Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2013. jan. 9. 13:41

Sziasztok Hölgyek/Urak!

Most atláltam erre a fórumra az ablációról keresgélve infót.

Nos,34 éves vagyok, immár 20 éve diagnosztizálték nálam az SVPT-t.

Azóta rendszeresen szedek rá gyógyszert. Ez idő alatt 5-6 alkalommal volt rosszullétem.

Néhány hónapja a doktornőm ajánlotta az átállást a Concor-ról a Coviogal-ra, az ára miatt.

Átálltam, de Ti ne tegyétek!

Ez a Coviogal kb. annyit ér mintha semmit nem szedne az ember, vagy rosszabb.

Néhány hét szedése után jött is a roham, de addig is minden nap feszültnek éreztem magam és a szívem is esténként erősebben vert.

A cardiológusom ajánlotta, hogy létezik ez az ablációnak nevezett beavatkozás, amely segíthet a problémámon. Azt mondta, hogy a kerékpározás is jobban fog menni utána. (mivel hobby szinten űzöm a sportot)

2013.01.10-én -vagyis holnap- megyek elvégeztetni az ablálást.

Eddig kicsit sem féltem tőle, de most, hogy kicsit utánaolvastam, nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek.

Főleg amiatt, hogy többen írjátok, hogy nem múlt el a problémátok tőle.

De most már nem hátrálok meg, lesz ami lesz.

Néhány nap múlva megosztom a tapasztalataimat én is.

Apropó, ha holnap túlleszek rajta, hétfőn melózhatok szerintetek, vagy pihenni kell még?!

1488. Tundeva (válaszként erre: 1485. - Livia40)
2013. jan. 9. 13:22

Szia Livia40, örülünk, hogy csatlakoztál :)

Ha van kedved, írd meg nekünk részletesen a történetedet. Vissza tudod-e vezetni valamilyen nehéz életszakaszhoz a szívprobléma kialakulását? Szedsz-e valamilyen gyógyszert? Pontosan milyen ritmuszavarod van? (Nekem pl. IST-t, azaz inappropriate sinus tachycardiát diagnosztizáltak, szintén 30 éves koromban, 2 éve.)Mindent írj le nyugodtan, ami eszedbe jut/érdekel/megkérdeznél :)

1487. NataliaWeiss (válaszként erre: 1485. - Livia40)
2013. jan. 9. 13:18
Szia Lívia én is szeretettel üdvözöllek <3
1486. lavanda
2013. jan. 9. 12:48
Brigi,Lívia! Üdv a klubban! Én októberben csatlakoztam a csajokhoz (talán 1-2 fiú is van itt),miután átestem az abláción.Nekem is sokat segített, hogy korábban olvastam a fórumot és itt sorstársakra találtam.Nagyon segítőkészek a lányok.
1485. Livia40
2013. jan. 9. 10:32

Sziasztok!

Örülök,hogy csatlakozhatok hozzátok.Én 40éves vagyok,10éve van ritmuszavarom,3szor kerültem kórházba,180-as pulzussal.Tavaly juniusban katéter ablációm volt,ami után 5hónapig ugymond tünetmentes voltam,leszámitva egy-két extrát.Sajnos decemberben olyan panaszaim lettek,amik nem voltak az abláció elött.4-5 extra ütes jön egymás után,nagyon rossz érzés,de szerencsére más nem társul hozzá.Elég pánikolós vagyok,és ha ilyet érzek rám tör a szorongás,félelem.Már egy ideje nyomon követlek titeket,ebböl próbálok erőt meriteni. Köszi,hogy itt vagytok.

1484. Ildikó0808 (válaszként erre: 1483. - NataliaWeiss)
2013. jan. 8. 22:18
Szió!Írtam neked priviben, lehet pont egyszerre gépeltünk!:) Az a baj, hogy én sem alul sem felül nem tudok megszabadulni ettől a szarságtól! Köszike a bíztatást!:)
1483. NataliaWeiss (válaszként erre: 1481. - Ildikó0808)
2013. jan. 8. 22:14
Ildikó nem javultok?? Próbálj diétázni, ezeknek a hányós-fosós vírusoknak elvileg 3 nap után el kellene múlni. Jobbulást és ne izgulj!! Minden jól fog alakulni és ezután csak jobb lesz:)
1482. NataliaWeiss (válaszként erre: 1480. - Brigi 85)
2013. jan. 8. 22:12
Szia Brigi! Örülök, hogy csatlakoztál ide, sok hasznos információt és lelki segítségnyújtást kapunk így egymástól. Az ablatio után természetes az extra és a begyorsulás. Azonban a psvt az már nem. Neked ugyanazok a tüneteid jelntkeztek, mint ami miatt műtöttek? Mert ha műtét után is van psvt akkor az nem jelent jót. A sima begyorsulás + extra veszélytelen. Időven a regerálódás után enyhülni fognak.
1481. Ildikó0808 (válaszként erre: 1480. - Brigi 85)
2013. jan. 8. 22:04
Szia Brigi, üdv. a körünkben! Hát az ablációhoz még nem tudok hozzászólni saját tapasztalatból. Elvileg jövő hétfőn lesz nálam a beavatkozás, de kezdek egyre szarabbul lenni, a kislányom "hazahozott" valami iszonyat gyomorfájós vírust, nem tudom ki tudom-e kúrálni addig magam.:( Pedig már próbáltam lelkileg felkészülni a dologra, tudod én nagyon félek.:( Te hogy voltál ezzel, ki csinálta neked és hol, mik a tapasztalataid? Örülnék, ha írnál róla! Szép estét!
1480. Brigi 85
2013. jan. 8. 21:41

Kedves sorstársaim! Új vagyok itt,és alig vártam h végre csatlakozhassam hozzátok!

27 éves nő vagyok,éppen ma van 2 hónapja h elvégezték rajtam a katéteres ablációt. Jól voltam a műtétet követő hetekben,de mostanában megint fel-felszökik a pulzusom.Nyilván társul egy kis pánik is mellé,ami mint tudjuk nem segít.Persze plusszban minden ami még ilyenkor szokott,nehézlégzés,émelyés,hidegrázás/remegés,stb. Nekem azt mondta az orvos,h ez természetes és majd idővel elmúlik.Viszont nagyon kellemetlen érzés,és aki már átélt néhány psvt-t az tudja,h mennyire rémisztő. Van valaki aki a műtét után hasonló problémával küzd?

1479. helena66
2013. jan. 6. 00:24
Köszi a tanácsokat, de nem tom mi volt, gondolkodtam a frontinon, de végül nem vettem be, a magnéziumot megdupláztam.
1478. helena66
2013. jan. 6. 00:23
Sziasztok, nagy sokára lettem emberi. a szemhéjam is bedagadt, már lement. Pánik. otthon a saját konyhámban kedvenc foglalatosságom közben (sütés) kezdődött. Gyönyörű szív alakú, szíves marcipánnal díszítettem a tortámat, a szíveket egyesével késsel formázva, elégedetten, amikor rám tört.
1477. marika10 (válaszként erre: 1471. - Helena66)
2013. jan. 5. 22:20
Nincs otthon Frontinod,vagy Xanaxod,nekem az mindíg segít!Egyébként együttérzek veled,bárcsak segíthetnék!
1476. Evecee
2013. jan. 5. 22:18
Sziasztok.5.napja extrák.Hála az éjszaka aludtam végre de nappal...lehetne már jobb :(
1475. vikibene
2013. jan. 5. 22:03
Lekopogom, de ez az első olyan front ami nem visel meg. Nem mondom, be-be dobban egyet, de hála a jó égnek semmi más. Bár két napja újra dolgozom, lehet az annyira leköti a figyelmem, hogy észre sem veszem.
1474. vikibene (válaszként erre: 1471. - Helena66)
2013. jan. 5. 22:02
Jobbulást! Nem lehet, hogy ez pánik inkább. Nekem is produkált ilyen tüneteket. Írd majd meg mi újság!
1473. kylexx
2013. jan. 5. 19:38
3 napja extrák ezerrel, nem értem, kivagyok rendesen...Tényleg a melegfront?Már nem is tudom, hogy extrák-e, vagy minden negyediket kihagy, elegem van nekem is!Kimentem futni, akkor semmi bajom, hogy van ez?Ah, megyek aludni, jobbulást mindenkinek!
1472. NataliaWeiss (válaszként erre: 1471. - Helena66)
2013. jan. 5. 16:24
Szegényém, ez a melegfront lehet az oka. Ne csinálj megeröltetőt, pihenj, ha nem múlik tényleg irány be a kórházba:( Jobbulást!!!!
1471. helena66
2013. jan. 5. 13:53
Sziasztok, ma nagyon szarul vagyok órák óta, ES-ek után nem bírok magamhoz térni, szédülök, fáj a nyakam, a mellkasom, a szegycsontom és a k..van nagy gombóc van torkomban. A vérnyomásom jó. mégis iszonyat gázul vagyok, Bevettem a szokásos magnéziumot még Panangint is, semmi javulás. Ma szombat van, a sürgősségi ilyenkor a legszarabb.
1470. Evecee (válaszként erre: 1469. - NataliaWeiss)
2013. jan. 4. 06:52
Én is tele vagyok extrákkal.A melegfront tutira:-(.elegem van.
2013. jan. 3. 23:10
Extrák, extrák:( Jön a melegfront.Most már tényleg elmegyek időjósnak, előbb megérzem, mint bejelentik a hírekben.
1468. lavanda (válaszként erre: 1466. - NataliaWeiss)
2013. jan. 3. 13:51
Na, igen, meg azok a pluszkilók...
1467. lavanda (válaszként erre: 1466. - NataliaWeiss)
2013. jan. 3. 13:47

Szia Natalia!

Ha jól belegondolok, soha egyetlen orvos sem kérdezte meg, hogy szedek-e fogamzásgátlót.Akkor meg csak nem csinálhat nagy gubancot! A Tri-Regol nekem is jó volt,csak nem mertem abban az időben szedni, amikor még nem tudták pontosan, hogy mi okozza nálam a rosszulléteket.

1466. NataliaWeiss (válaszként erre: 1464. - Lavanda)
2013. jan. 3. 13:16
Én is Tri-Regolt szedek, de nekem nincs vele baj.
1465. NataliaWeiss (válaszként erre: 1463. - Mokika80)
2013. jan. 3. 13:15

Szia Mokika!

Szerintem nyugodtan szedheted, de előtte feltétlenül kérd ki a nőgyógyászod véleményét is. Én is szedem már egy éve. És annó mindkét doki véleményét kikértem. Tapasztalatból tudom mondani, hogy nálam annyiban kever be, amikor a második színű adagot kezdem szedni, akkor extrázgatok pár napot meg mensi előtt pár nappal. Gondolom abban az adag gyógyszerben van valami cucc ami a szívemnek nem tetszik. De amúgy szerencsére semmi problémám, leszámítva a plusz kilókat:((

1464. lavanda (válaszként erre: 1463. - Mokika80)
2013. jan. 3. 13:09
Szia Mokika!Írasd fel, majd miután konzultáltál a kardiológussal, eldöntöd, hogy kiváltod-e vagy sem. De addig is keress rá, hogy kinek nem javalllott,gondolom a tabletta nevét tudod.Én Tri-regolt szedtem, ott egyértelműen le van írva, hogy ritmuszavarban szenvedők nem szedhetik, de nekem akkor még szerencsére nem volt psvt-m.Amikor kiderült, én sem mertem tovább szedni.
1463. mokika80
2013. jan. 3. 11:43

Sziasztok!

Lányok azt szeretném kérdezni,hogy nekünk,akiknek psvt rohamaink vannak,ellenjavallt e a fogamzásgátló tabletta szedése?Ti szedtek?Én mikor kiderült úgy döntöttem nem szedem tovább(de csak úgy saját kútfőből gondoltam,hogy lehet az sem jó).de most megyek nőgyógyászhoz és gondolkodom rajta,lehet mégis íratni kéne!Kardiológusommal addig már nem tudom megbeszélni!Vélemények?Tapasztalatok?

Köszi!

2012. dec. 31. 22:50

Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Ez egy pocsék nap... Be-bedobban a szívem, nagyon próbálkozik a psvt... De már nem sokáig, mert hamarosan abláció!!! :)

Mivel a gyerekektől nem mehettünk sehova, így szerintem alvással fogom tölteni az éjfélt.

Boldog új évet mindenkinek! :)

2012. dec. 31. 22:21
Hajnalka 1224! Köszi az infókat, aranyos vagy! Csajok, ma én is elég sokat extrázok..hmm...úgy látszik mi így búcsúztatjuk az óévet.. Kívánok mindnyájunknak sokkal boldogabb, egészségesebb, ritmusos új évet!
1460. Evecee
2012. dec. 31. 19:43
Sziasztok.Így szilveszter napján tele vagyok extrákkal.Végre este kimozdulunk erre ez jön nehogy má jól érezzem magam.Oltári fejfájàsom volt vettem be panadolt lehet az hozza ki.SZERETNÉK MINDENKINEK EXTRA MENTES NORMÀLIS RITMUSOS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÀNNI.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook