Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
859. NataliaWeiss (válaszként erre: 820. - Tundeva)
2011. jún. 29. 22:47
Tundeva, most olvastam visszafele. Az éjszakai felriadásos erős dobogás, melegség, verejték, rángatózás az pánik. Ez van nekem is. Mivel azért pszichikailag nem lehet csak úgy feldolgozni ezt a betegséget, valahol lecsapódik.
858. NataliaWeiss (válaszként erre: 840. - Gevi1931)
2011. jún. 29. 22:41
Istenem, Gevi, most néztem az adatlapot, én sohasem érem meg ezt a gyönyörű kort. csak gratulálni tudok. Egy szuper mami, büszkék lehetnek a gyermekek, unokák:)
857. NataliaWeiss (válaszként erre: 856. - Jucibb)
2011. jún. 29. 22:36

Extra igen, sajna ez marad is, megmondta a doki. Lényeg, hogy nincs kiugrás, annak nem szabad lennie. Mindent kibírunk, mert muszáj:)) Most leállt, asszem hat a gyógyszer is. Holnap én is megírom a vezetékes számot, okés?

Te is vigyázz magadra és puszi

856. Jucibb
2011. jún. 29. 22:33
Holnap írok! msn-t intézem, pihenj,holnap minden sokkal jobb lesz. A műtét óta volt ilyened?
2011. jún. 29. 22:27
Köszi, elvagyok, volt már ennél rosszabb is. Túlélem:) ment a levél:)))
854. Jucibb
2011. jún. 29. 22:20
Van otthon vki Veled?Le kellene pihenned!!
853. Jucibb
2011. jún. 29. 22:19
Front jön, és én is szarul vagyok
852. Jucibb
2011. jún. 29. 22:19
Nati Itt vagyok! Nyugi!
851. NataliaWeiss (válaszként erre: 849. - Jucibb)
2011. jún. 29. 22:16
Itt vagyok, igen, ja hát egyfolytában extrázok, már dél óta, de most kb. egy másfél órája folyamatosan, úgy 3-4 percenként:( Tuti, hogy a front meg a minden más:( Te hogy vagy?
850. NataliaWeiss (válaszként erre: 835. - Pázizita)
2011. jún. 29. 22:15

Szia Pázizita!

Olvastam hogy mész ablatio-ra. Hova és ki műt?

Én ugyanilyen tünetekkel voltam. Kb. 14-15 éves korom óta volt, és sajna egyre rosszabb lett. Nekem is volt, hogy nem állt vissza, ugyanúgy Verapamilt kaptam a kórházban. Tökre ugyanígy voltam. Elhiszem, hogy félsz az ablatiotól, mert nem tudja az ember, hogy min fog keresztülmenni. De gondolj arra, hogy utána elmúlik a rémálom és meg fogsz gyógyulni, erős leszel és kibírsz mindent ennek érdekében. Én örülök, hogy megcsináltattam, azóta sokkal jobb, és kezdenek a félelmek is elmúlni. Az extrák azok maradtak, de ritkábban. Hamar túl leszel rajta meglátod és elfelejted, utána már nem is emlékszel majd semmire és különben is a kisbabát majd lefoglal és nagy örömödet fogod lelni benne:)

Ha bármi kérdésed van írj csak:)

849. Jucibb
2011. jún. 29. 22:10
Szia Nati! Most nem voltál jól? Itt vagy még?
2011. jún. 29. 22:04

Szép Estét mindenkinek:)

Jucibb, Helena, Ági, Tundeva:))

Hogy vagytok ma? Iszonyú az extra. Péntekre erős lehűlés jön + nekem még jönnek a piros betűs ünneplőnapok hétvégére + egy kis stressz, szóval ma egész nap megy az extra, de most már ott tartottam, hogy gyógyszer + egy kis Frontin, mert kiszakad a mellkasom, jaj de nem múlik, jaj de nem...:( már feküdni sem jó.

Az extra az tulajdonképpen vagy duplázás vagy kihagyás Ági. Úgy érzed, mintha egy ritmus kimaradna vagy megduplázódna. Nekem azért kellett az ablatio, mert nekem ki is ugrott a ritmusból és nem állt vissza, csak nagyon sokára vagy külső beavatkozás által, pl. vénásan blokkolták. Még a próbaidőmet töltöm fél évet összesen. Februárban műtöttek, elvileg augusztusig próba, eddig szerencsére nem volt kiugrás, de extra a fenti "együttes hatások" miatt gyakori. De az orvos szerint ez most már az enyém marad örökre, vele élek:( Nem jó:( de jobb, mint a kiugrás.

Ezek a frontok.... jó szamár megérzi..

Ti is érzitek?

847. Jucibb
2011. jún. 29. 18:50

szia Ági!

Jó kérdés, én sem tudom, de ahogyan megfogalmaztad, szerintem igen. Vagy önálló extra nagy ütés. Én abl óta pl a torkomban is szokta érezni egy-egy nagyobb dobbanást. Előtte ott soha. Hú, de tele van néha a hócipőm ezzel az egész ritmusproblémával!

Na, de harcra! Nem adjuk fel!! :) :)

2011. jún. 29. 18:26

Sziasztok!


Szia Helena! Próbáld elterelni a gondolataidat. A nyaralás biztosan jót tesz majd. Néha én is elkeseredek, de muszáj erőt vennem magamon... Neked volt már ablációd? Kardiológusod nem tud segíteni, mondjuk ajánlana egy új gyógyszert, amitől jobban lennél?


Jucibb, a félreütés az extra? (bocsi, a tudatlanságomért) Szóval, ilyen félreütések (olyan érzés mintha elkezdődne a PSVT, de csak egy-két hibás dobbanás) nekem nagyobb frontok alkalmával gyakran vannak. Van hogy egy óra leforgása alatt akár 5x is. Nekem ilyenkor az segít, ha kényelmes testhelyzetben - mondjuk egy fotelben elnyúlva - olvasok, tévézek - szóval elterelem a gondoltaimat. Ha ilyenkor szaladgálok, dolgozok valamit, akkor az nagyon rossz érzés.


Szia Nati! Örülök, hogy jól vagy. Neked miért kellett az abláció?


Szia Zita. Remélem jól vagytok! Én is eredetileg három gyereket terveztem, de most azt mondom, hogy a harmadikat csak akkor vállalnám, ha meggyógyulnék valahogyan.

Meglásd, sikerül a beavatkozás és utána majd gond nélkül bővíthetitek a családot!

845. Jucibb (válaszként erre: 844. - M.mami)
2011. jún. 28. 18:48
:) :) :) Jaj, de bírom a hozzáállásodat!
844. M.mami (válaszként erre: 843. - Jucibb)
2011. jún. 28. 16:56

Szia drága! Nem kell parázni!!!!!!!!!!!

Van úszó mester,majd csinál mesterséges légzést!Nálunk nem csak fiú van ,hanem egy csaj is van,úgy,hogy nem mindegy,hogy mikor bugyborékol az ember....A vízben csak lassan kell kezdeni,egyszerre nem kell csúcsot dönteni.Nekem már van egy kis izomlázam,de majd elmúlik.Ma volt egy ismerősöm is,volt már infarktusa és egy komoly szívműtéte is.Ő általában naponta,más naponta megy és jól érzi magát.Tessék a félelmet otthon hagyni,ha a doki engedi akkor rajta!!!Ne sz@rj be,kimentenek!!!

843. Jucibb
2011. jún. 28. 13:01

Szia, drága M.mami már hiányoltalak!

Én is kacérkodom az úszás gondolatával, de jön a parám, hogy mi van, ha ott leszek rosszul, és ne bírok kimászni a vízből.

Örülök, hogy jól vagy! :)

842. M.mami
2011. jún. 28. 10:42

Sziasztok!

Októberi infarktusom óta ma voltam először uszodában.Nagyon kellemesen elfáradtam.A vérnyomásom az úszás után 104/78, a pulzus54.A decemberi katéterezés után jobb a közérzetem és szerencsére nem éreztem ritmuszavart.Szeretnék most már többször uszodázni,mert azelőtt sűrűn jártam.Nem szabad rágódni a bajunkon,csak előre nézni és már jobb is közérzetünk!!!

841. pázizita (válaszként erre: 840. - Gevi1931)
2011. jún. 27. 14:52

Szia gevi1931,

Nagyon szépen köszönöm neked is a biztatást! Jó egészséget kívánok én is neked!

2011. jún. 27. 14:50

Ne félj semmi fájdalmat nem érzel mig katétereznek

én már vagy 5x át estem rajta. Még beszélgethetsz is az ovosokkal.Ami nekem kellemetlen volt, hogy utánna 24 órát mozdulatlanul kellet feküdnöm, és megfájdult a derekam.

Ne félj csak segítenek rajtad mielőbbi gyógyulást kivánok. Hosszú életet.

839. pázizita (válaszként erre: 838. - 9e7be62190)
2011. jún. 27. 13:03

Szia Ági,

Nagyon köszönöm, hogy Te is megosztod velem a tapasztalataid, és biztatsz! Nagyon jól esik minden bátorító szó. Nagyon-nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz, és nem esik baja a kisfiamnak!!! Magától a beavatkozástól is nagyon félek, de remélem, hogy túléljük... Vagyis BIZTOS,HOGY TÚLÉLJÜK :-) ÉS MINDEN RENDBEN LESZ :-) Ahogy közeledik az időpont, úgy jönnek a félelmek is sajnos. Örülök neki, hogy jól van a kislányod, és annak is, hogy a második terhességed jól viseled. Nekem ez az első terhességem, de most a nagy riadalom miatt, azt mondtam, csak ez az egy legyen rendben, és legyünk egészségesek! Pedig én 2-3 gyereket szeretnék,de most nem biztos, hogy rövid időn belül neki mernék vágni, félnék, hogy újra előjön a ritmuszavar. Nekem azt mondták, és neten is azt olvastam, hogy a verapamil egy "szedhető szer terhességben". Sajnos a tapasztalat még nem sok az terhes nőn végzett ablációval kapcsolatban, ezért is félek,nomeg, hogy ha beindítják 200al a szivem, visszatudják-e majd állítani a normális ütembe, stb... kétségeim vannak sajnos. Köszönöm, hogy írtál. További szép napot neked.

2011. jún. 27. 11:21

Szia Zita!


Ne aggódj, minden rendben lesz. Az abláció biztos hogy nem árthat a babának!

Abláció terén nincsen tapasztalatom, még nem mertem nekivágni, de már a második terhességemet viselem PSVT-vel, sürgősségi alapon verapamilt én is kaptam mindkettővel. A kislányomnak (19 hónapos) hál'Istennek semmi baja sem lett a gyógyszertől. A második babával most "félidős" vagyok, de eddig vele is minden rendben van.


Még annyi tapasztalatom van, hogy a terhességek nálam felerősítették (gyakoribbakká, hosszabbakká tették) a rosszulléteket.


Szívből kívánom Neked, hogy sikerüljön az ablációd! Bízz benne Te is nagyon, mert úgy érdemes nekivágni! Szorítok nektek. Majd írjál, hogy vagy!

2011. jún. 27. 08:40

Kedves Jucibb,

Nagyon-nagyon köszönöm a biztató szavakat,elmondhatatlanul jól esett!!! Szép napot kívánok neked!

836. Jucibb
2011. jún. 26. 23:12

Drága Zita!

Meglátod az operáció után sokkal jobban fogod érezni Magad, és a kisbabádnak is jobb lesz!

Rátok egy egész orvosi team fog vigyázni, és sokkal jobban fognak figyelni, mint bárki másra! Az extráktól ne félj, mert azok állítólag ártalmatlanok!

Pihenj sokat, ne idegeskedj, kényeztesd magad, és gondolj arra,hogy a gyönyörű gyermekedért erősnek kell lenned!

Drukkolok Neked!

2011. jún. 26. 22:37

Sziasztok!

Tudna nekem valaki okos tanácsot adni? 5,5 hónapos kismama vagyok. Pár hete 208as pulzussal kerültem a sürgősségire ( PSVT ). Nem állt vissza a ritmus, hiába próbálták masszíroznia nyakam, hiába préseltem, semmi.. így verapamilt kaptam, ettől kis idő múlva rendeződött a pulzusom. Iszonyat bepánikolok ilyenkor. Már oxigént adtak annyira fulladtam. Eddig általában max 20 percig tartott 1-1 ilyen roham, és visszaállt magától a normális ritmus. 14 éve küszködöm ilyen rohamokkal,de eddig nem tudtak velem mit kezdeni, igazából azt sem tudták mi bajom van. Most először sikerült elkapni ekg-val. 07.13-ra katéteres ablációra vagyok kiírva. Iszonyatosan félek tőle, és persze már nem csak magamról döntök, nagyon-nagyon féltem a kisfiam!!! Nincs valakinek tapasztalata ilyen helyzetről? Nagyon félek a beavatkozástól, iszonyat halálfélelmem van. Mindezek mellett napi szinten érzek legalább 50 extrát, ez csak tetőzi a félelmeim. Erre szedtem concort cort és propafenont, de a terhességem miatt azonnal elvették és nem is szándékoznak gyógyszerrel segíteni, mert nem ajánlatos. Egyenlőre röviden ennyit szerettem volna írni, remélem valaki tud valami okosságot írni, vagy legalább bátorítani, mert nagyon rámférne. Előre is köszönöm nektek.

2011. jún. 25. 09:19

Sziasztok, Szia Rhzs!


Nem vagyok gyógyszerpárti, de vannak esetek, amikor nélkülözhetetlen. Próbálok én is relaxálni, de csak abban segít, hogy "lelkileg" jobban viseljem ezt az állapotot és ne pánikoljak be egy félreütéstől. Sajna nálam a PSVT vagy elmúli hirtelen "magától" kb 1 órán belül, vagy nem és akkor úgy bepörög a szívem, hogy kell az orvosi/gyógyszeres segítség. Jelenleg - a terhesség miatt - csak esetileg kapok gyógyszert. Igaz, volt már olyan orvos, aki tanácsolta, hogy szedjem rendszeresen, de ezt még a kezelő orvosom nem erősítette meg és leginkább őbenne bízok, mert ő ismeri legjobban az állapotomat. Egyébként hamarosan mennem kell hozzá és ha ő is úgy látja, akkor baba mellett is rendszeresen szednem kell majd az Isoptint.

Szerencsére mostanában a nagyobb rosszullétek elkerültek (KOP-KOP-KOP....). Lassan a terhességem felénél járok, jövő héten ultrahang, remélem minden rendben lesz.


Még azt eddig nem írtam, hogy nálunk a családban nem én vagyok egyedül PSVT-s, mert a nagymamámnak is ez a betegsége, már vagy negyven éve. Nála az volt a gond, hogy elég nehezen diagnosztizálták, így csak vagy 15 éve szed rá gyógyszert, amióta gyakorlatilag tünetmenetes. (csak néha vannak néhány perces rosszullétei) Most 76 éves, szóval ez a betegség nem rövidítette meg az életét hál' Istennek!



Szép napot mindenkinek!

2011. jún. 24. 21:16

Sziasztok,

Maximálisan egyetértek azokkal a dolgokkal, amit Tundeva írt válaszul :). Annyit tennék még hozzá, hogy sokak hitével ellentétben, a pstv nem feltétlen idegi alapon jön csak ki. Sőt. Nálam is szervi baj okozza, ez egy rossz ingerületvezetési probléma, ami kimutatható, és nem attól jön ki, hogy éppen beteg lett a macskám, bár tény, hogy ráerősíthet akár az is. Amiből én nagyon egyszerűen kiindulok az az, hogy gyógyszer mellett jól vagyok, nélküle viszont nem. Így a válasz számomra egyértelmű. :) Egyszerűbb problémákra mint például szorongás vagy alvászavar én sem egyből xanaxot veszek be, arra inkább a citromfű teával kezdek, mert valóban lehet az is hatásos. De van amire nem elég a gyógynövény és a hit, bár tény, hogy nagyon sokat számít az is. A gyógyszer mellett..

Ettől még örülök annak, ha valakinek működik másképp, és legyen is úgy. :)

832. rhzs (válaszként erre: 831. - Tundeva)
2011. jún. 24. 16:05
Szívesen megadom a telefonszámot, nevet címet, de csak priviben, mert nem tudom, hogy reklámnak minősülne-e?:)
831. Tundeva
2011. jún. 24. 09:54

Milyen homeopátiás gyógyszerek vannak szívpanaszokra? Engem is érdekelne, ha van olyan, én eddig csak a pollenallergiámat kúráltam homeobogyókkal.

Abban nagyon egyetértek, hogy a lélek rendbetétele, a kiegyensúlyozott személyiség nagyon sokat segít a betegség visszaszorításában, én is törekszem a lehető legpozitívabb hozzáállásra és a stressz kerülésére, bár sajnos nem mindig sikerül :(


Itt is igaz, mint minden betegségnél, hogy a testtel együtt a szellemet is gyógyítani kell, mert a betegség gyökere mindig onnan ered...


Minden jót kívánok neked is, csak így tovább :)

830. rhzs (válaszként erre: 829. - Tundeva)
2011. jún. 24. 09:46
Szia Tundeva! Elnézést kérek, ha félreérthető voltam. Senkit nem állt szándékomba lebeszelni semmiről. A "gyógyszerellenességemet" annak köszönhetem, hogy kb. 9 éve kizárólag Homeopátiás szereket szedek. Ez alatt a 9 év alatt hiszed vagy sem, egyetlen gyógyszer sem volt a számban. A kardiológusom szerint is csak akkor szedjem ezeket a Zombivá tévő gyógyszereket, ha már nagyon gáz van. Tüneteim csökkenését inkább autogén tréning és homeopátia együttes használatának köszönhetem.Mégegyszer elnézést, nem állt szándékomba senkit semire rá/lebeszélni. Sajnálom ha így jött le. Neked kívánok mindent jót.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook