Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
1069. Tundeva (válaszként erre: 1068. - NataliaWeiss)
2012. jan. 31. 14:59

Ennek nagyon örülök :)

Nagy igazság van ebben, amit írtál, én is igyekszem minél kevesebbet figyelni a szívműködésemet. Persze extrák jönnek-mennek, de másra kell koncentrálni, és élvezni minden egyes ritmusos pillanatot. (én is ezért járok errefelé egyre ritkábban... bocsi)


Stresszmentes, ritmusos napokat mindenkinek!

2012. jan. 31. 14:49

Sziasztok Lányocskák! Valóban régen voltam már itt, bocsánat érte:( Időközben hirtelen mindennel elkezdtem foglalkozni és a ritmus-problémáim a háttérebe szorultak nagy szerencsére:) csupán csak ezért nem voltam itt. Egyetemi tanulmányaim, gyerekem, család, munka, karrier, stb. Szóval, mióta a ritmus megy, azóta valóban ritmusosabb az életem:))

Köszönöm a kérdéseteket, jól vagyok, úgy tűnik. Persze azért néha vannak extrák, de a műtéttel úgy érzem új ember lettem. Egyre kevesebbet nézegetem a szívemet, elvagyok. A frontok azért néha még bekevernek, olyankor "figyelembe esek" és minden dobbanást számolok, de szerencsére múlik. Ha úgy érzem, hogy az extrák gyakrabban jönnének, akkor Magnerot kúra elő és tényleg pár napon belül jobb lesz.

Szóval lefoglaltam magamat. Mondta is a párom, hogy amióta ezt meg azt csinálod nincs is ritmuszavarod. Jé?? tényleg?:)

Mindenkinek kitartást és jobbulást kívánok.

1067. helena66
2012. jan. 31. 12:24

Sziasztok,

nem tudom mivel magyarázni,de képzeljétek volt két jó hetem. Ugyanúgy dolgoztam, kávéztam, ettem, nem fogytam, bárhogyan is töröm a fejem csak a rendszeres sport új nála, december közepén kezdtem heti 3X, este, azután teljesen kifáradtam szinte kipurcanásig és nagyon jól alszom azóta, két hetet ki hagytam mert beteg is lettem közben, kétszer volt arcüreggyulladásom. Most kezdtem újra a mozgást tegnap, mert úgy éreztem jól vagyok. De ma és tegnap már megint jönnek szépen vissza a szokásos rosszulléteim, mégse ha sport volt a megoldás. Annyira jó lenne tudni mi volt ez a két viszonylag jó hét. A rigmust,amit itt tanultam alkalmazom, van,amikor eltereli a gondolataimat és a pánik, elkeseredés része nem jön elő. Olyan jó volt,amíg nem nagyon jöttek, szinte felszabadultam és most megint itt pofára esés. Mikor hosszabb ideig megfeledkezik rólam a ritmuszavarom, eddig csak napokban volt mérhető, és újra jött mindig nagyon sz...-rul esett. annyira szeretnék még egyszer egészséges lenni. Ma akupunktúrára megyek. Hinni akarok benne, hátha..... .

1066. Zenóbia
2012. jan. 31. 09:39

Sziasztok!

Nekem is ugyanilyen tüneteim vannak/voltak, nekem is javasolták az ablációt, rá is szántam magam, aztán nem ért szart se, már elnézést. Azóta már javasolták, hogy akkor na még egyszer, de itt a fórumon is vannak egy páran, akik már harmadjára veselkedtek neki, meg a kórházban is találkoztam egy pár ilyen esettel, szóval egyáltalán semmiféle garanciát nem látok arra, hogy a második sikeresebb lenne mint az első. Nekem az az álláspontom, hogy amíg gyógyszerrel jól vagyok, addig marad a gyógyszer. Ha így is lennének rosszulléteim, akkor bevállalnék még egy műtétet, mert akkor nem látnék más megoldást. Így csak azon parázok, hogy hogyan élem majd túl a terhességet, de hál istennek van itt egy pár jó példa előttem :) Natalia te már teljesen jól vagy?

1065. Tundeva
2012. jan. 31. 08:20
Szia Natalia, te hogy vagy? Régen hallottunk felőled :) Remélem, minden rendben!
1064. NataliaWeiss (válaszként erre: 1063. - 9e7be62190)
2012. jan. 30. 12:01
Ha javasolják el kellene menni, utána meggyógyulnál, bár tény és való, hogy nagyon nehéz és kellemetlen, de utána jobban leszel sokkal.
1063. 9e7be62190 (válaszként erre: 1061. - Vikibene)
2012. jan. 30. 10:44

Szia Viki!

Na nálam is pont az a helyzet, mint nálad. Még két terhességet is viseltem ezekkel a panaszokkal... Nálam is gyakran néhány percesek a rosszullétek, de volt már 12 órás is (18 hetes terhesen).

Nekem is az ablációt javasolják, de nem bírom rászánni magam...

1062. M.mami (válaszként erre: 1061. - Vikibene)
2012. jan. 26. 17:49

Szia!

Nekem is csináltak beavatkozást,október 18.-án.Előtte évben,október 15.-én volt infarktusos,amit egy erős ritmuszavar hozott ki,230-as pulzussal.Azóta voltam már kontrollon,az EKG-m is jó volt.Az orvos is azt mondta,hogy ez a ritmuszavar már örökre megszűnt.Eddig még nem éreztem,remélem így is marad.2.-án megyek szívultrahangra,remélem nem lesz semmi gond.A beavatkozást Pécsen csinálták,másfél óráig tartott,5 helyen égették a "hibákat".Másnap már hazamehettem.Én nem bántam meg,jobb a közérzetem.

1061. vikibene (válaszként erre: 1059. - Zenóbia)
2012. jan. 26. 14:56

Pár napos fáziskéséssel, de itt vagyok! :)

Én tavaly előtt kerültem be a kórházba, mert a picimmel voltam éppen kórházban és rosszul lettem. Elkezdett a szívem hevesen verni, össze-vissza és nem hagyta abba. Megvizsgált a gyerekorvos és felküldőtt a belre. Ott mondták, hogy pitvarfibrillációm van és bent tartanak kivizsgálásra. Kiderült, hogy szívritmuszavarom van, kaptam rá gyógyszert. Sajna a szervezetem nem tolerálja túl jól, elég alacsony mg. tartalmút bírok csak, mert leviszi a vérnyomásom a mélybe. Októberben megint volt egy rohamom. Az éjszaka kellős közepén arra ébredtem, hogy hánynom kell. Rákezdett a szívem és megint órán keresztül zakatolt. Azt hittem ott pusztulok meg. Ezek a rohamaim nagyon erősek. Ezért is javasolta a dokim, hogy csináltassuk meg a katéterezést, mert azzal kecsegtetett, hogy akár teljesen meg is szünhet. Ahogy olvastalak titeket az egyikötök írta, hogy neki háromféle formában van jelen. Nekem is. Van ez az órákig tartó, nagyon rossz. Van, hogy néha beindul és két-három perc után abbamarad. Illetve olyan van legsűrűbben, hogy csak bedobban egyet és ver tovább rendesen. Na jó hosszúra sikerdett.

Egyébként úgy érzem, hogy ezeknek a rohamoknak köze van az idegállapotomhoz. Amikor nagyon rossz passzban voltam, tényleg minden összejött, akkor voltak a súlyosabb rohamaim. Úgy olvastam, hogy nálatok is jelen van ez. Lehet tényleg van valami összefüggés a kettő között.

2012. jan. 20. 23:08

Sziasztok!

Remélem, hogy mindenki jól van, így az új évben!!!

"Szívügyileg" nálam változatlan a helyzet. Általában jól vagyok, de azért vannak extrákkal kisért rosszabb napjaim. A szülés óta 1x éreztem begyorsulást (psvt), lepihentem egy kicsit és kb. 5-10 perc alatt visszaállt a pulzusom. Gyógyszert nem szedek, részben azért, mert szoptatom a kisebbik lánykámat. Továbbra is töretlen az optimizmusom arra vonatkozóan, hogy ki lehet gyógyulni ebből a ritmuszavarból!!!

Viki, üdv közöttünk!

Zita, szép család vagytok! Nagyon édes a kisfiad!

1059. Zenóbia
2012. jan. 19. 12:12
Szia Vikibene, üdv mifelénk :) Neked milyen típusú a ritmuszavarod, és hogy boldogulsz vele? Segít az oldal a döntésben? :)
1058. Zenóbia
2012. jan. 19. 12:09
Zita, gratulálok, és nagyon édes a kölök! :) Én is drukkolok, hogy hamar jobban legyél, azóta már voltál elvileg orvosnál, mondott valami hasznosat? Vigyázz magadra, és jó babázást! :)
1057. vikibene
2012. jan. 15. 08:38
Sziasztok! Most találtam ezt a fórumot és csatlakoznék hozzátok! Nekem is ritmuszavarom van és a dokim az utolsó kontrollon katéterezést javasolt! Jó sokat írtatok már, de azért megpróbálok majd vissza olvasni!
1056. Tundeva (válaszként erre: 1055. - Pázizita)
2012. jan. 12. 10:12

Szia Zita, gratulálok a kis lurkóhoz, nagyon cuki! Sok boldogságot kívánok nektek. :)

Remélem, tudnak neked valamilyen gyógyszerrel segíteni ezen az újabb egészségi problémán, mielőbbi jobbulást kívánok!

1055. pázizita
2012. jan. 11. 08:51

Sziasztok,

Nagyon rég nem írtam már nektek amiért bocsánatot is kérek.

Próbálom visszolvasni az itteni fejleményeket két etetéss között :-)

Ági! Neked még tartozom egy bővebb levéllel!

Gyorsan megírom, hogy hogyan is állunk.

Kisfiam jól van! Imádom! Tündér! Akaratos! :-) Egy kis édespofa :-)

Anyuka sokat szédül,vérszegény,alacsony vérnyomással,szoptat,és hipofízis adenómás(agyalapi mirigy jó indulatú daganata)

Ha minden igaz ma megyek dokihoz,két hete egyfolytában,megállás nélkül szédülök. Extrák is vannak,és "állandóan" attól félek nehogy jöjjön a psvt-s roham,mert mi lesz a kisfiammal,nem akarok kórházba kerülni,nincsennek túl jó élményeim a kórházban töltött napokról,de ezt majd bővebben. Töltöttem fel képeket rólunk,majd nézzétek meg! Szép,ritmusos napot mindenkinek! Puszi!!!

1054. Zenóbia
2011. dec. 23. 14:49

Sziasztok!


Nagyon Sok Boldog Karáncsonyt és Boldog Új Évet kívánok mindannyiótoknak!

Mindemellé pedig stílszerűen szép egyenletes szívritmust persze! :)

1053. Tundeva (válaszként erre: 1052. - Lara117)
2011. dec. 21. 17:30
Én is minden szépet-jót kívánok neked is Lara, és persze mindannyiotoknak :) Boldog karácsonyt! :)
1052. lara117
2011. dec. 21. 12:07
Mindenkinek egészségben eltöltött nyugodt karácsonyt kívánok, és kitartást a jövő évre ,is valamint sok sikeres gyógyulást.
2011. dec. 17. 20:43

Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat!

M.mami, örülök, hogy sikeres volt a beavatkozás, jó egészséget kívánok, továbbra is!!!

Magamról annyit, hogy a szülés óta nagyon jól vagyok, néha vannak extrák, de ezek nem durvák. Pedig a baba miatt elég keveset alszok, nappal meg a kétévesem nem hagy pihenni.

Megpróbálok feltölteni képet a kicsiről...

1050. Tundeva (válaszként erre: 1049. - M.mami)
2011. dec. 17. 18:36

Örülök, hogy jól vagy, ez tényleg jó hír :)

Kívánom, hogy így maradjon mostmár :)


Engem most eléggé megviselt ez a pár nap, ahogyan frontok jöttek-mentek. Tegnap rendesen olyan pocsékul éreztem magam, mint a nyári zivatarok jövetelekor. Ti hogy bírjátok?

1049. M.mami
2011. dec. 16. 10:29

Sziasztok!Először is gratulálok a kisbabásoknak,nagyon jó egészséget kívánok mindenkinek.

Szeretném megosztani veletek, hogy október 18.- án át estem egy elektrofiziológiai beavatkozáson.Már kétszer voltam kontrollon,és az ekg-ém jó, ami a legfontosabb azóta nincs semmi felpörgés,nincs ritmuszavar. A közérzetem is teljesen jó,az orvosom szerint már ez többet nem jön elő.A beavatkozás másfél óráig tartott,nem egy leányálom,de a nyomókötés az volt a rosszabb.Másnap délelőtt már hazamentem.Ne féljetek,megéri a kellemetlenség,mert utána csak jó.

1048. Zenóbia
2011. dec. 6. 09:07

Szia Ági!


Gratulálok, örülök nagyon, hogy mindketten jól vagytok! :) Kellemes Ünnepeket, így már biztosan nagyon boldog lesz a karácsony! :)

1047. Tundeva (válaszként erre: 1046. - 9e7be62190)
2011. dec. 5. 16:17
szia Ági, szívből gratulálok!!! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek :)
2011. dec. 4. 18:09

Sziasztok!

November 22.-én megszületett a második kislányom, Szófia. Nem volt könnyű, a műtét alatt sem került el a ritmuszavar. Túl vagyunk rajta, a kislányom egészséges és én is jól vagyok. Bármikor bevállalnám újra, mert megérte...

1045. lara117 (válaszként erre: 1044. - Tundeva)
2011. nov. 22. 09:35

Szia!

Egy orvos mondta nekem,hogy sajnos a szívbetegek igen nagy százaléka lesz pánik beteg mert fél ez érthető is.Én is az vagyok.Nálam is vannak ilyen pörgések ha reggel hirtelen mondjuk felkeltenek az szerintem nem a pániktól van aztán szép lassan helyre áll.

1044. Tundeva
2011. nov. 21. 13:54

Sziasztok! Nekem is jól tartja a gyógyszer a pulzusomat, de sajna mostanában megint előfordult többször, hogy éjszaka felriadok, és beindul a szívem. Viszont ezek tipikus pániktünetek, amiket én produkálok, tuti a stressztől van, de most éjjel pl. inkább attól volt, hogy hülyeségeket álmodtam :(

Szerencsére 1-2 perc alatt le bírom magam nyugtatni mostmár, de 2-3 hete, mikor először előjött, már ott voltam, hogy felkeltem a párom, hívjon orvost. A kórház gondolatára még jobban bepörgött a szívem és akkor esett le: basszus én pánikolok. És akkor mérgemben azt mondtam magamnak, elég volt, akkor is kimászom ebből, ha belegebedek...és utána addig koncentráltam, míg sikerült leállítani a pörgést. De mi a fenéért hozza magával a szívbetegség ezt a hülye pánikot, nekem azelőtt nem volt ilyenem :( Ráadásul megkülönböztetni is nehéz elsőre a tüneteket. Ti nem voltatok még így?

1043. Zenóbia
2011. nov. 21. 09:17

Sziasztok!


Ági, gondolok rád is sokat, írj majd, hogy mi történt, hogy vagytok, ha jól számolom, már túl is lehetsz a szülésen. :))

Többieknek is kitartás, nálam néha extrák, sokáig az sem volt, most tegnap este meg pont igen, de bele tudtam aludni, reggelre elmúlt. Nekem azért a gyógyszerrel elég jól rendben lehet tartani úgy tűnik. A vérnyomásom mindig a béka segge alatt, de már megszoktam, nem vagyok tőle szarul, a pulzusom is le tud menni ötven alá simán, azt sem érzem meg, csak az üzemorvos szokott tőle kiakadni. A kilóim nekem rendben, bár egyébként a túlevést én is meg szoktam érezni, azt nem szereti a szívem. Ez is egy érdekes dolog. Jó készülődést mindenkinek az ünnepekre! :)

1042. helena66 (válaszként erre: 1040. - Lara117)
2011. nov. 12. 21:42
Én is szédelgek ennyi vérnyomásnál és elhúz a fejem, meg ül valaki a fejem tetején. Ha ezt elmondom hivatalos helyen tuti a mosolygóban kötök ki.
2011. nov. 8. 13:00

Sziasztok!

37 hetes elmúltam, hamarosan érkezik a kislányom.

Jól vagyunk, extrák néha ijesztgetnek, de semmi komoly. Már elég sokat görcsölget a hasam...

Lara, én az első terhesség alatt "szédelegtem" , úgy hogy forgott a szoba, meg volt hogy el is estem ilyenkor. Tudom miről beszélsz, ez elég rossz érzés. Mértem én is vérnyomást, igaz csak akkor tudtam, amikor már picit jobban voltam, de nekem nem volt magas. Aztán valahogy abbamaradt, azóta szerencsére nem éreztem.

1040. lara117
2011. nov. 8. 09:20
Ti szoktatok szédülni, megmértem a vérnyomásom 150/85 volt, már 3.alkalommal van ilyen szédelgés az elsőnél az egész szoba forgott,most csak visz a fejem.
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook