Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2419. türelmes (válaszként erre: 2418. - Laszlo52)
2017. márc. 21. 18:20

Szia!

Nekem kettő éve volt ablációm. Tavaj karácsonyig csöndbe volt a szivem. Azóta állandó extráim vannak. Volt fent holter de azt mondták, hogy nem rossz. Ablácio elött rendszeres volt a pf. Volt hogy napi szinten. De a mostani extrák nem olyanok. A napi axtra percenként egy kettő. De a nap 24 órájában. Sokat kell mozognom mert akkor érzem magam jól.

Milen gyógyszereker szedsz? Én concort meg clopidogrelt.

2418. Laszlo52 (válaszként erre: 2415. - Dincsi74)
2017. márc. 21. 17:03
Pitvarfibrilláció és flutter. PSVT gyanú is volt, de azt nem tudták igazolni.
2417. Laszlo52 (válaszként erre: 2416. - Dincsi74)
2017. márc. 21. 16:58
Szegedi klinikán végezték el. Nagyon megvagyok elégedve velük.
2416. Dincsi74 (válaszként erre: 2414. - Laszlo52)
2017. márc. 21. 09:57
Es hogy hol végezték az ablaciot, melyik kórházban? Koszonom!
2415. Dincsi74 (válaszként erre: 2414. - Laszlo52)
2017. márc. 21. 09:55
Megkerdezhetem milyen tipusú ritmiszavarod volt?
2414. Laszlo52 (válaszként erre: 2413. - Lavanda)
2017. márc. 21. 07:27
Az első műtétem mintegy 8.5 órás volt, mert nagyon sok ablálandó pontot találtak. Ezért volt nagy esélye a kiújulásnak is, mert nem biztos, hogy mindegyik pontot tökéletesen tudták ablálni. A második műtétem már 3.5 órás volt, de a második műtéthez képest ismét sokat találtak, kb annyit, mint az átlagembereknek az elsőn.
2413. lavanda (válaszként erre: 2412. - Laszlo52)
2017. márc. 20. 19:36

Akkor megnyugodtam:)

Azért mesélhetsz, ha akarsz.

2412. Laszlo52 (válaszként erre: 2411. - Lavanda)
2017. márc. 20. 15:19
Miért várom a harmadikat? Ez csak fekete humor akart lenni.:) A smile jel talán egy kicsit utalt rá. Most lekopogom jól vagyok.
2411. lavanda (válaszként erre: 2410. - Laszlo52)
2017. márc. 20. 14:51
Miért? Mesélj!
2410. Laszlo52
2017. márc. 19. 10:00
Már a második katéteres ablációm is megvolt (16.-án). Várom a harmadikat. :D
2409. Laszlo52
2017. márc. 12. 18:18
Mi a különbség a pulzusban a PF és az Extraszisztolé között? Az extraszisztolét lehet a pulzusban is kitapintani? A pulzusnál sokszor szoktam szabálytalan ritmust tapintani.
2408. Laszlo52
2017. márc. 12. 06:01
PSVT és PF-el műtenek. PSVT első, PF második műtétem lesz katéteres RF ablációval. A PSVT műtétnek hasonló az eredményessége mint a PF műtétnek?
2407. gizus58 (válaszként erre: 2406. - Triniti77)
2017. jan. 18. 11:16
Én voltam többször is az évek alatt. Kb.18 ig emelik avérnyomást, ha közben fulladsz nem érzed jól magad rögtön leállítják.Beasják vénásan a stabilzálót,és szépen visszamegy a vérnyomás.Kicsit kellemetlen hogy meghajtják a szívet de végig rajtam volt a vérnyomásmérő, és ott volt az asszisztens nő is, és az orvos is.Amikor szóltam hogy nagyon fulladok, azonnal vissza vették.Nem volt semmi gond utána.
2406. triniti77
2017. jan. 18. 08:33

Sziasztok!


Úgy látom nem nagyon aktív mostanában ez a fórum, de hátha valaki olvassa amit írok és tud segíteni nekem. Szeretném megtudni, hogy voltatok e már stressz echo vizsgálaton és milyen volt? Amit a vizsgálat közben beadnak gyógyszert az mennyire emeli meg a vérnyomást, pulzust? Előre is köszi a segítséget.

2016. okt. 12. 22:42

Sziasztok!

2007-ben volt RF ablációm. Minden rendben is volt, habár nem engedtek vizet inni 12 órán át beavatkozás előtt, de kiderült hibáztak :) Erre minden abláció előtt figyeljen. Amúgy tényleg rendben volt a GOKI-ban. Az a helyzet, hogy gyerekvállalás küszöbén vagyunk és lettek extráim 700-800 egy nap a holter szerint (az egy rossz nap volt). Vannak kisebb begyorsulások 220, de kb 1-2 percig (2-3 havonta). Nem olyan mint régen volt, akkor másfél órásak voltak. Két kardiológussal is beszéltem. Szerintük előbb gyerekvállalás, utána abláció (mert ugye sugarat kapok és az lassan ürül ki). Ma megkérdezett szülészorvos jelöltem ellenben már nem is vállal és ijesztgetett koraszülött osztállyal rendelkező kórházakkal (látszott, hogy nem ért a témához, de megrémített). Tudnátok nekem tanácsot adni? Van köztetek, aki így vállalt terhességet? Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

Nem tudom, hogy hogyan döntsek, mert 32 éves vagyok. Ha abláció, akkor még 2 év a gyerekcsinálás elkezdéséig (amíg kapok időpontot, kiürül a sugár és ki tudja mikor jön össze a ded :))

2404. asebes (válaszként erre: 2403. - Lavanda)
2016. szept. 5. 04:25

Szia!


Köszi a tájékoztatást.


Csak most került sor a beavatkozásra, 2x is elhalasztották... Először már becsövezve vártam, hogy betoljanak a műtőbe, aztán süketeltek valamit, hogy eljalasztják holnapra, majd este hazaküldtek azzal, hogy az utóbbi időben a statisztikai átlaghoz képest nagyon megnőttek a szövődmények, ezért lezárják a műtőt 1 hónapra és valami vizsgálat is lesz... A süketelés mögötti tényeket ma sem tudom, de lehet, hogy az előttem műtöttnél valami nagy gáz volt ...


Másodzsor az a nyavalyás INR mászott el. Aztán augusztus 24-én megcsinálták.


Hát ez nagyon rossz volt. Már a "behatolás is fájdalommal járt, kaptam valami kábítást (a szobatársam előtte el is aludt), én sajnos nem, és amikor égettek, a jobb vállam és a jobb karom (az infarktus is ide sugároz!) nagyon fájt. 1,5 óra volt a műtét, ebbl 1 óra az égetés, mindig 20 mp-ig tartott, aztán fél perc szünet...


Aztán a mútétet követő éjjel kaptam egy újabb fibrillációt, ami nem múlt el, de át ment flutterba, 2 nap után elektromos kardioverzióval állították helyre. (A szobatársam másnap reggel vidáman távozott...)


A doki mondta, hogy nem sikerült, valahol maradt átvezetés, ezért 3 hónap múlva megismétlik. Én próbáltam "alkudozni", hogy nem lehet-e, hogy javul majd, meg ez még a műtét következménye, stb. - de hajthatatlan volt, hogy fordítva működik, a heg gyógyulása során előfordulhat, hogy visszatér a panasz, fordítva nem...


Most egy hete vagyok otthon, piszokul legyengülve, a gyógyszereimet megemelték, de mondjuk azóta (9 napja) nem volt ritmuszavar.


És akkor a kérdés, van-e az enyémhez hasonló tapasztalata valakinek, visszatért e esetleg másnak is a panasz, illetve második ablációra kinél került sor.


Ha ez nem elég, sajnos úgy tünik, a behatolás helyén ér kiboltosulás (aneurizma?) alakult ki, hogy ezzel mi lesz, még nem tudom.


Köszönök minden hozzászólást és tanácsot; és lehet, hogy a régi betegek (remélem) meggyógyultak, de újak mindig lesznek.

2403. lavanda (válaszként erre: 2402. - Asebes)
2016. máj. 3. 20:57

Szia!

Üdv a klubban!


Hasonlót fogsz érezni abláció alatt, vagyis szinte semmit. Nekem 3 és fél éve volt, ágyék felől, AVNRT rövidítés szerepel a leletemen, nekem "csak" a többszöri ritmuszavar-kiváltás volt rossz érzés a műtőben, de az meg már nem volt ismeretlen, mivel nagyon sokszor átéltem, amíg eljutottam odáig, hogy abláljanak.


Mikor és hol lesz az abláció? Hogy érzed magad?


Ez régen nagyon jó kis fórum volt, sokat segítettünk itt a sorstársaknak, de valami miatt "leült". Remélem azért, mert mindannyian meggyógyultunk!

2402. asebes
2016. máj. 2. 20:35

Sziasztok!

57 éves vagyok, egy katéterezésen túl, és egy ablációra várva...


huszonéves voltam, amikor enyhe szívbillentyű hibát állapítottak meg, ezt Betaloccal jól karban tartották. Később, negyven éves korom körül jött a magas vérnyomás.


Túlsúly sajnos van, noha a másfél évvel ezelőttig évi 100 alkalommal biztos sportoltam: rendszeres foci és futás hetente akár többször is, beleértve még a félmaratont is.


Dohányoztam 17 és 23 éves korom között két 2-3 hónapos megszakítással. Vagyis 34 éve letettem a cigit. Inni nem ittam soha, stressz azonban jutott bőven.


Most egy éve, hogy komoly pitvarfibrillációim voltak, rosszullétekkel, mentő, ügyelet, kórház stb. Anatómiai okot nem találtak - a szívbillentyű hibám jelentéktelen, az utolsó lehetséges okot (koszorúér szűkület) épp a 3 hete végzett katéteres vizsgálat zárta ki. Ettől függetlenül október óta mintegy 15 súlyosabb ritmuszavarom volt, rosszullét, 3-8 órás fibrilláció, majd utána 1-2 nap olyan gyengeség, hogy felkelni se tudtam... Ezért a kardiológus egy katéteres vizsgálatot, majd azt követően ablációt javasolt.


Maga a katéterezés esetemben nem volt túl jó... A jobb csukló felől "támadtak" - de az artériámban van ott egy "kanyar" - ahol a katéter elakadt. Hát amíg ott próbálkoztak, az égetett, fájt, az ujjaim rángatóztak - nyilván annak függvényében, az érben lévő katéter az éren keresztül éppen milyen ideget "nyomott".


Aztán jött a "B" megoldás, ágyék felől - és abból tényleg alig éreztem valamit; amíg a hasam környékén járt a katéter, azt még éreztem, olyan furcs csiklandós érzés volt, utána azt se.


Hogy az abláció milyen lesz - nem tudom. Ha túl leszek rajta, majd jelentkezem.

2401. glazbox
2015. aug. 21. 19:29

Sziasztok!

Én 25 éves vagyok, nemrég kezdett el kiderülni mi is a bajom, de úgy kellett kikönyörögni a vizsgálatokat. Holteren csak sVES-ek és egy VES látszott amit éreztem is.

Alapvetően azért fordultam orvoshoz, mert gyakran ha beteg vagyok, vagy legyengült, egy mélyess sóhajra, dobbantásra (ugrás) vagy akár lehajolásnál előjöttek mindig extrák.


Ezek gyakran előfordultak de van, hogy tünetmentes. Konkrétan majdnem 7 éve élek együtt ezzel a betegséggel és a 7 év alatt (az utóbbi évek során egyre többször) körülbelül 5x 10x szenvedtem el olyan "rohamot" (amit persze sem előtte sem utána nem tudtak még ecg-n rögzíteni) hogy az extra után mintha sebességet váltana a szívem és kb kétszeres, háromszoros sebességgel dübörögne. Félelmetes érzés. Majd ebből a gyors verésből lassan visszaáll egy normál, lassú.

Legutóbb a SOTE-n elektrofiziologiai vizsgálatra akartak küldeni, de még nem tudtam rászánni magam.

Együtt lehet ezzel élni, vagy érdemes megnézetnem? Veszélyes, életet veszélyeztető állapot?

Alapvetően nem félek tőle, de amikor messze vagyunk a civilizációtól (túra, vagy lakott terüelttől messze, vagy nincs nálunk telefon) eléggé be szoktam parázni... hogy ha valami baj van nem tudunk segítséget hívni. Ebből persze egy halálfélelem "pánikbetegségnek mondják" is kialakult, de én nem voltam hajlandó úgy pszihiáterhez menni ezzel, hogy nem vizsgáltak ki (normálisak?) Tippelne valaki, hogy mi lehet ez?

Supraventicularis tachicardiára tippelek mivel még nem haltam meg, de sima kamrai tachicardia is lehet amit szerencsésen kezel a szervezetem. Esetleg fibrilláció.

A pitvarfibrilláció kizárható, mert a tünetek kamraiak.


Sok orvos mondta, hogy én nem érezhetem ezt, mert ez nem érezhető... Hát én mégis érzem.

Egyébként a fibrillációszerű érzés 5-10 másodperc alatt mindig megszűnt, de éreztem, hogy valami baj van, mármint ezek nem sima extrák voltak.


Én megmondtam az orvosnak, hogy mivel ez egy ecg-n rögzíthető tünet, indokolatlannak tartom a katéterezést, de ők meg nem hajlandóak tovább holterezgetni. Hát szuper.

2400. Monyec83
2015. jan. 29. 18:01

Sziasztok! Most tal

ltam ide. Januárban volt meg a katéteres ablációm. Azóta jól vagyok, szerencsére. Csatlakoznék a facebookos csoporthoz is.

2399. helena66 (válaszként erre: 2398. - Tamás 1)
2015. jan. 21. 22:21
Olyan mintha jönni akarna a sok kis plussz ütés de nem tud. el fog múlni, néhány nap alatt.
2398. Tamás 1
2015. jan. 13. 22:24
Sziasztok nekem 3napja volt mûtétem comb artérián keresztűl fagyasztásos verzió azóta voltmár bizsergö érzésem és szúro nyilalás ez mitöl lehet valaki tudná eben segíteni elöre is köszönöm
2397. TSanya
2014. jún. 27. 10:51
Egész jó kis fórum volt ez valaha. Béke poraira.
2396. eszzsé
2014. febr. 9. 21:26
Sziasztok! DEBRECENben keresek orvost! tud valaki segíteni?
2395. NataliaWeiss (válaszként erre: 2394. - Massat)
2014. jan. 28. 15:26
a facebookon van egy csoport: Szívügyem címmel, oda mentünk át jó páran. Gyertek ti is!
2394. Massat
2014. jan. 28. 12:29

Sziasztok!

Miért tűnt el mindenki 2014. jan.1.óta?

2393. lara117
2013. dec. 31. 12:10
Mindenkinek kívánok egészségben, gyógyulásban gazdag Bldog Újévet!
2392. sanyamaci
2013. dec. 24. 17:14
Mindenkinek Boldog Karácsonyt kivánok .....
2391. lara117 (válaszként erre: 2390. - Andi2165)
2013. dec. 17. 08:58

Szia!

Én beírtam az adatokat de nem adott ki semmit a faceebok. Nem találtam meg.

2390. andi2165
2013. dec. 9. 19:18

Sziasztok,nem akar senki jönni a facén az új csoportba? Már 6-an vagyunk :)Ott sokkal jobban tudnánk beszélgetni,persze attól itt is lehetne írni . A csoport neve szívügyem



[link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook