Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
949. pázizita (válaszként erre: 948. - Zenóbia)
2011. aug. 11. 13:33
Kedves tőled Zenóbia,KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!!! Örüök, hogy jól vagy. Remélem jól telt a nyaralás!
2011. aug. 11. 08:42

Sziasztok!


Nálam minden rendben mostanában, azért is nem vagyok annyira aktív, nyaralni is voltunk, elvagyok. :) Titeket viszont mindig olvaslak, nagyon drukkolok nektek, hogy zökkenőmentes legyen innentől már minden. Zita kitartás, már mindjárt a finisben vangy, nem lesz semmi gond. :) Ági neked is, követendő példa a pozitív hozzáállásod és a hited. :)

2011. aug. 10. 10:56

Sziasztok,

Látom mostanában senki nem annyira aktív :-)

Hogy vagytok? Ebben a szélsőséges időjárásban hogy érzitek magatokat?

Én akkor vagyok könnyebben ha esik az eső,mert akkor picit hűvösebb van. Pár napja annyira párás,fullasztó volt a levegő, azt hittem lesz velem valami. Alig kaptam már levegőt. Most meg 2 napja megint felerősödtek az extrák. Most vagyok a 30.hétben, kb ilyenkor jött meg mindig a mensim. Lehet,hogy ezért is van most sűrűbben extrám??? Amikor megvolt is rosszabbul éreztem magam ilyenkor. A másik,hogy a babóm egyemmeg :-) nagyon aktív,és sokszor úgy érzem,mintha valami nyomná össze a mellkasomban a dolgokat meg záródna el a nyakam és alig kapok levegőt pár pillanatig,majd aztán jobb lesz. Nagyon félek,hogy ha már úgy alakult ahogy...a terhességben már ne kelljen megcsinálni a katétert,illetve jó lenne kibírni rosszullét nélkül mostmár!!!

Ági mizujs veled??? Hogy vagy???

Többiek???

Szép napot mindenkinek!

946. pázizita (válaszként erre: 945. - 9e7be62190)
2011. aug. 6. 15:11
Észre sem vettem :-)
2011. aug. 4. 21:49

Szia Zita!

Babakelengyét akartam írni, nem babkelengyét. :-D

:-D :-D :-D

2011. aug. 3. 21:08

Szia Zita!


A mostani terhességem alatt eddig 4x voltam rosszul. Kétszer a kórházban zökkent vissz, de sajnos már nem reagált rögtön a verapamilra, így elég sokáig tartott... Az előző terhességemnél kb 6-7x voltam rosszul, néhányszor kórházban tettek rendbe, akkor rögtön hatott a szuri.

A legutóbbi attól jött ki - tudom elég nevetségesen hangzik - hosszú ideig felemeltem a bal kezem és pont beleszaladtam egy extrába és úgy is maradtam, szerencsére csak vagy 5 percig, mert magától visszaállt. Nálam a kiváltó ok: extra + rossz mozdulat (ha pl. hirtelen lehajolok valamiért) vagy ha a bal karomat nagyon megfeszítem. Ezt mondtam orvosnak is, nem nevetett ki, tényleg ilyen banális okok is kiválthatják ezt a fajta ritmuszavart.

Szerintem a koraszüléstől nem kell félnünk. A lányom a 39. héten született, programozott császár volt, ha rajta múlik, még maradt volna. Ja, és 3790g volt, mivel elég vékony alkat vagyok és a pocim sem volt túl nagy, az orvos is meglepődött, hogy mekkora lett.

Én sem alszok túl jól éjszaka, már engem is kezd nyomni a pocak így a 24. héten. Ilyenkor zenét szoktam hallgatni vagy olvasok. A levegő nekem is egyre kevesebb, de majd az utolsó héten jobb lesz a helyzet. Leszáll a pocak, mert a babó behelyezkedik a medencébe és megszűnik a nyomás a rekeszizmon.

Nem könnyű így babát várnunk, de muszáj pozitívan hozzá állni. Egyszerűen hinni kell abban, hogy a terhesség hátralévő idejében, már nem lesz több rosszullét és kész! :-)

Nekem nagyon sokat segít az ima és a hit.


Ne aggódj, biztos vagyok benne, hogy abláció nélkül kihordod a babát. Minden rendben lesz! Lazíts sokat, használd ki a hátralévő időt, mert ha kint lesz a kisfiad nagyon elfoglalt leszel éjjel-nappal. Nézd meg a kedvenc filmeidet, olvass, rendezgesd a babkelengyét, szóval csinálj olyan dolgokat, amik elterelik a figyelmed és kellemes gondolatokat ébresztenek.

Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Majd írjál hogy vagytok!

Puszi,

943. pázizita (válaszként erre: 942. - 9e7be62190)
2011. aug. 3. 15:17

Szia Ági,


A belgyógyászom is pont ezt mondta a napokban, amit Te is írtál most nekem. Nekem mostanában elég sokat nézték a picit, mi most vagyunk a 29. hétben. Te?? Ezidáig ebben a terhességedben neked mennyi rosszulléted volt? Nekem eddig május végén volt egy 18 hetesen és július közepén 26 hetesen. 2,5 hét múlva megyek kardio kontrollra, remélem addig nem lesz baj!!! Babóval uh-ra pedig kb 2 hét múlva. Igazából elvagyok, fogjuk rá... már szinte ülve alszom, iszonyat fáj bal oldalt a keresztcsontom, alig bírok néha mozogni. A levegő is egyre kevesebb. Mikor levegő fogytán vagyok, olyankor szoktam beidegesedni/bepánikolni, persze ez szépen rákontráz, akkor még kevesebb a levegő, és szépen kibillen a kicsi szívem a ritmusból, és produkál vagy 200at. Félek később még kevesebb lesz a levegőm, én meg még idegesebb leszek. Már egyre nehezebben bírom magam egyébként is. A belgyógyászom azt mondta csak legalább a 30.hétig bírjam ki. Én azt mondom, hogy csak a 36. hétig bírnám ki gond nélkül!!! Neked is ezt kívánom, hogy ameddig csak lehet tarts ki és ne legyen semmi bajotok!!!! Nagyon bízom benne, hogy kibírjuk katéterezés nélkül mi is!!! Ettől nagyon félek! Ha már egyszer úgy alakult, hogy a 26. héten nem csinálták meg, reménykedem, hogy kibírjuk most már az egész terhességet!!! Most legutóbb téged hogy ért a "kór" ? Mit csináltál mikor rosszul lettél most? Elindultál dokihoz vagy otthon helyreállt? Várom válaszod, sokat vagy eszemben, hogy, hogy lehettek? :-)


Remélem mindenki jól van!!! Már rég nem írtam nektek! Puszilok mindenkit! Zita

2011. aug. 1. 21:24

Sziasztok!


Hogy vagytok, hogy telt a hétvége?


Mi nagyjából jól vagyunk, a "szokásosat" leszámítva. Ja, és volt egy újabb psvt-s rosszullétem is, hála Istennek csak nagyon rövid ideig tartott, hamar visszaugrott magától.


2-3 hét múlva esedékes egy újabb ultrahang, ahol megnézik a babát. Remélem szépen fejlődik, azért aggódok a sok gyógyszer miatt, remélem nem ártott a kicsinek.


Zita, ma olvastam egy baba magazinban, hogy ahogyan nő a babó és nyomódik a rekeszizom, ez a nyomás kicsit megváltoztatja a szív eredeti helyzetét. Ez érdekes, mert az első terhességem alatt és után megfigyeltem, hogy szülés után már jóval kevesebb panaszom volt, mint pl. a második trimeszterben.


Szép estét mindenkinek!

941. Teemee
2011. júl. 25. 17:11

Szia Ági288!

Én csak arra tudok gondolni,hogy ott nem kaptam semmilyen féle vérhigitót,semmit.....itt Győrbe tegnapelőtt azt mondták,hogy a beavatkozás elején vagy a végén valószinű levált egy vérlemezke,ami elindult ,és szerencsém volt mert lefelé indult el és a térdhajlatomba állt meg:( Most injekciózom magamat sajnos,meg plusz gyogyszer!Remélem hamar jó lesz a lábam,mert fájdogál!:(

Szép napot mindenkinek és kitartást minden egyes "extrásnak"!!!!

2011. júl. 25. 12:31

Sziasztok!


Teemee! Hű, a beavatkozás okozhatta? :-I Remélem hamar rendbejössz!


Nálam most az van, hogy extrák, extrák, extrák....stb. Semmit sem birtam aludni éjjel. Ez most kicsit ijesztő érzés, de nagyon remélem, hogy ha végre változik ez a borús, hülye idő, majd jobban leszek. Addig is próbálok lazítani, de nagyon nehezen megy... Már nagyon várom a novembert... Szülés után talán könnyebb lesz...


Vigyázzatok magatokra! Szép napot!

Ági

939. Teemee
2011. júl. 24. 16:17

Nati!

Én is már csak arra tudok gondolni,hogy a vérhigitó hiána okozhatta sajnos!Holnap majd okosabb leszek és üzizek neked mindenképp!!!Addig is szurkálom magam:( most adtam be nemrég a szurit...jaj de rossz volt saját magamat megszurni:( de hála istennek,lekopogom,hogy a szivemnél semmi gond:)ez éltet:)

Mindenkinek szép napot!

938. NataliaWeiss (válaszként erre: 936. - Pázizita)
2011. júl. 23. 22:25

Sziasztok!

Zita, drágám, ez elképesztő ami történik veled:( Mintha egy krimit néznék, komolyan:( Szegénykém, már jó lesz, ha kijön az a babuci akkor amikor itt lesz az ideje, és nem kell annyit szenvedned. Nagyon vigyázz magadra és a picurkára.


Temee!!!! Szia!!! mi van veled? Kaptatok gyógyszert??? Egész nap ez jár a fejemben, hogy mi a fenétől kaphattál trombózist, ez dúrva. Ne jellemző a pesti kórházra, hogy valamiről elfeledkeznének, de szerintem itt a vérhigító hiánya okozhatta a bajt:(


Ez a hónap sokunk számára tartogatott akkor meglepetést.

Én most elvagyok (lekopogva), de hamarosan újra jön a mensim (remélem front nem) és akkor megint elindul az extrázgatás:(már előre félek tőle. A múlt hónap katasztrófális volt.


Ritmusos napokat mindenkinek!

2011. júl. 23. 11:39

Sziasztok!


Zita, hát nem semmi amit átéltél! Az a lényeg, hogy jól vagytok. Szerintem a tüdőérlelőtől nem lesz semmi baja a babónak. Bár azt továbbra sem értem, miért adták nektek :-I

Nekem is szoktak néha szurkálni, görcsölni a nyaki ereim, főleg bal oldalon. Nagyon kellemetlen érzés. Ilyenkor próbálok kényelmesen ledőlni egy picit és elterelni a figyelmem (TV, könyv), mert könnyen rá tudok pánikolni.

Extráim vannak, főleg amióta beköszöntött ez a jó kis borús, szeles, változékony idő, de szerencsére komolyabb gondom nincs.

A babám remélem jól van, mocorog szépen, most tapossuk a 23. hetet.

Pihenj sokat! Minden rendben lesz!


Szia Teemee! Örülök, hogy jól sikerült az ablációd.


Remélem mindenki jól van! szép napot! :-)

2011. júl. 23. 09:08

2.,

Szóval...megérkeztünk a sürgősségire,igazából nem nagyon foglalkoztak velem. Nem mondhattam volna, hogy az ellátás "sűrgős" lett volna. Átküldtek a szülészetre. Ott fel a szülőszobára,ugyanis oda veszik fel az újdonsült betegeket. Ott egyből rám kötötték az NST-t,majd 27 hetesen hüvelyen keresztül megvizsgált a doki (szerintetek mennyire helyes ez???) aztán mondta,hogy most kapni fogok egy tüdőérlelőt a babának majd 24 óra múlva a másikat,sőt adtak egy papírt,hogy olvassam el mi várható a sima és császáros szülésnél,valamint milyen érzéstelenítési lehetőségek vannak. Hát kivoltam!! Először is nem szülni mentem be,nem a terhességemmel akadtak fájásaim hála(remélem idő előtt nem is lesznek) másodsorban ez a tüdőérlelős dolog. Kérdeztem a dokitól, hogy nem árt ez a babának? Azt mondta,gondoljam végig a kérdést: én bemegyek oda,hogy bajom van,majd erre ők tönkreteszik a gyereket? Pf...nem erre gondoltam de mind1,ő jobban ért hozzá gondoltam. Bár...azért szerintem ez akkor sem egy természetes folyamat,csak egy szteroid,sőt most még antibiotikumot is szedek egy hétig. Nagyon féltem a babám, hogy nem-e lett valami baja! Azon az csütörtöki éjszakán amikor bementem,egész éjjel szinte csak míg kimentem a mosdóba,5-10 perces megszakításokkal rajtam volt az NST. Aludni persze sem én,sem a picúrom nem igazán tudott szinte semmit. Egyemmeg egész éjszaka mocorgott,ha rajtam volt az nst,sokszor úgy megkeményedett a hasam. De azt mondták ez attól lehet,hogy irritálja is a babám, és mivel szorosan 2 gumival rögzítették rajtam,így babónak kisebb volt a hely. Én meg már azon is beparáztam, hogy mitől keményedik meg a hasam pár másodpercre? Addig sosem éreztem ilyet. Hát a csütörtöki estém így telt. Másnap reggel bejött a ffi doki aki előtte este felvett,kérdezte hogy vagyok, mondtam,hogy azt a görcsölő érzést már este óta nem érzem. Mondta, hogy oké,de jönni fog egy dr. nő, aki majd ismét megnéz,és leküld majd osztályra. Jött is,nagyjából megnézett,és ő volt az egyetlen, aki azt mondta,hogy a belgyógyász nem látott? merthogy ez nemigazán a nőgyógyászatra tartozik. Mondtam,hogy engem oda senki nem irányított,sőt kardiológiára sem,pedig olyan panaszokkal mentem be,erre itt a szülészeten jól meghúzgálnak a bébimmel együtt. Ezt elmondtuk,de fejlemény nem történt. Leküldött osztályra,onnan vittek uh-ra,ahol hála minden rendben,majd mondták,hogy kardiológiára is menni kell,de majd picit később,hát valahogy mégsem került rá sor,bezzeg aneszteziológiára elbírtak küldeni. A ottani dokinő is csak nézett,hogy miért is küldtek engem oda,mert ha netán katéteres ablációra kerül a sor,az csak hlyi érzéstelenítésben fog működni. Totál káosz volt az egész. Sem kardiora sem belgyógyászatra nem küldtek,pedig mellkasi görcsökkel érkeztem. Ehhez képest kapott a babám két tüdőérlelő injekciót. Totál kivagyok,még akkor is ha befekvésem estéje óta nem éreztem a görcsöket.De azzal a bajommal nem is foglalkoztak egyáltalán. Felhívtam a nőgyógyászom, igaz ő most szabin van ebben a hónapban,de elrendezte nekem, hogy még tegnap este haza jöhettem, mert hát a panaszok, amikkel mentem elmúltak maguktól és kivizsgálás nélkül,feküdni meg itthol is tudok, mert ott sem történt volna már más. Hát ilyen jó kis csütim és péntekem volt. Szegény babóm sajnálom a legjobban,hogy az én göcseim miatt őt is megszenvedtették,és félek, hogy biztos jó ötlet volt ez a tüdőérlelés?

Más: extrák jönnek-mennek most nálam, főleg,hogy orrom eldugulva,torkom begyulladva,kimerülve,fázok még ide benn is annyira hűvösek most az idők errefelé,és ilyenkor ha remegek mocorog a szivem is. Remélem nem lesz vele gond és nem kell visszamenni a sürgősségire már meg ez miatt. Egyébként ha nem kötöm le magam valamivel(fizikai munka) sokkal jobba észreveszem az össze-vissza szívkalimpálásokat,sokkal jobban elővesz mindenféle bajom. Egyedül sem szeretek lenni. Most is elment dolgozni a párom, és a hugom már hívtam is, hogy addig jöjjön már el,ne legyek egyedül. Jajj de problémás egy eset vagyok...

Remélem ti jól vagytok!!! Mindenkivel minden oké!!! Ági babód???

2011. júl. 23. 08:31

Hát sziasztok Lányok,

1.,


Én ismét itt,és ismét a kórházból hazaérkezve. Csütörtökön délután voltam a nőgyógyászomnál,ugyanis iszonyat ahogy begyulladt a torkom és ment a lázam felfelé. Sajnos a természetes gyógymódok nem segítettek,így mondta,hogy menjek el hozzá és ez bizony antibiotikum. Megtörtént az eset,hazamentünk,majd kezdtem érezni,hogy görcsölnek a nyaki erek, a hátamban az izmok, és akkor pánikoltam be igazán amikor már a mellkasomban is éreztem. Nem volt folyamatos a görcsölés,inkább szakaszokban jött. Nem tudtam, hogy a jelenlegi betegség miatt vagy szív eredetű e? Felhívtam a nőgyógyászom, mondta,hogy ügyeletre ne menjek,mert úgysem tudnak velem mit csinálni,hanem menjek be a debreceni klinikára a sürgősségire,onnan valószínű szülészetre fognak küldeni,de úgy készüljek hogy benn fognak tartani valószínűleg. Hát tudtam én,hogy amikor egy hete befeküdtem a kardiológiai klinikára,nem kell mindent kipakolnom a táskáimból. Hát igen, most szinte minden össze volt szedve. Folyt....köv....

934. Teemee
2011. júl. 22. 10:20

Szia Mindenki!

Mostmár akkor én is csatlakozom hozzátok:)

Engem 20-án katétereztek Pesten a Semmelweis Klinikán!Én is győri vagyok,mint a Nati:),és én is Pestre fordultam orvoshoz,mert győrben nem csináltak velem semmit!

Én magas pulzussal fordultam orvoshoz,meg állitólag néha néha meghülyül a szivem,vagy kettöt üt vagy egyet kihagy....de mostmár teljesen máshogy érzem magam,mint mütét elött...

Komolyan mondom,20.-a óta NEM ment fel a pulzusom és nagyon jol vagyok,mióta megmütöttek!Beavatkozás után is éreztem már,hogy mintha más lenne...Úgyhogy örülök:)Én szedtem a pulzusomra Betalok Zok-ot,és azt mondta a doki,hogy nem kell szednem:)Tegnap engedtek haza,kaptam ilyen kis kütyüt,amival azért ellenőrzik az EKG-at,napi egyszer EKG jelentést kell küldenem....A doki nagyon rendes,aranyos volt,a mütős fiú és a mütős hölgy is.....Hát a beavatkozásról annyit,hogy nekem fájt a szuri is meg éreztem mindent,ahogy késztette fel a katétert is....de hozzáteszem,nekem kicsi a fájdalom türő képességem!

Olvastam azért jó pár üzit az oldalon,én azt tudom ajánlani,hogy jó helyen van ott az ember aki odamegy és hogy nem kell félni!Én ahogy betoltak a mütöbe,én meg is nyugodtam egyszerre!

Mielöbbi gyogyulást mindenkinek!Üdv:Timi (23)

933. pázizita (válaszként erre: 932. - 9e7be62190)
2011. júl. 20. 15:18

Szia Ági,

Köszi a jó tanácsot,remélem nagyon gyorsan helyrejövök. Elhiszem,hogy fárasztó lehet a kislányoddal,de biztos hamar kinövi ezt a korszakát :-) Fő a pozitív hozzáállás :-)

Nagyon vigyázz magatokra. Puszi. Zita

2011. júl. 20. 15:06

Szia Zita!


Úgy emlékszek algopirint lehet szedni terhesen, de biztos ami biztos, hasonló esetekben fel szoktam hívni a védőnőmet és megkérdezem. De ha orvos tanácsolta, akkor nyugodtan szedheted.

Egyél sok mézet, az nagyon jót tesz mind a torkodnak, mind a babának - rengeteg ásványi anyag van benne - és nem mellékesen a szívműködést is segíti (úgy hat, mint a szőlőcukor).

Remélem hamar meggyógyulsz!


Nálam most a legnagyobb gond az altatás. A 20 hónapos lányom, úgy döntött kb. 1 hete, hogy nem hajlandó nappal aludni. Estére teljesen kikészül, de hiába altatjuk nappal, csak sírás lesz a vége. Nagyon-nagyon fárasztó... :-( Remélem hamar kinövi" ezt a szokását.


Szép napot!

2011. júl. 19. 08:35

Sziasztok!


A félelmeket megértem, külföldtől én is ódzkodom kicsit, leginkább mondjuk a repüléstől, még sosem próbáltam. Én azzal szoktam magam nyugtatni, hogy bárhol legyek is rosszul, a mentő mindenhova odaér, szóval nagy baj nem lehet. Kivédeni meg úgy sem tudjuk, azt meg nem lehet, hogy bezárkózzon az ember a saját konyhájába. Szóval jó nyaralást mindenkinek, és jó lesz minden! :)


Kismamák hogy vagytok? Ági minden rendben a gyógyszerrel? Zita örülök, hogy nem műtenek csak ha már nagyon muszáj, ez is azt mutatja, hogy mennyire figyelnek rád, nyugi, nem lesz semmi gond. :)

930. helena66 (válaszként erre: 932. - Jucibb)
2011. júl. 18. 22:50
Ez mind meg van. Az indokolatlan idegesség belül a mellkasomban és a gyomromban. Az ES nekem is fáj. Meg egyébként is fájdogál. Azt hittem régebben,hogy szívünk nem tud fájni, hát tévedtem. A légszomjat úgy érzem,hogy kevés a levegő, nem bírok annyit beszívni amennyire szükségem van, szinte a gyomromig ér a levegőhiány. Olyan fura. Az utazástól én is rettegek, mert az életem első szíveredetű rosszulléte, ami intenzív osztályon végződött a nyaralásból haza úton ért el. Ennek már tíz éve, mégis minden nyaralásom rettegéssel telik. Nem bírom magam jól érezni, próbálom,de nem ment még sose. Talán most.Persze mindig be vagyok kakilva.
929. pázizita (válaszként erre: 928. - Helena66)
2011. júl. 14. 20:41

Szia,

Örülök, hogy írtál és te is bizakodsz mint a többiek és én is! Nem tudok mást tenni egyenlőre. Remélem nem lesz semmi komoly probléma. Hááát a meleg, elég meleg :-) Próbálok benn tartózkodni,hála megtudom tenni. Az egész ház besötétítve,az ereszünk jó nagy csüngős,így nem süt úgy be a nap, és csak este nyitom ki az ablakot,hogy ne tóduljon be napközben a meleg. Úgy ahogy elvagyok igazából. Próbálok lazítani. A tegnapi menet testileg-lelkileg kikészített,még feldolgozás alatt van a dolog. Nagyon féltem a kisfiam,és úgy gondolom ennek valamiért egyenlőre biztos így kellett történnie,a Jóisten így akarta. Köszönöm a bíztató szavakat tőled is!

928. helena66 (válaszként erre: 924. - Pázizita)
2011. júl. 14. 19:27

szia Zita,

Én örülök,hogy végül mégsem csinálták meg most az ablációt. Egyrészt azért,mert ezek szerint meg lehet várni, hogy megszülessen a ba, vagy 36 hetes legyél és,ha stressztől be is indul a szülés akkor már nem baj. De egy koraszülést ez rosszullét miatt megkockáztatni nem igen lehet és örülj,hogy Csanádi Tanár Úr ennyire körültekintő.

A szülészek dolga is nehéz, és két életről adni véleményt adni azonnal nem kis feladat, megértem,amiért nem akárkitől kérték a tanácsot az a szakember biztos tényleg elfoglalt volt, pláne,ha előzőleg nem is tudott az érkezésedről. Mert lehetett műtőben miért ne. Ti is kerestétek, ne gondold, hogy nem törődtek a problémával. Meg kell bízni az orvosokban nem tehetünk mást. Szerintem jó,hogy kaptál haladékot és reméljük nem is lesz több felpörgés. Hogy viseled a meleget? Terhesen ritmuszavar nélkül is nehéz. Szorítok.

2011. júl. 14. 16:14

Sziasztok!

Nekem mostanság többször is van furcsa érzésem. Nem tudom elmagyarázni.

Vannak 1-1 pillanatok, amikor úgy érzem, "kileng" a szívem. Nem tudom hogy írjam le. Ver, rendesen, de 1x-1x mellé üt. Ez nagyon ritka, de mostanság volt olyan is, amikor fél órán keresztül is, rendszeresen, többször ütött mellé-mellé.

Ez normális, vagy ez már ritmus zavarnak minősül?

Mi a véleményetek róla?

köszönöm :)

2011. júl. 14. 16:12

Szia Zita!


Remélem sikerült kipihenni magatokat!


Csak bíztatni tudlak! Előző terhességem alatt legalább hatszor voltak ugyanolyan rosszulléteim, mint neked és általában 1-2 órán keresztül tartottak. Néhányszor verapamil is kellett. Végül teljesen egészséges lett a kislányom!


Minden rendben lesz veletek is! Próbálj meg sokat pihenni, lazítani és csak jóra gondolj!

Mikorra vagy kiírva? Én november 26.-ra.


Szép napot mindenkinek!

Nagyon meleg van, vigyázzatok magatokra!

925. Tundeva
2011. júl. 14. 08:05

Szia Zita, remélem sikerült kipihenned magad egy ilyen nehéz nap után! Nyugodj meg, látod odafigyelnek rád és a babádra, próbálj minél többet pihenni és kikapcsolni,és akkor hamar telnek el a várakozás napjai :)


Sajnos egyértelműen a stressztől vannak ezek a felpörgések, én is megtapasztaltam most éjszaka :(

Nagyon nehéz napom volt a munkahelyen, ráadásul kiderült, hogy egy 100 eurós számlát is elrontottam (lehet hogy nekem kell kifizetni, ma megyek a főnökségre...) és erre rápörgött éjjel az agyam, így 120-as pulzussal ébredtem 1/2 3-kor. Beletelt kis időbe, mire rendberaktam a gondolataimat és sikerült lecsendesíteni a szívemet. De most már tudom, hogy tényleg agyban dől el ez a dolog nagyrészt. (Ez a 120 még egész tűrhető a 160-170-hez képest! Valamit csak segít a gyógyszer...)

2011. júl. 13. 21:19
Kedvesek vagytok. Majd írok még,csak most épp csak beléptem,hogy megkuksizzam írt e valaki. Jó éjt nektek. Remélem nálam sem lesz gond,és kitudom aludni magam.
923. NataliaWeiss (válaszként erre: 921. - Pázizita)
2011. júl. 13. 21:02
Zita, ma nagyon sokat gondoltam rád, még a páromnak is mondtam, hogy már biztos túl vagy. Ennek valóban így kellett lennie. Az angyalok is így akarták. Most már nyugodj meg és pihenj és nem leszel rosszul. A kisbabádra koncentrálj. A doktor tudja, hogy mit csinál és biztosan így lesz a jó:)
922. Jucibb
2011. júl. 13. 20:47
Szia Zita!!! Igazi kis hős vagy! Ne bánd, hogy így alakult, valószínűleg így kellett történnie. Mondtam Neked, hogy Csanádi tanár úr tök rendes, és azt mondják, hogy az egyik legjobb ezen a területen! Pihend ki Magad! Ekkora hőségben egy ilyen nagy stressz duplán rossz!!!
2011. júl. 13. 17:26

Sziasztok,

A vártnál kicsit hamarabb itt vok...

Helyzet a következő: Bementünk 8ra, felvettek, átöltöztem, kipakoltam,elhelyezkedtem, berakták a branült(iszonyat fáj, vhogy nem finoman nyomták be) levettek egy csomó vért, kitöltettek egy csomó papírt, majd átküldtek a szülészetre, hogy csináljanak egy magzati uh-t előtte-utána. Megcsinálták, minden okés,édes kis pufirizsa :-) majd az uh-s nő mondta,hogy menjek át egy másik ajtóhoz,mert biztos ami biztos inkább írjon egy doki sos-ben egy szakvéleményt,hogy minden okés de ha vmi gond lenne, akkor jön hozzám egy szülész orvos.Nah mivel szabadságolások vannak, orvos nem nagyon akart jönni,vártam vagy két órát,állítólag mindenki a műtőben volt,az amúgyis iszonyat pánikomat ez is tetőzte,meg hogy már 1 óra és én következek a műtétnél de szülész orvos még sehol aki adjon egy papírt.Össze vissza rohangáltunk,hogy akkor most mi legyen,nagy nehezem mikor már kicsordult a könny a váróban a szememből,akkorára kiszólt egy asszisztens,hogy megkért egy dokit,hogy adjon egy olyan igazolást,hogy le ne késsem már a műtétem. Ekkor már legalább 4x szóltam,hogy mi lesz már,nekem mennem kell vissza a kardiológiára és még nekik állt feljebb szinte. Végülis lett papírom,bár nem teljesen olyan mint amit kellett volna adniuk. Visszamentem,vártam a sorom,nagyon féltem. Egy kis idő elteltével megjött a Csanádi tanár úr. Nagyon nyugodtan leült mellém beszélni. Kérdezte,hogy mióta május vége óta találkoztunk,hányszor jött elő a roszullétem.Mondtam,hogy azóta csak tegnap este,de valószínűnek tartom,hogy a nagy ijedségtől már a mai naptól való félelmemben.Kérdezte hány hetes vagyok,és felajánlotta,hogy mivel nem volt túl sűrűn eddig ez az egész hála,várjunk 6 hetet és akkor meglátjuk mi legyen.Ha panaszom van úgy menjek,hogy benn is maradok és megcsináljuk ha nincs panaszom akkor meg csak azért menjek,hogy mutassam meg magam. Viszont ha időközben lesz gond,belföldön lesz,megadta a számát,hívjam fel,hazajön és megcsinálja a beavatkozást. Nagyon rendesen elmondott mindet. A lényeg igazából ez. De senkinek nem kívánom ezt az egészet,mikor már ott vagy,aztán felajánlanak egy másik lehetőséget.Valahol rákészültem már,hogy megyek be a műtőbe,szakadt rólam 32 fokos hűségben a víz,mert egyébként is annyira féltem,és aztán fordul a kocka.Hát nem tudtam,hogy sírjak e vagy nevessek.Elfogadtam ezt a lehetőséget,mert úgy gondolom a Tanár úr is tdja mit miért mond vagy ajánl fel. Nagyon-nagyon kimerültem,el sem tudom mondani. A jó isten ezt valamiért így akarta biztosan.Röviden ennyi ami ma történt velem. Próbálom kipihenni magam. Puszi nektek.

920. NataliaWeiss (válaszként erre: 919. - Pázizita)
2011. júl. 13. 08:17
Szegény Zita:( Ez a stressz. Mintha magmat látnám. Hányszor fordultunk vissza éjjel kettőkor meg egykor a kórház elöl, mert mire odaértünk már elúlt:( szörnyű. Én együtt tudok érezni. De ebben pánik is volt tutira. Szegény Zita, remélem hamarosan túl leszel. Sokat gondolok rád, Sikerülni fog!!!!!
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook