Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos babám éjjel 3 óránként enni kér. Ez normális? Hogyan tudom leszoktatni róla? Egyáltalán le kell? fórum

7 hónapos babám éjjel 3 óránként enni kér. Ez normális? Hogyan tudom leszoktatni róla? Egyáltalán le kell? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 24. 06:55

Ha igényli etesd, majd átalussza, ha már nem lesz éhes. Nyugodtan kakilhat hajnalban, ha neki úgy jó. A babák okosak, tudják mi kell a kis szervezetüknek.


Viszont: a lányom 4 hós, a kisfiam 2 hós korától átaludta az éjszakát, este 9-től reggel 6-ig és mindkettő kizárólag szopizott. Szerintem ez alkati kérdés, a kisfiam a mai napig imád aludni. 2 és fél éves és délután simán alszik 3-3és fél órát.

2009. nov. 24. 05:39

Nekem 8 hónapos a kisfiam, s több, mint 9 kg. Van, hogy átalussza az éjszakát, van, hogy 2-3-szor is megébre, s szopizik. Én úgy csinálom, ahogy neki jó :))))


Nekem is voltak, akik mondták, hogy ne szoptassam annyit, mert nem tud a gyomra pihenni (azt hozzá kell tennem, hogy az egyik rokon nő, aki ezt mondta, 1 hónapja csokit hozott a gyereknek, hogy azt már eheti..:S)...Na, persze, okoskodni tudnak az emberek, meg beleszólni dolgokba ... Én tudom, mi jó a gyerekemnek. A kisfiam így szeretné, neki így jó, amúgy pedig kiegyensúlyozott, egészségesen fejlődő baba, a gyerekorvos, meg a védőnő is ezt mondja...


Szóval én csak azt tanácsolom, etesd éjjel is, ha kér...Akár többször is!

11. a1baa7edcc (válaszként erre: 10. - Azurit)
2009. nov. 24. 01:20
Mennyivel szuletett a kicsid?
10. Azurit
2009. nov. 24. 00:47

Szia!

Az enyém is 7 hónapos és még csak 5800gr,mert kis súllyal született.Általában 2x eszik éjjel,szerintem ebben a korban ez normális,főleg ha a súlya se túl nagy!

2009. nov. 23. 18:49
Szia.Nekem három gyermekem van.A két nagyobb 2,5 éves korukig szopizott.A kicsi most lesz 15 hónapos,és éjjel felkel még 2-szer enni.Tíz perc alatt megeszi a tejcsit,és alszik.A nagyobbak is felkeltek még ilyenkor.Majd egyszer csak nem fog felkelni.Ha neked nem megerőltető,akkor nyugodtan add neki.
2009. nov. 23. 17:35
Nekem is van egy ismerősöm, aki inkább 2-3 órát hordozgassa a picit, mint hogy enni adjon neki éjjel.És akkor még ő nézet engem h...nek mert én éjjel is adok szopizni a fiamnak.Ne hallgas szerintem az ilyen emberekre, te csak nyugodtan adj neki enni.
2009. nov. 23. 17:26

Kedvesek vagytok, köszönöm a biztatást! :)

Valójában én is inkább az etetés mellett állok, csak az épelméjű ismerősöm mondogatja hogy ez így nem ok. Az ő babája már 5! hónapos korától nem kap éjjel enni, és van hogy átalussza az éjszakát, de van úgy is, hogy 2 óránként felsír. Mondjuk elég jól táplált baba, 10 kiló. :)

2009. nov. 23. 17:24
szerintem is ha neked nem túl megterhelő akkor add neki éjjel is. lehet hogy a szervezetének most többször van szüksége rá. lehet hogy beindul a súlygyarapodás is
2009. nov. 23. 17:23

Teljesen normális. Ha nem nyöszörög éjszaka, akkor ne aggódj a pocija miatt. A pelus pedig ráér a hajnali kakiig...

A 7 hónapos még nagyon kicsi. Ki az az épelméjű ismerősöd, aki elvárná, hogy 10-12 órán át ne egyen, ha éhes???

Ritka az a baba, aki 1 éves kora előtt tényleg átalussza az éjszakát (és az is többnyire nem anyatejes).

Úgyhogy csak nyugi, jól csinálod! :)

2009. nov. 23. 17:21
Az én kisfiam 11 hónapos és 10 hónapos koráig szopizott éjjel is.Most pedi én is üvegből etetem éjjel ha kér.Van mikor az egész éjjelt átalusza, de van amikor kér enni.Szerintem ne szoktasd le.Ezzel nem ártasz neki.
2009. nov. 23. 17:12

Nem, üvegből etetem anyatejjel, úgy hogy ki sem veszem a kiságyából.

Igazából az egész 5 perc, még azt sem mondhatnám hogy nagy mennyiségeket eszik ilyenkor. kb 60 ml-t.

2009. nov. 23. 17:09

Szia!

Szopizik éjjel?

2009. nov. 23. 17:07

Sziasztok,

Valójában ez az éjszakai 3 óránkénti kelés nekem nem túl megerőltető, inkább a kislányom miatt kérdezem ezt, mert reggelre teljesen telepisilt pelusa van, sokszor hajnalban kakil, nem tudom hogy így nem tud-e esetleg pihenni a kis gyomra. Hozzáteszem egy nagyon kis vékony babáról van sző, még csak mostanra lépte át a 6 kilót, úgyhogy ez is kérdés, hogy ha éjjel nem eszik, (és nappal sem zabál), nem fog-e esetleg lassabb ütemben hízni.

Van aki azt mondja, hogy nyugodtan adjak neki, van aki azt mondja hogy ennyi idősen már ne egyen éjjel. Ha a leszoktatásról beszélünk, akkor ti hogyan csinálnátok?

Köszi

Rita

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook