Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2269. a0d83ccd26 (válaszként erre: 2268. - Andi2165)
2013. szept. 1. 16:03

Mitrális insuff II es grádiensel az azt jelenti, hogy a billenytyűd sem zár jól a pitvar kamrai határon,és a vér visszaáramlik a pitvarba.Már alapból ez a billentyűelégtelenség okozhat ritmuszavart. II fokú insuffnál nem szoktak hozzányúlni műtétileg.

Keresned kéne vmi nagyobb kardiológiai központot, vagy egy jó kardiológust.

2268. andi2165
2013. szept. 1. 15:48
Sokszor volt ilyen féreütésem az elmúlt 10 évben és sosem tudták elkapni,majd egyszer vásárlás közben leizzadtam és félre dobban a szívem,nem is figyeltem,hiszem nem gayakran,de napi szinten 5-10 ilyen jellegű melléütést érezte,de csak jöttek egymás után,otthon is folytatódott,lefeküdtem aludni,mikor felébredtem jobb volt,de mikor felálltam sokkal erősebben elkezdődött újra,fiam bevitt a sürgősségire,mert ez péntek késő délután volt,ott csináltak egy 10 mp-es EKG-t,mondták,hogy extrasistole,kaptam fél szem nem tudom milyen gyógyszert ,majd vért vettek és gondolom a gyógyszer hatására elmúlt.Haza is engedtek,Otthonón megvacsiztam,10 perc múlva megint kezdődött,másnap már úgy ébredtem,kaja után még rosszabb volt,pihentem,de este kaja után minen 2.3. dobbanást rossznak érezet.Kijött az ügyelet,hívtak mentőt,mert EKG mutatta.A sürgősségin úgy néztek rám,mint a véresrongyra,hogy már megint itt vagyok,fél gyógyszer,éjjelre megfigyelés,egy üres szobában ,semmi műszer,reggel hazaengedtek,azzal.hogy ez csak kellemetlen,de nem lehet belehalni,így tűrjem ez minden 2.3. embernek van,próbáljak meg vele élni.Csak nem hagyta abba az elkövetkezendő pár napban sem,így elmentem egy magánklinikára.Ott is csinált az orvos EKG-t,ott is mutatta,hogy minden 3.dobbanásnál van valami.Kaptam 100 mg-os betelockot 2 szer kellett szednem egy nap,de nem használt,felhívtam az orvost,mondtam,hogy semmi nem változott.Kért nekem időpontot ablációra,és kb 3 hét múlva már a kórházban voltam.Mikor befeküdtem,mondták,hogy ne egyek semmit mert ma műtenek,EKG itt is mutatta az extrákat.később jöttek,hogy csak másnap műtenek,de a gyógyszerimet már nem vehettem be,és már előző este sem.Rámtettek egy monitort,a szobatársaimmal néztük,hogy állandóan extráztam,de egész nap,hiába szóltam,hogy nézzen már meg valaki,semmi nem történt,másano vizitkor kiderült,hogy aznap megint nem csinálják meg,csak másnap,akkor csütörtök volt.Gyógyszer nuku,extrák egész nap,de addigra már a pulzusom is 100 felett volt,egyéb esetben olyan 60-70 szokott lenni.Pénteken velem meztek,de azt tudni kell,hogy inkább reggelei után szokott rákezdeni,akkor még,mert most már nem így van.Tehát,műtő,előkészítés,2-3 extra,adtak valami gyógyszert állítólag,éreztem is hogy ezerrel ver a szívem,de nem extrázott,ezt csinálták,vagy 4-5 ercig,majd odajött egy doki és elmondta,hogy nem olyan gyakoriak ezek az extrák,hogy hozzá kelljen nyúlni.Visszamentem a szobába megkajáltam és elkezdte megint,mint előtte.Vizitkor mondták,hogy maradjak bent 3 napot,hogy beállítsák a gyógyszereket.Pont hétvége jött és hétfőn közalkalmazottak ünnepe volt,senki felém sem nézett a 3 nap alatt,többször szóltam,hogy nézzék már meg,hogy a gyógyszer nem hasznák,kértem,hogy csináljanak EKG-t,azt mondták külcsönadták a gépet.Kértem holtert,arra az volt a válsz,hogy csak az ambulancián van,és orvos nélkül amúgy sem lehet olyat adni,és nincs is aki feltegye.Kedden hazaengedtek még kaptam délre is gyógyszert .Így elviselhető ,de nem minden nap,van,hogy 2-3 napig jó,aztán pár napig megint extrázok.Ultrahangpn azt írták a papíromra,hogy nal fél megnagyobbodott.mitralis insuff II.Hát most itt állk és nem történt semmi,szerintetek mit kellene csinálnom :) ???
2267. a0d83ccd26 (válaszként erre: 2265. - Andi2165)
2013. szept. 1. 14:55

A ritmuszavarosok többsége frontérzékeny. Ha PSVT-d van akkor azt nehéz "elkapni" ,mert az ablátiót is csak akkor tudják megcsinálni, ha a ritmuszavart kitudják váltani a katéterezés során.

PSVT megszüntethető fizikai ingerekkel is, de gondolom ezt elmondták.


Van az EKG-n látható P hullám?

2266. a0d83ccd26 (válaszként erre: 2264. - Sanka02)
2013. szept. 1. 14:45

Ha pitvarfibrillációd van akkor az csak úgy derül ki ha pont akkor húznak rólad EKG-t amikor érzed hogy tekersz, vagy egy 24 órás holter a megoldás.

A pitvarfibrilláció nem játék, ne várj ezzel.

2265. andi2165
2013. szept. 1. 14:21
Sziasztok.Már reggel úgy ébredtem,hogy félreveregetett a szívem,és ajnos a gyógyszerek ellenére sem hagyja abba.Ablációt nem tudták megcsinálni,mert a műtőben nem vert rosszul a szívem.Gyógyszereim,1-1/2-1 ritmonorm,2x50mg betalock zok,3x1 xanax,2x1 Elven.Sokat extrázok,van,hogy a gyógyszerek ellenére is,de van,hogy 2-3 napig nincs semmi gond.Kérdésem a következő lenne:van aki a hidegfrontot jobban megérzi?Mit csináltok ilyenkor segíthet-e valami?Nekem ilyenkor nagyon szorít is a szívem még a nyakamba is kisugárzik,egyfolytában exrázok és égető érzésem is van szívtájon,de már a hidegfront előtt egy nappal is szoktam érezni.
2264. Sanka02 (válaszként erre: 2263. - A0d83ccd26)
2013. szept. 1. 10:17
Sajnos, vmi komolyabb dolog lehetett, mentős ismerősömnek leírtam a rosszullétem, és valószínű, hogy pitvarfibrillációs epizódom volt. Bár így szinte lehetetlen bármilyen diagnózist felállítani. Ügyeletre el kellett volna mennem. De annyira félek a következő rosszulléttől, hogy jövő héten inkább elmegyek kardiológushoz.
2263. a0d83ccd26 (válaszként erre: 2255. - Lara117)
2013. aug. 31. 18:10
Bátor hozzászólás...
2262. dorka12345 (válaszként erre: 2261. - Lara117)
2013. aug. 31. 18:07
Igen vitaminokat Szedek,de ki próbálom majd a gombát,arról jókat olvasok:) illetve szerdán megyek kardiologushoz,magamra rakatom a holter ekgt:) legalább megnyugszom kicsit ha negatív lesz:)
2261. lara117 (válaszként erre: 2260. - Dorka12345)
2013. aug. 31. 15:15

Szia!

Akkor mindenképpen próbálkozz a gyógyhatású készítményekkel,magnézium,teák az biztos segít.Én is most gombakészítményt szedek Varga félét abban is van ami stresszoldásra van.

2260. dorka12345 (válaszként erre: 2259. - Lara117)
2013. aug. 27. 23:56
Koszi,de ahogy utana olvastam,biztos nem,.mert ott 100 feletti pulzusnak kene lennie....nekem annyi meg sose volt:)) ja egyebkent mps em van..
2259. lara117 (válaszként erre: 2258. - Dorka12345)
2013. aug. 27. 20:19
Remélem csak a stressztől van, és nincs más bajod, a begyorsulás az tachicardia szoktak rá gyógyszert írni.De lehet ,hogy pánikolsz meg ijedsz és ez egy körforgás,attól is kalimpál a szív.Én ajánlok neked citromfű teát igyál, ha csak a stressz akkor rendben tartja, de azért menj el orvoshoz is.Jó egészséget.
2258. dorka12345 (válaszként erre: 2247. - Léni50)
2013. aug. 27. 00:03
Most latom a válaszod,azóta nem néztem ide erre a témára...njovo heten megyek kardiologushoz,ragaszkodni fogok a holterhez,csak nem tudom pont elkapja e.....de remelem semmi komoly....
2013. aug. 27. 00:01
Ja és egyébként olyan szokott lenni meg h ugy erzem nagyon erősen ver a szivem,de ilyenkor megmerem a pulzusom es olyan 85szokott lenni.....gyakran merem,általában olyan 65-75kozott van.......jo lenne ha vki adna tippet ez baj e,mert aggódom:(
2013. aug. 26. 23:57

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy hetente van olyan h par másodpercig nagyon erősen ver a szivem,de kohogok egyet es elmúlik...kb 2-3 másodpercig tart...ez normális? Vagy lehet szivritmuszavar?Illetve ha csinálnak holtert honnan tudjak az orvosok megkülönböztetni,h az valóban ritmuszavar vagy csak a stressz tol van....a 2 mellem között szokott fájni is..:(( koszonom lecci írjatok

2255. lara117 (válaszként erre: 2254. - Sanka02)
2013. aug. 25. 18:57

Szia!

Vegyél be xanaxot és meg nyugszik a szíved,0,25 mg elég vagy akár a fele is.

2254. Sanka02
2013. aug. 25. 18:23
Sziasztok! Többször írtam már de, én is sokat extrázok. Ma volt kétszer velem, hogy a pulzusom teljes nyugalmi helyzetbe 160ig szaladt. Először 10-15 percig tartott, másodjára kb. 2 óra hossza, és közben sem ment 150 alá. Sok extrát éreztem. Mennyire magas pulzusnál fordultok dokihoz? Mennyit tűrhetek ennek? Megfordult bennem, hogy elmegyek az ügyeletre, de rendeződött, azóta 100 körül van a pulzosom. Egyébként Concort szedek.
2253. andi2165 (válaszként erre: 2250. - Mildii26)
2013. aug. 16. 19:43
Szia,én is voltam kórházban,ablációt akartak csinálni,de nem tudták előidézni a ritmuszavart a műtőben,így a műtét elmaradt,de a szobatársamnak megcsinálták.Elmondása szerint sokkal rosszabbra számított,nem érzett semmit a szíve körül,csak a nyakában egy kicsi nyomást,csak fázott és az időt volt neki nehéz kivárni,kb 2 és fél 3 órát volt a műtőben,én utána jöttem volna és teljesen megnyugtatott,hogy nem volt fájdalmas.4 óra múlva már járkált.
2252. lavanda (válaszként erre: 2251. - A882c7138a)
2013. aug. 16. 19:04
Miért, szerinted nem az? Mi a különbség?
2251. a882c7138a (válaszként erre: 2250. - Mildii26)
2013. aug. 15. 22:59

Ablatio? Szívritmus zavarnál?

Jól olvastad vagy értetted? (Talán rádió frekvenciás?)

2250. mildii26
2013. aug. 15. 22:41

Sziasztok!


Aug.26-ra előjegyeztek ritmuszavar miatt ablatiora.

Kérdésem az lenne, hogy akinek volt már ilyen beavatkozása, mennyire fájdalmas?

2249. Léni50
2013. júl. 29. 17:43

Szia Lavanda!

Mint lehetőség az is felmerült, de amíg nem feltétlenül szükséges, addig maradok a gyógyszeres megoldásnál.

Jó egészséget és további szép nyarat kívánok.

2248. lavanda (válaszként erre: 2247. - Léni50)
2013. júl. 29. 10:46

Szia Léni!

Neked volt ablációd?

2247. Léni50
2013. júl. 28. 22:13

Kedves Dorka!

A 85 -ös pulzus még csak nem is extrém magas, és semmiképp nem ritmuszavar, ha mellette nem érzed, hogy a szíved kihagy, bedobban, össze-visszaver,őrült szaladásba kezd ...stb., ha beleolvasol kicsit a sorstársak hozzászólásaiba, láthatod milyen színes repertoárja van ennek a nyavalyának.

Ám ha kétségeid vannak, a holtert mindenképpen csináltasd meg, ha van rá lehetőséged, biztosan jó lesz az eredményed, megnyugszol, és máris jobban fogod magad érezni.

A mellkasi fájdalomra mindenesetre kérdezz rá, sok oka lehet, de jobb azt tisztázni!

Jó egészséget kívánok Neked.

2013. júl. 28. 11:43

Sziasztok!


Valaki adjon tanácsot please!!


Tegnap estefelé éreztem hogy erősen ver a szívem,nagyon rossz volt,meg mertem 85 volt a pulzusom,tehát nem volt sok,de nagyon éreztem.....majd fajt a mellkasom egész este,alig bírtam elaludni.....egyébként mitralis prolapsusom van,szivritmuszavarrol nem tudok..voltam kb 2 hónapja ekgn,ultrahangon....ilyen szokott lenni ( változó milyen időközönként) ,de kb 2 hetente....gondolkoztam a holter ekgn,de mivel nem mindennapos nem tudom mi legyen...szerintetek ez szivritmuszavar?????

2245. Jucibb
2013. júl. 21. 17:53
Na azért ezzel a szöveggel magamat is nyugtatom:
2244. Jucibb (válaszként erre: 2242. - Galagonnya)
2013. júl. 21. 17:48

Figyeld kérlek az előzőt írásomat is, az is Neked szól!

A köhögést, és a "mintha hányni akarnál", az öklendezés technikáját mondták nekem a debreceni Klinikán--hogy képes vissza-zökkenteni a ritmust. Max a Hoxán nézd végig a többiek írásait, de máshol ne.

NEM FOG LEÁLLNI A SZÍVED!!!!----nekem vki azt mondta egy orvos, hogy a legtöbbször ez olyanokkal történik, akiknek semmi gond a szívükkel.

Nem tudom a többiek s hallottak e ilyet?

Remélem mindannyian jól vagytok!!! :)

2243. Jucibb
2013. júl. 21. 17:44

Kedves Galagonya!

Szia!

és sziasztok mindenki! :)

Én is régi motoros vagyok itt, csak már régóta nem írok, mert néha már úgy unom ezt a vackot (ritmusproblémát) ami nekem van.

Szerintem még ne könyveld el, hogy az van Neked. Kezdj el magnéziumot szedni, a legjobb a magne B6 ampulla lenne, mert az azonnal felszívódik. A legfontosabb, hogy ne ess pánikba, ha jön, hanem kérj segítséget. Először is kell egy komoly ekg erről, hogy elkapják mikor jön. Van néhány módszer

folyt. köv.

2013. júl. 20. 16:00

Sziasztok!

Nálam egy pár éve felfedeztek extra ütéseket amiket a streszre fogtak, próbáltam vele nem foglalkozni ami egy idő után sikerült is, nem vóltak tüneteim.Azonban pár hete éppen a haverral jöttünk haza pecázásból és vezetés közben kezdem magam kényelmetlenül érezni, hirtelen úgy éreztem valami nincs rendben és elkezdtem szédülni valamint a melkasomban éreztem furcsa ütéseket. Szerencsére az autóval meg tudtam állni. Amikor kiszáltam borzasztó halálfélelmem vólt, egyből a pulzusomat néztem ami gyorsan vert de nem őrült módra. Viszont a gyors ütések közt vóltak hirtelen lelassulók pár ütés erejéig aztan újra gyorsan vert. Bevittek a korházba ahol rutin vizsgálatokat csináltak.Azt mondták semmi komolyat nem találtak így hát hazaengettek és elmentem a házi orvosomhoz aki egy egy hetes holtert rakattatott rám szóval egy hétig figyeltetik a szívműködést.

Valakinek vóltak már hasonló tünetei? Ezek a lelassulások is extra utések csak nemérzem őket vagy valami más?

Nagyon ílyesztő ez a dolog , egyfolytánban a netet bújom azóta.Mindig hirtelen szívleállásra gondolok.

Ha valakinek van tapasztalata vagy tanácsa szivesen fogadnám!!!!

Bocsánat ha kimaratt pár ékezet de én külföldon élek és nem mindig talalom meg az ékezeteket.

2013. júl. 11. 18:33
nekem aprocska de nem erdekel...
2240. andi2165 (válaszként erre: 2239. - Dorka12345)
2013. júl. 9. 09:08
Kérdezd meg az orvos válaszolban,én azt szoktam,ha nem tudok valamit,elég hamar szoktak válszolni.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook