Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2329. lara117
2013. okt. 9. 08:48

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata homeopátiás készítményekkel kapcsolatban? Használtatok már szívritmuszavarra? Mivel nála ez együtt jár a szorongással régen volt pánik rohamom is ezért készülök Bpestre egy doktornőhoz aki homeopátiával foglalkozik egyébként a Neuroptim hivatalos oldalán kérdezni is lehet tőle.A Neuroptimet pánikbetegségre szedik aki nem ismeri.

2328. mokika80 (válaszként erre: 2327. - Birdy_30)
2013. okt. 8. 15:47
Hát én éppen azért merészeltem ezeket most picit kipróbálni,mert azt mondták,hogy rendben van a szívem(sőt előtte is egészségesnek mondták),tehát senki nem mondta azt,hogy bármitől is tartózkodni kéne!Ezt a mostani roham után mondta,miután rákérdeztem,hogy lehetett e ezekhez köze!Ekkor mondta,hogy ne járjak ilyen helyekre,mint gőzfürdő,szauna stb!Tehát nem tudom,hogy mennyiben játszhatott szerepet a roham kialakulásában!Én csak reménykedek,hogy ha odafigyelek ezekre,akkor elkerülhető a rosszullét(de ez csak REMÉNY!)!
2327. Birdy_30 (válaszként erre: 2325. - Mokika80)
2013. okt. 8. 15:39

Szia!

Ezek szerint téged eltanácsolt a kardiológus néhány dologtól? (Gőzfürdő, stb...) Az enyém azt mondta, hogy hajrá minden ugyanúgy, mint előtte.

Azért kérdezem, mert épp azt tervezem, hogy néhányszor infraszaunázok a télre való felkészülés miatt, de ha erről neked van infód, hogy nem kéne, akkor inkább kihagyom.

2326. fe80e17aca (válaszként erre: 2325. - Mokika80)
2013. okt. 8. 13:07

Örülök, hogy leírtad, hogy miket éltél át...


Tulajdonképpen, ez a fórum erről szól.. 1ooo-rel a szívünk tájékán...!


A szívritmus zavart sok minden előidézheti:pl. a férjemnél a szívkamra nagyobbodása...DDD...ámbár már nála, valószínűleg a 3.-ik pészméker beavatkozása történik egy féléven belül ??...


(és nincs kedvem, mosolyogni sem-e közben!)


Sok sikert, és tiszta szívemből kívánok minden jót!

Ölel:Kati-néni

2325. mokika80
2013. okt. 8. 11:07

Sziasztok!

Rég nem jártam itt,ami neketek és nekem is jobb volt :) !Miután ápr.végén másodszor abláltak "sikeresen",szerettem volna elfelejteni ezt a témát örökre!Mindez sikerült is okt.5-ig,amikor megint beköszöntött a régi "ismerősöm",a PSVT rohamom!Néhény percig tudott csak uralkodni rajtam,aztán a jól bevált hasprés manőverrel visszaállítottam a szívritmust a normális kerékvágásba!Nagyon ijesztő volt,először nem is gondoltam,hogy roham lesz,mert azt éreztem,hogy elkezd össze-vissza kalapálni,kihagyni a szívem és csak utána gyorsult be!A visszaállás az a megszokott egy nagy dobbanással történt!Felhívtam a helyi kardiológusomat,aki azt mondta egyenlőre még ne lépjünk semmit,várjunk,mert a körülmények nagy mértékben közrejátszhattak a rohamnál!Nem evés,nem ivás,gőzfürdő,tepidárium stb;így utólag ez tényleg felelőtlenség volt!Most maradt a reménykedés,hátha ha odafigyelek magamra,nem fordul elő többet!Az abláció sikerességében egyre kevésbé hiszek,persze ha jelentkeznek a rohamok újra alávetem magam!Elkeserítő,hogy az ismeretségi körömben 3 embert ismerek,akinek ez a betegsége;egyiknek 3-szor volt abláció,most néhány éve jól van,másiknak most lesz a 3. abláció,nekem jó esélyem van a 3. beavatkozásra!Mindegyikünk fiatal,én vagyok a legidősebb 33 éves!Hihetetlennek tartom ezt a 95%-os hatákonyságát az ablációnak!Elkeseredett vagyok,két kisgyerekkel sokszor egyedül megint retteghetek a rohamoktól :(

Elnézést,ha valakit elkeserítettem ezzel!

2324. andi2165 (válaszként erre: 2321. - 5367028aed)
2013. okt. 7. 14:51
Kb.15-20 éve vannak ritmuszavaraim,de csak pár hónappal ezelőtt kezdett durvább lenni,előtte kb 2- 20 félredobbanás volt naponta.Aztán egyik nap vásárlás közben hirtelen leizzadta,és éreztem a szokásos félredobbanást,csak annyi különbséggel,hogy percenként jött és nem akart elmúlni,ekkor hazamentem és lepihentem,alvás után ahogy felálltam,izzadás ritmuszavar,de már sokkal erősebben éreztem,bementünk az ügyeletre ott kaptam valami gyógyszert ,és lassan elmúlt.Ott olvastam először a papíron,hogy extrasystole,hazamentünk,pár óra múlva ismét kezdődött,folyamatosan minden 2.3. dobbanás.Gondoltam másnapra elmúlik,hát nem reggel kezdődött minden előlről,kb éjfél körül már nem bírtam tovább és kihívtam a mentőt,de az ügyeletet küldték,akik kihívták a mentőt.Ugyanoda vittek,ahol előző nap voltam.Éjszakára betettek egy sötét szobába állítólag megfigyelésre,de se egy mőszert nem kaptam,se egy nővért nem láttam reggelig,akkor csináltak egy EKG-t és azzal,hogy nem kell állandóan ide járni,ezzel együtt lehet és kell élnem,ez ,inden 2. embernek van stb.szélnek eresztettek.Csak nem múlt el,így felkerestem egy magán klinikát.12.500ft kb fél óra :)Ott is extráztam,és mutatta az EKG is ,mint az ügyeleten is.Ekkor felírtak 2x 1000mg betelockot,ami nem használt ezért felhívtam az orvost,hogy most mi legyen,Kaptam időpontot ablációra.Három nap múlva került rám sor,aki később jött már az is elment,de én még mindig ott voltam.Bekísértek a műtőbe,elő készítettek ,pár extrám volt,de nem volt elég a műtéthez,ezért kaptam valami gyógyszert vénásan amitől nagyon gyorsan kezdett el kalapálni a szívem,de semmi extra nem jött.Viszont az orvos jött és mondta,hogy nem csinálják meg a műtétet ,mert annyira elhanyagolható az extrák mennyisége,hogy ezért nem érdemes.Jött a szöveg,hogy nem kell megijedni,minden 2.embernek van és stb.Vártam,hogy esetleg csinálnak egy katéterezést,ha már ott voltam,de leszedtek rólam minden műszert és ennyi.Visszamentem a szobába ,jött az orvos akinél a magánrendelésen voltam,de nem hozzám,hanem a szobatársamhoz,és ha már úgyis ott voltam szólt hozzám is pár szó,hogy maradjak bent és beállítanak gyógyszereket,folyt köv,ha érdekel valakit :)
2323. fe80e17aca (válaszként erre: 2322. - 5367028aed)
2013. okt. 7. 13:43

Mindig mentem a menthetőnek látszó dolgaimat, még akkor is: ha csudára nem értem hogy miért is azt, és miért nem amazt választottam()

DDD


A kezelő kardiológus orvosunk, egy elragadó hölgy a férjemnek és nekem is egy bizonyos szempontból...

Külön+Külön...


Tulajdonképpen hálás is vagyok azért neki, hogy elhiteti a férjemmel azt: hogy számára Ő a legfontosabb dolog az életében...


Bocsánat...:(


Fruzsi: a szívemmel sohasem játszok...!!

2322. 5367028aed (válaszként erre: 2320. - Fe80e17aca)
2013. okt. 6. 22:28
Derítsd is ki, mert szeretnek félrebeszélni és hülyének nézni a beteget. Persze embere válogatja...
2321. 5367028aed (válaszként erre: 2318. - Andi2165)
2013. okt. 6. 22:25

Nem egészen értem, hogy nálad végül is csináltak katéterezést vagy csak előkészítettek(??) az mit jelent? A Holter eredményre sem szoktak ennyi ideig várni, pláne ha nem vagy jól.

Mindenképpen intézkedj most már komolyabban, mert sajnos hamar lerázzák a jó népet. Ezzel nem szabad játszani, járj a nyakukra és panaszkodj, hogy nem vagy jól továbbra sem, és szeretnél egy teljes kivizsgálást.

2013. okt. 6. 14:02

A kezelő kardiológus mindent megtett a kivizsgálások ügyében..., csak éppen az általa hangoztatott kontrollok terén mismásol felénk...


Ki szeretném deríteni a zavarosnak látott vizeimet, hogy tiszta legyen nekünk is...DDD

2319. fe80e17aca (válaszként erre: 2318. - Andi2165)
2013. okt. 6. 13:51

Szia!

...előtte kellett volna mindenféle vizsgálatokat elvégezniük ez ügyben...-de nem tették, és bizonytalanságot sugároznak a betegek felé is, hogy utólag mentsék a renoméjukat, vagyis a dicsőség és a tekintély elvét-?

DDD

(ne hagyd annyiba!)

2318. andi2165 (válaszként erre: 2315. - 5367028aed)
2013. okt. 5. 23:18
Sziasztok,sajnos nem várnak rám újjabb vizsgálatok,még a holter eredményemre várok,12-én lesz egy hónapja,hogy voltam ezen a vizsgálaton,nem kapkodják el a dolgot.Nem terveznek katéterezést sajnos,pedig mikor a műtőben feküdtem már teljesen elő voltam készítve az ablációra,akkor igazán megnézhettek volna,én úgy éreztem,hogy nem vesznek komolyan,pedig édesanyám, is szívritmuszavarban halt meg 52 évesen több,mint 20 éve,és hiába mondom,hogy én nem vagyok jól,nem tudom,miért nem veszik komolyan.
2317. fe80e17aca (válaszként erre: 2313. - 5367028aed)
2013. okt. 5. 09:43

Szia!- és üdv mindenkinek!

Mi is nagyon örültünk, hogy az ereknél nincs szükség beavatkozásra. Teljesen 'elájultam', hogy a kórházban milyen olajozottan, precízen és gyorsan ment minden...orvosok sem 'bujkáltak' el, sőt alighogy kipakoltunk már ott volt, hogy beszéljen velünk és tájékoztasson...Sok vizsgálatot végeztek.


A kezelő kardiológusunknál a ' kontroll' abból állt, hogy vérvétel után közölte,ma az ultrahang vizsgálatot nem tudja megcsinálni, legfeljebb valamikor majd délután, inkább adott egy más időpontot.Délután telefonáljunk neki, akkor majd közli, hogy a szinkumárt hogy kell szedni. Nem értük el, így egy másik orvos (belgyógyász) javaslata alapján adagoljuk, állítjuk be a ...Elhiszem, hogy kevés az orvos és túlságosan leterheltek...


Az Orsz. Kard. Központól nov. 28-ra kaptunk időpontot a kontrollra, addig gyógyszeres terápia.

A szívkamra nagyobb lett, s valószínű, hogy Pm beavatkozás várható...


Gyönyörű hétvégénk van, kicsit hidegek a reggelek, de ragyogóan süt a nap. Ma kertészkedünk egy kicsit.

Mindenkinek szép és könnyű napokat!

2316. dorka12345 (válaszként erre: 2314. - 5367028aed)
2013. okt. 5. 00:22
Napok óta semmi bajom,,,változó,kb 2-3 hetente szokott jönni az,hogy este felriadok annyira erősnek erzem a szivveresem,közbe pedig olyan 80 a pulzusom.....sokat panikolok,szorongok,ugyh lehetséges hogy nekem "csak" ennyi a bajom,:..de viszont a sokáig tartó szorongás tol később lehet szivritmuszavar is,ugyh oda kene figyelnem:)
2315. 5367028aed (válaszként erre: 2312. - Andi2165)
2013. okt. 4. 21:27

Én is érzem a válozékony időt, most főleg a hideg frontot, szeles időt. Nekem is ilyenkor többször vannak extrák, meg szédülés, de egyenlőre a gyógyszerek még hatnak, meg olyankor igyekszem nem pánikolni.

Te mész még valamilyen további vizsgálatokra?

Katéteres vizsgálatot csináltak már nálad?

2314. 5367028aed (válaszként erre: 2310. - Dorka12345)
2013. okt. 4. 21:23
Ez akkor jó eredmény, és különben milyen a közérzeted?
2313. 5367028aed (válaszként erre: 2311. - Fe80e17aca)
2013. okt. 4. 21:22

Az jó hír, hogy az erek rendben vannak a férjednek.

Mit mondott a kardiológus a kontroll vizsgálaton?

2312. andi2165
2013. okt. 4. 10:31
Sziasztok,Ki hogy van ebben a változékony időben?Én 3 napja rengeteget extrázok,szinte minden 2-3.-dobbanásnál érzem.Ilyenkor be is vagyok parázva,Ti hogy élitek meg ezeket a félredobbanádokat.mitől enyhül esetleg,nekem a néha jó a gyógyszer néha mintha be sem vettem volna.
2013. okt. 3. 14:35

AZ Országos Kardiológiai Központból a férjem már másnap haza is jöhetett.

Az ereknek az állapota kifogástalan- mondták.


A kezelő kardiológusunk amikor elolvasta a zárójelentésüket-egyből kontroll vizsgálatra hívta be.

Holnap megyünk.

DD

2013. okt. 2. 17:50

Sziasztok!


Végre ma meg lett minden eredményem:) a holter ekg is jo,a terheleses is jo:) bar azt mondta a doki,hogy a terhelese n latszik,hogy edzetlen vagyok:))))meg azt mondta h a holteren neha a pulzusom magasabb volt(egyáltalán nem vészes).gondolom akkor terheltek magam,lepcsoztem takaritottam stb:)

2309. andi2165 (válaszként erre: 2307. - 5367028aed)
2013. szept. 22. 21:30
Szegeden lakom,igen,elolvastam,de Szegedet bónem láttam,ott lakom.
2308. 5367028aed (válaszként erre: 2307. - 5367028aed)
2013. szept. 22. 20:44
na mégegyszer...Transztelefonikus:)))
2307. 5367028aed (válaszként erre: 2305. - Andi2165)
2013. szept. 22. 20:42

Jaj bocsi rosszul írtam! Trensztelefonikus EKG, de gondolom elolvastad az oldalon a leírást. Nem tudom merre laksz, de már több nagy városban is alkalmazzák. A háziorvosodtól is rákérdezhetsz konkrétan, hátha tud segíteni.

Jobbulást kívánok Neked!

2013. szept. 22. 19:41
Most hallottam a hírekben: a Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központja ingyenes szív -szűrést végez, szept. 27-28.-án. Regisztrációs űrlap kitöltésével lehet jelentkezni.
2305. andi2165 (válaszként erre: 2304. - 5367028aed)
2013. szept. 22. 15:47
Köszönöm szépen :)
2304. 5367028aed (válaszként erre: 2303. - Andi2165)
2013. szept. 22. 14:23

Nekem sem mutatta ki a 24 órás Holter a ritmuszavart, mintha érezte volna, hogy most jól kell viselkedni, mert figyelnek:)))

Akkor ajánlották a kardiológián, hogy próbáljuk meg az un. Transzelektronikus EKG-t. Ez több hétig nálam volt, és amikor panaszaim voltak, akkor kellett feltenni, és telefonon leadni a jeleket. Na itt jöttek rá, hogy mi a baj.

Itt utána is olvashatsz:


[link]

2303. andi2165
2013. szept. 22. 10:01
Az a baj,hogy próbáltam már ápolókkal is beszélni,nekem nincs ismerősön,de a kórházban próbáltam tájékozódi,de nem mondtak semmit mindig rohantak,a neten próbálok valami információhoz jutni,így találtam ezt a fórumot is.Én már nagyon el vagyok keseredve,mert megint nagyon sokat extrázok,azzal fekszek,azzal ébredek,de mikor pár napja fent volt a holter akkor bezzeg csak reggel veregetett félre ,egész nap jól voltam,de van mikor napokig nagyon rossz.Nem tudom,hogy kellene dokumentálni,mert így nem foglalkoznak velem.Hiába adnak 2-3 hónapra időpontot,azt nem lehet előre tudni,mikor lesz rossz.
2302. andi2165 (válaszként erre: 2301. - Fe80e17aca)
2013. szept. 22. 09:55
Na legalább egy jó hír,remélem minden simán fog menni és hamar hazaengedik.
2013. szept. 21. 08:49

Sziasztok!

Okt. 1-re kaptunk időpontot,nagyon kedves volt a főorvos, még a pészmékert is bemérte, így nem kell a jövőhéten ezért külön elmennünk.

Ha minden jól sikerül, akkor 3 napos kórházi ottlétre számíthatunk.

Szép Napot!

2300. fe80e17aca (válaszként erre: 2299. - Fe80e17aca)
2013. szept. 19. 12:22
ismétlésem-bocsi-'ügyben'.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook