Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
1039. lara117
2011. nov. 5. 13:16
Nem lenne rossz ez az óra , mondjuk amiket láttam elég drága volt de ha tényleg ilyen pontos nem ártana beszerezni egyet.
1038. helena66 (válaszként erre: 1035. - Jucibb)
2011. nov. 2. 17:58
Ez a pulzusmérő óra, sportoláshoz használják, valóban EKG pontosságú. A POLAR a legrégebbi típus nagyon sok korszerű gyártmánya létezik. ha lehet és veszel valamilyen típust olyat vegyél, ami leárnyékolt, vagyis csak a te pulzusodat érzékeli.
1037. Tundeva (válaszként erre: 1036. - 9e7be62190)
2011. nov. 1. 16:10

A mitralis prolapsus azt jelenti, hogy a szív összehúzódásakor a normálisnál lazább szerkezetű szívbillentyű túlmozdul a bal pitvar felé és kis záródási elégtelenség alakul ki. Emiatt kis mennyiségű vér visszaszivárog a bal pitvarba, és ez a szív pumpafunkcióját kis mértékben befolyásolja.

Ettől néha kicsit légszomjat, hányingert érezhet az ember, vagy jobban dagad a lába.

Nekem pici gyerekkoromban egy reumás láz hozhatta ki egy nagyobb megfázás kapcsán.

Egyébként nagyon-nagyon sok embernek van anélkül, hogy tudna róla, és gyakrabban nőknél alakul ki.

2011. nov. 1. 13:41

Sziasztok!

Én a másik véglet vagyok a testsúlyt illetően, terhesség előtt úgy kellett vigyáznom, hogy ne menjek 50kg alá - így is gyakran előfordult, főleg szoptatás alatt még a 47 kg is - , mert az már nagyon nem előnyös, legjobb lenne az 55kg. Mindenkinek más az anyagcseréje, ezt nem mi válsztjuk meg.

Tundeva, mi az a "mitralis prolapsus"?

1035. Jucibb
2011. okt. 29. 17:00

Drága Mindenki!

Remélem jól vgaytok!!

Zita! Millió puszi Neked, és Babának!

Helena!!

Nekem bőven van súlyfeleslegem! Ne adjuk fel, egyszer csak lefogyunk!! :)) Most jöttem rá, hogy hol dolgozol, ez biztosan nagy lelki erőt kíván. Szerintem a munkátok nagyon tiszteletre méltó.

Más!

Nem hallottatok véletlenül az ekg karóráról? Nekm az a bajom, hgy amikor 24 órás ekg van rajtam , tuti, hog y nem jön a tetves zavarom., és sajna az első ablatióm nem sikerült túl jól.

Gondoltam beszerzek egy ilyen ketyerét.

1034. lara117 (válaszként erre: 1032. - Helena66)
2011. okt. 26. 10:27
Én Zumbát választottam imádok táncolni, nem unalmas.Nem járok el a szobában nyomom, persze csak annyit csinálj amennyit bírsz először nem kell túlzásba vinni minden nap egy kicsit,aztán már egyre könnyebb lesz.Az Amerikai változata nekem jobban tetszik 5 részest szedtem le.
1033. Tundeva
2011. okt. 24. 12:47

Rajtam csak 3-4 kg többlet van, de képtelen vagyok diétázni, meg 3 műszakban dolgozom, és emiatt is összevissza eszem :S

Fehér fagyöngy teával próbálkoztatok már? Csökkenti a pulzust, meg erősíti szívet. Én tegnap kezdtem inni, egyáltalán nincs rossz íze. A pulzusom most nyugalmi helyzetben 65 körül van,lentebb ne vigye, de ha fel nem engedi, már akkor is jól leszek :)

1032. helena66
2011. okt. 23. 11:52
Valami kardiotréningre gondoltam el kellene kezdeni, mert tetemes súlyfelesleg is van rajtam, ami persze valószínűleg nehezíti a szívem dolgát. Ha elkezdek mozogni, úgy két-három hónapig nagyon jól megy és akkor sajnos jön a hullámvölgy, gyengének érzem magam, nem bírom úgy a terhelést, fáradt is vagyok ilyenkor, ekkor tartok szünetet, persze jó sokat, bánatomban még zabálni is kezdek, és ilyenkor akár egy évig se csinálok semmit. most is elkezdtem diétázni, meg egy kicsit mozoggni, de majdnem 105 kiló vagyok, úgyhogy egyelőre csak napi rendszeres sétában gondolkodom. Van közületek valakin felesleg?
1031. Tundeva
2011. okt. 22. 19:40

Engem is leteremtett a mostani kardiológusom, hogy miért nem mozgok rendszeresen, holott gyerekkoromban, amikor a mitralis prolapsust diagnosztizálták, még az iskolai testnevelés óra alól is felmentettek :S

Én hiányolom a rendszeres mozgást, de az a bajom, hogy munka után olyan fáradt vagyok, nem bírom rávenni magam a tornázásra rendszeresen. Max. szabadnapon, vagy ha délutános vagyok és még pihenten tornázom. Egyébként pilates gyakorlatokat szoktam csinálni, de ha lesz lehetőségem konditerembe járni, a trx-et szeretném kipróbálni.

2011. okt. 22. 14:09

Szia Helena66!

Akkor nem csak én érzek összefüggést... Most ezek nekem is nehéz napok, extrák 10 percenként. Próbálom türelemmel várni, hogy átlendüljek ezen az időszakon, muszáj kibírni. Egyébként most néztem, nincs nagy front, szóval tényleg a hőemelkedés állhat a háttérbe.

Hát igen, jó volna egészségesnek lenni, de ez van, el kell fogadni. Ha csüggedni kezdek, mindig arra gondolok, hogy lehetne sokkal rosszabb is, meg arra, hogy úgyis legyőzöm valahogy és egyszer tünetmentes leszek.

A sportról: régebben - már a ritmuszavar mellett - rengeteget sportoltam. Futottam, tornáztam, kenuztam, túráztam. Mondjuk a napokig tartó túrákat, hátizsákkal megpakolvan már nehezebben viseltem, fáradékonyabb voltam a társaimnál. Az első terhességem óta nem sportolok, inkább csak sétálni szoktam.

1029. helena66
2011. okt. 21. 21:26
Hogy állatok a sporttal?
1028. helena66
2011. okt. 21. 21:25

Sziasztok,

Zita gratulálok a babához, biztosan nagyon édes. Szép nagyra növesztetted.

Ági remélem már azóta gyógyulsz is. Terhesen köhögni a legvacakabb, főleg a végén. Nekem is mindig több a ritmuszavarom,ha megtámadnak a vírusok, kezdetektől így van sőt van,amikor már jönnek és csak egy-két nap múlva leszek beteg. Szinte bevezeti a lázas betegséget.

mostanában nagyon rossz passzban vagyok. Szinte egész nap vagy ritmus zavarozok, vagy az utóhatásai, gyengeség, remegés, szédülés gyötörnek.

Néha úgy érzem nem bírom tovább, és arról ábrándozok,hogy ez csak egy hosszú szar álom,mindjárt felébredek és nincs semmi bajom. annyira szeretnék ebből a rémálomból felébredni. akinek csontja törik a környezete felfogja,hogy beteg, de az én bajom már titkolni való és sokan hisztinek, pániknak tartják. Sajnos nem az, mert a Holterem is azt mutatja,hogy vannak a PSVT-k, gyűlölöm a kis szív alakú bogyóimat....

2011. okt. 21. 10:13

Láz, hőemelkedés és erősebb megfázás nektek is kihozza az extrákat? Én úgy érzem igen, persze véletlen is lehet (vagy a front).

Az egész család beteg (láz, köhögés, hasmenés stb.)

Persze, elkaptam én is, ami terhesen nem túl szerencsés. Már odáig jutottam, hogy muszáj gyógyszereket is bevennem (algopirin), mert másként nem tudom leszorítani a lázam. A tartós lázas állapot meg árthat a babának...

Hát ez nem hiányzott... :-(

1026. 9e7be62190 (válaszként erre: 1024. - M.mami)
2011. okt. 21. 10:06

Szia!

Jó egészséget és mielőbbi felépülést kívánok!

Biztos nehéz volt elviselni. Túl vagy rajta, az a lényeg és innentől csak arra gondolj, hogy sikerült, nem lesz több ritmuszavar!

1025. Tundeva (válaszként erre: 1024. - M.mami)
2011. okt. 20. 16:42

Kívánom neked, hogy a beavatkozás rossz emlékeit mihamarabb el tudd felejteni és csak arra koncentrálj, hogy mostantól jól érzed magad! :)

Bízz az orvosokban és magadban is.

1024. M.mami
2011. okt. 19. 16:22
Sziasztok! Ma hazajöttem kórházból,meg csinálták a beavatkozást.Hát nem semmi....Sajnos nagyon össze szurkálták mind kettő ágyékom,nem találták az ereket.De a felpörgetés és a kisütés is.... nem egy leány álom.Másfél óráig voltam a műtőben.Öt óra szigorú mozdulatlanság után felültettek enni,de a láb nem mozdulhatott,későbbe elmehettem vécére,és a beavatkozás után hét órával levették a nyomókötést.Egész idő alatt monitorra voltam kötve,és csak délelőtt vettek le róla.Egy hónap múlva kontroll. Lehet,hogy bennem van a hiba,de attól félek,hogy újból előjön,pedig azt mondták,hogy nem.Meg kell szokni az új ritmust.Nem akartam senkit elijeszteni,de ez van.
1023. Zenóbia
2011. okt. 19. 14:46

Sziasztok!


Zita nagyon nagyon gratulálok, és nagyon örülök, hogy minden jól ment, gondoltam rád sokat! :)) Várjuk a részletes beszámolót is majd:) És milyen szép neve lett a gyerkőcnek ráadásul :)


Ági neked is megy a drukk, örülök, hogy jól vagytok. :)

2011. okt. 16. 16:18

Sziasztok!


Zita, gratulálok! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!


Mi jól vagyunk. Persze van már nekem is sok kellemetlenség, de ezek jórészt normális terhességi tünetek.

34 hetes múltam, már nincs sok idő hátra! "Szívügyileg" jól vagyok, extrák azért vannak - főleg, ha jön egy jó kis front - , viszont minél kevésbé foglalkozok velük, annál ritkábbak (vagy már észre sem veszem). Néha volt néhány perces begyorsulás is, de mint írtam, hamar elmúlt.

A terhesség, így a vége felé nekem sem könnyű, főleg, hogy a pocak mellett még gyakran egy 13kilós, kétévest is cipelhetek. :-) Na de már nincs sok hátra...


Zita, majd írd meg, milyen volt a műtét! Bár a bejegyzésed alapján - ami nagyon vidám hangulatú volt - úgy gondolom, nem lehet rossz emlék számodra. Hamarosan rajtam a sor... :-), majd írok!


Jó egészséget mindenkinek!

1021. Tundeva (válaszként erre: 1018. - Pázizita)
2011. okt. 16. 09:41
Zita, gratulálok én is, teljen nagyon sok örömötök a kis jövevényben! Jó egészséget kívánok nektek :)
1020. M.mami (válaszként erre: 1018. - Pázizita)
2011. okt. 15. 19:30
Gratulálok a babádhoz,nagyon jó egészséget mindkettőtöknek és pörgés mentes napokat!!!!
1019. NataliaWeiss (válaszként erre: 1018. - Pázizita)
2011. okt. 15. 17:16

Kedves Zita!

Gratulálok a babádhoz és nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánok Nektek hozzá:))

1018. pázizita
2011. okt. 15. 15:35

Sziasztok,

Nagy örömmel tudatom, hogy kisfiam Levente László 2011.10.06.-án 12:10kor 3650gr és 51cm-el megszületett a tervezett császármetszéssel,a 38.hét 4.napján. A részletekről is írok hamarosan csak még állandó rohanásban vagyok itthol,még nem tudom mi-minek a sorja :-) :-) :-)

Jó egészséget nektek!

(Ági! Te hogy vagy? )

1017. M.mami (válaszként erre: 1016. - Mjudit111)
2011. okt. 11. 18:41
Szia ! Köszi a biztatás,remélem nem lesz semmi probléma.NEM FOGJUK A STATISZTIKÁT RONTANI !!!!!!!!!!Minden jó kell legyen!!!! Te már a másodikat kapod és tudod a kezelés menetét,már gyakorlott vagy.Jelentkezem,ha megjöttem,a napok nagyon gyorsan mennek.Pusszz és Te is vigyázz magadra.
1016. mjudit111 (válaszként erre: 1012. - M.mami)
2011. okt. 11. 16:32

Szervusz kis Sorstársam,

a Pécs-i Szívcentrum nagyon híres, biztosan jó kezekben leszel. Az idegesség bizony egyáltalán nem jó a mi bajunkra, tehát nyugi. A házimunkával is vigyázz, ne eröltesd túl magadat,..maradjon minden ahogy van, akinek nemtetszik, megcsinálhatja! A jelenlegi gyógyszerek szedését megértem, hogy csökkented, én is ezt tettem, teszem másfél éve. A felírt mennyiség nekem is sok volt, ezzel beállt a vérnyomásom, de nagyon fáradékony, néha szédülös vagyok,..sosem gondoltam, hogy nekem ilyen fene bajom lesz, ez van..Szorítok majd Neked, én a 2. Ablatióra nov.18.-án megyek Bp. Városmajor u. Most lett volna idöpontom az elözö héten azaz okt.7.-én, de lemondták..??? Ördög vigye el, pedig már éppen eleget izgultam elötte is.. most még több mint egy hónap, de ez is eltelik és bízni akarok, hogy utána jó, jobb lesz. Kívánok Neked is minden jót, bizzál és ne keseredj el! Majd jelentkezem ha én is túl leszek a 2.-on! Szervusz Kis Aranyos!

1015. mjudit111 (válaszként erre: 1014. - M.mami)
2011. okt. 11. 16:20

Kis Sorstársam,

aranyosan írsz, köszönöm! Èn nem kaptam a Kardiologián más gyógyszert, csak amit a háziorvosom felírt a magas vérnyomásra, ez (Lavestra H, ebböl felet szedek, Rawel vízhajt´ebböl is csak felet, majd Madezeepan ebböl egyet szedek rendszeresen naponta, reggel) Ha majd a beavatkozás után az orvos nem ad mást, akkor tovább szedjed a régit. A beavatkozás napján is be kellett vennem a sajátomat, söt másnap reggel is), mivel magammal vittem és ugye spórolni kell!! Nekem a Városmajor u.-ban csinálták Bp-en, holott mi Siófok mellett lakunk!Egy biztos az idöváltozás és a stress nagyon kihat a mi bajunkra. Persze kinek nincsen manapság stessze? Különben ha Skyped van, jelentkezz rajta, az én Skype nevem (mjudit11), mi fizetünk egy átallányt, vissza tudlak hívni és olyan kérdésekre is tudok válaszolni, amit talán még tudni szeretnél! (a vezetékes telefonszámunk 21-200 23 28) a Mobilom pedig 0630/7311771 Fejérmegyéhez tartozunk, de ez internetes vezetékes szám (olcsóbb, mint a Tele...)

1014. M.mami (válaszként erre: 1013. - Mjudit111)
2011. okt. 10. 17:14
Nagyon aranyos vagy.Nekem is a pulzuson többször nagyon alacsony volt,főleg a nagy kánikulában.Most 50és 60,63,64 között van.A ritmusra kapott bogyómat is negyedeltem,5mg helyett csak a negyedét szedem.A nagyobb adagnál pocsékul voltam és így szedem most.Ma nagyon pocsékul érzem magam,fáj a gyomrom,biztos megint az Aspirin protect piszkál,enni sem tudok,és nagyon ég.Nem félek,majd lesz valahogy,csak utána a pár óra szigorú fekvés..... Köszönöm a biztatást,majd beszámolok az eseményről.
1013. mjudit111 (válaszként erre: 1008. - M.mami)
2011. okt. 10. 15:50

Gondolom, hogy már nagyon izgulsz, de ne félj, kibírható. Èn május elején estem át az elsö Ablation, de sajnos meg kell ismételni. November 18.-ra kaptam idöpontot. Nálam úgy derült ki mindez, hogy kb. 2 éve magas lett a vérnyomásom, kapok is rá gyógyszert, de ritmuszavart is megállapítottak, ezért volt szükséges az Ablatiora. A gyógyszert továbbra is szedem, de az Ablatio után 3 hónapra rá, csináltak egy kontroll ;Horter EKG-t, ami kimutatta, hogy nem volt elegendö a beavatkozás, ezért szükséges a 2. elvégzése is. Mellesleg, ott volt egy Ùr, akinek a 3.Ablatio után(félév múlva minden panasza megszünt! Nálam fáradékonyság, idöközönkénti gyors szívdobogás, nehezen veszem a levegöt,..így jelentkezik, na és a pulzusom nagyon lusta, a vérnyomásmérö sokszor nem is érzékeli, de dobog, csak melléver...mondta a doki.

Ne félj kis Sorstársam, minden rendben lesz!! Jelentkezz, hogy a részletes beszámolóm kicsit megnyugtatott e? (Nekem pénteken csinálták délelött és szombaton már hazajöhettem..kidobtak). Szoritok majd Neked és minden hasonló Sorstársamnak!!

1012. M.mami (válaszként erre: 1011. - Jucibb)
2011. okt. 9. 19:55

Szia Drága!

Jól vagyok,nem érzek rosszabbodást,talán még jobban is vagyok,mint voltam.A sok bogyóimat szelektáltam,és csak a legszükségesebbeket szedem.Az orvos szerint ez a dózis csak egy 20kg-os egyénnek elég,de én így sokkal jobban érzem magam.A beavatkozást a pécsi szívcentrumban fogják elvégezni.Hogy ki fogja csinálni azt nem tudom .Nincs külön dokim, decemberben aki katéterezett,nem tudom,hogy ezt is csinálja -e.Én bízom,hogy mindegyik doki aki ott van becsülettel végzi munkáját.Legalább is remélem.Nem vagyok ideges,nem akarok az lenni,mert csak magamnak lesz sz@r.Mindent ezzel kapcsolatban már elolvasok,lassan már oktathatom....Csak arra gondolok,hogy minden oké lesz és nem ám elrontom a statisztikát!!! Ez a hideg front eléggé meggyötört,főleg az ízületeimmel kínlódtam.Na most jó hosszú regényt írtam.Jó pihenést minden Sorstársamnak,és aki ilyen előtt áll,annak nyugi,nyugi,nyugiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!

1011. Jucibb (válaszként erre: 1008. - M.mami)
2011. okt. 9. 18:33

Szia Drága M.MAmi!

Hogy vagy? Nagyon izgulsz?

Drukkolok Neked!! Hol csinálják, és ki?

Remélem mindenki jól van!! Én nagyon megszenvedtem ezt az időváltozást.

1010. lara117 (válaszként erre: 1008. - M.mami)
2011. okt. 8. 10:48
Ja most kapcsolok ez az ablátió,mert az volt 2x is de nem jött be sajnos nálam.Azért próbálkozom más lehetőségekkel.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook