Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
1279. lara117 (válaszként erre: 1278. - Vikibene)
2012. júl. 10. 14:52
Én személy szerint nem voltam orvosnál ezzel, az agyban dől el ott tudod a pozitív gondolatokkal el hesegetni más kép nem megy , fent vagyok egy pánikos fórumon is hát ott csak a különnböző gyógyszereket mondják,hát aki dilibogyókon akar élni annak egészségére.Be vált a Bach virágterápia,és most a Varga Gábor féle gyógygomba kivonatból a NEURANAX-ot szedem ami be vált.Sokan azt hiszik ezek a gyógygombák csak a rákot gyógyítják pedig nem így van az oldalán sok hasznos dolgot lehet olvasni.
1278. vikibene
2012. júl. 10. 07:31
És ti mit csináltok a pánikkal? Voltatok vele orvosnál, vagy van valami amit alkalmaztok ha jön? Milyen sűrűn jelentkezik?Előre is köszi a válaszokat!
1277. lara117
2012. júl. 9. 20:36

Rábukkantam egy folyékony peptides termékre hallott már róla valaki írja szív betegségre is a terméket szerintem egy próbát meg ér.Sok félével kisérleteztem már addig kutatok amíg nem bukkanok rá a "csodaszerre" azt minden képpen meg osztom majd ha egyszer sikerül.

Másnak valami ötlete termék amitől jobb lett az extra?

1276. lara117 (válaszként erre: 1274. - Vikibene)
2012. júl. 9. 20:34
Egy doki mondta ,hogy ehhez a betegséghez nagy százalékban kapcsolódik a pánikbetegség is.Nálam is van.
1275. Evecee (válaszként erre: 1274. - Vikibene)
2012. júl. 9. 15:54
Nálam kijött.de legyőzöm:-)
1274. vikibene
2012. júl. 9. 13:03
Kérdezni szeretnék tőletek. Van olyan köztetek akinél kijött a pánikbetegség, ránikroham?
1273. vikibene (válaszként erre: 1271. - Csibike29)
2012. júl. 7. 09:52
Köszi! Reméljük a másik sem jön elő! :)
1272. vikibene (válaszként erre: 1268. - Pázizita)
2012. júl. 7. 09:52

Persze, hogy minden rendben lesz.Ha sikerül, akkor addig is próbálj meg ezzel nem is foglalkozni, ráérsz aznap ezen gondolkodni! Reméljük addig elkerülnek a rohamok. Egyébként amikor megtudtam, hogy lesz ablatiom előtte egy hónap alatt volt 4 rohamom, de amint megtudtam utána nem. Szerintem megijedt a piszok és nem jelentkezett, tudta, hogy meg akarják szüntetni. :)

Hol csinálják meg?

1271. csibike29 (válaszként erre: 1258. - Vikibene)
2012. júl. 5. 23:59
Vikibene, ez nagyon jó! Ne félj ezután is minden rendben lesz, kitartás! :-)
1270. kylexx
2012. júl. 5. 23:39
Sziasztok.Megvagyok, a vérnyomásom rendben, ami csoda ebben a melegben, extrák....hát ha azt mondom, hogy 10 volt 2 hét alatt sokat mondok.Szedem az enyhe vérnyomáscsökkentőmet, iszom a magnéziumot, de nincsen semmi komolyabb tünetem.(kopp-kopp-kopp).fizikailag egy hegyet elhordanék, de a frász benem van mindig, hogy mikor jön.kitartás mindenkinek!!!
1269. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1267. - M.mami)
2012. júl. 5. 16:46

hát ilyen pulzusnál szinte törvényszerű az infarktus:(Keringési elégtelenség,oxigénhiány...

az a lényeg hogy jól vagy:)

1268. pázizita
2012. júl. 5. 16:42

Aug. 30. katéteres abláció... Ha minden jól megy, szept.1-én haza is engednek.

Remélem minden rendben lesz,és addig elkerül a rosszul lét.

1267. M.mami
2012. júl. 3. 09:27
Sziasztok! Nekem 230-as pulzusnál lett egy infarktusom.Volt sima katéterezés,az jó lett. Rá egy évre elektrofiziológiai beavatkozás,ez másfél óráig tartott,de azóta nincsen panaszom.A ritmuszavar egy epeműtét előtti kivizsgáláson derült ki.A stressz nagyon befolyásol,ezt kell/lene/ kerülni......
1266. pázizita (válaszként erre: 1263. - C4a3f853d1)
2012. júl. 3. 08:25

Nekem 13 ves korom óta. Most 28 vagyok... Volt,hogy évekig semmi,de mostanság minden hónapra jut 1 roham,és minden nap rettegek,hogy melyik pillanatban jön megint :-(

Sokszor félek egyedül lenni,hogy a kisfiammal mi lesz,ha elkap a roham....

Nagyon tragikusan élem meg.

1265. Kat1 (válaszként erre: 1263. - C4a3f853d1)
2012. júl. 2. 23:21
Sajnos én úgy emlékszem, hogy a szívritmuszavarból következhet a hirtelen szívmegállás. Azért nem szabad NEM komolyan venni! Biztos, hogy nem normális dolog szerintem.... Csak az orvosok sokszor nem egyben nézik a szervezetet, hanem a saját speciális területükkel foglalkoznak. Eszükbe sem jut sokszor, hogy minden-mindennel összefügg :(! Attól, hogy az embernek a szíve jelez, nem biztos, hogy onnan ered a probléma.
1264. Kat1
2012. júl. 2. 23:18

Az én Párom 47 éves múlt. Kb. 28-30 éves kora körültől voltak szívritmuszavarai. Többször is kivizsgálták, Holter-t kapott, terheléses EKG, semmi. Azt mondták, váltson életmódot. Ennyi.

Amikor jött az aritmia, elakadt a szava, verte a víz, stb. Volt, hogy nagyon pocsékul volt, de mikor rátették az EKG tappancsokat hirtelen elmúlt.

Nekünk sokszor segített egy e-mail, amit körbeküldtek ismerősök, hogy mit kell tenni, ha érzed, hogy kezdődik a ritmuszavar. Erőteljesen köhögni kell!!! Komolyan! Ez nálunk nagyon bevált. A 30-40 másodpercig is eltartó zavarokat pár pillanatra tudta csökkenteni!!! Merthogy a köhögés egy ellentétes izom összehúzódást okoz vagy mit, és így megállítja a szív rendellenes kalapálását!


Amúgy, áprilisban esett túl egy agyalapi mirigy daganat műtéten. Érdekes, de azóta NEM VOLT szívritmuszavara! Nem értek hozzá, de elképzelhetőnek tartom, hogy köze volt egymáshoz a kettőnek.


Nem tudom, segítettem-e ezzel Nektek, de gondoltam elmondom, hogy mi mit csináltunk. Orvosi segítséget nem kaptunk :(! Magad uram, ha szolgád nincsen...

1263. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1260. - Pázizita)
2012. júl. 2. 22:07
Nem fogsz meghalni!Ebben legalábbis nem:)Nekem 16 éves korom óta van ez...
1262. pázizita
2012. júl. 2. 22:03

Vikibene és Ági!

Priviben nem írnátok telefonszámot?

1261. pázizita
2012. júl. 2. 19:08

Vikibene!

Te hol laksz? Ki csinálta az ablációt,és meddig voltál kórházban??

Látom neked is két gyönyörű gyermeked van!!!!

1260. pázizita
2012. júl. 2. 19:05

Sziasztok!

Vikibene! Gratulálok,ügyes voltál! Mostmár nem lesz semmi gond!

Én pedig: 9 hónapos a kisfiam. Amióta megszültem 3x volt rohamom. Április-május-és ma,07.02. du 14:42kor :-) Benn feküdtem a házban,kb 25fokban. Tegnap este óta vmi nem stimmel. Norm állapotban is 90 körüli erős dobogású pulzus. Este is frontinnal aludtam el. Nem mind1,hogy hogy fekszem. Hason és oldalt jobban ver a pulzusom. Pfff ...kész vagyok tőle. Ma már éreztem,hogy vmi lesz. Elhívtam a hugom,hogy jöjjön és vigyázzon a kisfiam,hogy legalább csak egy órát tudjak aludni. Természtesen nem ment,görcsösen akartam aludni. És...épp abban a pillanatban amikor elaludtam volna,fel is eszméltem,hogy 200 a pulzusom. Nem szűnt,így irány Debrecen-klinika-sűrősségi. Alig értünk ki a faluból,helyreállt. Kb. 15 percig tarott. Már a múltkor is így jártam,épp,hogy elindultunk,és fordultunk is vissza. Azóta kivagyok :-(((((((((( Csütörtökre van időpontom Dr. Csanádihoz,és biztos,hogy megint csak az ablációt akarja majd. FÉLEK!!!!!! MINDIG ATTÓL FÉLEK,HOGY MEGHALOK!!!!!! És is a KISFIAM,akit imádok!!!!!!!!! Sírva hagytam itt most is,mert mindig attól félek,hogy többet nem látom,mert meghalok :-((((

2012. jún. 30. 18:40

Vikibene! Ez nagyszerű!!! Sokat gondoltam Rád az elmúlt napokabn!

Magam is egyre inkább fontolgatom az ablációt. (Néhány órája jöttem haza a kórházból, megint volt egy 2 órás begyorsulás, előtte 2 héttel pedig 2x egymás után egy 2 majd 4 órás, ami szintén kórházi ellátással végződött)

Szeretnélek megkérni, hogy priviben írd meg nekem az orvosod nevét, aki végezte és azt is, hogy milyen úton lehet "kérni" a beavatkozást. Meg ha a menetéről is írnál részletesebben, nagyon megköszönném.

Jó egészséget kívánok Neked! Mod már minden rendben lesz!

1258. vikibene
2012. jún. 30. 17:40
Sziasztok! Túl vagyok az ablation és minden rendben volt, jól vagyok. Teljesen jó élmény volt nekem. Semmiféle fájdalmat nem éreztem alatta. Hála a jó égnek én voltam az első, fél 9-kor már bent voltam a laborban. 1 óra alatt meg is volt.
1257. marika10
2012. jún. 27. 22:42

Figyeljetek Extrások!

Egészségügyi dolgozó vagyok,13 éve ritmuszavarokkal küzdök(kamrai extrák,kamrai tachicardia).Nagyon sok helyen jártam,nem tudják mi bajom van.Volt,hogy 3000 Extrám volt egy nap,gyógyszerek,szívkatéterezés,elektrofiziológia,mindent kipróbáltunk,volt ami segített,volt ami nem.Egy dolog biztos,amit tavaly vettem észre,hogy mindíg hypokalémiás vagyok(alacsony a vér Kálium szintje),én,mint eü. dolgozó,tudom ezt folyamatosan ellenőrizni vérvételekkel.Egyszer már nagyon el voltam keseredve,gondoltam lesz ami lesz bevettem vagy 4 db kálium tbl.-át,és fél óra múlva sokkal jobban lettem.Nem annyira extrém alcsony a Káliumom,épp csak 4 alatt van.Azt olvastam egy proff. ajánlásában,hogy aki ilyen típusú ritmuszavarokkal küzd 4.5 fölé kell vinni a Kálium szintjét,ez egészséges veséknél napi több tbl-át jelent+banán+cseresznye,nem tud felhalmozódni,beteg veséknél más a helyzet.Javaslom,hogy beszéljétek meg egy kardiológussal,nézzesetek Kálium szintet(nagyon egyszerű vizsgálat!Ha nálatok is bejönne,örülnék,mert nekem sokat segít!A kálium egyébként egy nagyon egyszerű ion,ami a sejtek működéséhez elengedhetetlan,és táplálékkal,főként gyümölccsel,zöldséggel visszük be a szervezetbe.

1256. zeher (válaszként erre: 1249. - Jucibb)
2012. jún. 25. 14:45

Kedves Jucibb!


Azt olvastam, hogy a folyékony magnéziumnak gyorsabb a felszívódása, nagyban hasonlít a kórházban használatos infúzióhoz. Megfigyeltem, ha a Magnerotot is szétrágva veszem be sokkal hatékonyabb próbáljátok ki!

2012. jún. 23. 00:06

Ittam Márk nyugtató teát is.Spéci cucc,bóbiskoltam is tőle,de az extrákra sajnos nem volt hatással...

Belgyógyász főorvos szerint kardiológiai szempontból további teendő nincs....Jógázást tanácsolt:)

1254. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1247. - Zeher)
2012. jún. 22. 23:59

Hát én szedtem Lenkei multivitamint,meg panangint.Biztos nem ártottak,de jobban nem lettem tőlükMint már leírtam,nekem minden negyedik dobbanás volt extra.Ha kiszámoljuk az óránként kb ezer...az ideje változó volt.néhány percestől a másfél órásig:(

Azután rájöttem hogy ha normál belégzési idő mellett kb 8-10 másodpercig fújom ki lassana levegőt,visszaáll a normál ritmus.Ez nekem Minden alkalommal bevált.Volt hogy már az ötödik kifújásra de volt hogy csak a 15-re múlt el.Aztán elkezdtem rendszeresen relaxálni.Találtam egy 15 perces irányított programot.kezdőknek!

Minden nap megcsináltam akár többször is:)Totál ellazít és nagyon egyszerű.Csak követni kell a kellemes hangú úriember utasításait.Heti egy nap konditermet is beiktattam, de csak könnyed lezser súlyzózást.Semmi megeröltetőt.Elvégeztem egy reiki tanfolyamot is...Erről nem írok semmit.valaki hisz benne valaki nem.Nekem segített.De ha valakit ez az alternatív gyógymód érdekel inkább szerintem egy komolyabb reiki mesterrel kezeltesse magát.Nagyobb rezgésszámmal és hatékonyabban gyógyít.

1253. c4a3f853d1 (válaszként erre: 1246. - Kylexx)
2012. jún. 22. 23:41

3 évig tartott kisebb,nagyobb rendszerességgel.Volt olyan fél évem amikor csak fizikai igénybevételre jött elő.

ekg szerint ártalmatlan extrák....Szervileg semmi bajom,totál kivizsgáltak.

cipralex 5 mg concor 5 mg.Mellette reiki,és relaxálás heti rendszerességgel:)

1252. sugi123
2012. jún. 22. 23:31
Annyit még ,hogy ez a video nem a szívritmuszavarról szól.Hanem egy fiatal nő életéről ,tapasztalatairól aki megküzdött a saját illúziója által keletkezett félelmeitől,és az utolsó pillanatban "felébredt"Mindenkinek vannak démonjai ,félelmei amik betegséggé alakulnak ha elég időt (figyelmet)fordítunk rá.Minden pillanatban választhatunk 2 érzés között.Az egyik a félelem .A másik a Szeretet.Rajtunk áll melyiket választjuk.
1251. sugi123
2012. jún. 22. 23:18
Nekem gyerekként lett diagnosztizálva a szívritmus zavar ,mindig általános iskolába amikor kötelező egészségügyi méréseket csináltak.Mivel fusztrált,már akkor hogy kövérebb vagyok így rá stresszeltem magam ,és az egekbe szökött a pulzusom.Csak feltőttként jöttek elő a bedobbanások ,a duplázások stb.Viszont a legtöbb esetben lelki oka van ,nekem is így kezdődött.Stressz esetén felerősödik ,vagy épp csak akkor jelentkezik.Nagyon féltem tőle ,de ez nem is jó szó inkább rettegtem.És ezzel mégtöbb ritmuszavart idéztem elő.Aztán ahogy egyre többet olvastam a szívritmuszavarról,minden napos vendéggé vált ,és akkor már olyan erős halálfélelemmé társult bennem ,hogy élni is alig mertem nehogy újra jöjjön ez az érzés. De inkább azt írom ami nekem segített ,és ami erőt adott ,és azóta jól vagyok.Amikor a padló alatt voltam akkor találkoztam (nem véletlenül ) Etka anyóval.Nem személyes találkozó volt ,hanem egy video kazetta és könyv keretében ismertem meg.Etka anyó teli volt vele született betegségekkel ,többek között egy vele született szívritmuszavarral.Ma 90éves elmúlt és teljesen egészséges közel 40éve.Sok más embert is írhatnék akitől nagyon sokat tanultam ,változtam ,és ezáltam gyógyultam,de a legfőbb tanítónk az bennünk van.Sokat meditálok,jógázom,és figyelek a táplálkozásra.De a legutolsó a táplálozás.A legfontosabb ,hogy elfogadjuk önmagunkat ,olyannak amilyenek vagyunk.Hiszen mindannyian csodálatos lények vagyunk.Ha megengedi a hoxa akkor belinkelek egy youtubos oldalt ami ugyan nem magyar de a piros cc gombbal be állítható vele magyar felirat.Mindenkinek ajánlom,aki beteg aki fél ,és annak is aki egészséges,hogy az is maradjon.Mindenkit Isten áldon meg! [link]
1250. helena66
2012. jún. 22. 21:38

Sziasztok,

Annyian vagyunk itt hasonló dolgokkal,hogy talán együtt meg találhatnák a megoldást. Mit tegyünk,hogy jobb legyen, az extra is kevesebb,az életünk pedig felhőtlenebb. Akinek van kedve válaszoljon a kérdésekre, azután összerakjuk az eredményt.

Mennyi ideje vannak?Túlsúly? Rendszeres sport? Relaxáció? (milyen,mennyi)Kávé? Alkohol? Cigaretta? Cola? Éjszakázás? Gátlások? Egyéb lelki problémák? Gyógyszer: Gyógyhatású szerek: Tudom mi rontja?

Ha vannak még kérdésötletek írjátok hozzá.

Ha kiderül vannak dolgok,amik nagyon közösek azt ki tudjuk-e iktatni az életünkből?

MERT MÁR NEKEM IS ELEGEM VAN BELŐLE!!!!!!!!

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook