Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónénik, anyukák segítsetek! fórum

Óvónénik, anyukák segítsetek! (beszélgetős fórum)


13. fdóri
2009. nov. 23. 22:22
A két uccsó kivételével nagycsoport szerintem, a süni+a páros középső. Szerintem, de én 'csak anyuka vagyok.
2009. nov. 23. 21:34

Szerintetek:


Terpeszfogó

Akit a fogó megfogott, terpeszben megáll. A még szabadon futó gyerekek kiválthatják az állókat úgy, hogy átbújnak a terpesz alatt.


Tapadós játék

Futás jelre mindenki az utasításnak megfelelően valamire rátapad. Pl.: Tapadjatok tenyérrel a padhoz, vagy tapadjatok egymás hátához!


Fogyó fogó

Az első fogó ha megfog valakit, ott helyben leguggol és az új fogó fut tovább.


Fogd meg a párod

Párba állnak a gyerekek, az egyik leguggol, Ő lesz a fogó. Minden fogó csak a saját párját kergeti. Ha megfogja, guggolással szerepcsere.


Tóbiás

A gyerekek körbe állnak, középen áll „Tóbiás”, aki mond egy számot max. a gyereklétszámig. Ezután a labdát körbe adják, a megnevezett számnál a soron következő gy. feldobja a labdát, és mindenki szétfut. Tóbiásnak kell elkapnia a labdát, és kiáltania: Állj! Mindenki szoborrá dermed, az lesz az új Tóbiás, akit a labdával eltalál.


Állat – virág fogó

Fogójáték. Ha egy állatnevet (virágnevet) tud mondani az a ház. Egy fordulóban nem hangozhat el ugyanaz a név.


Süni fogó

A „süni” leguggol és összehúzza magát. A gyerekek bosszantják: Sündisznócska szúr a tüskéd, ujjaimat megsebezték! A mondóka végén a süni felpattan és akit megfogott, az az új süni, DE ahol megérintette az előző fogó, azt a testrészét végig fognia kell.


Pár – foglaló

Párok futnak, a fogó egyedül van. Akit megérint, azzal helyet cserél.

11. Virág3 (válaszként erre: 10. - D6b9aea69c)
2009. nov. 23. 21:33

Köszönöm mindenkinek.

Sajnos még nem vagyok óvónéni, és sajnos nem tudom elhelyezni, csak próbálkozok vele.


Rám szakadt minden feladat az egyetemen, és nem tudom már hova kapjak...

Találtam már játékokat, csak a kort nem tudom eldönteni.

2009. nov. 23. 21:26

tűz-víz-repülő

mókusok ki a házból

faroklopó

szobros-játék (mikor vmilyen szoborrá kell változni)

fogócska


Abban sajna nem tudok segíteni, hogy melyiket mikor, Te óvodapedagógusként biztosan el tudod helyezni a megfelelő korosztályban a fentieket.

2009. nov. 23. 17:38

Nézz körül itt:

mindenov-G-Portál

Tornához és más óvodai dolgokhoz is nagyon sok mindent találsz.

2009. nov. 23. 15:50

[link]

a voltegyszer egy öreg ember mi is játszuk az oviban, de a másik is aranyos

2009. nov. 23. 13:58

írd be a google-ba, hogy "mozgásos játékok "

vagy "mozgásos játékok óvodásoknak"

Vagy "mozgásfejlesztő játékok"


csomó linket kiad, pl. [link]

2009. nov. 23. 13:57

[link]

itt csak énekek vannak leírva a játék nincs, de hátha eszedbe jut..

2009. nov. 23. 13:53
Tűz-víz-repülő-talán csak nagycsoport
2009. nov. 23. 13:53
Kiscsoport: Bújj-bujj zöld ág...
2009. nov. 23. 13:53
pl ilyet? a kiscsoportos lányom azt mesélte h az a kedvence mikor körbe futnak, egyszer csak az ovónéni azt mondja stop, és mindenkinek mozdulatlanul meg kell állnia.
2009. nov. 23. 13:52
Székfoglaló, de nem tudom melyik csoportban játszatnám először...talán középső. Megy a zene, mikor ovónéni megállítja keresni kell egy széket, minden körben ki kell venni egy-két széket, akinek nem jut hely az kiesik. Csak egy maradhat:))) A széklakó:DDDD
2009. nov. 23. 13:47

Sziasztok!


Első éves óvodapedagógus hallgató vagyok. Nagy segítségre lenne szükségem!

Szerdára össze kell gyűjtenem 20 db kis csoportos, 20 középső csoportos és 20 nagy csoportos testnevelés foglalkozást, azaz mozgásos játékot leírással együtt.

Ha tudtok ilyet, kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook