Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
491. 68f67c6f90 (válaszként erre: 490. - Ab61752c45)
2017. jan. 8. 14:52
A "Tibor vagyok, de hóditani akarok"?
490. ab61752c45 (válaszként erre: 486. - 68f67c6f90)
2017. jan. 8. 13:16
a Tibor vagyok,nekem tetszett.
489. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 488. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 8. 12:40
Nade ha már emlegettük itt a filmeket meg a tévét...Annak idején,a 70-es évek második felében előfizetése volt anyáméknak egy érdekes,heti magazinra...Az "Ország-Világra"...annak idején sokat lapozgattam mindig a magazin éppen aktuális számait hétröl-hétre, éshát egyszer az egyik antikváriumban vagy 25 évvel ezelőtt találtam néhány vaskos kötetet, ami ennek a magazinnak az 1974-75-ös, és 1977-es példányait tartalmazták, gondosan egybekötve...Na, gyorsan le is csaptam a kötetekre, éshát a mai napig is itt vannak az egyik könyvszekrényben...És időnként, főleg ilyesmi téli estéken, elő-elő szoktam venni ezeket a köteteket, és sokat lapozgatom őket...Olvasom a régröl jól ismert cikkeket, és nézegetem az egyes példányok utolsó lapjain szereplő egykori tévéműsorok napi bontásu felsorolását...Érdekes dolog,de én a mai napig is jól emlékszek rengeteg akkori műsorra-filmre, még 40 év után is...És fel tudom idézni az akkoriban látott műsorokban látottakat is...(És nemcsak filmek esetében...)Na...Megnézném azt, hogy pl. ezekre a MAI tévéműsorokra meddig tudnék visszaemlékezni...Amilyen magas szintüek ezek a mai műsorok filmek,sorozatok, a nagyrészükre szerintem már egy hét múlva sem emlékeznék...Viszont az is érdekes dolog, hogy a 80-as évekböl már jóformán egy filmre-műsorra sem tudok visszaemlékezni...Vagy ha mégis, akkor igencsak eröltetni kell a memóriámat...Szóval ez az eset is megerősít abban, hogy szerintem a magyarországi tévés műfaj leromlása olyan 1980-tol kezdődött...És szerintem ez az 1980-as év vízválasztó határ volt az igényes,tartalmas,kultúrában gazdag televíziózás, meg a semmirevaló,tölteklékműsor,tévészemét között...Kár volt hagyni a felső politikai vezetésnek,hogy hagyták így alakulni a dolgot...De gondolom a nyugatrol beszivárgó kultúrmocsokkal szemben ők is tehetetlenek, meg tapasztalatlanok voltak...Akárcsak a lakosság...
488. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 486. - 68f67c6f90)
2017. jan. 8. 11:39
Igen...Énis kedveltem világ életemben a Terence Hill-Bud Spencer páros vígjátékait, sok filmjüket le is töltöttük itthon pendrive-ra, és onnan szoktuk időnként nézni őket a mai napig is...Az ő filmjeik pont az a kategória,ami az én egyéniségemnek a legjobban megfelel, ugyanis bár cselekményesek a filmek, de valahogy mégis olyan nyugalom, és harmónia árad belőlük...Meg olyan bájos, ártatlan humor...Nem tudom, hogy érted-e,hogy mire célzok...Hiába a sok bunyó,verekedés,időnként még gyilkosságok-nyomozások is, de valahogyan mégis kellemes filmnézési programot jelentenek ezek a filmek egy ugyancsak kellemes, nyugodt estén mondjuk...Szóval van ezeknek a filmeknek mindig valami szavakkal le nem írható varázsa, és gyermeki bája...Ben Stiller filmjeit szintén kedvelem, azokbol is letöltöttünk néhányat már az idők folyamán, de csuda tudja, az ő személye, meg a filmjeinek a hangulata azért nekem valahogy mindig jóval keményebbnek tűnik, mint a Bud Spenceréké...Úgyhogy az ő filmjeit ritkábban vesszük elő, de azért szoktuk őt is nézni időnként...Viszont a két másik úrrol én nem tudok mit nyilatkozni..."Adam Sandler"-röl még életemben nem hallottam, azt se tudom hogy kicsoda, a filmjeiröl szintén csak ezt tudom mondani, Eddie Murphy-röl én meg jót nem tudok mondani...Szerény meglátásom szerint ő világ életében egy tehetségtelen ripacs volt, akit a "polkorrektség" divatja okán futtattak csak világ életében, és nyomtak minden lehetséges módon...Amúgy tényleg...Régen a VÍGJÁTÉKOK is jobbak voltak,nemcsak az irodalom...A mai világbol jóformán már ki is veszett ez a műfaj,nálunk, Magyarországon meg szerintem már meg is szünt végképp...Én magyar vígjátékrol, már amit annak is lehet nevezni,nem tudok az utóbbi 10-20 évböl...Még amit annak is neveznek az se az szerintem...Ugyanis én az idétlenkedést,bohóckodást, és legfőképpen a TRÁGÁR BESZÉDET sose tartottam humoros dolognak...De ahogy megfigyeltem már,Magyarországon manapság EZT szokta jelenteni a "humor", és a vígjáték szó sajnos...Azt hiszem, hogy a Fábry féle "humor", és az ő "humorista" ténykedéseinek is nagy szerepe lehet sajnos ebben a jelenségben...Sose értettem, hogy azt a Fábry-t is mi okon sztárolták,meg nyomták mindig annyira...Annak idején, amikor még néztem tévét, ha már csak fel is tünt a képernyőn ez a Fábry, már kapcsoltam is el egyböl a csatornát...Számomra kibírhatatlan egyszerűen az a pali...Meg a "humora" is...
487. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 485. - 68f67c6f90)
2017. jan. 8. 11:13
Pedig így terveztem eredetileg a dolgot...Te tényleg valami gondololatolvasó lehetel, ahogy elnézem...Nade mindegy...Ha nem szeretnéd hogy rákérdezzek, hogy milyen öltözékben szoktál moziba járni, akkor nem fogok rákérdezni...Velem lehet beszélni...
2017. jan. 7. 14:52

Nos,ha filmek, akkor nekem a vígjátékok a kedvenceim. És ha nyolcvanas évek, akkor Bud Spencer-Terence Hill párost nem hagyhatom ki.És "manapság"?

Nem szeretem pl. Adam Sandler humorát, ami a trágár kifejezések tárházát tekinti humornak.Egy-egy még elmegy,nem is a stílus, de sokszor arra épül az egész történet, vagyis a nagy semmire, és nekem elúszik, egyetlen filmje van, amit szeretek.Ben Stiller ugyanaz a korosztály, az ő filmjei karöltve Owen Wilson-nal közelebb állnak hozzám.


De a Bud Spencer-Terence Hill párost nem kell gondolom bemutatni...És akkor nekem a két stílus között a határeset Eddie Murphy.


Szóval régen a vígjátékok is jobbak voltak!

485. 68f67c6f90 (válaszként erre: 483. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 7. 14:39
Már én is akartam ajánlani.Mit szólnál a FILMEK-hez? De nem szeretném, ha elvinnéd olyan irányba,hogy:"Milyen ruhát veszel fel, ha moziba mész?" :-D
484. 68f67c6f90 (válaszként erre: 480. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 7. 14:36
Nem tudom...Tényleg nem.
483. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 482. - 68f67c6f90)
2017. jan. 7. 11:35
Na mer aztán a régi török basák háremeiben csak török nők voltak...Ugyanmár...TT2 basa regénybeli háremében KIZÁRÓLAG tejfehér bőrü, kék,vagy zöld szemü hölgyek vannak, akik ráadásul európai módi szerint állandóan harisnyanadrágban járnak...Szóval fura alak ez a regénybeli TT2 basa...Éppen ezért ne is beszéljünk többet róla, inkább térjünk vissza majd a jövőben a topik eredeti témájához, a 70-es 80-as évek világához...Mára lépnem kell innen, legközelebb majd írok újra a topik témájával kapcsolatban is, addigis légy jó, és legyen szép a napod...Szia.
482. 68f67c6f90 (válaszként erre: 479. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 7. 11:21
A török nők annyira hasonlítanak egymásra...Mindnek sötét haja, sötét szeme van...
481. 68f67c6f90 (válaszként erre: 479. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 7. 11:18

Látom már, én itt nem rúgok labdába,mint társszerző!!!

(Legyintős szmájli)

480. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 477. - 68f67c6f90)
2017. jan. 7. 11:18
Azt hiszem, hogy valami láthatatlan érzéked van arra mindig, hogy még a net túloldalárol is tévedhetetlenül kitaláld mindig az ízlésemet...Lám,még harisnyák dolgában is...Tényleg nem kedvelem a túl világos színü harisnyákat a nőkön...Te valami gondolatolvasó vagy vagy mi? Vagy még NÁLAMNÁL IS jobban értel a pszichológiához? Mi az igazság Miss Lemon?
479. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 475. - 68f67c6f90)
2017. jan. 7. 11:14
És TT2? Ne feledd el, hogy komplexuskivetítési ügyekben MINDEN LEHETSÉGES...Pont úgy,mint a regényekben...Szóval ne csodálkozz azon, hogy TT2 basa a kellemesen eltöltött délután végeztével azonnal lóra is pattant, és egy kb. 100 km-es sétalovaglásra indult, amiböl csak késő este ért vissza...És szinte azon nyomban fogadta is a szultán megbízottját, aki egy fermánt adott át neki ünnepélyesen, amiben felhatalmazást kapott a jövőre nézve, hogy 8 fős háremét ezentúl 200 főre növelhesse...Ennyi elég kezdetnek?
478. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 472. - 68f67c6f90)
2017. jan. 7. 11:07
Hát...Attol függ,hogy milyen témárol van szó...Pl. a külső megjelenésemet illetően,vagy a hölgyek külsejét illetően tényleg maximalista vagyok, de pl. karrier tekintetében, munka tekintetében,pénzügyek,anyagi javak, meg hasonló dolgok tekintetében viszont rendkívül nemtörődöm, és érdektelen vagyok...Lehet hogy furcsán hangzik mindez, de így van...
477. 68f67c6f90 (válaszként erre: 476. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 7. 11:07

A Konyak-színű - most, hogy mondod - jobban is megy a királykékhez...

(Annál világosabbat nem szeretek.)

476. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 471. - 68f67c6f90)
2017. jan. 7. 11:04
Nem...Nem hagytál ki semmi lényegeset...(Bár esetleg kitérhetnél arra is ha gondolod, hogy a testszínü harisnyákat mennyire kedveled...Azért azok is jól néznek ki a nőkön, nemcsak a feketék...)Szóval azon töröm a fejemet, hogy lehet hogy igazad van, és ezentúl tényleg csak veled fogok kommunikálni ezen a portálon...Hogy miért, azt ne kérdezd...
475. 68f67c6f90 (válaszként erre: 473. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 7. 11:01

NA PERSZE!!!


A hölgyet így megviselte a dolog:-///


És TT2 ?

:-)))

474. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 470. - 68f67c6f90)
2017. jan. 7. 10:58
Igen...Igazad van...Néha tényleg hajlamos vagyok megfeledkezni kicsit magamrol...
473. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 469. - 68f67c6f90)
2017. jan. 7. 10:56
Na...Még add alám a lovat...Olyan szépen megkezdted a "TT2 basa kalandjai" című regénytervezetet, hogy az ember már önkéntelenül is továbbgondolja...Hű...Hogy micsoda változatos felállások-pózok-szituk gomolyognak most a képzeletemben!Le sem merem őket írni, mert ha leírnám, azt hiszem, a modiknál rögtön kiverné a biztosítékot, már a legelső sorok esetében is...Szóval szerintem maradjunk annyiban, hogy mire véget értek "TT2 basa" elképzelt,regénybeli kalandjai a kedvenc háremhölgyével a kényelmes kanapén,a jobb sorsra érdemes hölgy az elkövetkezendő néhány napban még szánalmasan vánszorogni is úgy tudott csak,mint aki járás közben egy láthatatlan, óriásira felfújt strandlabdát szorít éppen a térdei közzé...Leülésröl meg az ő esetében vagy 3 napig meg szó sem lehet...Még az ebédjét is állva fogyasztotta el napokig...Szóval akkor elképzelheted, hogy a regénybeli "TT2 basa" mit művelhetett a kereveten, amit le se merek ide írni...(Szóval egész megtetszett nekem ez a sajátos komplexuskivetítési forma...L.L.L. adott tényleg némi ötletet...)
472. 68f67c6f90 (válaszként erre: 461. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 6. 23:58

Innen még valamit lefelejtettem.Írod:

"Az embernek még a nyála is csorog már a gondolatára is egy ilyen szitunak..."


Jah, "az embernek".

De én NŐ vagyok.:-)))


Egyébként meg pont azt gondolom rólad, hogy TE maximalista vagy.

471. 68f67c6f90 (válaszként erre: 455. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 6. 23:41

A hsz.-ed második felére válaszolva:

Én még azt tanultam, hogy illően,alkalomhoz megfelelően megyünk színházba (is) megadva ezzel a színháznak és a színészeknek a tiszteletet, akik, hetekig, hónapokig készültek a szerepükre azért, hogy minket szórakoztassanak.

Manapság látni farmerben pulcsiban is nőket, férfiakat is, akár egy szimpla kockás inggel. Vegyes a felhozatal.Biztos embere válogatja,esetleg függ az előadàs helyszínétől, a darabtól is.Én sosem vennék fel farmert színházba, még csinos felsővel sem. Azt mondjuk akkor ha b.nőmhöz megyek, és kimegyünk a gyerekekkel a játszótérre.Szóval az nekem lazább helyre való, hétköznap is a farmer+blúz kombónál csinosabban járok pl.dolgozni.


Színházba?

Volt régen egy 3/4-es ujjú, fekete, elején a dekoltázsnál ezüstszínű, csillámos díszítésű,térd fölött érő bársony ruhám.Fekete harisnyával.Fekete magas sarkú cipővel.


Most-ha lenne-felvennék egy királykék színű, combközépig érőnél picit hosszabb ruhát,(ami jól megy a kék szemem színéhez) ugyanolyan királykék színű, természetesen magas sarkú cipőt, és akkor már kellene hozzá egy ugyanolyan színű - esetleg ezüst-királykék alkalmi táska.Na igen, és a fekete harisnya. Barna hajam feltűzném, mert úgy elegánsabb, szolíd smink, kék/ezüst csillogó szemhéjtus, kevés mályvás-bordós rúzs.Az ékszereken még gondolkozom... Talán fehér igazgyöngy fülbevaló, nyaklánc és karkötő. (Akkor mondjuk a táskának is lehet, hogy kék/fehérnek kellene lennie kék/ezüst helyett?)


Kihagytam valamit??? :-)

470. 68f67c6f90 (válaszként erre: 455. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 6. 23:04
Öööö...Ne tedd ezt.Ne hozz zavarba. Azt mondtad vigyázzak veled, emlékszel?
469. 68f67c6f90 (válaszként erre: 467. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 6. 22:54

Legfeljebb nem venném meg a könyvet! (Majd kikölcsönzöm a könyvtárból :-)

Vagy épp enyém lenne az első kötet, dedikálva!


Máskülönben pedig miért ne,jól hangzana! Már csak azt kellene eldönteni, hogy az ominózus ágyjelenetek Tiffany/Romana,vagy épp L.L.L.stílusban íródjanak-e? ;-)))

Bár asszem T.T.stílus lesz az. "És akkor TT2 basa levette a turbánját,gondosan a mellette lévő aranytálcára helyezte a félig megevett szőlőfürtöt, és arra gondolt, hogy de jó lenne, ha most..." Legyek a társszerződ?

(Ne aggódj, csak viccelek! Végig csak viccelek! :-))) )

2017. jan. 6. 22:12
A nosztalgia megszépíti az emlékeket...
467. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 465. - 68f67c6f90)
2017. jan. 6. 21:51
Igen...Ahogy mondod..."És akkor felébredek"...(Vagy másik variációban lehet hogy énis írói pályára fogok lépni, lesz egy állandó főhősöm, akit "Titusz Titusz 2-nek" fognak hívni, és török basaként él majd egy déltengeri szigeten, 8 háremhölgy társaságában, akik közzül 2 legyezi kétoldalrol, 6 pedig háromnegyedrészben meztelenül táncol majd előtte...Na? Milyen az ötlet? (De ne aggódj...Csak vicceltem...Eszem ágában sincs írói pályára lépni...Főleg nem ilyen koncepcióval...)Viszont most magadra hagylak kicsit itt ha nem haragszol, mert lépnem kell mára innen...Legyen szép az estéd,és légy jó...Szia.
466. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 464. - 68f67c6f90)
2017. jan. 6. 21:45
Így akkor már okés a dolog...
465. 68f67c6f90 (válaszként erre: 461. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 6. 21:40
Aztán felébredsz...
464. 68f67c6f90 (válaszként erre: 460. - 68f67c6f90)
2017. jan. 6. 21:38
15 cm-rel magasabb vagy nálam:-)
463. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 460. - 68f67c6f90)
2017. jan. 6. 21:30
Ezt nem egészen értem...
462. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 459. - 68f67c6f90)
2017. jan. 6. 21:29
Ennek akkor örülök...És annak is,hogy akkor egyetértünk végre a meglátásaimat illetően...
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook