Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
1639. marika10 (válaszként erre: 1637. - Artist)
2013. febr. 6. 09:06

Szia Artist!

Remélem egy kis vígasszal tudok szolgálni neked.

Régebben nekem is volt ilyen,napi több 1000 extra,borzasztó volt,aztán valahogy lecsitultak az évek alatt.Valahol azt olvastam egyszer,hogy,bár nem tudom hány éves vagy, a huszas években a legkifejezőbbek az extrák,később lecsitulnak.Nálam ez teljesen bejött,csak az a baj,hogy az ember felett ahogy múlik az idő a kevesebb extráktól is jobban pánikol(de lehet,hogy csak én).Próbálj meg jó sok folyadékot inni(ne teát,inkább csak vizet)meg csinálj egy magnézium kúrát,én 3x2 Magne B6-ot szoktam,talán segít.Kitartás!

1638. Szasza1978 (válaszként erre: 1637. - Artist)
2013. febr. 6. 08:14

Egy kicsit off, de mivel felhoztátok írok én is egy kis "pánikrohamos" tapasztalatot.

Kb. egy évvel ezelőttig azt sem tudtam mi az a pánikroham.

Aztán egyik este elalvás előtt egyszer csak -eddig soha nem tapasztalt- csontig hatoló félelem jött rám. Próbáltam megszabadulni tőle, de annál rosszabb lett. Egy-két alkalom még jött, azután nem ellenkeztem és "átadtam magam" ennek a kellemetlen érzésnek. Teljesen ellazítottam magam és hagytam, hogy sodródjak. Gondoltam ha meg kell haljak, hát meghalok... Persze nem haltam meg és rájöttem, hogy ezzel a módszerrel tudom kontrollálni ezt a rettenetet.

Mikor legközelebb jött, már az első pillanatban indult a lazítás és pár mp. alatt megszűnik az érzés.

Azóta egyre ritkábban jön és ha mégis, már nem ellenfél. :)

Próbáljátok ki, talán segít valakinek!

1637. artist
2013. febr. 5. 22:25

Sziasztok!

A mai napom tragédia volt :( már reggel, amint felébredtem éreztem, hogy beütött a szívem. Az egész napom egy hatalmas extra-halmaz volt. Volt, mikor 3-4 másodpercenként, egymás után. Sokszor megijedtem, hogy talán le is fog állni :( Állítólag nekem sikeres volt az abláció, de ennyi extrám a műtét előtt egy napon, egymás után sosem volt. Vajon meddig lehet ezzel élni??? Mindig attól rettegek, hogy talán már a szívem is ráun egyszer, nem csak én.

Ildikó! Tényleg jöhetne az a varázsszer!!!!

Mellesleg megjegyezném, hogy engem is pánikbetegnek tituláltak, 2 évig orvostól orvosig jártam, mindenféle kivizsgáláson voltam, de a lényeg az volt, hogy a szívem makk egészséges. Majd egy EKG-val rögzített PSVT-s roham hozta a bizonyítékot, de addig hiába panaszkodtam az orvosoknak, nekem is csak azt mondták, hogy próbáljak életmódot váltani és kerüljem a stresszt.

Jobbulást mindenkinek!

1636. Ildikó0808 (válaszként erre: 1634. - Marika10)
2013. febr. 5. 18:49

Kedves Marika!

Sajnos úgy látszik ezek a fokozatok. Először különböző okok miatt megjelennek a ritmuszavarok, aztán bizonygatja az ember a dokiknak, hogy nem pánikbeteg. Aztán ha évekig folytatódik a szörnyűség, akkor már a ritmuszavar, ill. a tőle való félelem hozza magával esetlegesen a pánikbetegséget. Ki hogy tudja feldolgozni.. Minden ebben szenvedővel mélységesen együtt érzek!

Reméljük előbb vagy utóbb kitalálnak rá valami varázsszert, mert én a napokban totál kivagyok!

Üdv. : Ildikó

1635. Ildikó0808 (válaszként erre: 1630. - Sylvia31)
2013. febr. 5. 18:37

Szia Sylvia!

Én is 37 vagyok :), s a történetem is hasonló a tiédhez, annyiban, hogy nekem is egy nagyon nehéz életszakaszomban jött ki ez a fránya betegség. Hál'Istennek nem haláleset történt a családban, hanem "csupán csak" az addigi mesés életem és a szinte tökéletes házasságom hullott darabokra 12 év után. Egy 4 éves kislánnyal egy csomó adósággal maradtam egyedül. De az extrákkal, rosszullétekkel "gazdagabb" lettem nem sokkal ezt követően, ez 2004-2005-ben történt. ŐK azóta sem hagytak el sajnos...:(

Teljesen együttérzek veled!!!!!

Ildikó

1634. marika10
2013. febr. 5. 18:21

Kedves Szilvia!

Annyira örülök neked,hogy megírtad mindazt ami én vagyok,szinte ugyanezeket élem meg én is.Én is 37 éves vagyok,23 évesen apám halála után egy fél évvel kezdődtek a ritmuszavaraim.Apám is ugyanilyen hirtelen halált halt,de ez már olyan régen volt,hogy én úgy gondolom rég feldolgoztam,mint mondják"az idő begyógyítja a sebeket".Ezzel azt akarom csak mondani,hogy nem érzem magam pszychésnek,és nekem is többször be akarták bizonyítani,hogy az vagyok,pedig orvosi leletem van az elváltozásról a szívemen,ami ezt az egész bajt okozza.Bevallom az utóbbi 1-2 évben már tényleg kezdek pszychés lenni,de ennek csakis a ritmuszavar az oka,tehát nem azért van a ritmuszavar,mert hülye vagyok,hanem már ettől hülyülök meg,hogy a rettegéssel kell együttéljek,mikor és hol ér el a roham.Nekem is van egy gyermekem,de én a terhesség alatt jobban voltam.Mostanában viszont elég ramatyul vagyok,és elég nehezen kezelem az egészet.

1633. sylvia31 (válaszként erre: 1632. - Barbidus)
2013. febr. 5. 16:09
Ez nagyon aranyos volt köszönöm szépen:-)))!Amúgy teljesen igazad van!Nekem 13éve kell vele élnem nyilván próbálok nem törődni vele lagalábbis nem beleforgatni magam(akkor még rossza tény)de mikor boldogan nevetsz egy társaságban szilveszterkor vagy épp szeretkezel a pároddal és a semmiből egyszer csak beüt ez a szemét sunyi extra agybajt bírnék kapni..Egyszer teljes elkeseredésemben olyan hülyeséget mondtam hogy ha el lehetne cserélni még a cukorbetegséget is vállalnám csaz ez ne legyen:-((Persze utána megbántam ilyet mondani de nagyon nehéz..
1632. barbidus
2013. febr. 5. 16:00

Kedves Sylvia és a többiek!

Szerintem úgy lehet ezzel együtt élni, hogy próbálunk minél kevesebbet foglakozni vele, mert különben begolyózunk..... :) sajnos én is így vagyok, amikor eljutok arra a pontra hogy letojom..., mindig sokkal jobban leszek.

Nekem az extrák az étkezéssel és a refluxal is összefüggnek. Neked nincsenek gasztrós problémáid?

Úgy gondolom az ablációval csak a psvt és hasonló szívritmuszavarok oldódnak meg, extra ilyenek maradnak.

Amúgy szerintem semmiképp sem kell hagyni, hogy befolyásoljon minket mindennapi tevékenységünkben, mint pl. sport, szex :) mert ezek nélkül nagyon nem jó élni, Szerintem, akinek javasolják az ablációt csináltassa meg, mint ahogy nekem is, aztán utána fel a fejjel, nem foglakozni semmivel, telejs értékű életet élni, mert szerintem egyre jobban belekeveredünk a problémákba, és generálunk magunknak plusz ütéseket stb. Most nagyon bölcs voltam :D most már csak egy dolog van hátra, hogy amit leírtam saját magam is megfogadjam :)

1631. sylvia31
2013. febr. 5. 15:39

Olvasgattam az eddigi hozzászólásokat..Rengeteg az egyezés!

Pl:igen,ha hideg van és fázok remegek jön az extra,ha lehajolok mondjuk cipőt felhúzni jön az xtra,sport közben elég ijesztő miközben amúgyis magasabb a pulzus jön az extra frontnál szintén jön,de néha nem függ attól épp jót aludtam jól vagyok mert legutóbb a Tesco-ban épp paprikaválogatás közben jött váratlanul azt hittem bet..jok nagyon félelmetes volt..Igen olyan érzés mintha rángatózna másodpercekig borzalmas érzés..Viszont olvastam itt vkinél hogy néha alig érzem puha lágy az extra egész kibírható..Van amikor napi30 van amikor heti 2..

Érdekes írta itt vki hogy VEGETATÍV IDEGRENDSZER ZAVARA IS LEHET SAJNOS VAN BENNE VMI MERT A NYUGTATÓKRA ILLETVE SZORONGÁSCSÖKKENTŐ GYÓGYSZEREKRE JAVUL RITKULNAK AZ EXTRÁK DE NEM MÚLNAK EL TELJESEN..

MOST AKKOR VEGETATÍV IDEGI ZAVAR VAGY PSVT VAGY MINDKETTŐ??TOTÁL NEM TUDOM MÁR..BÁRCSAK TUDNA VKI SEGÍTENI MERT HOGY LEHET ÍGY ÉLNI?20-30 ÉVIG(REMÉLJÜK)ÉS LEGYÉL VIDÁM..

1630. sylvia31
2013. febr. 5. 13:04

Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok!A történetem röviden leírom hátha tudtok tanácsot adni de bárki véleményét szivesen fogadom!

2000 áprilisában terhes lettem a kisfiammal utána volt az eskövőm majd(ekkor 24éves voltam)egy borzalmas tragédia folytán elveszítettem az imádott édesapámat 5hónapos terhesen a szemem láttára teljesen váratlanul a szívéhez kapott és meghalt.Mint utólag megtudtam hátsó fali infarktust kapott(sajnos tény,erős dohányos volt).

Ezek az előzmények.A panaszaim nem sokkal ezután kezdődtek eleinte mindenki rámfogta hogy depressziós vagyok ja igen a kicsi fiam koraszülött lett sajnos belejátszott az apu elvesztése szóval folyamatosan össze-vissza vert a szivem lefőttem halálfélelmem volt.3 évig jártam pszichiáterhez a házasságom közben tönkrement de a válás jót tett nekem a hülye nyugtatókat és antidepresszánsokat végre teljesen elhagyhattam.Egy valami viszont megmaradt:A RITMUSZAVAR!!!Nem írtam hogy már terhességem alatt is voltak tünetek fulladtam 130volt a pulzusom csak attól hogy elmentem az ágytól az asztalig.Szülés után jobb lett de nem múlt el.Voltam akkor szív uh-n concort írtak fel így azt lassan 13éve szedem de a ritmuszavar maradt.

A kardiológia a pszichiátriára a pszichiártia a kardiológiára küldözgetett remek volt!!

Volt rajtam Holter is 3éve az napi 36 extraszisztolét mutatott állítóla pitvari-kamrai is volt de közölte a dokinőm hogy óóó ez tök normális majd ha napi 6-9ezer lesz akkor essek kétségbe!!!!!!!

A jelen: új szívdokim van egy csodálatos ember akihez a múlt heti műtétem miatt ismerkedtünk meg az altatáshoz kellett újra Holter 12elvezetéses EKG ultrahang stb és mi derült ki?Hogy nem pánikbeteg meg depressziós vagyok hanem PSVT-S!!!!

A kérdésem:járt vki közületek így mint én hogy hülyének nézték 13évig meg pánikbetegnek,az orvosom egy tündér azt mondta igen általában ezt szokták hinni idegalapon van kész.Szedjen nyugtatót,én meg éreztem hogy lehajlásnál vagy teljesen váratlanul is extráim vannak.Most transztelefonos EKG-ra várok ha sikerül rögzíteni egy rohamot rádiófrekvenciás ablációt fognak csinálni.Kicsit félek de EZ NEM ÉLET ÍGY!!!37éves nem utazok nem táncolok még szexelni se merek mert volt exrtám már együttlét közben is szuper érzés:-(((Akinek volt megoldást hozott az abláció?És mennyire rémisztő:-)?Kicsit félek tőle...És utána tényleg teljes életet lehet élni?

Mindenki válaszát előre is nagyon köszönöm mi tagadás el vagyok keseredve..

1629. GabriellaStrong (válaszként erre: 1624. - Barbidus)
2013. febr. 3. 17:10

Szia,


Nekem kedden csinálták és a következő héten hétfőn mentem dologzni. Kellett ennyi idő, utána már tudtam 8-10 órákat újra vállalni.

Kitartás!


Gabi

1628. Evecee
2013. febr. 3. 14:39
Ki hogy van ma?Èn elég vacakul próbál gyorsulni de hála csak pár ütésre,no meg az extrák:-(
2013. febr. 3. 12:55

Tundeva, Barbidus köszönöm! Azért nem pánikoltam, mert ezek már az utolsó próbálkozások a ritmuszavar részéről. Két hónap és annyi neki! (remélem nem nekem...) :p

Az ügyeletes orvos amúgy említette, hogy ilyen gyakori panaszok esetén érdemes lenne közelebbi időpontot kérni az ablációra... Meglátjuk...

1626. Szasza1978 (válaszként erre: 1624. - Barbidus)
2013. febr. 3. 11:53
Nekem csütörtökön csinálták, hétfőn már dolgoztam, bár akkor azt éreztem, hogy még korai volt, de keddre már sokkal jobban lettem.
1625. Tundeva (válaszként erre: 1622. - 9e7be62190)
2013. febr. 3. 11:32

:( reméljük, nem csinál ebből rendszert a szíved... lehet, hogy a szokatlan meleg, meg a folyton jövő-menő frontok miatt akadt ki.

Az nagyon jó, hogy nem pánikoltál rá :)

Nyugalmas-ritmusos vasárnapot!

1624. barbidus
2013. febr. 3. 10:18

Sziasztok,

Ági - együttérzek veled, szerencséd volt, hogy profi volt az ellátás, sajnos én már belefutottam egy-két idiótába a sürgősségin.

Olyan kérdésem lenne, azokhoz akik már túl vannak az abláción, mennyi időre tudtak újra munkába állni a beavatkozás utána. Nem tudom mennyi kieséssel kalkuláljak majd a munkahelyemen.

További szép hétvégét Nektek!

2013. febr. 2. 22:37
ráZkódik :D
2013. febr. 2. 17:41

Sziasztok!

Eddig tartott a szünet, ma a délelőttöt a sürgősségi osztályon töltöttem! Reggel egy rossz mozdulta, hirtelen hajolás kihozta a begyorsulást, próbáltam mindent. de nem állt el. Végül egy órát vártam, aztán irány a kórház, ami kb. 30 perc kocsival.

Nem volt vészes, de csak verapamilra szűnt meg.

Nem volt semmi halálfélelmem, nem is pánikoltam, csak mégis olyan rossz érzés. Miközben tart a ritmuszavar az egész testem rászkódik. Brr-brr...

Remélem hamarosan megszabadulok ettől az érzéstől örökre!!!

Még annyit el kell mondanom, hogy kisvárosi kórházba mentem, de az ellátás felér bármelyik elit kórházéval! Nagyon kedves és felkészült orvosok és ápolók, 10-ből 10 pont! :)

1621. barbidus (válaszként erre: 1619. - Ildikó0808)
2013. febr. 1. 20:51
Remélem minden rendben vele és jelentkezik hamarosan!
1620. Tundeva (válaszként erre: 1617. - Marika10)
2013. febr. 1. 20:02

Marika,épp ma hallottam én is erről a Diane35-botrányról... én már mondogatom egy ideje, hogy egy percig se szabadott volna fogamzásgátlót szednem, mert érdekes módon mióta nem szedem, lényegesen kevesebb szívproblémám van :(

Én Mercilont, majd Novynette-et szedtem, de "egykutya"... sose tudni, mi fog még kiderülni pár év(tized) múlva ezekről.

2013. febr. 1. 19:56

Sziasztok!

Tud valaki valamit Rixyke-ről? Egy ideje már nem írt a fórumra. Elvileg neki ma csinálta Gellér doki a katéterezést...

1618. barbidus (válaszként erre: 1614. - 9e7be62190)
2013. febr. 1. 19:45

Szia Ági,

Szóval én február 18.-án megyek... vagy nem tudom, menni kell most már, azt hiszem. Téged hol műtenek? Nekem a terhesség alatt nem volt jellemző a psvt, talán egyre emlékszem a 2.-nál. A legelső psvt-m pedig, amire emlékszem közvetlenül a nygobbik gyerekem megszületése után a szülőágyon volt.

Egyre jobban bevagyok tojva :)Közben azon gondolkozom, érdemes-e egyáltalán megcsináltatni.

Később jelentkezem még! Puszi

1617. marika10
2013. febr. 1. 15:29

Sziasztok!

Nem tudom olvastatok-e a Diane 35 tbl-ról(pattanásos bőrre adják,mint hormotablettát,de fogamzásgátlóként is hat).Szeretném megkérdezni,hogy valaki szedte-e közületek,mert én évekig szedtem,és azóta gyanakodtam rá,hogy ez okozott károsodást szívemen,mert a ritmuszavaraim még akkor kezdődtek,mikor abbahagytam.Nem szeretnék tömeghisztériáknak bedőlni,hogy most azt írták róla több nő halálát okzta,és be akarják tiltani,de tavaly egy orvos azt monda,hogy olyan a szivem jobb kamrája,mintha fogamzásgátló és dohányzás nyomait őrizné(rövid ideig dohányoztam is).Sajnos már 13 éve küzdök kamrai ritmuszavarokkal,nekem nem lehet ablációt csinálni,mert túl nagy kiterjedésű a ritmuszavart okozó góc,úgyhogy gyógyszereket szedek,ami néha beválik,néha nem.

Egyébként az evéssel is mindíg összefüggésbe hoztam,valóban a kelttészta,vagy lisztes ételek jobban kihozzák a ritmuszavarokat,nem szabad nagyon jól laknom stb,de már arra is gondoltam,hogy azért van ez a puffadás,nehéz emésztés,mert alapból nem jó a keringésem,ezért fáj a gyomrom is sokat,de persze ez csak találgatás.Ja,és a kezeim,lábaim is mindíg hidegek,még nyáron is,ti is küzdtök hasonló problémával?Várom válaszotokat,köszönöm!

1616. Tundeva (válaszként erre: 1615. - Evecee)
2013. febr. 1. 09:01

Szia, tuti a melegfront, mert még nekem is előhozta az extrákat, pedig én már szinte tünetmentesnek mondhattam magam :( Tegnap délelőtt én is nagyon rottyon voltam, szerintem még a vérnyomásom is leesett.

Egyébként engem is inkább az ősz visel meg jobban minden évben.

1615. Evecee
2013. febr. 1. 06:43
Olyan soká kaptad az időpontot?Azt hittem hamarabb áteshetek a dolgon.Bár ha 10évet kibírtam így ez már lófütty.Nem tudom hogy mi az oka nem is napokig semmi most meg 2napja rengeteg az extra.Èn a melegfrontra tudom fogni akkor vagyok szarabbul.
2013. jan. 31. 23:50

Barbidus, visszaolvastam a bejegyzéseidet és sok szempontból hasonló a történetünk! Nagyon sokáig nekem is csak évi 1-2 psvt-s epizódom volt, max egy órán belül magától szűnt, orvoshoz is ritkán mentem. Nekem a terhességek alatt erősödött ki, volt hogy heti (!) rendszerességgel!

Most abláció előtt állok, áprilisban kerülök sorra.

Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy a terhesséhek, szülések alatt is jelentkezett a begyorsulás? Van akinek várandósan enyhülnek a tünetei, van akinek erősödnek - én utóbbiak táborához tartoztam, sajnos.

Nagyon megértelek, azzal kapcsolatban, mekkora nehézség a gyerkőcök elhelyezése, ha be kell menni a kórházba... Nekem volt olyan is ősszel, hogy a hároméves nagylányom jött velem az ügyeletre. Férjem külföldön volt, anyukám dolgozott stb. szóval nem találtam senkit sem, akire rábízhattam volna a gyerekeket. Végül a kicsire (akkor volt kb 8 hónapos) a közel 80 éves nagymamám jött el vigyázni, de a nagyot (aki nagyon huncut) már nem vállalta be, így ő jött szépen velem. Azt mondtam neki, hogy nagyon beütöttem a lábam és kell egy szuri, hogy ne fájjon. Szerencsére meg tudtam szervezni, hogy a váróban egy kis idő után átvegye a nagyapja... Kb. 170-es pulzussal nem könnyű megszervezni ezeket, ráadásul mosolyogva, hogy ne hozzak frászt szegény gyerekekre.

Drukkolok Neked az ablációdhoz! Hamarosan sorrakerülök én is!

2013. jan. 31. 23:25

Sziasztok!

Nem tudom, hogy működik ez a ritmuszavar, de az őszi állapotomhoz képest nagyon jól vagyok.

Ha belegondolok, hogy szeptemberben volt, hogy hetente kijöttek a begyorsulások, nem győztünk ügyeletre szaladgálni! Rengeteg extrám is volt! Most alig van néhány! Begyorsulás is elkerül - kivéve néha éjjelente érzek szapora szívdobogást, de az 5 perc alatt elmúlik, nem vészes.

Nem tudok rájönni, mi az oka! Annyi, hogy este, lefekvés előtt bekapok egy szem betalok-ot, de azt akkor is szedtem!

Két hónap múlva lesz az ablációm! Jó lenne még addig kihúzni tünetmentesen...

Evecee, jössz Te is!


Szép estét mindenkinek!

1612. Evecee
2013. jan. 31. 17:36

Na meggyüttem :)


Abláció,végre erre vártam :)

Szóval holnap hívja a dokim a szívkórházat időpontot kér és beindul a gépezet.

1611. NataliaWeiss (válaszként erre: 1610. - Evecee)
2013. jan. 31. 10:57
Évi, írj, hogy mit mondtak!!! Szorítunk neked.
1610. Evecee
2013. jan. 31. 08:49

Sziasztok

Teljesen szomorú vagyok.Tegnap vették le a holtert.Az aszisztensnővel jóba lettem.Ma írt faszbúkon hogy mindenképp menjek be mert nem lett jó a holterem tele vagyok extrákkal.Úgyhogy ma rohanok be a kórházba.Félek mit mondanak:(Szorítsatok.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook