Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen az élet szívmütét elött/után? fórum

Milyen az élet szívmütét elött/után? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. márc. 2. 07:20
Akinek van ICD beültetve, kérem irja le a tapasztalatait,vannak-e tünetek, magas vérnyomás, ritmuszavar,fáradékonyság, szédülés stb.
66. Zsejke
2016. aug. 23. 11:35
Semmi tunetem nincs...neha szalad a szivem meg indokolatlanul faradt vagyok...van valakinek tapasztalata milyen mutet utan..nekem elvileg csak billentyu plasztika lesz egyelore nem kell billentyucsere...majd 10 15 ev mulva...elore tudom 2 mutetetm lesz legalabb es nem vagyok rosszul...akkor legalabb ereznem h muszaj...no mindegy..lelegeztetogeppel tapasztalatai valakinek...attol a hideg kiraz...koszonom
65. Zsejke
2016. aug. 23. 11:30
Sziasztok, jo regen nem irt senki..nekem tegnap mondta a kardiologus h mutet, nem lehet tovabb varni..mitralis prolapsus regurgitacioval a legsulyosabb...allitolag keves szivsebesz csinalja...
2014. jan. 22. 08:33
Szivműtét után mennyi ideig tart a rehabilitáció?
2014. jan. 18. 13:18
Kombinált szívműtét előtt állok ( billentyűcsere és koszorúér szűkület). Segítséget kérek abban, hogy kinek mennyi pénzt illik adni: sebész, altalóorvos, beküldő orvos
62. Bluelake (válaszként erre: 61. - Danama)
2010. aug. 26. 19:40
köszönöm
61. danama (válaszként erre: 60. - Bluelake)
2010. aug. 20. 09:55
sok erőt kívánok hozzá
2010. aug. 19. 20:47
Előtte és utána is állok. Volt már katéteres ablációs műtétem, de valószínűleg kell egy másik műtét is, mert más baja is van a szívemnek...
59. danama (válaszként erre: 58. - Danama)
2010. márc. 30. 07:33
na elgépeltem, mint te lett volna a mint mi helyett
58. danama (válaszként erre: 57. - Basset)
2010. márc. 30. 07:33

én kicsit később voltam kamasz mint mi :-)

a lányomat 19 évesen szültem.

57. Basset (válaszként erre: 56. - Danama)
2010. márc. 29. 18:30

:( Sajnálom...

Tudom, nem kértél tanácsot és nem is tanácsot adok, csak elmondom, hogy nekem még kicsi gyerekeim vannak, szóval anya részről még nem tudom, de nem rég voltam kamasz, úgyhogy annyit tudok, hogy iszonyúan idióta barom voltam a szüleimmel kamaszként. hát, így utólag bánom és sajnálom... de elmúlt és ők se vették nagyon a szívükre, szerintem...

szóval fel a fejjel! :)

na, befogtam... :)

56. danama (válaszként erre: 55. - Basset)
2010. márc. 29. 13:39

a gyerekek, a nagyobbik kezd kamaszodni szerintem...


jön elő a bunkó stílus stb..

55. Basset (válaszként erre: 54. - Danama)
2010. márc. 29. 12:25
Publikus, hogy miért?
54. danama (válaszként erre: 53. - Basset)
2010. márc. 29. 10:41
ne már, nekem is most világvége hangulatom van... :-(
53. Basset (válaszként erre: 52. - Danama)
2010. márc. 29. 10:30

Ó, de drága vagy...! Küldtél nekem szívet??? :)

Kár, hogy tüdő-jel nincs... :)

52. danama (válaszként erre: 51. - Basset)
2010. márc. 29. 10:27
jujj :-(((
51. Basset (válaszként erre: 50. - Danama)
2010. márc. 29. 10:15

Igen... Kb. 5 éve voltam egy teljes kivizsgáláson, akkor az volt a kérdés, hogy lehet-e gyerekem (Egerben és Debrecenben azt mondták, nem, úgyhogy mentünk Szegedre). Egy szuperdoki úgy kezdett el vizsgálni, hogy van-e esély arra, hogy ha megműt, teljesen egészséges leszek. Erre kiderítette, hogy ha megműt úgy, ahogy "gondolta", akkor másnap meghalok magas vérnyomásban... Úgyhogy műtét kilőve. Viszont azt is kiderítette, hogy lehet gyerekem. Azóta van 2 is... :)

És azt is mondta, hogy akkor lehetnék teljesen egészséges, ha teljes szív-tüdő-transzplantáció lenne. Van valakinek egy fölösleges szíve és tüdeje...? :DDD Állítólag ilyen műtétet még külföldön se csinálnak... :((((

50. danama (válaszként erre: 49. - Basset)
2010. márc. 29. 09:51
"pulmonális hípertonia" ez valami a tüdőddel lehet :-SS
49. Basset (válaszként erre: 48. - Danama)
2010. márc. 29. 09:42

Huh, át valami erek hiányoznak meg ilyenek...

latinúúúúl:


"fallott tetralogia"

"non restrictiv VSD"

"pulmonális hípertonia"


na, ezek vannak a papírra makogva...


32 éve a kutya se tudta úgy elmagyarázni, mi bajom van, hogy megértsem... Most vagy magasról tesznek rá, vagy az én agyam van pontból, mert eddig ha valaki megpróbálta elmagyarázni, nem értettem. :SSS

48. danama (válaszként erre: 46. - Basset)
2010. márc. 29. 06:58
nem nekem a tüdőmmel nincs gondom, lehet neked károsította a keveredett vér :-(
47. Basset (válaszként erre: 16. - E792523100)
2010. márc. 28. 21:03
Akkor a legjobb helyen dolgozol... A gyerekek, akik nagyon szenvednek, a legapróbb mosolyért is határtalanul hálásak tudnak lenni... Tudom, a fél életem ilyen helyen töltöttem - mint gyerek... :)
46. Basset (válaszként erre: 7. - Danama)
2010. márc. 28. 21:01

Mi van?!!! Nem hiszem el...


...na, ez volt az első reakcióm, a második meg az, hogy "de jó neked...". ugyanis nekem dettó, ugyanez: lyuk a szíven, vér keveredik, fulladok,és nekem is van 2 gyerekem, de császárral, viszont napról napra azt érzem, hogy... konkrétan haldoklom, bármelyik percben meghalhatok... - és mindenki azt mondja, hogy nem fog jobb lenni. (már orvos mindenkik). 7 naposan és 12 évesen műtöttek és SOHA nem éltem teljes életet...

hát, gondolom, akkor mégsem ugyanaz a bajunk... :(

neked a tüdőddel is van problémás?

45. danama (válaszként erre: 37. - E792523100)
2009. aug. 17. 21:23

sikerült időpontot kapnunk, kiderült, hogy nem 1 évesen kell menni hanem az elöző vizsgálathoz képest egy évre rá


szóval dec 3-án 9-re megyünk

44. danama (válaszként erre: 41. - Alliteracio)
2009. aug. 6. 05:17

ja és az a nő nem is volt megműtve, nem azt mondom hogy nincs olyan akinek tényleg így kell szülnie..


nekem is mondta a dokim, mert faros is volt a fiam, hogy jobb lenne...


szerencsére megfordult....


bennem az is volt, hogy nem szeretnék még egy heget a testem re elég egy 25 cm-es bőven...

43. danama (válaszként erre: 40. - Alliteracio)
2009. aug. 6. 05:13

én is végig veszélyezteett voltam mind a kettővel, nem mindenkiről beszéltem, de velem együtt volt más is aki babát várt, 0,1 mm volt a rés a szívén és ez jött ki a szájából ki:


" hih én nem fogok szenvedni, mert megcsászároztatom magamat"


biztos más felnőttként egy műtéten átesni mint, gyerekként hiába kicsi voltam emlékszem mindenre...


fél éves koromtól egészen 4 éves koromig összesen 285 napot töltöttem kórházban...

42. e792523100 (válaszként erre: 41. - Alliteracio)
2009. aug. 5. 21:38

Csak mosolygok:))


Nem "szakmázok"

41. alliteracio (válaszként erre: 40. - Alliteracio)
2009. aug. 5. 20:52
Olvastam, hogy 3 és fél évesen műtöttek. elhiszem -és nagyon örülök-, hogy hálistennek azóta teljes életet élsz, mindenesetre az előbbi véleményemet fenntartom, azzal a kiegészítéssel, hogy én azokra a szívműtött anyukákra gondoltam, akik nem veleszületett -és teljes mértékben meggyógyított-szívbetegséggel szültek, hanem súlyosabb fokú szívzavarokkal küszködnek.
40. alliteracio (válaszként erre: 38. - Danama)
2009. aug. 5. 20:47

Szívműtét után??? "KÉNYELMESSÉGBŐL"??? ---anyámborogass, már az is csoda, ha ki tudják hordani műtött, beteg szívvel a gyermeket, ami plusz terhet ró az (amúgy is rosszul működő) szívre, a szülés pedig olyan kemény fizikai munka -úgymond-, ami teljes embert, teljes erőbedobást, és nem utolsósorban TELJES SZÍVET KÍVÁN(na). Édes istenem, hogy írhatsz ilyet, hogy "kényelmességből"???????????? Szerinted a császározás az merő vigalom és kényelmesség?????

Neked is volt szívműtéted?---na, mindegy....nem tudom elképzelni, miért írtad ezt a "császározós" "kényelmet"....pfffff---- Meg kellene kérdezned egy kardiológus szakorvost, miért is tehermentesítik a szülő kismamákat császárral.

39. e792523100 (válaszként erre: 38. - Danama)
2009. aug. 5. 18:29
Senki sem hiszi,hogy nem voltál normális mikor szültél:D :D
38. danama
2009. aug. 5. 16:59

sokan szívműtét után kényelmességből megcsászároztatják magukat...


én mind a kettőt normálisan szültem,

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook