Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2239. dorka12345 (válaszként erre: 2238. - NataliaWeiss)
2013. júl. 9. 08:16
Hat nem tudom,de nagyon furcsa,mintha a bordam alatt lenne a szívem...es most is csinálja:(((((
2238. NataliaWeiss (válaszként erre: 2237. - Andi2165)
2013. júl. 9. 08:13
Én látni is szoktam. Ha a hátamra fekszem és nézem a hasamat, látom, hogy mozog és meg tudom számolni az ütéseket szemmel is.
2237. andi2165
2013. júl. 9. 07:36
Ez érdekes,én sokszor a hasamban érzem,de az olyankor van,ha erősebben ver.
2013. júl. 8. 22:41

Sziasztok!

Nem tudom mitől lehet,de a bordam alatt érzem Ahogy ver a szívem,,,nagyon rossz:(( nem ver gyorsabban,de ott érzem,,,,hogy érezhet em ott,mikor jóval fentebb van??? Aaaaaa:(

2235. NataliaWeiss (válaszként erre: 2234. - Andi2165)
2013. júl. 8. 22:27
Nekem nem szokott szorítani, mostanában inkább lassul-gyorsul. És ez az, hogy front sincs:(
2234. andi2165
2013. júl. 8. 21:54
Ma nekem is sokat szorít és a szédelgés nálam is meg van egész nap,tényleg szokott Nektek szorítani?Nekem az extrák mellett ez is gyakran van.Natália,nekem is rosszabb a front előtt már 1-2 nappal.
2013. júl. 8. 21:11

Kedves Szívecskés Társaim!:)

Hogy vagytok? Most néztem az időjárás jelentést, front nincs, de az én szívem minden mozdulatra olyan erőteljeseket és gyorsakat üt, mintha valami front jönne. Kicsit szédelgek is. Ti hogy vagytok?

2232. sylvia31 (válaszként erre: 2231. - Andi2165)
2013. júl. 6. 19:55
2-3 hét!
2231. andi2165
2013. júl. 6. 14:14
Köszönöm,nagyon aranyosak vagytok,hogy elláttok tanácsokkal,akkor a gyógygombát ki fogom próbálni :) Szylvia 2-3 hét ,vagy hónap?
2230. sylvia31 (válaszként erre: 2225. - Andi2165)
2013. júl. 6. 09:32
Nagyon megértelek én is ugyanezt éreztem ezért is kerestem segítséget a problémára mert így élni egy egész életet szörnyű és nem is hiszem hogy -így-kell!!Próbáld meg a gombákat aztán majd írj a tapaztalatokról,de ne legyél türelmetlen kb 2-3 után kezd érződni a hatásuk!
2229. sylvia31 (válaszként erre: 2226. - Dorka12345)
2013. júl. 6. 09:30
Viszont mellette nyilván szedem a Concort azt azért nem hagyhatom el bár nekem egy fél szem 2.5mg naponta elég...De ha valaki a gyógygombák mellett egyre jobban érzi magát szigorúan a dokijával egyeztetve de csökkentheti a gyógyszer adagját..Én azért nem csökkentem mert a minimumot szedem de ezt viszont már nem hagyhatom el...
2228. dorka12345 (válaszként erre: 2227. - Dorka12345)
2013. júl. 5. 22:35
Kapszulaban:)
2013. júl. 5. 22:35
Illetve a szolomag olajat is nagyon dicsérik:) azt én is beszerzem,es az nem is drága,1500 Ft...
2226. dorka12345 (válaszként erre: 2225. - Andi2165)
2013. júl. 5. 22:33
A Varga gyogygomba oldalról nekem is ezeket ajánlottak!!!! Hat 5-7 ezer közt van 1-1doboz,de tuti jo!!!!! A gyogygombakba én is hiszek,szedtem a flavin pecsét viasz gombajat,az is szuper volt! 250 darab 10 zer Ft:)
2225. andi2165
2013. júl. 5. 20:43
Kösz ,és hány forint egy havi adag?A panangin,magnerot,magneb6 stb,nekem sem használtak.Én is pont így vagyok,hogy pánikos is lettem ezektől az extráktól,de van ,amelyik doki azt mondja,hogy a pániktól van,most,hogy írok is félredobog,pedig már azt hittem,hogy jók a gyógyszerek,amit kaptam (bisoblock,és ritmonorm).Annyira elegem van már belőle,nem hiszem,hogy nem lehet ezzel semmit csinálni,tönkre teszi az egész életet,ha nincs,ami nagyon ritka,akkor vidám vagyok és minden jó,de ha elkezdődik,akkor vége,csak ezzel tudok foglalkozni.
2224. sylvia31 (válaszként erre: 2223. - Andi2165)
2013. júl. 5. 17:07
Nekem rengeteget javult az állapotom tőlük!!A szívre valót(caronax)és az idegrendszerre valót(neuranax)-ot szedem azért mindekettőt mert már a dokik se tudják hogy most a szorongástól extrázok vagy az extrák miatt szorongok...Így két legyet ütök egy csapásra a Panangin,Magnerot,jóga stb-in én már rég túl vagyok nem segítettek semmit sajnos...Néha nélkülük is egész jól voltam máskor meg velük együtt sem..Most a gyógygombákkal azt mondhatom végre jól vagyok 2hónapja szedem őket természetesen az extrázások nem múltak el 100%ig de rengeteget ritkultak és a közérzetem is sokkal jobb:-))
2223. andi2165
2013. júl. 5. 14:52
Köszönöm szépen ,nagyon hasznos dolgokat írtok,ki is fogok párat próbálni,a gyógygombára én is kíváncsi lennék,valakinek van tapasztalata?
2222. Léni50
2013. júl. 5. 14:47

Korábban is megfigyeltem, hogy az emésztés és a szívritmuszavar között van összefüggés. Ezért mindig ügyeltem arra, hogy a ruhám ne legyen szoros derékban, és hogy mindennap a reggel úgy kezdődjön, hogy elvégzem a „nagydolgom” (már elnézést), de ha mindez nem történt meg, az aznapom tele volt extrákkal.

Tavaly nyáron az addig is változatos repertoár tovább bővült az étkezések után beinduló gyors pulzussal, furcsa össze-vissza kalapálásokkal, pontosan ugyanazokat a jelenségeket éreztem, mint amiről írtok. Végigjártam én is, az ügyeletet, sürgősségit, állami- és magánrendelést……, sehol nem kaptam megoldást a bajomra. Sőt olyan gyógyszert szedettek velem, amitől még rosszabb lett az állapotom. Aztán utánanéztem egy csomó dolognak – most ezt nem részletezném – csak azt írom le, amivel megpróbáltam segíteni magamon.

Először is úgy gondoltam az emésztésemet kell rendbe tenni : főzésnél elhagytam az ételízesítő használatát!, és nagyon megnézem, hogy tartósító, színezék, stb. ne legyen az élelmiszerben. Sok jó gyógytea van emésztési panaszokra, én a körömvirág teát választottam, amit pár hónapig naponta ittam, a kávémat 8 hónapig ganodermásra cseréltem (ezt most már nem iszom, mert nagyon drága). A főétkezések után (ha abban húsféle is van) egy pohár sört, vagy jó minőségű bort (lehetőleg vöröset) iszom.

Van néhány olyan vitamin, ill. gyógykészítmény, ami jót tesz a szívnek, én a következőket szedem (ha éppen nem felejtem el): naponta 1szem Panangin, Q10 Koenzim, B-vitamin komplex, Magnerot, C-vitamin (ebből többet), a D-vitamint most a napsütés biztosítja.(Ha lehet, a vitaminok ne szintetikus készítmények legyenek.)

Próbáljátok ki a talpmasszást(házilag is megoldható), stresszoldó, ellazító hatása mellett olyan akupunktúrás pontokat is érint, ami beindíthat öngyógyító folyamatokat.

Nekem a fent leírt dolgok használtak, nem azt mondom, hogy minden rendben, mert bizony így is sokszor „botladozik” a szívem, de lényegesen javult az állapotom a tavalyihoz képest.

Köszönöm Szilvia, hogy felhívtad a figyelmet a gyógygombákra, írd majd meg a saját tapasztalatodat!

Andi, a mozgás nagyon fontos, és a mindennapos lenne az ideális, de csak fokozatosan lehet terhelni a szívet, legjobb, ha megbeszéled az orvossal.

Mindenkinek nagyon jó egészséget és szép nyarat kívánok.

2221. dorka12345 (válaszként erre: 2220. - Andi2165)
2013. júl. 5. 09:40

Szia!


En sokszor hallottam,hogy paleoit életmóddal sok embernek megszűnt!! Illetve a mozgás biztos jo!! Főleg kardio...bicikli,gyors séta,elipszis....es sztem a joga!!! Azt én is most kezdem el...igaz én szorongasom miatt....nekem azért üt félre néha...

2220. andi2165 (válaszként erre: 2219. - Birdy_30)
2013. júl. 5. 08:23
Én még most kezdem majd megnézni,hogy mi nem jó nekem,már sikerült 20 kilótól megszabadulnom,kb másfél éve,,mikor a gasztrón azt mondta a doktornő,hogy nem jól csinálom a diétát(mert és teljesen elhagytam a szénhidrátokat,semmi,liszt,cukor,pékárú,krumpli,rizs,tészta és még olaj vagy zsír is minimális mennyiségben),nem szabad szénhidtát mentesem étkezni,na vissza is jött olyan 5 kg,de én csak vissza fogok állni arra,amit előzőleg csináltam.Annyit még kérdezék tőletek,hogy a mozgással hogy álltok? Nekem azt mondta az orvos,hogy mozgásra van akinek elmúlik a ritmuszavar,próbáltam,de még csak jobban és erősebben dobog,de nem is enyhül,és nem is merek nagyon mozogni,félek,hogy nagyobb lesz a baj,mert hiába mondják,hogy nem halálos,meg ez mindenkinek van én akkor sem tudom ezt fejben renbe tenni,ahogy a kórházban mondták.Írjákok meg légyszi,hogy miket tapasztaltok,esetleg mitől enyhül,múlik .Köszönöm.
2219. Birdy_30
2013. júl. 5. 08:10

Andi, az én dokim is mondta, hogy ez egy tünet, sőt, utánaolvastam több helyen, főleg angolul azért jó sok minden van fent a neten, ott is említik. Valaki talán írta korábban, hogy neki a szénhidrát drasztikus lecsökkentése vált be, nálam pluszban egyes zöldségfélék sem jönnek be, pl. gomba, vagy olajos, grillezett zöldségek.

Arra rájöttem, hogy a szervezetünk működése túlságosan összetett ahhoz, hogy meg tudjam érteni mi miért van, max tapogatózni lehet.

Esetleg a testsúlyodon is segíthet, ha megpróbálod elhagyni a kenyérféléket, édességeket, van már annyiféle lehetőség ezeket kiváltani.

2218. andi2165 (válaszként erre: 2217. - Marika10)
2013. júl. 4. 21:51
Nekem valamelyik nap 1 gombóc fagyitól kezdődött el,mondtam a kardiológusnak,azt mondta,hogy ez is az egyik tünete ennek a "betegségnek",mert ugye ez nem halálos és tulajdonképpen nem is betegség,csak kellemetlen,ezt mondják az orvosok.Én sajnos 113kg vagyok és meg kell mondanom,hogy egyáltalán nem eszek sokat,sőt,hogy vannak ezek a beütések inkább keveset,és inkább iszok,gyümölcslevet,mert a folyadéktól nem szokott beindulni,ja és még azt is mondta a doki,hogy ennek semmi köze a súlyhoz,de azt magyarázta,hogy evésnél felnyomódik a rekeszizom és ez okozza,hogy elkezdődnek a beütések,de hát 1-2 falattól is.Ezt én nem hiszem.
2217. marika10
2013. júl. 4. 21:31
Én próbáltam már mindenhogy enni,sokat,keveset,sokszor keveset,és néha napokig jól vagyok és akkor is eszem ugyanúgy,mint máskor,néha meg két falat joghurttól is kijön.Ettem én már zsírosat,csípőset,azt hittem,hogy a nehezen emészthető kajáktól jön ki,de semmilyen összefüggést nem találok.Én 52 kg vagyok,és mindíg is szerettem enni,most is szeretek,és csak azért sem hagyom abba!
2216. andi2165 (válaszként erre: 2215. - Marika10)
2013. júl. 4. 21:01
Marika ,jobban ezt nem is lehetne megfogalmazni,én pontosan így vagyok,már van olyan,hogy csak este eszek,hogy legalább napközben legyek jobban,valahogy ki kellene deríteni,hogy mi lehet ennek az oka.Én most írtam egy orvosi oldalra,ha írnak valami értelmes dolgot ,akkor megosztom veletek,de addíg keresgélek,amíg nem találok valamit ezzel kapcsolatban.
2215. marika10
2013. júl. 4. 20:44

Sziasztok!

Én is rengeteget extrázom mostanában,már kezd olyan lenni,mint régen amikor napi több 1000 volt,csak most rengeteg kapcsolt ütésem is van.Érdekes,hogy a napi első evésig jól vagyok,de miután megeszem a "madáradagomat",kezdődik az egész,és onnantól egész nap tart.Érdekes,hogy milyen sokan írjuk ezt az evéssel összefüggő ritmuszavart,mi lehet ez?Én mondtam a dokimnak is többször,és úgy látom kezdi elhinni,de nem tud vele mit kezdeni.Én szedek a refluxomra is gyógyszert,most próbálom elhagyni,Salvus vízzel váltom ki,a gyomrom nem fáj, sav nem jön,viszont a ritmuszavaraim semmit nem változtak.Sokszor eszembe jutott az is,hogy valami anyag felszabaduhat az emésztés miatt,és ez irritálja a szivet.és,hogy nem is a szívemnek van baja,rossz helyen keresgélünk,a kiváltó okot kellene megtalálni,de mi lehet az???

2214. andi2165
2013. júl. 4. 12:26
Hú,nehéz leírni,de olyan mintha ki akarna ugrani a szívem,még a ruhámon keresztül is simán látni,és a következő normális dobbanás olyan nehezen jön,tehát olyan hosszan tart a rossz dobbanás,de szoktam érezni egy másik félét is olyankor teljesen összevissza ver,semmi ritmus nincs csak vagy 10 mp múlva kezd normálisan verni,ezt még nem sikerült dokumentálni ,csak az extrákat és van amikor minden 2.3.doobbanásnál így van,extrasystolia,ez van a papíromon.
2213. lavanda (válaszként erre: 2212. - Andi2165)
2013. júl. 4. 11:00
Leírnád, hogy mit érzel olyankor?
2212. andi2165 (válaszként erre: 2211. - Birdy_30)
2013. júl. 4. 10:19
Igazad lehet,már nkem is mgfordult a fejemben,hogy ez nem is a szívemmiatt van,lehet más szervi baj is,de tegnap mondtam ezt a háziorvosnak és azt mondta,ha nem leszek jobban 3 hónao múlva sem,akkor majd esetleg elküld más vizsgálatra is.Amúgy nem most zedődött ez nálam csak 7.-től lett rosszabb,már 20 éve szenvedek, tőle,ezezelőtt sokkal ritkább volt,mondjuk napi 5-6,azt még nem okozott gondot,többször kaptam holtert ott egyszer láttak 1 bedobbanást,,voltam ultrahangon ott annyit írtak a papíromra.hogy a bal kamra meg van nagyobbodva,mitralis insuff II.
2211. Birdy_30 (válaszként erre: 2208. - Andi2165)
2013. júl. 4. 09:17

Egyrészt próbálj meg - ahogy mások is tanácsolták - kisebb adagokat, lassan enni. Észre fogod venni, hogy mi az az étel, amitől rosszabbul vagy. Nekem anno, amikor még nem is tudtam, hogy mi a bajom, segített a kóla (állítólag az gyomorrontásra is jó, nekem bevált többször). Ezzel viszont az a gond, hogy a koffein tartalma miatt túl sokat nem kellene belőle inni.

Másrészt ha tényleg ennyire rosszul vagy tőle, keress másik orvost. Viszont kalkuláld be, hogy ez egy öngerjesztő folyamat: ha ideges vagy amiatt, hogy valami bajod van, akkor az tüneteket generál(hat), ami miatt még idegesebb leszel... Nálad nem az a helyzet, mint itt sokaknál volt, hogy évekig azt mondták semmi bajuk, te eljutottál egészen a műtőasztalig, és ott mondta azt egy valószínűleg tapasztalt doki, hogy ezt nem érdemes megműteni. Nem tudom hol voltál, ebből a szempontból nem is érdekes, de valószínű ő már látott jónéhány beteget, esetet és nem indokolatlanul mondta azt, hogy ehhez inkább nem nyúlna hozzá.

2210. lavanda (válaszként erre: 2208. - Andi2165)
2013. júl. 4. 09:14

"Tegyen rendet a fejében!" - na, ezt én is megkaptam néhányszor.Meg is mondtam, nincs a fejemben rendetlenség!!! Segítséget szeretnék kapni!!!

Nekem magánkardiológus ajánlotta elkeseredésem láttán, hogy ha érzem a ritmuszavart, hívjak, hívjunk mentőt. Ne az ügyeletet!, mert náluk nincs EKG, viszont a mentőknél igen. Na, nekem ez volt a kulcsszó, igaz jó sokba került, de még azóta is kísérleteznének velem a dokik...

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook