Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
1219. vikibene (válaszként erre: 1213. - Evecee)
2012. jún. 4. 13:23
Én is ezt érzem. Ma is mentem a városban és rám jött egy érzés, hogy elfáradtam, a semmitől. Tegnap fociztunk a fiúkkal és tök jól voltam. De sokszor amikor tényleg nem csinálok semmit, lehajolok vagy hirtelen mozdulok elfog egy ilyen gyengeség érzés. Érdekes, hogy szervi bajom nincs, csak a ritmuszavar, mégis néha úgy érzem mintha nem működne teljesen jól a testem.
1218. lara38 (válaszként erre: 1217. - Kylexx)
2012. jún. 3. 13:50
Nálam is ez a helyzet inkább nyugiban jön elő ha lelassul a pulzusom pl.fekszem ezért az orvos nem is ír fel olyan gyógyszert ami leviszi a vérnyomást pulzust mert akkor sok az extra.Torna közben vagyok a legjobban.Fura és ki tudja miért van így?Inkább vérnyomásra gyógyhatású termékeket kellene választanod pl. varga Gábor gyógygombát ezt a házi orvos nem fogja ajánlani hiszen akkor nem gyarapodik a gyógyszert eladás által hozott haszon az országnak.Én az mellett vagyok inkább a gyógyhatású készítmény mint a gyógyszer, hiszen amennyit használ annyit árt is sajnos.
1217. kylexx
2012. jún. 3. 10:22
Sziasztok.Igen, van magnézium itthon, szedem is, igaz vannak napok mikor kihagyom, de nem igazán érzem, hogy használna.Ha nagyon gáz a helyzet, akkor beveszek egy fél betalocot, az úgy-ahogy helyre hoz.Nekem a cipekedéssel, meg a lépcsőzéssel nincsennek gondjaim, sőt, fizikai terhelés alatt vagyok a legjobban, ezen a kardiológus is csodálkozott, de ez van.Csak egyszerűen nem értem, mi válthatja ki.Vannak napok, sőt hetek, amikor semmi bajom, és máskor meg minden nap érzem.Most már arra gondoltam, hogy egy éve szedek egy gyenge vérnyomás csökkentőt, és mintha azóta lenne rosszabb, vagyis gyakoribb a dolog.Lehet, hogy az nem jó nekem, megfogom beszélni a háziorvosommal, hogy egy pár napra abbahagyom, és akkor figyelem magam.
1216. Evecee (válaszként erre: 1215. - Jucibb)
2012. jún. 3. 08:12
Én ne igazán.A lépcsőzés a cipekedés a lehajolás mumus nálam.
1215. Jucibb (válaszként erre: 1213. - Evecee)
2012. jún. 2. 20:11
Nekem is hasonló érzéseim vannak! Régen mindig sírtam miatta, most megpróbálom elfogadni ezt. Ti például bírtok cipelni?
1214. Jucibb (válaszként erre: 1212. - Kylexx)
2012. jún. 2. 20:10
Szia! Próbálj megnyugodni! Tudom, hogy nehéz, de esetleg vegyél be vmit, és igenis jelezd a családodnak hogy mi van!! Van magnéziumod otthon?
1213. Evecee (válaszként erre: 1212. - Kylexx)
2012. jún. 2. 17:10
Nekem most kezdte.Sokszor érzem én is azt,hogy nem bírom már így.sok idősebb ember fittebb mint én.Nekem egy lehajolás is rosszulléttel jár a 94 éves nagymamám meg felássa még a kertet...
1212. kylexx
2012. jún. 2. 15:38
Sziasztok.Extrák ezerrel, már nem is szólok a páromnak, meg a fiamnak, nem akarom őket is idegesíteni ezzel, én nem tudom mi lenne a megoldás, rosszul nem vagyok, a pulzusom is a normál kereteken belül, egyszerűen nem értem.És unom is már nagyon, rontja az életminőségemet, állandóan figyelem magam, ott tartok, hogy elegem van!!!!!!!!!
1211. lara38 (válaszként erre: 1198. - Pázizita)
2012. jún. 1. 10:23
A Debreceni kórházról csak jókat hallottam ha nem lenne nekem az ország másik pontján mennék is.Mondjuk 1 évben egyszer kontrollt ki lehetne bírni majd meg látom.
1210. Evecee (válaszként erre: 1209. - Zamila)
2012. jún. 1. 07:21
Köszi a tippet ma megveszem:-)
1209. Zamila
2012. máj. 31. 18:54
Én juvita Magnéziumot,napi 1 kell,hosszú hatású,kbegy hete szedtem,amikor elkezdtek ritkulni az extrák,most már hónapok óta egyet sem extráztam,persze,tudni kell,hogy emellett Concort szedek,de az önmagában semmit nem segített.
1208. Evecee (válaszként erre: 1206. - Zamila)
2012. máj. 31. 18:52
Panangint szedek csak.a Magnerotnál azt irják nem ajánlják szívingerület vezetési zavarnál.
1207. csibike29 (válaszként erre: 1205. - Vikibene)
2012. máj. 31. 15:05
Közvetlenül nincs, csak annyi, hogy mivel a erekben és a szívben kotorásznak nagyobb az esélye a vérrögképződésnek és fontos, hogy utána szedd a vérhigítót. Ha véletlenül már a katéterezés előtti értékeid magasabbak érdemes odafigyelni, nehogy baj legyen később.
1206. Zamila (válaszként erre: 1191. - Evecee)
2012. máj. 31. 10:44
Nekem nagyon sokat segített a magnézium,vagy már szeded?
1205. vikibene (válaszként erre: 1202. - Csibike29)
2012. máj. 31. 10:39
Miért írtad a trombocitát, van valami jelentősége?
1204. vikibene (válaszként erre: 1200. - NataliaWeiss)
2012. máj. 31. 10:38
Egyébként nagyon jó hír,hogy nálad is így bevált. Örülök, hogy nincsenek rohamaid. :)
1203. vikibene (válaszként erre: 1200. - NataliaWeiss)
2012. máj. 31. 10:38
Igen, én is ebben bíznék. Nagyon pozitívan állok a dologhoz. Bár bevallom attól a résztől egy kicsit tartok amikor égetni fognak.
1202. csibike29 (válaszként erre: 1199. - Vikibene)
2012. máj. 30. 13:09

Igen, ilyen a természetünk, ez ellen nem tehetünk :-) Tudatalatt is idegeskedünk.

Szorítok, hogy jól menjen!


Kicsit témán kívül és belül. A vérvételnél nézd meg a trombociták számát. A műtét után a vérhigítót pedig mindenképpen szedd az előírt ideig!

1201. csibike29 (válaszként erre: 1195. - Evecee)
2012. máj. 30. 13:03

Jól teszed, hogy orvost váltasz. Ragaszkodj a holterhez. Mivel sűrűn vannak extráid, valamit elkaphatnak. Nekem az alatt a 24 óra alatt csak egy épphogy észrevehető volt, de "szerencsére" volt egy kórházi ekg-m, ahol egyértelmű volt. Legjobb lenne, ha akkor tudnál elmenni a dokidhoz amikor épp rohamod van, de ez nem mindig megoldható ezért jó a holter. Nálunk a szívkatéterezés alapban egy kivizsgálás, gondolom nálatok is, tehát van olyan akinek azért csinálják, hogy pontos képet kapjanak az okokról és pl. nem égetnek ki semmit vagy csak egy másik alkalommal.

Remélem az új doki beválik. Majd írj milyen benyomást tett rád.

1200. NataliaWeiss (válaszként erre: 1199. - Vikibene)
2012. máj. 30. 11:25
Az ablatio után jobb lesz meglátod. Nekem tavaly februárban volt. Azóta nem jelentkezett az a ritmuszavar, de extrák naponta vannak, van úgy, hogy sok is. Én csak bíztatni tudok mindenkit, hogy csináltassa meg az ablatiot, utána minden rendben lesz higgyétek el.:))
1199. vikibene (válaszként erre: 1190. - Pázizita)
2012. máj. 30. 11:08
Én is most megyek ablatiora. Nekem egy 2 és egy 4 éves kisfiam van. Azt mondta a doki, hogy egyik nap befekszem és megcsinálják, másnap már jöhetek is haza. Ha úgy nézzük egy éjszakát lesznek nélkülem. Én most úgy érzem megéri megpróbálni, mert akár teljesen el is mulaszthatja ezeket a rohamokat. Szerintem érdemes megfontolni. Hát nem könnyű ezzel együtt élni. Mindig mondják nekem is, hogy ne idegeskedjek, nyugodjak meg, de nem tudok, nem az atípus vagyok. Mindig mindenen agyalok és izgulok. Az utolsó rohamom szandál vásárlás közben jött. Szerintem annyira izgatott voltam, hogy azért volt. Sajna ez van!
1198. pázizita
2012. máj. 30. 08:43
H-B-megyei vagyok,Debrecentől 50 km-re.
1197. pázizita
2012. máj. 30. 08:42
07.05-re kaptam DEOEC szívklinikára időpontot a Csanádi tanárúrhoz. Hozzá szoktam járni. Előtte már próbáltam másokat,de neki ez a szakterülete.
1196. lara38 (válaszként erre: 1190. - Pázizita)
2012. máj. 30. 08:15

Szia!

Lehet az orvosoddal van a baj, mi az,hogy nem ír fel másik gyógyszert ha ez nem használ?Szerintem keres másikat , Én sem az első orvosomnál tartok.Semmelweist ajánlom nem tudom mennyire laksz messze Budapestről Dr Tahin Tamás nagyon lelkiismeretes fiatal 36 éves orvos.

1195. Evecee (válaszként erre: 1193. - Csibike29)
2012. máj. 30. 06:24
Én már mindenbe benne vagyok csak jobb legyen.Most 8.án megyek új kardiológushoz,remélem ő már ajánl valamit,mert akinél eddig jártam szinte kinevetett h nincs nekem semmi bajom.Még egy holtert sem volt képes adni..Köszönöm szépen.Ő Béla a bulldog:-).
1194. csibike29 (válaszként erre: 1190. - Pázizita)
2012. máj. 30. 00:01

Terhesen nekem is sok rohamom volt, majd utána is, szerintem összefügg azzal is, hogy aggódunk a baba miatt :-) Gondolom neked is első gyerkőc (nagyon édes, néztem a képeket). Írod, hogy naponta szedsz gyógyszert, ezeket én nem ismerem, szoptatsz mellette?

Ne félj a hétvégétől, kapcsolódj ki! Nekem pont úgy volt egyszer egy hosszú roham, hogy szintén lagziba készültünk és fél éjszaka azon törtem a fejem, vajon a jó ruhát választottam-e. Hajlamosak vagyunk túlpörgetni magunkat és jön az extra. Tessék arra gondolni, hogy minden jó lesz!!!!

1193. csibike29 (válaszként erre: 1191. - Evecee)
2012. máj. 29. 23:51

Sajnálom, nagyon rossz lehet. Nálad szóbajöhet a katéterezés? (bocsi még nem olvastam teljesen el a fórumot)

Témán kívül: nagyon aranyos kutyusod van :-)

1192. csibike29 (válaszként erre: 1190. - Pázizita)
2012. máj. 29. 23:48

Szia!

Nagyon sajnálom,hogy rosszabbul vagy. Nem tudom nálatok ez, hogy megy, de nálunk a műtét miatt 2 napot voltam kórházban. Ha javasolt nálad a műtét, 2 nap szerintem megoldható. Mégiscsak jobb 2 napra férjre, anyósra, rokonra hagyni a kisfiad, mint nap mint nap rohamozni, hisz olyankor őrá sem tudsz úgy figyelni. Az én fiam ovis volt amikor nekem csinálták, a barátnőmnél aludt, semmiről nem tudott, élvezte az ottalvós bulit :-)


Szorítok, hogy jobban légy, gondolkodj el a katéterezésen, sokkal könnyebb az élet utána.

1191. Evecee (válaszként erre: 1190. - Pázizita)
2012. máj. 29. 21:26
Sajnálom.Neked legalább kihagyott 2 hónapot.Nekem nem hajlandó egy napot sem.A jobb napokon nem egész nap extrázok csak 2-3 szor.De most este is kezdte.Már nagyon unom.
1190. pázizita
2012. máj. 29. 21:24

Sziasztok,


Ma délután fél 3kor két hónap elteltével ismét jött egy roham...Épp autóban ültem,de még a falunkban. A szomszéd városba indultunk anyósommal,de gyorsan visszafordultam. Préseltem,masszíroztam a nyakam(bár ebben nem vagyok biztos,hogy jól csinálom e) közben a párom a lábaim fekfő helyzetemben az égbe emelte :-) sőt...hideg vízbe nyomtam az arcom. Kb 3 perc alatt visszaállt a ritmus,de aztán nagyon lefáradtam,a pulzusom 110 körül volt norm helyzetben is,ami mostanság elég sűrűn előfordul. Gyenge voltam,így a régebben szedett propafenonból( anno 3x1) most bevettem egy szemet. Kicsit könnyebb de extrák ezerrel. Félek...már 2 havonta jönnek a rohamok. Frontint szedek napi szinten,a 0,25 felét,és így 3x. Ha nagyon pánikolok akkor 0,25öt. Félek nekivágni egy ablációnak,és itt a kisfiam,nem akarok most kórházba kerülni,de nem nagyon ad az orvosom gyógyszert. Nem tudom mi tévő legyek. Most ráfogtam,hogy fülledt meleg volt,kapkodtam,siettem,izgultam,és azért jött...Hétvégén lagziba megyünk. Már előre félek.... Remélem ti jobban vagytok! Puszi mindenkinek.

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook