Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2299. fe80e17aca (válaszként erre: 2296. - Andi2165)
2013. szept. 19. 12:16

Andi...próbálj ápoló ismerőst keresni, mert bizony Ő sokkal jobban tájékoztat az ügyben, hogy merrefelé is induljál el ez ügyben...


Jobb napokat kívánok, szívem! _DDDD_

2298. andi2165 (válaszként erre: 2297. - Lavanda)
2013. szept. 19. 08:31
Szia :) Próbáltam 2 hónapig,de semmit nem használt :(
2297. lavanda (válaszként erre: 2296. - Andi2165)
2013. szept. 19. 08:27
Panangin drazsé 2x2, kálium és magnézium van benne, vény nélkül kapható,próbáld ki!
2296. andi2165
2013. szept. 19. 08:04
Sziasztok,ki hogy van ebben az időben.Engem a hidegfront kikészít,ilyenkor csinálhatok akármit,vehetek be akármit,félrever a szívem.Nálatok hogy befolyásolják a frontok az extrákat.Én most éjjel alig aludtam és reggel óta extrázok,bátór már nem mindig vagyok benne biztos,hogy ezek extrák,mert elég rosszul is vagyok,alig kapok levegőt,fáj a bal oldalam szívtájékon,és még a nyakamba is kisugárzik.Hétfőn tettek fel holtert,persze akkor alig volt bajo,kedden azt mondták,hogy kb egy hónap múlva küldik ki postán az eredményt,és utána kell időpontot kérno a szívritmus ambulanciára.Nektek mi válik be az exrázások megszüntetésére?Vagy legalább enyhítésére? És van olyan,hogy néha napokig semmi bajotok,majd minden átmenet nélkül a gyógyszerek ellenére nem vagytok jól
2295. fe80e17aca (válaszként erre: 2294. - Lavanda)
2013. szept. 18. 20:56

Szia! A férjem most múlt 70 éves, hál' fájdalma nincs, csak fáradékony és aluszékony.


Pénteken megyünk ismét Pestre, a Heller utcai ambulanciára szakvizsgálatra...coronarográphiás előjegyzésre. 8 órára kell ott lennünk, így már a fél 7-es vonattal indulunk.Valószínű megint a csúcsforgalmat fogjuk ki.


Kicsit izgulunk, mert az orvosunk azt mondta, hogy lehet meg is csinálják a beavatkozást...akkor tel. a lányomnak, s jön értünk majd...


Ma a gyógyszerek felíratása miatt volt orvosnál, jövőhétre pedig a pészméker ellenőrzése és a vérvétel van beütemezve. Nagyon 'unja' már ...DDD

2294. lavanda (válaszként erre: 2293. - Fe80e17aca)
2013. szept. 18. 18:12

Szia!

És hogy van a férjed? Hány éves?

2293. fe80e17aca (válaszként erre: 2292. - Andi2165)
2013. szept. 18. 15:38

Nem annyira vészes...csak nyugtalanul alszok mostanában...


DDDD

2292. andi2165 (válaszként erre: 2291. - Fe80e17aca)
2013. szept. 14. 19:29
:)Van elég bajotok nektek is .
2013. szept. 14. 15:30

Legutóbb már azt is ecseteltem az orvos felé, hogy nagyon megváltozott a horkolása a férjemnek...arra riadok fel, hogy nagyon mélyről és hosszan hörög, rögtön próbálom megszakítani ezt horkolását, de hosszú mp.-en át nem is reagál rá, nem úgy mint előtte volt...


Valószínűnek tartom azt, hogy ilyenkor az oxigén szintje túlságosan alacsony értéken van...-megvizsgálta, és jó az oxigén kapacitása...-írta.


(Csakhogy én nem erre gondoltam, hanem a vörös vérsejtek oxigén- és szénmonoxid szállítására lettem volna kíváncsi.)


Legközelebb, teljes vérképet kérek...DDD

2013. szept. 13. 11:19

Tulajdonképpen most jöttem arra is rá, hogy többféle pészméker létezik...más az, amikor a pulzus felpörgése ill.- a lecsökkenése miatt kapja meg ezt a beteg...

A férjem az utóbbiba tartozik, - mert, túlságosan 'elalszik' a szíve-.

2289. fe80e17aca (válaszként erre: 2288. - Andi2165)
2013. szept. 12. 13:40

Folyt...

"Több alkalommal kiugró tenzióértékeket mértünk, ezért kis dózisú ACE -gátlót vezettünk be, mely mellett normatenzióssá.

Jobb oldali pneumonia miatt antibiotikus kezelést indítottunk.

Nepfrológiai amb.: Időnként, terhelésre jelentkezik minimális full. Mellkasi fájdalom nem volt, láztalan, vizelet, széklet fiziológias."


Furcsán nézett rám az első doktorunk, amikor azt próbáltam ecsetelni, hogy a férjem nem a egy terhelés miatt lett rosszul...előtte, már szedett vérnyomáscsökkentőt a reggeli időben...

A kórház után ehhez még a vérhígító gyógyszert rendelték, mondván azt, hogy hónaponként menjen vérvizsgálatra és majd a 'házi orvosunk' fogja beállítani a megfelelő értékre


Ezt már nem hagyhattam annyiba...kerestünk egy nyitottabb szakembert, aki még a hozzátartozóknak a naív kérdéseikre is képes válaszolni.


Több ultrahang és egyéb vizsgálatok sokasága történt ezután...majd javasolta, hogy a szívrumos ezen zavara, sokszor helyreáll egy 'kiütés' során is. Bevállaltuk.

'2o12.júliusában előkészítést követően ECV történt.SR helyreállt. Cordarone kezelést vezettünk be, observationk 2. napján ismét PF lépett fel, Cordarone kezelést folytattuk, ismételt ECV-t terveztünk.

Cordarone kezelés mellett fellépő bradycardia miatt Cordarone kezelést leállítottuk. Tekintettel a tág pitvarokra SR helyreállítását nem forszíroztuk. Rendszeres kard.gondozás alatt áll. Holter vizsgálat során bradycard pitvarfibrilláció miatt PM beültetésre előjegyeztük."


Követem az eseményeket, már ahogy tudom:

- kétszer ütötték ki közvetlenül egymás után, hogy újrainduljon a szíve...meg volt égetve a mellkasa, és rosszul érezte magát nagyon...

-beültették a pészmékert, de 1 hónap múlva ki kellett cserélniük mert nem működött, s rettentően rosszul viselte másodja ezt...


Tulajdonképpen most következne egy újabb beavatkozás...nagyon-nagyon szeretnénk átgondolni mindnyájan a család részéről.Értágítást!, -avagy majd csere ebből kifolyólag is...?


DDD

2288. andi2165 (válaszként erre: 2287. - Fe80e17aca)
2013. szept. 12. 11:13
Folytasd
2287. fe80e17aca (válaszként erre: 2285. - Fe80e17aca)
2013. szept. 11. 15:58

Kétségbe esett család...és a férjem még mindig azt hangoztatja: hogy neki nem fáj semmije...


A beszállítás után 5 nappal, a lázas tüdőgyulladása miatt több mint 2 hétig a kórházban volt-azt mondta a doktor, hogy már úgy vittük be...2 hét múlva felülvizsgálat miatt jelentkeztünk, páros lábbal rúgott ki bennünket, hogy menjünk a tüdőszanatóriumba...Mentünk. Ott mondták hogy az a bizonyos beszűrődés árnyéka már régóta ott van.A férjem bányász volt, és e-közben amúgy huszonéves korában egy szénmonoxid mérgezés volt...azóta képtelen dohányozni is, de bárhová megy kivizsgálásra...-mindig azt tanácsolják a dokik:-hogy szokjon le a cigiről!


'2o12.Március: szédülés beszédzavar, callaptiform rosszullét kapcsán kórházunk Neurológiai Szakambulanciájára került.

EKG-n észlelt novum pitvarfibrilláció miatt irányították osztályunkra.

Felvételkor fizikális vizsgálattal arrythmiás szívhangokat, az EKG-n normofrenkvens pitvarfibrillációt észleltünk, ezért terápiás dózisú LMWH-t indítottunk.Observatóink alatt sinus ritmusa nem tért vissza, ezért per os antikoaguláns kezelését felépítettük, terápiás tartományban van."


Folytassam....??

2286. 5367028aed (válaszként erre: 2282. - Andi2165)
2013. szept. 10. 17:32
Irtam privit!
2013. szept. 10. 10:56

Férjem egyik hajnal 4 óra körül lett nagyon rosszul...azt sem tudtam, hogy mi történik akkor vele, csak ösztönösen cselekedtem...hívtam a mentőt, hívtam a gyerekeimet és fél órán belül mindegyik itt volt.

Nem tudtam, hogy sztrók- avagy a szíve miatt van ez...(a mentős mondta nekem azt, hogy valószínű a szíve)

Az agyvérzésekre is ugrok, mint egy bolha, de valahogyan mégsem stimmelt ez akkor a tapasztalataimmal...


A rohammentő először a sztrók- osztályra szállította, hogy kizárható-e az agyvérzés? Kizárták...akkor került a "szívesekhez" át.


Szívritmuszavar!- mondták -s majd írom tovább is, hogy mi történt, és most hol tartunk...

DDD

2284. lara117 (válaszként erre: 2282. - Andi2165)
2013. szept. 10. 09:48
Még annyit ,hogy nálam is a doki végre rájött,hogy olyan béta blokkolót kell felírnia ami a pulzust nem csökkenti mert azért van a sok extra.
2283. lara117 (válaszként erre: 2282. - Andi2165)
2013. szept. 10. 09:44

Szia!

Hála az égnek sportolás közben nekem sincs extra akkor érzem magam a legjobban.

2282. andi2165 (válaszként erre: 2277. - 5367028aed)
2013. szept. 9. 15:13
Szia,igen ,szeretmém,ha írnál róla ,már nagyon el vagyok keseredve,mert most voltam trhelésés EKG-n ,már előző este nem lehetett bevenni a gyógyszereimet,meg is volt az eredménye,extráztam rendesen,mikor beértem a kardiológiára már nem volt olyan sűrűn.Bent kiderült,hogy nem, futópadon kell mennek,han em kerékpáron,mivel a futpadot javítják,de a bicikli sem működött rendesen már előző nap sem,nálam is csak pár percig,és a legerősebb fokozaton,mert nem tudtak rajta állítani és a vérnyomást sem mérte közben :)Ott beszélték,hogy most ez értékelhető-e ,vagy nem.Végül azt mondta a doktornő,hogy nincs kardiális eredetű bajom,pedig a vizsgálat előtt ő is érezete és látta az EKG-n,hogy extráztam,de a biciklizés közben nem volt semmi eltérés.Azt mondta,hogy ez jó jel,hogy terhelésre elmúlt,de ahogy leszálltam a kerékpárrl,megint elkezde és akkor is érezte a doktornő,mert megfogta a pulzusomat.Vagy fél órával késöbb meg annyira félreveregetett,hogy rosszul is lettem,pedig akkor már bevettem a gyógyszereket is .Csütörtökön holteres vizsgálat lesz.És Fél év múlva kell megint mennem terhelésre.
2013. szept. 4. 22:29
cipralexet.Meg szedek mellé minimális concort.
2280. dorka12345 (válaszként erre: 2278. - Fa6fa96681)
2013. szept. 4. 21:18
Milyen gyógyszert irt fel,ha szabad kérdezni?:)
2013. szept. 4. 21:18
Sziasztok! En ma voltam kardiologusnal.elmodtam neki a problémám,es azt mondta mivel azok az erős ütéseknel nem sok a pulzus ( amikor erősen ver,akkor kb 85-90) ez szerinte a stressz tol van..azért megyek 2 hét múlva holterre meg terheleses ekgra...átírt fel betalokot azt mondta,ha erzem vegyek be egy felet....szerintetek az jo? Es nem baj,ha csak neha veszem be?
2013. szept. 4. 09:30
Nekem is a sorozatos extráktól és a begyorsulásoktól lettek idővel pánik zavaraim.Szerencsére az ideggyógyász-pszihológus doki által felírt gyógyszertől szinte tünetmentes lettem!!!Ennek már 3 éve....És a gyógyszer adag is felezve lett:)
2277. 5367028aed (válaszként erre: 2273. - Andi2165)
2013. szept. 3. 17:40

Szia Andi!

Én ugyanezeket éreztem, mint Te és nekem is ráfogták hogy pánikolok, holott pont fordítva történt mindig, a félreütések és a rosszullétek okozták mindig a pánikot, vagyis a sorrend nem mindegy. Én is "örököltem" nálunk az apukámnak volt ritmuszavara, de ő nem törődött vele, sajnos ez miatt halt meg.

Rengeteg orvosnál voltam, de nagyon nehezen lett meg az eredmény, mert egy pár mp-es ekg cetliből nem igen lehet kimutatni akinek ilyen baja van.Én a Bp-i kardiológián voltam kivizsgáláson, azóta jobb a közérzetem, de nem teljesen gyógyultam meg, ritkábban de most is előfordulnak extrák. Ha érdekel priviben megírom milyen gyszereket szedek.

Még ajánlanám, hogy olvasd el itt az 1972-es sz. bejegyzésemet, ez saját tapasztalat, esetleg próbáld ki, hátha még ez is segít.

2276. lara117 (válaszként erre: 2263. - A0d83ccd26)
2013. szept. 2. 13:50

Szia!


Mire érted?A gyógykészítményekre, mert én ha most állapítanák meg nálam az extrát csak azt szednék.Előtte nem éreztem meg a mellé veréseket, azóta értem mióta 15 éve gyógyszert írtak fel rá.De oda is van írva a gyógyszerpapírra,hogy a ritmusszabályzó is okozhat ritmuszavart sajnos ez így van.Úgyhogy ha vissza mehetnék az időben minden képpen gyógykészítményekkel próbálkoznék.

2275. lara117 (válaszként erre: 2273. - Andi2165)
2013. szept. 2. 13:47

Szia!

Ezeket a készítményeket én is végig szedtem, már nem tudom mivel próbálkozzam.A gyógygombát olyan 2 hete szedem napi egyet csak majd meg látjuk mi lesz.Állandóan keresem hátha valamit még nem próbáltam ki tudja hátha segít az extrákon.Egyébként egyszer elmentem lávaköves masszázsra mondom kipróbálom egész nap utána olyan jól voltam. Valószínű tök jól lenyugtatott.Úgy gondoltam jön a rossz idő meg próbálom még egyszer,hogy csak véletlen volt vagy tényleg jót tett.

2274. lara117 (válaszként erre: 2264. - Sanka02)
2013. szept. 2. 13:42

Szia!

Apukámnak van pitvarfibrillációja , de amióta a rythmonormot szedi hála az égnek nem volt rosszul léte ez már évekre tehető azóta jól van ,na meg persze nyugdíjjas is lett és az sokat számít nyugodtabban él.

2273. andi2165
2013. szept. 1. 18:45

Én nem is tudom már hogy mit csináljak,mert pánikos is vagyok,de szerintem a ritmuszavartól van a pánik,mert előtte semmi bajom nincs ,de ha jön a ritmuszavar ,akkor bepánikolok,de mivel minden papíromon ott van,hogy pánikbetegség,ezért mindent erre fognak,én így látom,szinte csak legyintenek,de nem szórakozásbólmegyek a vizsgálatokra,amire hónapokat kell várni és utána a rendelőben órákat.Ezek a Varga gyógygombák segítenek vajon?Szedi valaki szívre?Én próbáltam már Magne B6-ot,galagonyakapszulát ,szőlőmagörleményt,multivitaminokat , citromfüvet,leszoktam a kávéról,nem cigizek,nem iszok alkoholt,szénsavas üdítőket,fogytam is mit csináljak még,és olyan ,mintha nem hinnék el,

hogy ez a bajom.

2272. Sanka02 (válaszként erre: 2270. - Andi2165)
2013. szept. 1. 17:08
Én a helyedben mennék másik kardiológushoz is. Áprilisban jártam úgy,szintén ilyen extázással, nálam is sorozatban jött, pár mp-ként, hogy az egyik doki minden gyógyszert elvett, mivel szerinte csak életmódot kellene váltanom, de még rosszabbul lettem, utána felkerestem egy másikat, visszaadta a gyógyszert, sőt meg is duplázta. Így sokat fogott az extrákon. De nem szűntek meg. Most meg mióta volt ez a 160as pulzus, megint rengeteget extrázok, idegesít a dolog. Jövő héten megint doki.
2271. a0d83ccd26 (válaszként erre: 2270. - Andi2165)
2013. szept. 1. 16:20

Szeged pedig kiemelkedő a kardiológiai ellátásban.

Gyereket pedig el kell vinni szintén kardiológushoz ha ilyen panaszaik vannak.

2270. andi2165
2013. szept. 1. 16:12
Szegeden voltam a Bel.klinikán ettől jobbat hol találok ? Csak azt nem értem,hogy ha az nem gyakori nekeik,hogy 1 hónapig minden nap éjjel kivételével melléüt,akkor mi a gyakori?Én már komolyan belegondoltam,hogy érdemes így élni egyáltalán?Nem merek kimenni,itthon félek emiatt,nem hiszem,hogy nem lehet ezzel valamit csinálni.Édesanyém is ritmuszavaros volt és 52 évesen álmában halt meg.Én 48 vagyok és állandóan bajom van,a gyerekeim is örökölték szerintem,mert nekik is szokott lenni,de még nem olyan gyakran.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook