Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2012. nov. 27. 18:39

Kávéról!

Egy korty kávét sem iszok már évek óta. Egyedüli szenvedélyem a mézes zöld-, vagy gyümölcstea.

Szerintem nem a kávé a felelős, hanem a sok stressz és szorongás és egy csipetnyi genetika. (Na jó, csak magamból indulhatok ki, de biztos vagyok benne, hogy főleg a korábbi életmódomnak köszönhetem ezt a betegséget.)

2012. nov. 27. 18:26

Szia Lavanda!


Köszönöm szépen a biztatást! Örülök, hogy jól vagy! :)


Nekem is szokott úgy szórakozni a szívem, hogy begyorsulás, aztán mintha visszaállna, aztán újra pörög stb... Az én rekordom 12 órás psvt-s epizód volt, átlag 160-180-as frekvenciával, kb 20 hetes terhesen. :(

(Szerencsére a baba elég jól átvészelte, azóta 1 éves, egészséges nagylány)

Nagyon foglalkoztat az abláció és ha nem lenne kockázata, már mennék is. De valamiért attól tartok, hogy mi lesz, ha véletlenül rossz helyen égetnek... A lányaimat még fel kell nevelnem...

Mi van, ha majd én leszek az a szerencsétlen 0,5 % és pacemaker-rel fejezem be, nem túl hosszú életemet...

Szóval reménytelen vagyok. Amikor jön egy begyorsulás, azonnal mennék ablációra, bátran, minden félelem nélkül! Aztán, ahogy telnek a napok, jobban vagyok és már nem is akarok menni és a beavatkozás is egyre rettenetesebbnek tűnik...


Most Budapest "közelében" élünk, így, ha egyszer rászánom magam, akkor valószínűleg a Kardiológiai Intézetbe mennék.

1397. Léni50
2012. nov. 27. 13:52

Én is kávézom. Nyár óta ganodermás kávét iszom. A zacskó tartalmát két részre osztom, a felét délelőtt, a másik felét délután iszom. A korábban említett vitaminokat is szedem. Ezeknek én érzem a jó hatását.

A ritmuszavar és a pánik sajnos párban járnak. Egyik gerjesztheti a másikat. Segíthet a meditáció, és fontos, hogy csak POZITÍVAN gondolkodjatok magatokról és az egészségetekről, és ezt minden alkalommal fogalmazzátok is meg magatoknak. Jó egészséget mindenkinek!

1396. vikibene
2012. nov. 27. 10:26
Érdekes egyébként, hogy pszichés jellegű problémáim sosem voltak, egészen addig amíg ki nem derült a ritmuszavar, akkor jött elő ez a pánik dolog nálam. Úgy látom, hogy sok esetben akinél kijön a ritmuszavar, annál a pánik is jelentkezik valamilyen formában. Ti is így látjátok?
1395. vikibene (válaszként erre: 1394. - Lavanda)
2012. nov. 27. 10:22
Igen, én kávézom! Napi 2-3 kávé lecsúszik sok tejjel és cukorral. Elvileg nem jó se a ritmuszavarra, se a pánikra, de ez van.
1394. lavanda (válaszként erre: 1393. - Vikibene)
2012. nov. 27. 09:46

Bizony-bizony, és is úgy érzem, hogy nálunk, akik ennyire érzékenyek vagyunk, fokozottabban van jelen ez a betegség.De én akárhogy próbálkozom, nem tudom félvállról venni a dolgokat.Ha engem valami bánt vagy valaki megbánt, nem tudom elfelejteni, nem tudom túltenni magam rajta, ebből következik, hogy a szívemre veszem.



Ági! Írtam Neked privátban.


Ja, még csak annyit: Ti szoktatok kávézni?


Mindenkinek jó egészséget!

1393. vikibene (válaszként erre: 1391. - Lavanda)
2012. nov. 27. 08:18

Igen, ezt én 8is tapasztaltam a saját bőrömön. Már tini koromban voltak ilyen heves szívdobogásos rohamaim, de bevallom őszintén, hogy semmi rosszra nem gondoltam még akkor. Egyszer egy ilyen alatt elájultam, akkor lementem a körzeti orvosomhoz, ahol azt a választ kaptam 16 évesen, hogy idézem: "Maga túl fiatal, hogy bármi probléma legyen a szívével". És ennyivel le lett zárva. Az első rögzített ritmuszavarom, picit annak is köszönhető, hogy a kisebbik fiammal voltam kórházban rota miatt és ott lettem rosszul. Megkértem a gyerekorvost, hogy nézze már meg mi a bajom, ő egyből elküldött a sürgösségire és így kiderült. Néha úgy érzem, ahogy titeket is olvastalak itt, hogy ez a ritmuszavar mintha jobban jelen lenne nálunk, akik ilyen paragépek vagyunk. Mindenre jobban rástresszelünk mint az átlag és szó szerint a szívünkre vesszük a dolgokat. Lehet, hogy hülyeség, de azt mondják, hogy a lélek nyelve a betegség.

Én csak mindenkit bíztatni tudok az ablációra. Nyár közepén volt nekem és azóta nem volt rohamom. Mindenki vigyázzon magára ezekben a hülye frontos időkben.

2012. nov. 26. 21:51

Sziasztok!


2 hét és 2 napja nem volt begyorsulás! Hurrráááá! (Nem csak ironizálok, ez nálam tényleg komoly eredmény!)


Helena, egy cipőben járunk. Nagyjából ugyanazokat élem át, mint Te. A begyorsulás mellett, sok és gyakran fájdalmas félreütés, sőt most van egy újabb tünetem is, éjjelente előfordul, hogy arra ébredek álmomból hogy iszonyatosan dobog a szívem, majd kb. 5 perc alatt szépen lelassul. Ez más, mint amit a psvt okozni szokott, nem olyan "remegős" érzés és hamar el is múlik... Remélem nem pajzsmirigy gond állhat a háttérben, mert az indolkolán a soványságomat is...


Jól kipanaszkodtam magam, pedig amúgy nagyon jól vagyok lelkileg, bizakodok, sőt ma végre tornázni is elkezdtem, hátha a rendszeres sport segít egy kicsit.


Parampula, üdv közöttünk! Szívből gratulálok az ablációd sikeréhez és azt is meg kell jegyeznem, hogy nagyon bátor vagy! Most én is ablációra várok, de vagy a kardiológusom elérhetetlen, vagy beteg a nagyobbik gyerek, vagy a kisebbik, vagy én, vagy a férjem külföldön van - mint most, szóval találok számtalan indokot, ami miatt húzhatom-halaszthatom a dolgot.


Lavanda, Te eseted is pozitív példa előttem!


Szerda, csütörtök körül, erőteljes melegfront érkezik, mindenki vigyázzon magára ahogy tud!

1391. lavanda (válaszként erre: 1389. - Helena66)
2012. nov. 25. 20:59
Helena! Szívemből szóltál /a szó szoros értelmében is:)/,csak annyit tennék hozzá, hogy nemcsak az a szerencsés, akinek megoldja a problémáját az abláció, hanem az is, akinek egyáltalán meg tudja állapítani az orvos, hogy mi a baja. Nekem évekbe telt, mire kiderítettem, (én!!!) hogy PSVT-vel küszködöm,a dokik viszont pánikbetegségre gondoltak, szedtem is rá gyógyszert hónapokig.Még jó,hogy nem lett valami bajom, vagy ki tudja.6 és fél éve mentem először orvoshoz, hogy ritmuszavarom van,a doki csak legyintett, ez nem az, csak nagyon gyorsan dobog a szívem. Azóta több orvos látott,többször vitt a mentő a sürgősségire,de senki nem akart nekem hinni. Én 6 hete estem át az abláción, hát mit mondjak:jól vagyok, hálás vagyok a dokinak, hogy segített rajtam. Ezt most gyorsan lekopogom! Engem Debrecenben "műtöttek".
1390. parampula (válaszként erre: 1389. - Helena66)
2012. nov. 25. 20:39

Szia helena66!

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nagyon sok betegség nem olyan egyszerű...Egy bizonyos csoportnak nyújthat támogatást az én hsz-em. Én például úgy kerültem erre az oldalra, hogy annyira idegesített a betegségem, hogy már orvosi tudományos cikkeket olvastam, ami általában nem is volt releváns a betegségemhez, de hittem nekik. Valószínűleg a hipochondriám is rátett egy lapáttal, de ezen már nem tudok változtatni. Egyszerűen csak szeretném hogy aki hasonlóan van a témával, mint én, az találjon egy ilyen esetet is... Mondhatni végigbújtam a netet, de ez a megoldás valahogy kimaradt. :) És ugye a "ritmuszavar", "szívkatéterezés" esetén ez a topic előkelő helyen szerepel a keresők találati listáján. :)

Mindenesetre kérlek, ne vedd támadásnak az előző hozzászólásomat, mert hasznosnak tartom a fórumokat és tényleg támogatást adhat a mindennapokhoz. Együtt érzek veletek, mert nekem is megkeserítette az életemet a dübörgés, melléütés...

Fel a fejjel és kitartást Nektek!

1389. helena66 (válaszként erre: 1388. - Parampula)
2012. nov. 25. 17:43

Nem olvastál elég figyelmesen, itt mindenki jár kardiológushoz és nem csak eljár,de be is tartja az utasításokat, ennek ellenére nem vagyunk olyan szerencsések,mint, Te,hogy a ritmuszavarodat megoldotta az abláció. helyesen írtad ezer féle lehetősége van a szívnek,hogy megbolonduljon az abláció nem hoz mindig 100%-os gyógyulást. Nekem, sajna olyan típusú,hogy egyelőre nem is javasolják. Azért vagyunk itt együtt,mert kicsit könnyebb elviselni a tüneteinke és talán jobban megértjük a gondokat, érzéseket,mint azok,akkik soha a büdös életben nem éreztek dübörgést-fájdalmat-ütést-buborékot a szegycsontjuk mögött, halálfélelemmel szédüléssel, gyengeséggel fűszerezve. Egy ideig elhittem magamról,hogy komplett elmebeteg vagyok ezek miatt,amit érzek,de sajnos nem vagyok az, hanem csak egy PSV-és, akinek a mindennapjait nehezíti ez a hülyeség. Ami nem súlyos dolog, de baromira kellemetlen, és mindig a legrosszabbkor jön.

Szóval nagyon örülök neked,de nekem szükségem van erre a kis társaságra, és remélem nekik is rám. A legjobb az lenne,ha ez a blog megszűnne,mert meggyógyultunk.

1388. parampula
2012. nov. 24. 15:26

Sziasztok!

Most regisztráltam, és -remélem- nem is fogom nagyon olvasgatni ezt a blogot.:) 1000 féle ritmuszavar van, szóval senki ne akarja magától megállapítani hogy neki milyen lehet. Erre vannak a dokik. Azért szeretném röviden leírni az én sztorimat. 25 éves vagyok, jó pár éve jelentkeztek először nálam extrák (kamrai), majd az utóbbi időben szinte folyamatosan éreztem. Kivéve sportolás közben, mert akkor teljesen jó volt. Ettől eléggé depis lettem és halálfélelmem is volt. Féltem kivizsgáltatni is, de aztán nekifogtam. Ultrahang, EKG, Beeper, Holter... Mindenhol kimutatták az extrákat... Én nem halogattam és egyből igent mondtam a katéteres megoldásra, annak ellenére, hogy azt mondta a kardiológus hogy lehet hogy veszélyes helyen van a góc, ami okozza a ritmuszavart...(persze akkor nem nyúl hozzá ha úgy ítéli meg hogy gáz).

Na most jön a lényeg, amiért írok, mert annyi rémtörténetet lehet olvasni, és annyira el tudják venni az emberek kedvét az élettől... Befeküdtem a kórházba (SE Kard. Kp.). Mindenki nagyon kedves, aranyos, segítőkész. Betolnak a "műtőbe", ami inkább egy szerver szobára hasonlít. :) Kaptam érzéstelenítőt, majd a doki a combon keresztül felment a szívig. Nem mondom hogy kellemes, de bőven az elviselhetőség határán belül van. Igen, néha ingerlik, az picit kellemetlen, felgyorsul a szívverés, mellé-mellé üt, de pont ez a lényeg. Égetésnél picit szúr-nyom, de elviselhető ez is. (Főleg hogy kaptam valami cuccot, amitől kicsit elszálltam és minden vicces lett egy 5 percre. :) ) És wooaláá elmúlt a ritmuszavar. Azóta jól vagyok, semmi extra, semmi depresszió. Állítólag néha beüthet egyet egyet, de egyelőre semmi. Meg igazából még úgy is istenes az eddigiekhez képest.


Ebből csak azt akartam kihozni, hogy fel a fejjel minden betegnek, bízzátok rá magatokat nyugodtan a doktorokra. Azon vannak hogy nektek jó legyen. Ja, és ne a neten keressétek a megoldást mert minden eset más. Azzal csak ráparáztok a témára.


Jó egészséget és szép napot kívánok Nektek!

1387. lavanda
2012. nov. 13. 17:50

Szia Ági! Először is: mielőbbi gyógyulást a "kiccsaládnak".

Az ablációról:nekem 1 hónap telt el, de nekem közben volt egy kéthetes telefonos EKG-m, amivel többször is sikerült a ritmuszavarokat rögzíteni,ezután gyorsan ment minden.

Egyébként már én is úgy voltam, mint Te,hogy eldöntöttem és nincs visszaút, legyek túl rajta.

1386. NataliaWeiss (válaszként erre: 1385. - 9e7be62190)
2012. nov. 13. 09:59

Ági, először is jobbulást nektek, reméljük 1-2 nap és átmegy rajtatok a vírus és újra egészségesek lesztek. Sajnos mi is megszívjuk mindig és elkapjuk az ilyen nyavajákat. De azért remélem, hogy te mégsem kapod el, bár ilyenkor nehéz, mert a szegény kicsik akaratlanul is döntik magukból a fertőzést. Engem például a fiam folyton arcon tüsszögött meg öklendezett, stb. Szóval én folyton beteg voltam tőle.


Az ablatioról megoszló véleményeket olvastam én is. Így aztán pontos informácóként a sajátomat tudom említeni. 2011. február 21-én katétereztek. Ezidági még nem volt PSVT-m csak extra. Többször éreztem, hogy ki akar ugrani, de már nem tud, így csak néhány extrát bever (főleg mikor hanyatt fekszem az ágyban) de már azt is kipróbáltam, hogy meddig csinálja így, hát kb. pár másodperc , utána jobb és megint pár másodperc, de nem marad úgy. Szóval nekem eddig még nem tért vissza. Ha minden jól megy, jövő februárban lesz 2 éve, nagyon bízom benne, hogy soha többet nem jön elő.


Az időpontról. Hát kórháza válogatja, meghogy a dokid mennyire tud korábbi beutalót adni. Az enyém elég gyorsan intézkedett és 2 héten belül mehettem (bár nálam keverés volt, mert telefonáltak, hogy a dokival valami lett és elhalasztották pár héttel. Melyik kórházba szándékozol menni? Én győri vagyok és az én győri dokim telefonon intézte el a budapesti városmajor úti klinikával az időpontot. Szerintem nem kell olyan soká várnod. Nekem az a véleményem, ha most beadnák a papírodat lehet, hogy idén még meglenne.

2012. nov. 13. 09:34

Nati, Lavanda azt megírnátok nekem, hogy mennyi idő telik el a kardiológusi beutaló és az abláció között?

Én már holnap is mennék. Már nem félek kicsit sem.

2012. nov. 13. 04:36

Sziasztok!

Lavanda és Nati, köszönöm a kedves szavakat az abláció kapcsán!

Hétfőn nem sikerült telefonon elérnem a kardiológusomat. Múvészet megtalálni, annyira elfoglalt. Jövő héten hétfőn bemegyek a kórházba, akkor több időm lesz, mert most nagyon beteg a nagylányom. Valami hasmenéses vírust kapott, még mindig 39 körüli a láza és én is kezdem elkapni úgy érzem! :(

Ami nem jó, mert ilyenkor nálam a ritmuszavar is ki szokott jönni. :(

Mármint ha kiszáradok egy kicsit és borulnak az ionok a szervezetemben.

Már csak ez hiányzik nekünk. :(


Hétvégére remélem rendbe jön a család, mert dupla szülinapot ünnepelünk! Nagylányom 3, kislányom 1 éves lesz!


Ablációról kérdeznék. Ha sikerül, az tuti kitart egy életre, vagy elvileg visszajöhet a ritmuszavar? Mert erről eddig eltérő infókat kaptam. (Habár részemről lassan mindegy lesz, már azzal is beérném, ha lenne néhány jó évem, mert ez így lassan tarthatatlan. Nem is hittem volna, hogy ez így eldurvulhat.... )


Na megyek, viszem a teát a lányomnbak. Nincs szegény túl jól ezen az éjszakán sem.

1383. NataliaWeiss (válaszként erre: 1381. - Lavanda)
2012. nov. 12. 20:52

Lavanda, nekem is vannak extrák, így hívják őket. Ablatio után természetes, hogy gyakoriak. Nekem mellette még ilyen köhögési ingerek is jöttek amikor ugrált. Csökkenni fognak, de sosem múlnak el. A PSVT már elvileg nem fog jelentkezni, de az extrákkal együtt kell élnünk.

Most kb. 2 hétig én is jól voltam, de ma újra éreztem a beütéseket. Front jön megint biztos és a havim is:( ezek mindig bekevernek.

1382. NataliaWeiss (válaszként erre: 1378. - 9e7be62190)
2012. nov. 12. 20:49
Ági, jaj te szegény, nagyon sajnálom, annyira átérzem a helyzetedet:( tudod hányszor voltam én is így, éjszaka rohanás, várakozás, semmi, aztán az idegtől és a fáradtságtól már alig éltem. Szörnyű volt olvasni a soraidat és magamban én is átéltem. Minél előbb meg kell csináltatnod az ablatiot, sokkal jobban leszel hidd el, ezt már nem lehet tovább így csinálni és csak egyre rosszabb lesz meglátod. Így nem lehet élni, magamról tudom:(
1381. lavanda
2012. nov. 12. 12:23

Sziasztok! Most csak benéztem ide, majd egyszer megírom a történetemet.(okt.12-én átestem életem első ablációján PSVT miatt, már nagyon szenvedtem én is és a családom is emiatt.)

Helena, én is azt kérdezem, amit Ági, hogy az ablációt nem ajánlották még?

Natalia,én szoktam érezni, hogy 1-2-3- mp-re begyorsul a szívem, de utána gyorsan helyreáll,ez vajon rosszat jelez-e? Na,olyankor nagyon megijedek, de aztán megy minden tovább. Egyébként az abláció óta jól vagyok (kopp,kopp),csak ilyen pillanatnyi begyorsulás (ritmuszavar?)már nem lenne szabad, hogy jelentkezzen.

Ági! Ha élhetek a Helena szóhasználatával,már én is a férjem agyára mentem a bajom miatt.Nyáron már a balatoni nyaralást sem mertem bevállalni, mert féltem a rosszullétek miatt, külföld meg egyenesen kizárva!!!, mert sokáig itt Magyarországon sem tudták az orvosok, hogy mi bajom van! Engem a gyerekeim is biztattak, hogy a beavatkozás nem lehet rosszabb, mint az a pokoli roham, amit már az utóbbi időben nap, mint nap átéltem. Hát nyáron eldöntöttem ,hogy én így nem tudok élni és belevágtam. Kérdezte a doki, hogy beleegyznék-e az ablációba.Én mondtam, hogy: Doktor úr, én már mindenbe beleegyezek, csak gyógyuljak meg. Nem bántam meg! Sőt!!! Azt sajnálom, hogy hossszú évek teltek el, rettegésben tartva engem és a családomat.Nekem még nagyon friss az élmény, és azért a félsz még bennem van!

1380. 9e7be62190 (válaszként erre: 1379. - Helena66)
2012. nov. 11. 21:13
Helena, nem próbáltad még az ablációt?
1379. helena66 (válaszként erre: 1378. - 9e7be62190)
2012. nov. 11. 20:05
Én a férjem agyára mentem már, évekkel ezelőtt, a sok rosszullét, rohanás a kórházba, egy ideig bevitt, azután egyedül mentem, azután annyira éreztem rajta,hogy elege van a bajomból, hogy nem is szoktam már mondani, félre vonulok és a lehető legkevesebbet utazom, de nyaralni nagyon szeretek és három éve újra elmerészkedtem Olaszországba, ahol 12 évvel ezelőtt fordult rosszabbra a ritmuszavarom. Az utolsó előtti napon kezdődött a haza út nagyon vacak volt, ki is kötöttem utána az Intenzív Osztályon életemben másodszorra. Ja és rengetegszer vagyok depi, mindig a legrosszabbkor jön, nem is tud lókor jönni. Még ennyi év után se tudom elfogadni, hogy ezzel kell éljek. Mikor rám jön még a férjemre is irigy vagyok,hogy neki fogalma sincs arról milyen érzés ez. szóval már nem szólok, csak,ha bent kell maradjak a kórházban. Ja,ha tudja,hogy kontrollra megyek, még sose hívott fel mi újság, és már haza érte után sem kérdezi meg. először nagyon rosszul esett, de már nem bánt a dolog. amikor igazán bajban vagyunk, mind egyedül vagyunk. Úgyhogy már nem zavar ez.
2012. nov. 11. 18:50

Sziasztok!!!!!

Hát 3 hétig bírtam begyorsulás nélkül! Tegnap este, miután egész nap lázat csillapítottam - összeszedett valami vírust a nagylányom a bölcsibe, 39,5 Celsius fok láz, alig bírtam 38 alá vinni - miután végre sikerült, elaludt Dóra és gondoltam én is pihenek egy kicsit, na persze kijött a ritmuszavarom. Kicsit pihentem, nyomogattam a nyakam, levegő visszatartás, betaloc stb. , de miután semmi sem segített, irány a kórház, szokás szerint.

Fél óra autóút és végre besétálhattam a sürgősségire, ahol sajnos nem volt belgyógyász ügyeletben. Ezért a bel.osztályról hívtak orvost, de erre várni kellett. Vártam, vártam.....vártam. Aztán mondták, hogy jön az orvos, de sajnos akkor is várnom kell, mert most jön két mentő, 4 drogos férfival. Később kiderült, hogy az itteni menekült táborból jöttek, (nem először) kínai, pakisztáni nemzetiségűek.

Nem voltak túl jó állapotban, így jött még 2 orvos és az összes ápolót is lekötötték...

Vártam, vártam, vártam a 160-200 közötti pulzusommal a folyosón és egyre rosszabbul éreztem magam... És már nagyon ideges voltam. :(

Szerencsére nagyon rendes volt a belgyógyász orvos, mert ahogy stabilizálták ezeket a szerencsétleneket, megkaptam én is a verapamilomat.

Éjfél után nem sokkal haza is értem.


Holnap megpróbálom elérni a kardiológusomat. Beutalót fogok kérni. Megpróbálom az ablációt.


Más: Nektek a párotok, hogy viseli ezeket a rosszul léteket? Úgy értem, a betegségből adódó korlátok nem nehezednek a házasságotokra? Mert nálunk sajnos érződik. Hogy konkrét példát írjak, novemberre terveztünk egy hosszú hétvégét kettesben Keszthelyen, de már nem akarok menni, mert olyan gyakoriak a begyorsulások, hogy félek, hogy ott is a kórházban kötnék ki. Férjemet ezek a korlátok érezhetően zavarják. Próbál rendes és megértő lenni, de érzem rajta - mert már jól ismerem, hogy terhes neki ez az egész. :(

2012. nov. 2. 21:52

Léni, köszönjük szépen a tanácsokat! Biztos vagyok benne, hogy a sportos és kiegyensúlyozott életmód segíthet ezen a ritmuszavaron.


Nati, a mi ritmuszavarunk nem veszélyes. A psvt pitvari ritmuszavar, ettől tuti biztos, ezer százalék, hogy nem fogunk meghalni! (Nagymamám kb. 25 éve él ezzel, de lehet még régebb óta és még mindig él és ellátja magát!)


Már lassan 2 hete, hogy nem volt nálam begyorsulás! :) Nekem már ez is eredmény! :)

2012. nov. 2. 18:34

Lányok én már annyi éve küzködök és annyi mindenen keresztül mentem, de azt hiszem kicsit meg vagyok ijedve. Mindig talál az ember újat:( Szóval a tévében van egy csatorna, ahol esténként érdekes dokumentumfilmeket vetítenek. Szándékosan nem írom le melyikről van szó.Lényeg, hogy hirtelen haláleseteket vizsgálnak ki és a halottak nagy százaléka szívritmuszavarban hal meg. Azt mondja a doktornő a műsorban, hogy a szívritmuszavar (aritmia) gyakran hirtelen halálhoz vezet, hosszú távon pedig roncsolja a szívizmokat és ugyancsak nagy kozckázata van a szív megállásának.

HÁt akkor én most már ezt nem értem. Elvileg ezek az emberek észre sem veszik, hogy nekik ritmuszavaruk van. Én még azt is észreveszem, ha megrebben vagy ha csak egy halvány változás van az ütésben. Azt hiszem túl sok tévét nézek:(((((

1375. lara117
2012. nov. 2. 14:57
Biztos nem a jóga az oka a begyorsulásnak, szerintem próbáld meg újra.
1374. helena66 (válaszként erre: 1373. - Tundeva)
2012. okt. 29. 21:58
Egyik reggel én is így jártam, azóta ne mertem jógázni.A reggeli nyújtásokat kezdtem és gyorsulás lett a vége. Másnap elgondolkoztam megpróbáljam-e nem mertem, de azért elkeseredtem,hogy rögtön a jógára fogtam, ahelyett,hogy azt gondoltam volna véletlen egybeesés.
1373. Tundeva (válaszként erre: 1372. - Léni50)
2012. okt. 29. 16:58

Kedves Léni,nagyon érdekes és hasznos ez a könyv, én elolvastam! Köszönjük a hasznos tippeket, én személy szerint igyekszem megfogadni a tanácsaidat :) Már az is sokat elárul, hogy azt írod, közel 50 éve élsz ezzel a problémával, mégis láthatóan jól tudod kezelni. Ezért mindenképpen követendő példaként állsz előttünk :)


Régebben én is jógáztam, de mióta ilyen kaotikus munkarendben dolgozom (szállodai recepció - 3 műszak összevissza váltakozva, se hétvége, se ünnepnap...) azóta egyszerűen nem bírok rendszert teremteni magamnak :( múlt héten több szabadidőm volt, elkezdtem újra jógázni itthon, de valami nem olyan volt mint régen, mert még a szívem is begyorsult tőle pedig azelőtt nem szokott. Picit ez el is vette a kedvemet.

1372. Léni50
2012. okt. 29. 15:30

Először is, nagyon örülök Zita jelentkezésének, és annak főként, hogy jól van. Szívből kívánom, hogy a műtét gyógyulást hozzon!

Én lassan közel 50 éve élek ezzel a begyorsuló, néha össze-visszakalapáló szívemmel. Néhány dolgot, amit megtapasztaltam, megosztom veletek. 12-13 éves voltam amikor először "akadt" ki a szívem és szaladt ezerrel. Lóhalálában rohantam az orvosig, közben helyreállt a normális ritmus. Ez többször megismétlődött, az orvos végülis gazdag képzelőerőt diagnosztizált, némi hisztériára való hajlammal.Ettől függetlenül elküldött a gyermekszívcentrumban, ahol semmi rendellenességet nem mutattak ki, a kamaszkorral, a vékony testalkatommal magyarázták, hogy esetleg jobban megérzem, ha gyorsabban ver a szívem. 20 éves koromig soha nem sikerült "tetten érni" a rakoncátlan szívemet, mígnem egy reggeli kiakadást végre az orvos is érzékelhetett, és elmondhattam, hogy 7 éve erről beszélek. Teljesen ledöbbent, persze küldött mindenfelé, de sehol semmi szervi bajt nem állapítottak meg. Viszont felírtak egy Trazikor nevű borzadájt, amit kb. 1 hétig szedtem, de rettenetesen éreztem tőle magam. Akkor úgy döntöttem, más gyógymódot találok. Falun laktam, a kertünk egy domboldalra szaladt fel, s folytatódott a végtelen határral. No, ide kapaszkodtam fel, és attól kezdve naponta futottam rendszeresen a természetben, mondván, vagy megerősödik a szívem, vagy ennyi volt.Aztán beíratkoztam egy jógatanfolyamra is, a jóga többek között megtanított egyfajta légzésre, és egy csomó hasznos gyakorlatra. A rendszeres futást (testedzést) és a jógát rendkívül hasznosnak találtam, azután sokkal jobban éreztem magam.Sokáig egyáltalán semmilyen gyógyszert nem szedtem. De aztán egyre kevesebb idő jutott magamra, elmaradtak a fent leírt dolgok, s kb. 14 éve Betalocot szedek. Ezt most kiegészítettem egy csomó vitaminnal, amit nagyon jótékonynak tartok. Nem tudom ezeket meg lehet-e itt említeni, de korábban javasoltam nektek, hogy olvassátok el: [link] ebook.html - innen a szívritmuszavarok az érdekes. Fel is sorolja azokat a vitaminokat, melyek jótékonyan hatnak a szívre.Próbáljátok ki! Ártani biztosan nem fog. Jótékony még a szőlőmagból készült őrlemény, és ha valaki közületek kávézik, legalább ganodermás kávét igyon! Az is jót tesz! Hát egyelőre ennyit, örülnék, ha a leírtakkal egy kicsit segíteni tudnék. Jó egészséget Mindannyiotoknak.

2012. okt. 28. 21:49
:(nekem is extrák, megint nem tudok hanyatt feküdni, mert beindul:(
2012. okt. 28. 21:15

Extrák ezerrel...

ez van most nálam :(

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook