Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2011. júl. 4. 13:40

Szia Zita!


Nagyon veled érzek, mert nekem is ott mocorog a babó a pocakban és ha nem hatna az Isoptin valószínű engem is küldenek ablációra.


Ablációról nincs személyes tapasztalatom, de a psvt-ről sokat hallottam - folyton kérdezgetem az orvosokat, ha az ügyeleten vagyok.

Szóval, a psvt nagy vérellátási zavart nem okoz a szervezetben. Nekem végig a 11 óra alatt normális volt a vérnyomásom! Nem voltam életveszélyben, bár volt halálfélelmem, de azt csak az ijedelem okozta.

Az meg biztos, hogy az abláció közben keltett ritmuszavart el tudják állítani, az ellenkezőjére ne is gondolj! Jó kezekben leszel!


A szülés megindulásról annyit, hogy nekem az előző terhességgel is volt sok psvt-s rosszullétem, volt hogy közben úgy bepánikoltam, hogy azt hittem elájulok, de a babám nem akart kibújni idő előtt - csak tervezett császárral a 39. héten. Persze, egy terhesnél minden benne van a pakliban, de az a legjobb, ha nem gondolsz ilyenekre, látod nálam sem volt soha semmi, mégcsak be sem keményedett a hasam.


Próbálj lazítani és cak pozitív dolgokra gondolj - az szerintem sokat segít!

888. M.mami (válaszként erre: 887. - Pázizita)
2011. júl. 4. 13:33

szia! Ne idegeskedj!!!!!

Nekem Pécsen a szívklinikán csinálták ,december 15.-én,októberben 230-as pulzussal volt egy infarktusom és jól vagyok.Nekem a bal kéz csuklójából csinálták a katéterezést,nem fájt,mert érzéstelenítőt kaptam,szerencsére nem volt hálózás,tiszta volt az ér.Végig beszélt a doki,hogy mit csinál,mit lát,sőt a szobatársam még tudta nézni a beavatkozását is ,sajnos én nem tudtam,mert a műtőasztal nem úgy állt,és a monitorokat nem láttam rendesen.Hamar kész lett,utána kaptam a csuklóra nyomókötést,ez egy kicsit kellemetlen volt.A kórteremben azonnal meg kellett inni 1 liter teát,és utána

még két litert.Egy órával a beavatkozás után már felkelhettem és wc-re lehetett menni,mert a tea dolgozott.Reggel kb10-óra felé csinálták 3-kor levették a nyomókötést és fél négy után már haza is mehettem.Azóta jól vagyok,jobb a közérzetem,és talán kétszer jött elő nagyon gyenge ritmuszavar,sőt a gyógyszerem amit a ritmuszavarra kaptam,már csak negyedet szedek,mert nagyon leviszi a pulzust.Szeptember 16.-án kell menjek kontrollra.Nekem jót tett a beavatkozás,ettől nem szabad félni,és ne idegeskedj!!!!!!!

2011. júl. 4. 12:05
Nagyon kimerültetek az abláció után? Meddig tart a lábadozás utána? Nagyon kímélni kel magunkat?
2011. júl. 4. 12:03
És ha beindítják 200al tututira vissza tudják állítani a normális ritmusba, és nem fog visszaugrani? Nagyobb a biztonásg, mintha külső verapamilos beavatkozás lenne? Húú azok a kérdések :-)
2011. júl. 4. 11:54
Jah és elgondolkodtam, hogy ha nekem évente 1*-2* van ilyen, szükséges e ez vagy később fog e romlani az állapotom? Vagy nem teszek e rosszabbat ha megcsináltatom a beavatkozást??? Jajj ez a döntésképtelenség...
884. pázizita (válaszként erre: 883. - NataliaWeiss)
2011. júl. 4. 11:48
Az a ritmuszavar amit akkor előidéztek az ugyanolyan volt mint amikor magától beindult a szíved ha rosszul voltál, vagy attól drasztikusabb volt? Nekem mindig egy nagy dobbanással kezdődik és aztán felugrik 200ra, majd amikor magától visszaáll az is egy nagy dobbanással ér véget. Kivéve mikor most legutóbb a sürgősségin kötöttem ki, mert akkor a verapamiltól lassan állt fokozatosan vissza a ritmus. És ez a kamrai "motoszkálás" az mihez hasonló fájdalom lehet,? El sem bírom képzelni. Jajj mennyi butaságot kérdezek. Attól félek nehogy az asztalon maradjak mert nem tudják visszaállítani a ritmust. Én iszonyat pánikolós vagyok egyébként. Nekem évente 1*-2* jelentkezik ez a roham, de volt, hogy évekig sem. Kicsit félek, nehogy a beavatkozás után még rosszabbul legyek mint eddig voltam. Hát a "szülés" nekem császár lesz, a nőgyógyászom szerint a pici kockázatot is el kell kerülni. Soha nem voltam még ilyen nehéz helyzetben, hogy ekkora döntést kelljen meghoznom.
883. NataliaWeiss (válaszként erre: 882. - Pázizita)
2011. júl. 4. 10:40

Írjad csak nyugodtan a kérdéseket:) Nekem 2 órán át tartott, a bemenettől a kijövetelig. A katéter feltolását egyáltalán nem érzed. Engem a comb verőerén keresztül katétereztek. Téged biztosan nyakból csinának, mert a babuci miatt nehéz lenne gondolom a feltolás a pocak miatt. Az érben nincsenek idegek és ezt nem fogod érezni. Amikor a tűt beszúrják, akkor előtte érzéstelenítenek, ez olyan, mint egy oltás, nagyon pici szúrást érzel ott, aztán ennyi. A továbbiakban én csak azt éreztem, hogy löködnek, ahogy a csöveket tolták fel. Semmi fájdalom. Sőt azt sem éreztem, hogy már benn van, csak azt, hogy félre ver a szívem újra, de ez már attól volt, hogy bizergálták, direkt, hogy kiugorjon a ritmus. Meg is lepődtem, mert azt hittem még megy a dugdosás a combomban, közben pedig már régen benn volt. Szóval ezt nem fogod érezni, garantáltan. A legkellemetlenebb része, mikor már előidézik a ritmuszavart. Ez nagyon rossz sajnos, de ki kell bírni. Nekem sajna nagyon sokára találták meg, sőt, kétszer égettek, ezért tartott ilyen sokáig. És az érfalak nagyon vékonyak voltak, vigyázni kellett, nehogy megsérüljenek. Ezért aztán hajszál híján nem kaptam pacemakert. Innentől már csak azt fogod érezni, hogy felturbózzák a ritmust, ugrálni is fog nagyon, maximumra viszik. D ez azért kell, hogy megtalálják a bibis eret. És sajnos a kamrákból való ki-be menetel is fájdalmas. nekem nagyon fájt, mástól azt hallottam, hogy nem fáj. Mindenki más, nekem fájt, de kibírható.

A szülésnél nem fog jobban fájni, az tuti:)

2011. júl. 4. 10:19

Semmi gyógyszert nem szedek. Amikor kiderült 5 hetesen, hogy terhes vagyok, el kellett hagynom a Propafenont ( 150mg 3*1 ) és Concor Cor ( 2,5mg 1*1 ). Azóta nagyon érzem az extrákat. Annyira köszönöm nektek ezeket a biztatásokat. Mindenki annyira kedves itt!!!!

Nektek mennyi ideig tartott ez a beavatkozás? Nekem azt mondta a Tanárúr, hogy 1-1,5 óra. Félek, hogy mennyire lesz fájdalmas is, hogy mennyire fogom érezni mikor tolják fel a katétereket. Nálam állítólag nyaki érnél fog működni a dolog. Jajj annyi kérdésem lenne még, ha eszembe jutnak, sorra írom ide nektek, valaki majdcsak válaszol rájuk :-) Ilyenkor sosem tudom egyszerre leírni, mindig később jut eszembe mit nem kérdeztem még meg olyantól, aki már túlesett ezen :-)

2011. júl. 4. 10:03

Zita, kicsi drágám ne félj!!!! Tudom, könnyű ezt mondani, amikor én készültem az ablatio-ra annyira féltem, hogy majd beleőrültem. Tudom, hogy mit érzel. Nem fog a szülés beindulni, az orvosok tudják, hogy mit csinálnak. Ez azért komoly beavatkozás és hidd el, hogy nagyon odafigyelnek és mérlegelnek minden egyes szempontot. Mikor odamész akkor még beszélhetsz előtte az orvossal és ott az asztalon is végig beszélni fog hozzád és nyugtatni fog. Nekem még a fejemet is simogatta és a műtősök is nagyon kedvesek voltak. Hajkurásztam is az egyik műtőst aznap mikor hazaengedtek, mert készítettem egy csomagot neki és oda szerettem volna adni, mert nagyon megérdemelte, de sajna aznap épp szabadnapos volt és így nem tudtam odaadni neki személyesen.

Ne idegesítsd fel magadat, mert ez nem tesz jót sem neked, sem a babucidnak. Gondolj arra, hogy túl leszel ezen az egészen és utána elmúlik a rémálom, nem lesznek már kiugrálások, nem kell idegeskedned és csak a kisbabádra koncetrálhatsz, megszülöd és csupa boldogság lesz:) nem lesz időd az extrákkal sem foglalkozni, mert a kicsi lefoglal majd téged:)

Én nagyon jól tudom, hogy mit érzel, februárban ugyanezt éreztem, sőt előtte is, mert engem először decemberre írtak, de elnapolták, majd februárra. Igaz, én nem voltam terhes, így csak magamért kellett aggódnom.

Szedsz most valamilyen gyógyszert?

2011. júl. 4. 09:36

Sziasztok Lányok,

Ami még eszembe jutott, és most ezen mégjobban beijedtem, hogy 07.13-án fekszem be a debreceni Kardio Klinikára, és a Dr. Csanádi Zoltán fogja csinálni az ablációt, hogy nehogy beinduljon a szülés. Én most ezekben a hűvös időkben kicsit könnyebben érzem magam, bár extrák vannak dögivel sajnos. Le is dermedek minden egyes melléütésnél. Szóval félek, hogy nehogy beinduljon a szülés, valamint amikor megbeszéltük, hogy menjek a beavatkozásra kb 28 hetesen, azon a beszélgetésen annyira féltem, hogy ezt fogja mondani, hogy hirtelen nem is kapcsoltam, hogy én akkor még csak a 26. hétben leszek. Félek ez nehogy baj legyen a kisfiamnak. Nem tudom, h mielőtt a beavatkozás megtörténne, fogok e még találkozni a Tanár úrral, hogy ezt megbeszéljük. Jajj, mindjárt itt a 13.-a és én már nagyon-nagyon félek, és iszonyatosan féltem a kisbabám. Most a 25. hetet kezdtem el. Biztos kivagytok már tőlem, hogy ennyit nyafogok, de csak Ti vagytok a támaszom, aki tudja milyen ez, aki már tapasztalta ezeket, az tudja átérezni igazán. Szép napot nektek.

879. helena66 (válaszként erre: 878. - NataliaWeiss)
2011. júl. 4. 09:02
Régen úgy tudtam,hogy a szív nem szokott fájni, de ez nem igaz, sajnos ma már tudom. Nekem is szoktak fájni az ütések, az éjszakám szörnyű volt. Ma pedig mosott kaki vagyok a fejem is tele van káposztalével. Jön a meleg úgy tudom.
878. NataliaWeiss (válaszként erre: 876. - Tundeva)
2011. júl. 4. 08:21

Tundeva köszönöm:) már javulok, dolgozni is el tudtam jönni.


Helena! nekem sok ilyen volt műtét előtt. Most csak az extrák.

Éjszaka rossz álmom és éjszakám is volt, azt álmodtam, hogy nagyon extrázom és nagyon rossz érzés, kb. percenként és fájdalmas ütésekkel. Éjjel fél 1 volt,mikor felébredtem és megkönnyebültem, hogy csak álom volt. De sajna nem. Kb. fél perc múlva újra extra, fájdalmas de már ébrenlét alatt:( szörnyű volt, hogy beleszőttem az álomba és még ott is éreztem. Gyógyszer, nyugtató be és 1 óra múlva tudtam elaludni. Holt kóma vagyok mára:( Már elmehetnének ezek a frontok. Ti hogy vagytok?

2011. júl. 3. 20:12

Sziasztok,

Ez a vacak idő nem tesz jót úgy látom senkinek. A PSVT az amikor beindul és úgy marad. Szó szerint rohamos szinusz csomóból vagy pitvarból kiinduló szapora szívműködés 160-200/min. frekvencia. Vagy kapcsolódik extrával vagy nem. Már mindkettőféle volt nem tudom melyik a vacakabb. Én már mindenféle hülyeségre ki vagyok helyezve, a toleranciaszintem jelenleg lent van béka segge alatt. Már az egy-két kaparászás is elkeserít. Főleg éjszaka esem pánikba miatta. Persze olyankor nem ébresztgetek már fel senkit, régebben képes voltam megtenni, szegény férjem és tesóm...... .

876. Tundeva (válaszként erre: 881. - NataliaWeiss)
2011. júl. 3. 08:55
Jaj mielőbbi jobbulást neked! Addig is élvezd ki, hogy jó dolgod van és körülugrálnak ;)
875. 9e7be62190 (válaszként erre: 874. - Tundeva)
2011. júl. 1. 18:49

Tundeva, köszönöm már egész jól vagyok. Hát a front is rátett - jókora vihar volt felénk tegnap.

Mától rendszeresen szedem az Isoptint, az biztosan segíteni fog!

874. Tundeva
2011. júl. 1. 16:30

Ági, remélem, most már minden rendben van veled! Nem lehetséges, hogy most jött ki rajtad az államvizsga miatti stressz? Lehetett attól is a roham... nekem ez jutott eszembe.

Nyugalmas babavárást kívánok neked a továbbiakra, próbálj minél többet pihenni, kikapcsolni :)

873. 9e7be62190 (válaszként erre: 870. - Pázizita)
2011. júl. 1. 15:33
Jó grillezést! Érezzétek jól magatokat!
872. 9e7be62190 (válaszként erre: 870. - Pázizita)
2011. júl. 1. 15:32

Szia Zita!


Még nekem sem volt soha ilyen hosszú, eddig kb.3 óra volt a maximum. Nem volt könnyű, időnként én is elkeseredtem és elsírtam magam, de muszáj volt kibirni.

Figyelj csak! Nehogy nekem megiedj a történetemtől! Veled ez nem fordulhat elő, mert jól hat rád a verapamil, az ablációd után pedig elfelejtheted az egészet!

Egyébként a kórházban azzal vigasztaltak, hogy ez akár egy napig is eltarthat, mindenféle következmény nélkül, egészséges fiatal szervezetnél. Nem olyan veszélyes, mint amilyen ijesztő és kellemetlen. Különben nem engedtek volna haza 24 órán belül.

Szóval fel a fejjel, gondolj arra, hogy az abláció hamarosan nagy eséllyel megoldja a gondodat.

871. 9e7be62190 (válaszként erre: 848. - NataliaWeiss)
2011. júl. 1. 15:22

Szia Nati!

Ha jól értem, hasonló probléma miatt abláltak, mint amivel én is küzdök?

Örülök, hogy Neked sikerült és pozitívan ítéled meg a beavatkozást. Még lehet, egyszer én is rászánom magam. (Az orvosaim folyamatosan javasolják)

Kezet foghatunk, mert nekem is vizsgaidőszakom volt, három hete államvizsgáztam. Nem nagyon írtam eddig, mert nemigen büszkélkedhetek, éppen hogy átmentem, de megvan az a lényeg.

2011. júl. 1. 15:17

Sziasztok,

Egy rövid időre néztem be, mert elvagyok havazva. Holnap mindenkinek visszaírok, aki volt olyan kedves, írt néhány bátorító szót!!! Nagyon köszönöm, a többit majd bővebben.

Ági!

Neked is írok majd bővebben, de megrettentett amit az imét írtál. 11 órán keresztül 190es pulzus??? Én a terhességemen kívül is csak max. fél óráig tapasztaltam eddig, és magától helyreállt. Most legutóbb, 19 hetes volt, hogy szűk egy órát tartott, és egy Verapamiltól visszaállt. Nekem ez is borzasztó volt, azt hittem nem élem túl. Oxigént kellett kapjak, mert már "sípolva" szedtem a levegőt. Azt hittem sosem lesz vége. Neked végig megtartott volt a 170-190es pulzus? Én nagyon pánikolk ilyenkor, úgy kell lefogni, mert annyira remegek, sírok, nem kapok levegőt. 14 éves korom óta van jelen az életemben, de átlag évente 1*-2* fél óra. Volt, hogy évekig sem jött elő, de ahogy "idősödöm" :-) egyre sűrűbben. Biztos azért, mert régebben nem ijedtem meg ennyire, nem pánikoltam így. Most viszont már a nap 24 órájából 20ban tuti ott mocorog a gondolat a fejemben sajnos. Nah, röviden ennyi voltam most, majd holnap folyt. köv. :-) Grillezni készülünk, bár az idő nem túl kedvező. Nem baj, a terasz alatt megoldjuk :-) Kellemes napot mindenkinek!!!!!

2011. júl. 1. 14:25

Sziasztok!


Most jöttem haza a kórházból. Tegnap sajna be kellett mennem a PSVT miatt (170-190 körüli pulzussal). 11 óra (!) kellett, hogy vissza álljon a normál szívritmusom. Ilyen hosszú ideig még sosem voltam rosszul. :-( Ennek az volt az oka, hogy terhesen csak verapamilt kaphatok, amire most valamiért sehogyan sem reagált a szívem. Ha nem lennék terhes lett volna más gyógyszer lehetőség is, csak azok mérgezést okozhatnak a babának. Így időnként adagolták a verapamilt és vártunk... Elég küzdelmes volt, már azt hittem soha nem lesz vége...


Nem keresem az okokat, most már elfogadom a történteket és próbálok nem szomorkodni. Valamiért ennek most így kellett lennie. Elvégre tapasztalnunk, érnünk és küzdenünk kell ebben a világban...

868. Tundeva
2011. jún. 30. 19:51
Sziasztok,én is megéreztem az időjárás változást. Az utóbbi 2 napban volt 1-2 extra, inkább olyan, mintha megremegett volna egy pillanatra. Ma meg szúrt párszor a szívembe, vagy legalábbis a környékére, ilyenem még nem nagyon volt. Az mitől lehet?
867. NataliaWeiss (válaszként erre: 866. - Helena66)
2011. jún. 30. 18:37

Helena, neked meddig szokott tartani? Kiugrik a ritmusból vagy extrázol?

Amúgy megjött az idő ami miatt "szenvedünk":( Ezt éreztem én tegnap este is. Most is volt kettő extrám az előbb, remélem ma este már békén hagy.

Ti hogy vagytok?

Jucibb!! Hova tűntél? Nem láttalak ma egész nap.

866. helena66 (válaszként erre: 862. - NataliaWeiss)
2011. jún. 30. 17:45

Nekem a lehajolás a gáz, mikor megkérdeztem,csak azt a választ kaptam,akkor jobban érzem, de azután rosszabb időszakomban leteszteltem és hajlás, jött minden alakalommal, ha nem hajoltam nem jött. Valami más lehet a magyarázat, ja és oldalt feküdni a bal oldalamon se tudok. Pedig nagyon szeretnék. amikor jön a roham nem bírok relaxálni, nagyon ideges leszek belül a hasamban és a mellkasomban érzem az ok nélküli feszültséget, utána megy a hasam nem sokára. Ezek a jobb rohamok, lehet ez a pánik része és van az igazi, de sajna akkor se vagyok képes relaxálni, csak nyomom a szemem, vagy carotisom és várok sikerül e megállítani vagy nem. Persze akkor mindig eszembe jut mi a szarért nem hagy békén ez a betegség???

A munkám olyan,hogy éjjel is kell dolgoznom,ha akkor jön elő duplán idegesít és alig várom,hogy reggel nyolc legyen. Pedig imádom a munkámat.Az éjjeli részét is.

2011. jún. 30. 17:38

Sziasztok,

Mikor először voltam Holter vizsgálaton körberöhögtek a belgyógyászok és azt mondták ennyi extrája mindenkinek van, csak én túl szenzitív vagyok, jobban megérzem, de amikor a szemük előtt jött, rögtön kardiológushoz küldtek, azóta szedem a bogyókat sokféle B blokkolót, de nagyon kis adagot bír el a vérnyomásom, míg vékony voltam természetes votl, hogy alcsony, de hába vagyok majd kétszer annyi kiló a vérnyomásom inkább alacsony, tehát állandó adagot nem tudok szedni, magamnak titrálom mikor mennyi az elég, még bírjak létezni vérnyomás, de ne legyen PSVT csak extra. Ez így is van leírva a papírjaimon. Számtalan Holter és rádió frekvenciás EKG monitorizálás és két katéter után sem ajánlgatják az ablációt, én nem is bánom egyelőre, megbízom az orvosomban. Ő a második az első elköltözött, a mostanit választottam a szakmai híre alapján, ő kezel már kilenc éve. Ha nincs túl nagy baj 3 havonta megyek EKG, ultrahang, ha van akkor azonnal. Ez néha bentfekvéssel jár, na ez az ami kikészít. Pedig,ha ott le tudnék nyugodni pihenhetnék.ere itthon nincs esélyem, ha van is időm nem bírok tespedni, mindig csinálok valamit, ha nem szükséges akkor is. akiket ismerek személyesen sorstársakat ők is ilyen túl aktívak, kicsit kényszeresek. Az is lehet, hogy a bajunknak lelki gyökere van,ami testivé válik. ezt a gyökeret kellene megkeresni. azt mondják az ember szíve akkor beteg, ha nagyon a szívére veszi a dolgokat. Van a múltatokban ilyen esemény? Nekem sajnos van. Arra gondolok, amit nem sikerült elfogadni, feldolgozni, és ha rágondoltok szomorúsággal tölt el.

864. NataliaWeiss (válaszként erre: 863. - Zenóbia)
2011. jún. 30. 11:56
Szia Zenóbia! Igen, teljesen igazad van. Ezt a félelmet csak az tudja átélni, aki szívbeteg. A mi extráink nem olyanok mint más egészséges embereké. Mi tudjuk, hogy mi áll ennek a hátterében. Nekem is van olyan ismerősöm, aki szinte észre sem veszi magán. Én pedig még akkor is érzem a szívverésemet, ha csendben ülök, még számolni is tudom magamban, nem kell eret fognom miatta:) a mindennapi rutin...:D
2011. jún. 30. 11:37

Sziasztok mindenkinek! :)

Szia Natalia, örülök, hogy előkerültél, és grat a vizsgákhoz.:)

Hát nem semmi extráitok vannak, akkor én a napi elszórt pár darabommal jobb ha nem szólok egy szót sem. Torna közben mondjuk sűrűbben szokott lenni.:)

Na igen, elvileg az extra normális, és mindenkinek van, meg nem árt, de magyarázd ezt meg egy szívbetegnek, aki minden egyes kihagyásnál ledermed, hogy na most mi van :) A férjem is szokta mondani, hogy neki is van néha ilyen, szóval nyugi. Jó-jó, de azért azt hiszem van különbség a gyakoriságban. :) Bár nekem is a figyelemelterelés működik mint Áginak, akkor hamar túlvagyok az ijedtségen.

862. NataliaWeiss (válaszként erre: 860. - Jucibb)
2011. jún. 30. 08:10
Szia Édes Jucibb! Engem vígasztaltál, aztán te is rosszul lettél:( szegénykém. Hogy történik nálad ez a lehajolós dolog?? Nekem leguggolós szokott lenni:D:D (hogy cifrázzuk még) Leguggolok, aztán felállás után mintha 10 km-t futottam volna. Újabban csak lehajolok, goggolni nem merek. Nagyon kemény front van én ezt biztosan tudom mondani. Este míg megírtam neked a levelet percenként kihagytam:( Aztán mikor elköszöntünk, akkor kezdett jobb lenni és szerencsére tudtam aludni. Te jól aludtál?
861. Jucibb
2011. jún. 30. 07:09

Hogy én néha mennyire gyorsan próbálok írni. Akarom mondani lehajolós. :)

Legyen szép a napotok csajok!

860. Jucibb
2011. jún. 30. 07:07
Drága Csajok! NA, milyen az élet, tegnap este Natit vigasztaltam, aztán felmentem az emeletre, hogy a kisfiamat, és az uncsitesóját elrendezzem, lehajoltam vmiért, és először légszomjam volt, szinte nem is éreztem a szívverésem, kicsit szédültem, aztán pedig beindult a szívem, igaz nem 200-al, mint műtét előtt. Engem most már ez a lahajolós -légszomj aggaszt. Szerintetek egy ilyen lehet pánikroham?
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook