tengerzöld színű szemeit. Újra jólesőn beleborzongott amint eszébe jutott, hogy tegnap este Robert milyen érzékien suttogta kósza hajtincsei közt a fülébe, miként szeretné ismét vágytól duzzadó férfiasságát ..."


Ilyet én is tudnék írni...illetve ezt most én írtam, nem "eredeti" idézet.

2016. dec. 31. 00:02

Janikovszky Éva.

Bocsánat.

346. 68f67c6f90 (válaszként erre: 318. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 31. 00:00

Na igen.

Hagyjuk is, hogy miért, nálunk nem sok könyvet találtál volna gyerekkoromban.

Ezért nem is tudom, hogy miért, de emlékszem én egyfolytában olvastam. Harmadikos koromra már kiolvastam az iskolai könyvtár alsó tagozatosoknak való engem érdeklő darabjait, és a könyvtáros néni átvezetett a nagy részlegbe. Húúú, az vagy nyolcszor akkora volt. Emlékszem, a Pöttyös Panni összes ott volt (nem is értem, miért nem az alsósban). Azokkal kezdtem, nyilván a könyvtáros néni ajánlotta. :-) Aztán Janikovszki Éva "összes", meg mindenféle ifjúsági pöttyös, csíkos, kockás könyvek.

Látszik, hogy lány voltam, mert az indiános könyvek nem jöttek be.A kötelező olvasmányoknak és az ajánlottnak köszönhetően felső tagozatban és középsuliban eljutottam a szépirodalomig. Aztán "elferdülődtem" és rácuppantam mindenféle sci-fi, fantasy és krimi könyvre, s ezen a vonalon haladva eljutottam Agatha Christie-től (Oh, Hercules Poirot!!!) az orvosi krimiken (Robin Cook) át Leslie L.Lawrence-ig.

Ő a nagy kedvencem.


Ja, és hogy mi nem volt akkor???

Hát e-book, meg hangoskönyv... :-)


Ja, és az otthoni könyvek közt egyetlenegy érdekfeszítőt találtam: "Szexuális kultúránkról" címmel. Ma már nem emlékszem mi volt benne. :-)

345. 68f67c6f90 (válaszként erre: 318. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 30. 23:33

Nem vagyunk mi valahol rokonok? :-)

Az ilyen kajaeldugdosás a gyerekek elől nálunk is nagy divat volt.

Este mikor már lefeküdtünk, olyan dolgok kerültek elő, amiket mi nem is kaptunk... :-(

344. globus (válaszként erre: 326. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 30. 23:32
Óóó, dehogyisnem adtak, nyolcvanas évek közepén gyűjtöttek az emberek Isaura kiszabadítására. Vele kezdődött ez a sorozat-szennytenger, amit ma nyomatnak.
343. 68f67c6f90 (válaszként erre: 317. - L.luiselotte)
2016. dec. 30. 23:29
Jó ideje nem láttam...m...lka egészmogyorós azért hasonló, de az tejcsokis.
342. 68f67c6f90 (válaszként erre: 316. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 30. 23:24

Ma már egyik sem olyan.

Emlékszem a Kajla nugát ízére, pedig nem csoki volt csak nugát (tudom, most is van, nem olyan)

Vagy az Africana kókuszos. Az sem csoki volt, de tele kókuszreszelékkel...Isteni. Most hasonló sincs.

Dunakavics...a mai fényévekre van tőle. Nem roppan a cukormáz, szívós a mogyoró

Donald rágó...olyan kemény volt, és 2 perc múlva íztelen...de jó volt...ezt az ízt a gyerekemnek meg sem tudom mutatni, mert nincs hasonló sem.

Negró rágó...óriási fekete lufikat lehetett fújni!

Cola nyalóka...

Vaníliás, mazsolás krémtúró...a doboz alján néztük, hogy sok mazsola legyen benne. A mai meg sem közelíti a régi ízét.

Citromos habosított joghurt...

Két féle virslire emlékszem. Mi a fekete csíkosat vettük, biztos az volt olcsóbb, a masik talán az igazi bőrös lehetett.

Amikről gyerekként nem is hallottam: ketcup, nutella, energiaitalok (na, azt is, aki kitalálta!!! Az pl. jó, hogy nem volt régen ) kiwi-azt mondjuk már felsősként már megismertem, egy csomó egzotikus gyümölcs: licsi, khakiszilva, mangó, avokádó, ananászt is talán konzervben ha láttam. Tudom, nálam idősbbek banánt, narancsot is csak pult alól láttak.


Hirtelen ennyi jut eszembe!

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook