Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


79. Panni58 (válaszként erre: 78. - 0ce3aa1a07)
2010. jan. 13. 19:06
Bizonyám! Pszichésen nagyon sokra vagyunk képesek, sajnos.
2010. jan. 13. 10:33

Szerintetek agyilag valaki be tudja képzelni magának azt, hogy "rosszul" ver a szíve?

Hogy állandóan azon kattog az agya, és már fizikailag is érzi?

77. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 68. - Vámpír)
2010. jan. 13. 08:00

Én meg olyan "szerencsés" helyzetben voltam, hogy pont az abláció idején jött meg a menzim, nem tudtam pontosan belőni a dátumot, mikor időpontot kaptam, hogy legalább ez ne idegesített volna még plusszban.

A műtét után én is kaptam aszpirint 2 hétig, de nem volt gáz a menzim ez miatt!

76. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 74. - Vámpír)
2010. jan. 13. 07:56
Szerintem a hagymától nem lehetnek ilyen panaszaid! Vagy voltak már máskor is ez miatt dobogásaid?
75. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 72. - Mókicaaaa)
2010. jan. 13. 07:55

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál! Hát a 240-es pulzusszám elég ijesztő számomra, nekem a műtét alatt is kb. 200 körülire vitték fel a pulzusom. Nálam az a baj, hogy nem a pulzusom az őrült sok (legtöbb talán 145 lehetett, mikor "rohamom" volt), hanem, hogy összevissza ver a szívem, ájulásérzéssel jár, és volt hogy egész délután nyomta estig ezt a rendszertelenséget.

Többen mondták, hogy majd a hormonváltozás megszünteti ezt a problémát, csak hát ugye hosszú az a 9 hónap, és egészséges babát akar minden anya világra hozni, nem akar ártani senki neki ezekkel a vegyi anyagokkal.

2010. jan. 12. 22:52
Lehet rosszul tettem, de hagymát ettem és most arra keltem, hogy hevesebben ver a szivem. Nem kellett volna mi? :-(
73. Vámpír (válaszként erre: 70. - Mókicaaaa)
2010. jan. 12. 22:49
Nem tudom meddig vittél fel. De nem voltam rosszul.
2010. jan. 12. 20:11

szióka!

Nekem is megcsinálták ablatioval a ritmuszavaromat...szedtem rá Betalocot, aztán egyszercsak tünet mentesé váltam...aztán ahogy babás lettem, ismét megjelentek a tünetek...

Az amiatt veszélyesebb, hogy amíg csak én voltam túl éltem a 240-es pulzust, de a baba 100 fölöttinek sem nagyon örül...de van rá gyógyszer...lehet babásan is szedni...de szerencsére nem kellett nekem folyamatosan, csak néha-néha szedtem be a terhesség alatt...ahogy megszültem meg is szűntek a panaszaim...

Úgyhogy nem kell megijedned, van rá orvosság, ha arról van szó!

A babához meg szorítok!

2010. jan. 11. 15:47

Sziasztok!

Én még új vagyok itt a hoxa oldalon! Nekem 4 éve kezdődött a kálváriám a szívemmel kapcsolatban.

3 éves bajlódás a háziorvossal- után derült ki a kórházi vizsgálatok során, hogy szívritmuszavarom van.

Múlt év novemberében közel 5 órás katéterezés után megszüntették a ritmuszavaromat. Vagyis én azt hittem, hogy megszüntették, mert a panaszaim újból előjöttek. Elég nehezen gyógyultam fel a katéterezésből is, lágyékon bevezetett volt, mindkét oldalon. Most újabb Holter és terheléses Ekg vár rám. Addig Concor 5 tablettát, és Frontint kell szednem. Kérdésem hozzátok, hogy van-e köztetek olyan, aki szedi ezeket a gyógyszereket, és mik a tapasztalatai velük kapcsolatban?

Most úgy szedem a gyógyszereket, hogy reggel egy fél szemet a Concor 5-ből, és este egy 0,25 Frontint. Előfordult valakivel, hogy a vércukorszintjét csökkentette a tabletta? Egyéb panaszok?

Olyan lányok, asszonyok jelentkezését is várom, akik ritmuszavar (gyógyszeres kezelés) mellett vállaltak babát. Én 31 éves még gyermektelen nő vagyok.

Sajnos elég aggódós, stresszes típus.

Légyszi nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül, és ez nem a világvége. És igenis meg lehet gyógyulni.


Válaszaitokat nagyon várom.

botopaan

2010. jan. 10. 20:47

Üdv ismát Kedves Vámpír!

Örülök, hogy túl vagy rajta, és hogy sikeresnek mondták a beavatkozást...

Az aspirin protect tényleg elég lightos szer, nem injekciósan kapsz valamit, mert az lehet befolyásolná...

Pár hét és már nem fogod ilyen tragikusnak látni, bár valószínű, nem lesz továbbra sem jó emléked róla, ahogy nekem sem volt!!!

Mennyire vitték fel a pulzusodat a műtét alatt?

69. c8772e855b (válaszként erre: 68. - Vámpír)
2010. jan. 10. 15:31
Nyugi!!nem lesz hígabb meg több sem.!Én is Aspirin protectet szedtem már a műtét előtt is meg még utána is sokáig,de semmi problémát nem okozott a menses alatt.Ez nem egy erős alvadásgátló,ez a vérlemezkék összetapadását akadályozza meg és nem higítja a vért..Lehet,hogy egy kicsit késik a mensesed,de az a strssznek is betudható.
68. Vámpír (válaszként erre: 66. - C8772e855b)
2010. jan. 10. 12:12

Asprin protect 100mg szedem három hétig. A diagnózis, amit leírtak:

Az ágyékból 2, a nyakból 1 katétert vezettek fel és a szíven belül. Az ablációval a szívnek a ritmuszavarért felelős szöveti része lesz egy magas frekvenciájú hullámmal szétroncsolva. A kóros működésű szövet sikeres károsításával a szívritmuszavar azonnal megszűnik.

Elvileg 95 %-ban sikerült a műtét, és gyorsan megtalálták a hibát ami okozta, ezért csak 1 óra volt a műtét, az előkészület fél óra.

Este elaludtam és megint arra keltem, hogy hevesen ver a szívem. Picit megijedtem, de nem volt gond.

Azt mondta a doki, hogy még 1 hónapig érezhetek ilyet, de nem veszélyes. A kinőtt köteg amit leégettek 2 heg van és néha megszokásból próbál duplát dobbani, vagy bezavarni, de ez nem megy neki :-)


Ellenőrzésre február 17-én kell mennem.


Ki milyen alvadásgátlót szedett és bezavarta a mensest? Nekem ma kéne megjönnie, de még semmi. Félek, ha megjön akkor a véralvadásgátlótól hígabb lesz. Irjátok le kinek milyen tapasztalata volt ezzel kapcsolatban.

67. Vámpír (válaszként erre: 65. - Andzsin)
2010. jan. 10. 12:02
Ezzel az eljárással soha többé nem lesz szívritmuszavar?
2010. jan. 9. 13:30

Örömmel olvasom,hogy ismét köztünk vagy.

Hát,igen ilyen az egészségügy.Annak idején én is ott voltam reggel hétre és csak délben kaptam ágyat,igaz nekem csak másnap csinálták a beavatkozást.Az egyik szobatársam rosszabbul járt mert őt hazaküldték azzal,hogy nincs a számára megfelelő méretű katéter,majd 2 nap múlva jöjjön vissza.Szegény szétbőgte magát az idegességtől.

A nyakba szúrásról még soha nem hallottam én sem,úgy látszik ez valami új.

Mielőbbi gyógyulást kívánok,pihenjél és ne is gondolj a rosszra.

Jaaa!És mi lett az eredmény,mi a diagnózis,mit sütöttek ki az okosok???

Melyik alvadásgátlót szeded?

2010. jan. 9. 10:14

Kedves Vámpír!

Szerintem jobb is, hogy nem készültél a nyaki szúrásra, mert jobban izgultál volna és nem is mersz belevágni. Anno nekem is csak lágyékból csinálták, nem is hallottam, hogy nyakból is szokták.

A lényeg, hogy túl vagy rajta és jobban leszel. Azért ha még szeretnél szülni, egyáltalán nem mindegy, milyen állapotban leszel akkor. Szóval fel a fejjel és gyógyulgassál! Később elfelejted úgy is ezt a rossz emléket.

64. Vámpír (válaszként erre: 63. - Panni58)
2010. jan. 9. 09:25
Nagyon köszönöm, hogy mellettem voltatok. És nem bánom, meg hogy megnyitottam a topikot, mert nem riadtam el tőle. Csak a nyaki szúrás váratlanul érintett és nem tudtam felkészülni rá. :-(
63. Panni58 (válaszként erre: 62. - Vámpír)
2010. jan. 8. 23:59

Örülök, hogy túl vagy rajta, sajnálom, hogy ilyen előzmények után, és ilyen módon. A férjemnek csak lágyékból csinálták, valószínűleg ezért mondta semmiségnek.

Mivel más okból tavaly engem is műtöttek, így egyáltalán nem lep meg a kórházi fogadtatás...sajnos.

Nem hiszem, hogy gond lesz, nincs ennyire erős hatása a véralvadásgátlónak.

Mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

2010. jan. 8. 20:10

SZIASZTOK!!!!


Végre itthon, de elmesélem mi történt.

7-én reggel 7h-ra odarendeltek a kórházba. Közölték velünk, hogy 7.30-kor lesz nyitva a recepció. De örültem. Ablak nyitás után közölték velem, hogy nincs ágy így 9h-ig várjunk a hideg földszinten. Végre sikerült ágyat kapnom, mire közölték, hogy délutánra lesz ágynemű is. Na már itt röhögtem, miért nem szóltak, hoztam volna én otthonról.

Úgy volt, hogy én leszek az első akit műtenek, na persze, hogy nem. 13hig várattak és semmi. Átraktak másnapra 8-ára, akkor megigérték én leszek az első.

Szóval ma 9-10h-ig műtöttek, csak azt felejtették el mondani, hogy nem csak lágyékból, hanem nyakból. Lehet puhány vagyok, de szétbőgtem magam a műtőben, mert ideges voltam, és mert annyira fájt a nyakba szúrt kanul, hogy majd be....sz...m. A lágyékot nem is éreztem.

Ma 18h-kor hazaengedtek és első dolgom az volt, hogy írjak nektek.

Szóval nekem ez nem volt jó élmény. Ha csak ágyékból lett volna nem éreztem volna, de ez nagyon de nagyon rossz volt.

3 hétig kell szednem az alvadásgátlót.

Mivel vasárnap kell megjönnie félek, nehogy ömöljön belőlem a vér. Van erre tanácsotok??


IRJATOK :-)

61. c8772e855b (válaszként erre: 57. - Vámpír)
2010. jan. 6. 13:12
Ne félj,mi itt mindannyian szorítunk neked!Azt csináld amit az orvosok mondanak akkor nem lesz semmi baj.Nekem febr.21.-én lesz 10 éve,hogy csinálták és csak nagy ritkán jut eszembe.***:)
60. Panni58 (válaszként erre: 59. - Vámpír)
2010. jan. 6. 12:24
Szorítunk holnap! :)
59. Vámpír (válaszként erre: 58. - Panni58)
2010. jan. 6. 09:45

remélem, reggel 7h-re megyek és én leszek az első. Elvileg nővérem bejöhet a műtőbe :-)


Irtóan izgulós vagyok.

58. Panni58 (válaszként erre: 57. - Vámpír)
2010. jan. 5. 15:56
Ne félj! Rendben lesz minden. :)
2010. jan. 5. 15:38
AJAJ, közeledik a nap. Nagyon félek ám. :-(
2009. dec. 31. 14:17

Köszönöm. Remélem a műtét után minden jobb lesz. Bár azt nem tudom mivel lesz jobb. Mert nekem csak évente 1-2x szokott rosszullétem lenni. :-(


Mindenkinek Boldog Új Évet.


Puszi Csajok

55. Mókicaaaa (válaszként erre: 53. - Vámpír)
2009. dec. 30. 20:38

Gondolok majd Rád!!!

SZORÍTOK!!!!!!!!!!!

2009. dec. 29. 21:22
Teljesen természetes, hogy ilyenkor mindenki fél, én is így voltam. De gondolj arra, hogy a jövő évet már nem kell olyan szenvedésekkel eltöltened és megér ennyi stresszt a mostani műtét. Nagyon szorítok, hogy jól sikerüljön és jobban legyél utána:-)
2009. dec. 29. 14:42

Szerintem is vedd komolyan.


Csajok teljesen be vagyok sz...va :-(


Január 7-én megyek kórházba, szorítsatok.

52. c8772e855b (válaszként erre: 51. - Anyuci91)
2009. dec. 29. 13:51
Ha Te nem veszed komolyan akkor miért az orvost hibáztatod?Több életed is van nem csak egy?????
2009. dec. 29. 13:06
Sziasztok nálam az a helyzet, hogy már négy évvel ezelőtt javasolták a katéterezést, de nem lett belőle semmisem igaz egy hétig voltam kivisgáláson, de az idő alatt 10 féle gyógyszert irtak fel. Most állapot rosszabbodás állt be, de én nem veszem komolyan, csak kárt ne tegyen az emberben nekem is a szivizomfalam vastag szükűletem van és eret szerettek volna tágitani. Decemberben voltam kivizsgáláson és megállapitották, hogy a szivem rossz. Tüneteim ugy kezdődtek, hogy a hátam közepe majd be szakadt állandóan fulladtam az utcán nem birtam két lépést tenni, mert levegő után kapkodtam. Az egészségügyi állapotom miatt nem tudnak munkát felajánlani. Az orvos igazán lehetett volna őszinte, ha ezzel a beavatkozással javitana a betegségemen akkor aláirom, de ne a betegre bizza, hanem döntse el, mivel ő a szakember ennek helyességét. Üdvözlet mindenkinek.
50. Vámpír (válaszként erre: 49. - Mókicaaaa)
2009. nov. 30. 16:11
Köszi Mókicaaa. Januárban mindenképp irok, mi volt. Köszi mindenkinek aki irt nekem :-) Kellemes ünnepeket. És mindenki legyen egészséges :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook