Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
1189. mokika80
2012. máj. 29. 17:01

Sziasztok!

Nekem is vannak extrák és időnként úgy érzem,hogy jön a roham!Aztán ilyenkor én reflexből azonnal nyomni kezdek és visszaáll a normál ritmus!Szerintem is biztos közrejátszik a lelki állapot,ahogy itt olvasgatom velem együtt itt senki sem egy nyugodt típus!

1188. Tundeva (válaszként erre: 1186. - Vikibene)
2012. máj. 28. 21:30
Örülök, hogy tudunk segíteni :) Hajrá, csak így tovább!
1187. csibike29 (válaszként erre: 1186. - Vikibene)
2012. máj. 28. 12:26
Nagyon örülök, hogy jobban vagy! :-) Kitartás, nem vagy egyedül! Szép napot!
1186. vikibene
2012. máj. 28. 10:28
Köszi a hozzászólásokat! Sokat segítettek, úgy érzem, hogy sikerült túljutni a holtponton. Jó érzés, hogy sorstársakkal is tudok beszélni ezekről a dolgokról. :)
1185. Tundeva (válaszként erre: 1179. - Vikibene)
2012. máj. 27. 19:37
Ne aggódj, egy idő után jól fogod tudni kezelni, csak bízz magadban :) Próbáld most elterelni a figyelmedet jó dolgokkal, olyanokkal, amik kikapcsolnak és pihenj sokat, ha lehet!
1184. csibike29 (válaszként erre: 1173. - Pázizita)
2012. máj. 27. 15:35

Pont a kisfiad miatt nyugodj meg. Figyelj inkább rá mint magadra és nem fogsz bepánikolni, berohamozni!

Hidd el tapasztalat :-)

1183. csibike29 (válaszként erre: 1179. - Vikibene)
2012. máj. 27. 15:32

Ez a pánikos dolog rajtam is kijött annakidején, pedig nem vagyok olyan fajta...de akkor a sűrűsödő hosszú rohamok, pici gyerek itthon...Meg kell próbálnod elfoglalni magad, nem rágódni rajta.

Ezért jó volt a katéterezés, mert utánna úgy néztem a dologra, hogy meggyógyítottak és nincs mit pánikolni :-)


Persze a katéterzés sem mindig végleges megoldás. Függ a kiváltó októl, a kortól (már amiatt, hogy mennyire van az a szív már túlterhelve) és persze az orvos munkájától :-)

Amikor nekem csinálták, volt ott egy 80 éves néni, akinek már harmadszorra csinálták, mert csak pár évre szüntette meg neki, de azt mondta az pár év is jobb mintha gyógyszereznie kellett volna vagy rohamokat elviselni. De szerintem ez nem gyakori eset.

1182. csibike29
2012. máj. 27. 15:21

Most nézem, nem voltam pontos :-(

A módszer neve Valsalva manőver. Megpróbálom pontosan leírni:

Gugolj le, végy egy nagy levegőt és nyomj mint a vécén úgy hogy közben mintha erősen fújnád ki az orrodon a levegőt, de közben visszatartod. Legjobb ha mondjuk befogod az orrod, szád. (Nem bonyolult, csak nehéz leírni, keresd ki a wikin) Kicsit olyan mint a szülésnél amikor nyomsz :-)

1181. csibike29 (válaszként erre: 1110. - Vikibene)
2012. máj. 27. 15:08

Szia!

Nálam az első roham 17 évesen jelentkezett. A pulzusom felment 180 fölé, volt hogy csak pár percig tartott, volt hogy 2 órát. Mivel fiatal voltam és max. havonta egyszer jelentkezett elintézték, hogy majd kinövöm, meg szerelem stb. Volt egy időszak amikor gyógyszert szedtem, de nem nagyon szerettem, majd babát szerettem volna,így abbahagytam. 2003-ban már sűrűbben voltak rohamaim. a pontot az i-re az tette fel, hogy egy hétvégén elkapott és 1,5 óra után sem akart leállni, ami már fárasztó volt és elmentem a készültségre, ahol az injekció sem segített, így irány a kórház. Nem akartam menni, de nem volt más választásom. Útközben (2.injekció) leállt. 1 hétig voltam kórházban, azalatt minden rendben volt. Itthon szívorvos, aki akkor került ide hozzánk. Na, ő adta az első jó tanácsot. Lehet hogy valaki már írt róla, nem olvastam végig a fórumot. Tehát amint érzed az első gyorsabb dobbanásokat, gugolj le és nyomj úgy mintha nagyvécéznél. Furán hangzik, de beválik. Van, hogy nem elsőre, akkor ismételd meg. Fontos, hogy minél hamarabb megpróbáld leállítani, mert (magamról is tudom), hogy minél tovább tart a roham annál ijedtebb vagy és nehezebben áll le. Ez egy elfogadott eljárás, mindjárt kikeresem az orvosi nevét.


Persze végül 2004 -ben megtörtént a katéterezés. Combi artérián keresztül. Átégették az átégetni valót :-) annyit mondott a doki, hogy nagyon rossz helyen volt, kellett volna még mélyebbre égetni, de merte, mert veszélyes volt és nem érte meg a kockázatot, de szerinte így is elég lesz. Azóta kb. évente 1 max. 2-szer van 1-2 gyorsabb szívdobbanás, de nem ijedek meg, mély levegő, nyomás és el is felejtem :-)

1180. Evecee (válaszként erre: 1179. - Vikibene)
2012. máj. 27. 14:13
Igen sajnos kutya rossz egy érzés.Túl sokat foglalkozunk magunkal,figyeljük a tüneteinket és megijedünk,meg kreáljuk a bajokat.Persze,hogy meg lehet tanulni,csak idő és türelem kérdése,ami néha elfogy.
1179. vikibene (válaszként erre: 1178. - Evecee)
2012. máj. 27. 09:35
Most, hogy kijött ez a pánik dolog, aggódva figyelem magam, néha úgy érzem ebbe tényleg bele lehet csavarodni. Lehet azért érzem így, mert még friss ez a pánik dolog. Ezt ugye meg lehet azért tanulni kezelni valamennyire?
1178. Evecee (válaszként erre: 1177. - Vikibene)
2012. máj. 26. 21:49
Lehet nem ártana ha elmennél,de az én véleményem szerint antidepi szedésbe ne menj bele.Végig csináltam.Milyen homeopátiás nyugtatót ajánlott?Szerintem próbáld meg.Én Panangint is szedek a szivemre.Én már nem tudom igazán,hogy a pánikzavar miatt lett e szívbajom vagy a szívbajomtól alakult ki a pánikom.Hála a sok év alatt elég jól megtanultam ne essek kétségbe ha jönnek az extrák.Sajna van mikor nm sikerül lenyugtatni magam.Leginkább bele vagyok fáradva,el vagyok keseredve miatta.
1177. vikibene
2012. máj. 26. 14:59
Képzeljétek ma bementem a sürgősségire, mert nagyon bepánikoltam a szerdai rosszullétemen és nem hagyott nyugodni. Nem találtak semmit, kicsit megnyugodtam. Azt mondta a doki, hogy nagyon félek és szorongok a ritmuszavar miatt és a katéterezés miatt ezért jöhetett ez most elő. :( Ajánlott egy homeopátiás nyugtatót, kipróbálom hátha az is segít. Lehet, hogy egy jó pszichológus lenne nekem jó. Erről mi a véleményetek?
1176. vikibene (válaszként erre: 1172. - Pázizita)
2012. máj. 26. 14:57
Jajj, de sajnálom! Tényleg nyugodtnak kéne maradnunk, de én sem tudom, hogy ezt hogyan lehet megtenni. Kitartást, biztosan jobban leszel.
1175. kylexx (válaszként erre: 1172. - Pázizita)
2012. máj. 26. 10:24
Szia.Én is nagyon tudok ilyenkor félni, nekem is rengeteg az extrám, már nem is tudom igazából, hogy az-e, mert nem olyan nagyok, mint régen, de mintha egy másodpercre kihagyna, vagy mi, most is, ahogy írok, pedig ma még nem éreztem.Én pánikolok miatta mindig, de muszáj türelmet erőltetni magamra.Tegnap talán ha kettő volt, tök jó napom volt.Nem értem én ezt, nem tudok rájönni, mi váltja ki, már mindenre figyeltem, de nem tudom rá a válasz, a doki szerint sincsen semmi szervi bajom.Most bekapom a magneB6-ot, és megyek dolgozni, ez van.Kitartás mindenkinek! :)
1174. Evecee
2012. máj. 25. 20:46
Ne félj,nyugodj meg ez a legfontosabb.Nah én dumálok aki rástresszel ha rosszul van.Nekem kb 5 napja csak 1-2 kellemetlen ütésem volt,már csodálkozom is rajta,mert egyébként szinte egész nap érzem az extrákat.
1173. pázizita
2012. máj. 25. 20:16
És itt a 8 hónapos kisfiam,akit imádok. Szeretnék vele lenni,nem pedig kórházba kerülni. Szüksége van rám.
1172. pázizita
2012. máj. 25. 20:14

Sziasztok,


Hogy vagytok?

Én rosszul,az elmúlt két órában sok extra,3x neki indult egy rohamszerűség,pár másodperc...naon félek. A ritmusom egyébként is 90 körül van. Megvisel. Gyenge vok :-( Félek :-(

1171. Tundeva (válaszként erre: 1169. - Vikibene)
2012. máj. 24. 19:35
Jól tetted:) Pont ez a titka, nem szabad félni az ilyen rohamoktól, bár tudom, könnyű ezt mondani, de én is átestem ilyeneken. Ha tudatában vagy, hogy oké, most épp bepánikoltam, de nincs okom rá, úgyis mindjárt vége, akkor hamar túlesel rajta és visszaáll a rend :)
1170. vikibene
2012. máj. 24. 12:50
Június 20-ra kaptam időpontot ablatiora. Próbálok nem nagyon rástresszelni. Jó lesz már túl lenni rajta, nagyon bízom a sikerben. Jó lenne rohamok nélkül élni! Azt mondta a doki, hogy két féle pitvari tevékenység van jelen nálam, most a gyors és szabályos ütemüt fogja ezzel megszüntetni, remélhetőleg. A másik fajta pedig lehet, hogy magától megszűnik, ha esetleg nem, akkor azzal is kell kezdeni valamit.
1169. vikibene (válaszként erre: 1168. - Tundeva)
2012. máj. 24. 12:47
Igen én is erre gondoltam, hogy pánikroham lehetett. Eltereltem a figyelmemet és az segített!
1168. Tundeva (válaszként erre: 1166. - Vikibene)
2012. máj. 23. 16:58
Szerintem bestresszeltél, úgyis mondhatjuk, bepánikoltál. A pánikrohamnak tipikusan ilyen tünetei vannak, és a szívbetegek nagyon hajlamosak a pánikra. Én is, de most már egész jól megtanulom kezelni.
1167. kylexx (válaszként erre: 1166. - Vikibene)
2012. máj. 23. 16:56
Nem volt még ilyen rosszullétem, hála Istennek.Én az extrák alatt sem vagyok rosszul, csak zavarnak a dobbanások.Nem értem én már ezt, lehet, hogy tényleg együtt kell ezzel élni.A stressszt viszont muszáj lesz csökkenteni, mert az csinál minden baj!
1166. vikibene (válaszként erre: 1165. - Kylexx)
2012. máj. 23. 13:56

Nálam is ugyanez van, éjjel többször kelek fel, sokszor érzem, hogy kimerült vagyok! És apró dolgokon felspanolom magam. Jó lenne valami módszert kitalálni, hogy ne így legyen.


A kialvatlanságnak köszönhetően, illetve tegnap, hogy felidegesítettem magam azon, hogy dokihoz megyek ma rosszul lettem. Hát egy két éves gyerkőc mellett rosszul lenni nagyon rossz volt. Szegénykém pont akkor akar ezt is azt is. De olyan szinten voltam, hogy az ájulás kerülgetett. Nem tudom, hogy mi volt ez, ilyen eddig még nekem nem volt. Most nem a szívem volt a fő gond, hanem elkezdett verni a víz, nehezen kaptam levegőt, szédültem, kiszáradt a szám. Persze ezek maguk után vonták, hogy elindult a ketyegő és most kb. egy percig nagyon erősen rá is kezdett, de ahogy abba hagyta akkor sem lettem jobban. Ilyen jellegű rosszullétetek volt már? Esküszöm rendesen halálfélelmem volt.

1165. kylexx
2012. máj. 22. 22:01
Én is felkelek legalább 3x, minden kicsi zajra felébredek, nagyon éberen alszom, és felszínesen, szerintem ezzel is összefügg a dolog, de ha tudok, akkor én is lefekszem napközben, ha csak egy fél órára akkor is, az is sokat számít.És olyan apró dolgokon is fehúzom magam, ami szóra sem érdemes, de olyan szinten, hogy csak na, és ezen kellene változtatni, csakhát nem olyan egyszerű :(
1164. lara38 (válaszként erre: 1163. - Kylexx)
2012. máj. 22. 10:07
A fiam középiskolás biológia tanára mondta ,hogy neki is volt ritmuszavara.Ő bevezette,hogy napközben is aludt/persze ez nem egyszerű/ azt mondta először nagyon rossz volt,hogy este alig tudott aludni ,de egy idő után hozzá szokott a szervezete és este is tudott aludni.Mára már nincsen ritmuszavara.Szerintem nagyon is összefüggésben van az alvással, hiszen egy olyan ember mint mi legalább is én iszonyatosan rosszul alszom többször felkelek éjjel.
1163. kylexx
2012. máj. 21. 18:28
Sziasztok.Nálam sem találnak szervi bajt, és mégis rengeteg az extrám.Ma talán jobb valamivel, de van, mikor nap-nap után egyfolytában, van mikor egy hétig sincsen semmi.Én megfigyeltem magamon, ha túlhajtom magam, akkor sokkal több van.Mármint arra értem, ha feszült vagyok, ideges, munkahelyi stressz, ilyenek.És nekem az bevált a múlkor, hogy a szabadnapomon csak pihentem, és annyit aludtam, amennyit csak tudtam.Ha kivagyok pihenve, akkor sokkal jobban is érzem magam, és alig van ES, van, hogy nem is érzem.Tudom, ezt az alvás dolgot nem könnyű kivitelezni, nekem sem volt az, de egy nap kell a regenerálódásra legalább egy héten, és ezt a családom is megértette. :)
1162. lara38 (válaszként erre: 1159. - 77405672dd)
2012. máj. 21. 12:57
Igazad van, sajnos nem mindig sikerül a pozitív gondolkodás nekem főleg rossz napokon de igyekszem le kell győznöm a nyomasztó gondolatokat.
1161. Tundeva (válaszként erre: 1156. - 77405672dd)
2012. máj. 19. 10:46
Nagyon tetszik, ahogy megfogalmaztad, egyet is értek vele. Én kipróbálom ezt a technikát, ez is egyfajta agykontroll módszer ugye?
1160. Evecee
2012. máj. 18. 12:57
Nah igen,főleg akkor nem vagyok toppon ha lelkileg kivagyok,mint ahogy most is,Valahogy most minden össze jött :(
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook