Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
1249. Jucibb (válaszként erre: 1247. - Zeher)
2012. jún. 22. 21:23
Kedves Zeher! Mit írtak a külföldi fórumokon a folyékony magnéziumról? Köszi!
1248. Jucibb (válaszként erre: 1245. - C4a3f853d1)
2012. jún. 22. 21:21
Na,elő a farbával Steve! :) Hogyan gyógyítottad meg magad? Én is tudni szeretném.
1247. zeher (válaszként erre: 1245. - C4a3f853d1)
2012. jún. 20. 20:29

Szia!


Nekem sem vált be a concor, jelenleg nebileten vagyok ez jobban megfogja a pulzusomat. Külföldi fórumokon olvastam a folyékony magnézium hatásáról,10 napja vettem egy scitec liquid magnesiumot, nagyon jó, ez idáig a legjobb nekem. Engem is érdekelne, hogy gyógyítottad meg magad, légyszi írd le nekünk!

1246. kylexx (válaszként erre: 1245. - C4a3f853d1)
2012. jún. 20. 17:16
Steve73!3 éve, vagy 3 évig tartott?És Te hogyan gyógyítottad meg magad?Nekem jó volt a betaloc nagyon, néha most is bekapok egy-egy felet, de már közel sem olyan rossz a helyzet, mint régen.
1245. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1244. - Kylexx)
2012. jún. 19. 22:54

Sorstárs!

Nekem minden negyedik dobbanás volt extra!És volt hogy egy órán át tartott.Concor,0 hatás.3 éve tartott de már félig meggyógyítottam magam!:)

1244. kylexx (válaszként erre: 1241. - Jucibb)
2012. jún. 19. 20:42
De igen, volt, hogy napi 500! volt, ha nem több.Az egyik csajnak a kardiológián a holter 3000-et mért, tovább nem számolta.Ha csak minden 30-40.-dik extra, akkor számold ki hogy mennyi volt egy nap.24 órában van 1440 perc, akkor bizony volt átlagban 500 naponta, és nem is mondtam sokat!Most jobb, nincsen csak 2-3, de ez meg van mindenkinek, csak sokan nem érzik, vagy nem is tudják mi az, én meg úgy kivagyok rá hegyezve, hogy a legkisebbet is megérzem:(
1243. vikibene
2012. jún. 19. 19:49
Holnap gondoljatok rám! Küldjetek sok-sok pozitív energiát! :)
1242. Jucibb (válaszként erre: 1239. - Vikibene)
2012. jún. 18. 20:34
Majd írd meg mizu. Hátha engednek.
1241. Jucibb
2012. jún. 18. 20:34
Sziasztok! Neked kylexx korábban napi 500 volt? Ugye nem? Jól vagytok? Nekem ma volt iszonyatos négy ütéses( kb.) majd megfulladok kalandom. Totál pánikba estem.
1240. kylexx
2012. jún. 18. 18:44
Sziasztok, itt náég mindig nyugi van, igaz ma egy-kettőt éreztem, de nem vagyok hajlandó tudomást venni róla. Napi 500-hoz képest ez szerintem jó!
1239. vikibene
2012. jún. 18. 11:13
Sziasztok! Hát milyen az én formám? Szerdán kéne menjek ablatiora, erre nem megfájdult a torkom és kapar, köhögésre ingerel. Ma megyek a háziorvosomhoz, hogy ő mit mond. Jó lenne nem kéne már elhalasztani, túl szeretnék lenni már rajta!
1238. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1237. - Evecee)
2012. jún. 15. 08:28
Ezen én már túl vagyok rég....csak kérdezz bátran.Majd írok egy privát üzit.Ott leírok mindent.
1237. Evecee
2012. jún. 15. 08:25

Sziasztok

Tegnap voltam kardiológián,kaptam holtert.Most is rajtam van.annak extrák "hála"most el lesz kapva,mert ugye eddig mire dokihoz mentem mindig elmúlt.

1236. zeher
2012. jún. 14. 13:10

Sziasztok!


Kicsit későn válaszolok, de azért kellet a szív MR, hogy megnézék van-e esetlegesen heg a szívzomban, és strukturálisan rendben van-e a szívem. Lehet, hogy a fentiek miatt vannak extráim. Kezdek rájönni, hogy a concor jogg volt a nebiletnél. Tegnap este 10 kor volt 8-10 extrám egymás után, nagyon rémült voltam, bekaptam 2 xanaxot majd bealudtam. Már rájöttem hiába megyek az ügyeletre, nem tudan ezzel mit kezdeni. Azért szörnyű, hogy az orvosok nem tudják az okát, ill. nem tudják gyógyítani ezért le kell magad szedálni.

1235. csibike29 (válaszként erre: 1234. - Kylexx)
2012. jún. 13. 23:18
nagyon jó, csak így tovább :-)
1234. kylexx
2012. jún. 13. 22:38
Sziaszok.Most a nyugis időszakomat élem, egy hete semmi gáz.Ezért írtam, hogy nem tudom mi váltja ki.Igaz, elhagytam a vérnyomás csökkentőt, de helyette szedek napi egy fél betalocot.És buliztam is, iszogattunk is lightosan, de semmi extra nem volt.Már mint exra ütések.Nem értem én ezt, lassan tényleg ráfogom a stresszre!Amikor van, az egy rémálom, amikor nincsen, eszembe sem jut, csak néha, akkor elcsodálkozom, hogy nem is eveszem észre, hogy jobban vagyok.Nem merem elbízni magam, de most lekopokom (kopp-kopp-kopp)jól vagyok!
1233. mokika80
2012. jún. 13. 16:58
Nekem is borzasztó élmény volt a katéterezés,pedig még egy óra sem volt!Nagyon rossz érzés amikor felpörgetik a szívet,végig halálfélelmem volt!Utána is kellemetlen volt a hosszú fekvés,mondjuk én amúgy sem bírok egy helyben nyugton maradni!Aztán este mikor kimehettem wc-re egy lépésnél(pedig nagyon óvatosan mentem) bedurrant az ágyékom és lett ott a szúrás helyén egy nagy csomó,amit egész éjjel jegeltek!Nem volt elég előtte órékig a nyomókötés,éjszaka nem tudtam mozogni a jegelés miatt!Szóval nekem nagyon rossz volt és még azt sem mondhatom,hogy nagyon megérte,mert azóta is voltak rohamaim,talán picit enyhébbek,mint előtte!
2012. jún. 11. 11:00
Még annyit, hogy ha pisilni kell biztos adnak ágytálat. Én szokásomhoz híven menstruáltam (azért mondom,hogy szokásomhoz híven, mert a fontosabb alkalmakkor mindig megjön, hogy jól érezzem magamat teljesen, pl. nyaralás, vagy akármi, szóval most is) és vastag tamponnal a fenekemben műtöttek, de az ijedtségtől még az is elmúlt fél napra és fél napig pisilni sem tudtam, majdnem ott is meg kellett katéterezni:D
1231. NataliaWeiss (válaszként erre: 1227. - Vikibene)
2012. jún. 11. 10:56

Szia Viki!

Nekem 2 órás volt. Nyugtatót nem adnak, mert tisztának kell lenni, épp ez a lényeg, hogy még a gyógyszert sem szabad előtte két napig bevenni, teljesen tisztán kell odamenni. Én nem kertelek és megmondom őszintén, hogy nagyn rossz volt. Nekem mindenki azt mondta előtte, hogy nem érzek semmit, gyors lesz és hamar el is felejtem. Hát nem éppen. Szóval rosszra is érdemes felkészülni. Mozogni nem bírsz majd, mert lekötöznek, kezet, lábat fejet, szóval mozdulni sem bírtam. Szerintem a pisi sem fog eszedbe jutni, előtte közvetlenül elintézed majd. Engem megviselt maga a beavatkozás és a lábadozás is. Kb. fél évig depressziós voltam tőle és folyton sírtam. Műtét után 1 órán át zokogtam. Bevallom szörnyű volt, életem legszörnyűbb két órája, azt hittem belehalok. Na de, hogy jót is mondjak, a végeredmény a lényeg, az ember sokat kibír. Szóval érdemes volt és sokkal jobb lett. Végre új ember lettem, persze nem száz százalékosan jobb, de sokkal. Szinte teljesen meggyógyultam, leszámítva az extrákat.Ezért mondom, hogy megérte, de hogy még egyszer odafeüdnék-e? Hát nem hiszem, félelmetes volt, de túl lehetett élni. Attól függ, hogy az ember mennyire lelkis és mennyire viselik meg az ilyen dolgok. Én etekintetben gyenge vagyok, nagyon sajnáltam magamat fél évig legalább:))de így utólag biztosan mondom: megérte.

1230. csiga_
2012. jún. 10. 15:20

Szia Vikibene!


A fekvés miatt ne izgulj, tényleg észre sem fogod venni! Nekem 3 óra 50 perc volt mindennel együtt, de nem tűnt annyinak bent. A pisiléssel én is gondban voltam, mert ugye az elején ahogy indították a ritmuszavart, nekem egyből kellett. Ez mindig így volt korábban is amikor fibrilláltam. Ha nagyon kell, lehet szólni, én ciki nem ciki kértem ágytálat és annyi.... megoldják ott bent is. Szerintem tisztában vannak ők vele, hogy ez ezzel jár. Amúgy nekem ez volt a legkellemetlenebb az egészben, fájni nem fájt a beavatkozás.

1229. Tundeva (válaszként erre: 1228. - Jucibb)
2012. jún. 10. 11:35
:D :D :D úgy látszik,ez már a mi tipikus problémánk, ha pl. a kardiológián várok a soromea, félóránként rohanok én is a mosdóba... de amikor legutóbb a bölcsességfogamat műtötték ki, akkor is még elrohantam közvetlenül a műtét előtt, már beérzéstelenítve :D Ez egyébként attól van, hogy a mi keringésünk valószínű jobban felpörög, ami extrán hajtja kifelé a vizet a szervezetből. Csak vigyázni kell vele, inni is kell utána, nehogy kiszáradj, mert a végén még attól leszel rosszul :(
1228. Jucibb (válaszként erre: 1227. - Vikibene)
2012. jún. 9. 08:37
Szia! :) Én is ilyen pisis vagyok! :) Egy kis izgalom, és azonnal a vécét keresem, de hidd el nem fog ott eszedbe jutni, szerintem a nyugi cucc, amit adnak ezt is kiüti. Nekem két óra volt.
1227. vikibene
2012. jún. 8. 11:13
Lenne egy kérdésem azokhoz akik már átestek katéterezésen. Hogy bírtátok a mozdulatlanul fekvést? Én ettől rettegek a legjobban. Illetve bevallom, hogy a pisi miatt. Ha izgulok állandóan pisilnem kell. Vagy az éhgyomor miatt nem kell majd? Az, hogy fájni fog e és kellemetlen lesz e nem is foglalkozom, mert ez ahogyan észrevettem ember függő. Az, hogy én hogyan fogom viselni úgyis csak ott derül ki. Illetve még egy kérdés. Mennyi ideig tartott nektek a beavatkozás?
1226. vikibene (válaszként erre: 1224. - Holter78)
2012. jún. 8. 11:11
Nekem nem volt még ilyen. Mit néztek meg a vizsgálattal? Úgy értem, hogy mi célból csinálták?
1225. lara38
2012. jún. 8. 08:05

Még nem volt mr, mit csinálnak ,hogy nem kellemes a vizsgálatra értetted?

üdv

1224. holter78
2012. jún. 6. 17:31
Sziasztok! Ma voltam szív mr vizsgalaton, az extráim miatt, nem volt túl kellemes! Volt a vizsgálat alatt is extra de meg tudták csinálni a vizsgálatot! valakinek volt már ilyen vizsgálata?
2012. jún. 5. 21:37
Nekem főleg éjszaka jön elő, meg ha idegeskedem. Ami ugye gyakran megesik.
1222. Evecee
2012. jún. 4. 16:23
Van pár extrám a mai nap,meg nyomott vagyok.A francos frontok:(
1221. vikibene (válaszként erre: 1220. - NataliaWeiss)
2012. jún. 4. 15:05

Én nagyon megérzem őket. Egyszer hideg, egyszer meleg, nekem sokszor kóvályog az agyam és érzem, hogy nem működök rendesen. Amúgy a szívem nem vert be mostanában, rohamom sem volt. Lehet megijedt az ablatiotól.

Ez a ritmuszavar úgy érzem, hogy nálam kihat a teljesítőképességemre és a teherbírásomra is. Sokszor a levegővétel is nehézkes. Ti is így vagytok ezzel?

2012. jún. 4. 13:23
Lányok hogy vagytok ezektől a brutális frontoktól?
❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook