Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
1729. barbidus
2013. febr. 20. 10:51

Sziasztok,

Vettem Aspirin protectet, elolvastam a tájékoztatót! lehet nem kellett volna! nem volt tőle bajotok?

1728. lavanda (válaszként erre: 1727. - NataliaWeiss)
2013. febr. 20. 09:10

Nati,olyan cuki vagy, hogy így biztatsz, köszi!

Én is úgy tudom, hogy minél több idő telik el a műtét óta, annál kisebb a valószínűsége, hogy visszatér.Nekem négy hónapja volt.

Én is szeretnék majd az évfordulón ünnepelni:)

Igen,az itt fórumozók tudják, hogy felér egy igazival!!!

1727. NataliaWeiss (válaszként erre: 1726. - Lavanda)
2013. febr. 20. 09:01
Lavanda, ne félj, szerintem te is meggyógyultál, ezek az extrák meg maradnak sajnos:( néha kiugrás, de ez már nem olyan. Én tegnapelőtt és tegnap(a "fosató teának":D:D: tulajdonítottam be) egyfolytában extráztam. Főleg este és lefekvéskor, ki is ugrott, vártam is vele kicsit, nem csinálta sokáig, meg olyan volt, mintha itt a bőröm alatt csinálná, nem olyan mélyen ahogy szokta, csak olyan felületesen "gyengéden" (a rohadék:D) de aztán helyreállt magától, még utána volt jó pár dupla és kihagyás, de megnyugodott. Ne félj, ennél jobban már nem leszünk, örüljünk, hogy a fő baj elmúlt. Sajnos ezzel meg együtt kell élnünk. Reméljük, hogy vissza nem jön. Elvileg minél később nem jön vissza, annál kevesebb az esély. Ha már vissza akart volna jönni, a műtét után visszajött volna. Nekem két éve és még szerencsére (lekopogom) nem jött. Téged mikor műtöttek. Köszi a szülinapot:)) felér egy igazival, de ezt mindenki tudja:)
1726. lavanda (válaszként erre: 1725. - NataliaWeiss)
2013. febr. 20. 08:51

Nati!

Az is lehet, hogy egyről beszélünk.Magától visszaáll,nem történik semmi, de megijedek, hogy folytatódik-e tovább.Nem is tudom pontosan, milyen az extra. Nem vagyok olyankor rosszul,néhány mp az egész,de az, hogy évekig félelemben éltem emiatt,hát meg is látszik az adott helyzetben.

Nekem, úgy látszik, még barátkoznom kell a gondolattal, hogy meggyógyultam, még mindig nem tudom felfogni, hogy sikerült.(pedig nagyon biztatom az előtte állókat...)

Boldog 2.szülinapot! :)

1725. NataliaWeiss (válaszként erre: 1723. - Lavanda)
2013. febr. 20. 08:40

Lavanda!

Nekem azóta nem volt, mióta műtöttek. Viszont néha kiugrik és be akar gyorsulni, ez kb. 5-10 ütés és utána magától visszaál, de közben még extrázik ezerrel. De ez a kiugrás nem visel meg, simán elvagyok, nem ijedek meg és nem vagyok tőle rosszul. Jól kezelem. Mozdulatváltoztatásokkal jól lehet korrigálni. (szóval nekem AVNRT, PSVT, minden:D)

2013. febr. 20. 08:35
Az Aspirin Protekt-et én is szedtem egy hónapig. Szerintem kérdezz rá, hogy neked miért nem kell szedni. A rögképződés miatt feltétlenül kell. Egyik korábbi fórumozó társunknak sem adtak és ő sajnos trombózist kapott, közel egy évig vérhigítózott és hetente vérvételre járt. Szóval nem mese. Vigyázni kell.
1723. lavanda (válaszként erre: 1722. - NataliaWeiss)
2013. febr. 20. 08:29

Szia Nati!

Neked is AVNRT volt? Soha egy pillanatra sem érezted azóta, hogy begyorsul a szíved? Vagy úgy, hogy na, most biztos beindulna? Én szoktam ilyet érezni,2-3 gyors kalimpálás, de mire tudatosul bennem, hogy mi is volt, már vége is.Az igazság az, nagyon félek, hogy meg kell ismételni, fel sem merem hívni a dokit, hogy mi lehet ez.Vagy ennyi még belefér? Ezt tűrni kell?

2013. febr. 20. 08:14
Szia Barbi! örülök én is, hogy túl vagy a műtéten és minden bizonnyal meg is gyógyultál. Nekem is ugyanilyen volt a műtét, nagyon közel volt az ideg és nekem úgy volt, hogy kell a pacemaker. De szerencsére nagyon ügyes volt a Gellér doki, én csak dícsérni tudom. Egyébként holnap lesz két éve pont és megfogadtam, hogy ünnepelem ezentúl a második "újászületési" dátumomat:) Úgyhogy boldog második születésnapot nekem és nektek is, akik esetleg már évfordulót ünnepelnek:)
1721. lavanda (válaszként erre: 1711. - Barbidus)
2013. febr. 20. 08:14

Szia Barbi!

Örülök, hogy megjöttél,sokat gondoltam Rád hétfőn. Most már ne félj,kiiktatták annak az átkozott nyavalyának az útvonalát.Gondolom,Neked is megkeserítette az életedet, a mindennapjaidat.

Nálam is AVNRT okozta a problémát.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. febr. 20. 08:11

Az aspirin protectet az abláció után 1 hónapig szednem kellett!

(gondolom, nehogy rög keletkezzen valahol)

1719. Evecee
2013. febr. 20. 07:35

Sziasztok.

Barbi,nagyon örülök,hogy túl vagy rajta.Az aspirin nem árt ha szeded egy darabig.

Sajna nekem tegnap nem volt nagyon bíztató a doki.Mivel engem leginkább a SVES zavar az mindennapos,azon nem igazán tud segíteni.A pitvarfibrilláción igen,de sajna azon nem:(.Azt mondta meglátja miket talál a vizsgálat közben és amit tud helyre rak.Én bízom benne,hogy ennél csak jobb lesz,mint amilyen most.

Amitől nagyon félek,hogy előtte 3 nappal abba kell hagynom a gyógyszereket.Nem tudom hogy fogom túlélni ezeket a napokat bogyó nélkül.Majd relax ezerrel,telefon kikapcs vagy nem tudom.

2013. febr. 19. 21:55

Ildi, köszönöm, tudod mindig rohanok, csak néhány percem van a gép előtt... Van, hogy csak az utolsó egy-két bejegyzést tudom elolvasni, pedig pörögnek itt az események rendesen!

De most visszaolvastalak!


Barbi, nálam is az AVNRT az esélyes, de szóba került a WPW szindróma is. (Nem tudom, melyik lehet a jobb, de hamarosan úgyis kiderül melyikhez van szerencsém...)

Megdöbbenve olvasom nálad, hogy műtét után normális lehet, hogy hónapokig extrázgat a szív??? Jaj, ez tényleg így van?

1717. Ildikó0808 (válaszként erre: 1715. - 9e7be62190)
2013. febr. 19. 20:28

Szia Ági!

1705. sz. hozzászólást neked írtam, abban válaszoltam a kérdésedre. Egyenlőre nem volt erről szó, még túl friss az élmény. :(

1716. barbidus
2013. febr. 19. 20:07

Köszi csajok!


Lehet én is veszek Aspirin protect-et. Ártani csak nem árt.

2013. febr. 19. 19:20

Sziasztok!

Barbi gratulaaa! Túl vagy rajta!

Ha az orvos azt mondta, rendben vagy, akkor hidd is el!

Megszabadultál a ritmuszavartól! :)


Ildi, veled mi újság? Esetleg nem javasolta az orvos, hogy újból megpróbáld?


Annyira vegyesek a tapasztalatok... MÁr nagyon várom az áprilist. Jó lenne túllenni rajta...

1714. Ildikó0808 (válaszként erre: 1713. - Barbidus)
2013. febr. 19. 19:05

Szia Barbi!

Örülök, hogy túlvagy rajta! :)

Nekem is cudarul nézett ki másnap estére, lilás-feketére bevérzett jó nagy területen, én egy sebészeti ápolónő ismerősöm javaslatára sokat jegeltem. Az használt, szépen elkezdett felszívódni. A vérhigító hiányán csodálkozok. Én is rákérdeztem a dokitól, aki azt mondta, hogy túlzott óvatosság, pedig megjegyzem, hogy nekem magasabb is volt a trombocitaszámom + csúnyán visszeres is vagyok. Erre fel azt mondta, hogy ha engem megnyugtat, akkor 3 hétig szedjek 1 db. Aspirin Protect 100mg-os tbl.-t, recept nélkül vásárolható. Én így is tettem.

Jobbulást! Majd még irka-firkálok! :)

Pussz: Ildikó

1713. barbidus
2013. febr. 19. 17:47

Sziasztok,

Vérömleny lett a lábamon, mit javasoltok?

Köszi

1712. kzs71 (válaszként erre: 1708. - Lavanda)
2013. febr. 19. 17:20
Szia! Ezt pont nekem válaszolták! Hát nem tudom, kicsit vitatkoznék vele, mert szerintem a citromfűtea nyugtatóan hat a szívre, természetesen biztosan vannak olyan gyógynövények, melyek stimulálják a szivet. Már nem is tudom mit higgyek el. Egyszer pl. amikor HOLTER volt rajtam elmentem futni egy fél órát. Gondoltam ha ritmuszavarom van akkor csak mutassa ki. Amikor végeztem akkor vettem észre, hogy az 5 tappancsból kettő teljesen leesett egy pedig éppen hogy csak lógott. Az eredmény az lett, hogy pont ebben az időben pitvarfibrillációm volt. Mondtam a dokinak hogy mi történt mire azt mondta, hogy az nem számít, hogy két tappancs nem volt fent ill. a harmadik is csak félig. Megmutattam az eredményt egy másik neves kardiológusnak is ő azt mondta, hogy szerinte nem pitvarfibrilláció látszik a leleten csak simán a futás miatt van eltérés és nincs azzal baj. Na kinek higgyen az ember??? Mondtam is, hogy futás közben éreztem, hogy a szívverésem ritmusoso egyenletes. Orvosok...
1711. barbidus
2013. febr. 19. 17:04

Sziasztok!

Túl vagyok rajta!!! Hát nem volt kellemes! Most csak pár sort, aztán majd holnap írok bővebben.

AVNRT okozta a ritmuszavart, ez is volt Gellér doki gyanúja az ekg alapján. Megtalálták könnyen, viszonz az ablálás nen jött össze egyszerre. Tesztelésnél többször visszatért. Ez volt a legrosszabb, főleg hogy a végén elhiggyem hogy sokadjára sikerült végleg eltűntetni. Doki szerint sikerült és meggyógyultam, illetve fél év múlva kontroll, ha addig nem lesz semmi gond. Az ablálás azárt nehéz az AVNRT-nél, mert közel van a központi idegpályához, és nagyon óvatosan kell csinálni, kis hiba és pacemakert kaphatok. Ráadásul gyakorló orvsok voltak ott, amerikai, török és egy kínai. A török doki csinált mindent, ablálásra jött a Gellér doki, de az első próbálozások a török kollegáé voltak Gellér doki irányításával. Végén mivel mindig újra tudták provokálni a ritmuszavart, Gellér doki ablált. Remélehtőleg sikeresen :)Túl sokat nem tesztelték utána, ezért vannak kételyeim. Egyébként este 6 óra 10 perckor mentem be.... és utánam még lettek volna 2-en, de csak az egyiket csinálták meg. Véralvadságátlót nem kaptam, nem kell szednem semmilyen gyógyszert. Véralvadásgátlót kérdeztem mert rajtam kívül mindenki kapott, azt mondta a doki nekem nem kell, mert a szív egy pici részét érintette az ablálás. Ti kaptatok?

Műtét után egyenlőre sok az extra, állítólag 2-3 hónapig ez normális.

Ágyékom 4 óra után vérzett 6 óra után vérzett, elég sokat kellett feküdnöm vele.

Bármi kérdésetek van írjatok, holnap jelentekzem további részletekkel.

Köszönöm, hogy gondoltatok rám

BARBI

1710. NataliaWeiss (válaszként erre: 1709. - Evecee)
2013. febr. 19. 15:19
Évi, én 5 órát vártam az első konzultáció alkalmával:( 3 napi hideg élelmet szerezzetek be:)
1709. Evecee
2013. febr. 19. 14:07

sziasztok

Barbi,remélem minden ok veled.Várom a fejleményeket.Én itt ülök a városmajori klinika várójába.Ezren vannak.Lehet sátrat kellett volna hozni.Eléggé tele vagyok extrákkal,mire bejutok tuti semmi nem lesz.Ritmusos napot mindenkinek.

1708. lavanda (válaszként erre: 1707. - NataliaWeiss)
2013. febr. 19. 09:33

Szia Natalia!

Egy másik fórumon olvastam, most bemásolom ide, amit egy orvos válaszolt valakinek:

" A gyógyteáktól eltekintenék.Több olyan anyagot tartalmazhat, ami az extrák gyakoriságát fokozhatja."

2013. febr. 19. 08:39

Sziasztok Lánykák, Fiúkák!

Mi van a frissen műtöttünkkel? Barbi??? Várjuk a fejleményeket, hogy vagy? És a többiek hogy vannak? Frontok jönnek-mennek.

Érdekességként egy dolgot mesélek.

Tegnap elkezdtem a szűzteát inni több okból is. A fő cél a gyakoribb tisztulás, kiválasztás, de a fogyás tekintetében is vannak izgatott várakozásaim. Nos azt vettem észre, hogy miután megittam pár óra múlva borzalmas extrázások jöttek. Az is elképzelhető, hogy csak beképzelem magamnak a dolgot, mert én minden újtól félek, ha valami új gyógyszert vagy szert próbálok ki, folyton figyelem, hogy a szívemre milyen hatással van. NA DE! ez nem ármány és képzelet, nekem össze-vissza ver. Ma reggel 7-kor megittam 3 decit és most megint extra. Nem találok tájékoztatót a teára vonatkozóan sehol a neten sem, ahol ezt firtatnák, hogy a szívet megdolgoztatja vagy ilyesmi. Az is lehet, hogy a fronttól van. Nem tudom.

Valaki ismeri ezt a teát? Tapasztalatok vannak?

Nos, a szívem az ugrál, de vécére még mindig nem kell mennem, és már több mint fél litert megittam.

Jobb lenne, ha odalenn működne a dolog:)) nem pedig a motor kerregne megint.

Ritmusos napokat minenkinek!!!

1706. artist (válaszként erre: 1704. - Barbidus)
2013. febr. 17. 19:36

Kedves Bari!

Szorítok holnap! Légy bátor, nem lesz semmi baj! Ne félj, ott a legjobb kezekben leszel! Amikor nekem volt, nagyon féltem... nem kellemes, de túl leszel rajta és remélhetőleg sokkal jobban leszel, sőt, lehet, hogy soha többé nem lesznek ilyen jellegű panaszaid! Gondolj arra, hogy ez a pár óra fogja számodra biztosítani a nyugodt, ritmuszavar nélküli, boldog életet! Drukkolok Neked! Erős leszel!

1705. Ildikó0808 (válaszként erre: 1698. - 9e7be62190)
2013. febr. 17. 19:17

Szia Ági!

Műtét másnapján, január 15-én beszéltem a dokival 1-2 percet, mikor kiadta a zárót. Egyenlőre gyógyszer, aztán júliusban kontroll, mást ezen kívül nem mondott. Meglátjuk..

Ne félj, tuti nem lesz rosszabb katéterezés után, max. jobb, ha megtalálják a hiba forrását. Egy esély!

Szép napocskát!:)

Ildikó

1704. barbidus
2013. febr. 17. 16:20

Köszi Ildi, nagyon sokat segítettél! Megnyugodni már képtelen vok, de ezzel gondolom mindenki így van ilyenkor. :)

Puszi!

Barbi

1703. Ildikó0808 (válaszként erre: 1702. - Barbidus)
2013. febr. 17. 14:24

Szia Barbi!

Először is vigyél magaddal minden papírodat, ami a betegségedről szól. Én ezen kívül vittem magammal egy friss vérképet, és egy vércsoport- meghatározást.

Reggel mikor odaérsz a kórházba, lejelentkezel a betegfelvételnél, ott felvesznek, majd átküldenek az osztályra. Megkapod az ágyad, átvetkőzöl a saját kis pizsidbe/hálóingedbe. Bekötik a branült/kanült az alkarodba. Enni már nem szabad, inni minimálisat. Aztán megvizsgál egy doki, ill. feltesznek kérdéseket, amiket ráírnak a beteglapodra./ más betegségek, stb.../ Aztán várakozol a műtétre. Amikor jön érted a műtős, akkor elmész pisilni, aztán pizsiben/hálóingben, köntösben irány a műtő. Ott mindent mondanak. Le kell teljesen vetkőzni, bugyit is. Ezt jobb ha a köntösöd zsebébe teszed, akkor tuti nem kallódik el semerre. Meztelenül felfekszel a műtőasztalra, a műtős srác lefertőtleníti mindkét ágyéki részt, majd lepedővel letakar, lekötöz. De egyébként abszolút nem frusztráló, nem is nagyon akarsz ugrálni az ágyon.:) Aztán rádterít mégegy műtéti takarót, majd jön a műtős nővér, majd a doki. Kezdődik az érzéstelenítés ágyékba, katéter felvezetése, diagnosztika, ablálás /ha megtalálták a hiba forrását/. Beavatkozás után nyomókötést helyeznek az ágyéki vénára, majd betakarnak, a ruháidat, odateszik a lábikódhoz, és így tolnak ki a kórterembe. A műtőben már nem piherészel, kell az másnak is.:) A kórteremben 3 órát kell úgy feküdni, hogy a szurizott lábinkódat nem mozgatod. Ezután jön a nővérke, kissebbre cseréli a nyomókötést, ezzel +1 óra fekvés. Utána lehet óvatosan járkálni, enni, inni.

Remélem segítettem! Nagyon szorítok, gondolok rád! Mindenki nagyon kedves, empatikus 10/10*-es az ellátás!!! Pussz: Ildikó

1702. barbidus (válaszként erre: 1693. - Ildikó0808)
2013. febr. 17. 13:19

Köszi Ildikó és a többiek, hogy szorítatok nekem!!

Ígérem, amint tudok jelentkezem az "élmény"beszámolóval.

Ildi neked mennyi ideig is kellett feküdnöd utána? Át tudtál azért öltözni? Egyébként a műtét alatt semmi nem lehet rajtunk?

Jajj, de nincs kedvem hozzá! És vajon lesz majd értelme!

Jobbulást nektek!!!

1701. Livia40 (válaszként erre: 1700. - Vikibene)
2013. febr. 17. 12:50

Szia!

Nekem is nyáron volt az ablációm,és ugyan ezeket élem át én is.Fél évig nem volt gond,de december óta én is naponta többször is tapasztalom ezeket amiket te is leirtál.Én visszamentem az orvoshoz,csináltak 24órás holtert,látták rajta az extrákat amik 4-5 ütésből állnak,de azt mondták nem vagyok életveszélyben.De nem hagytam magam lerázni,igy azt mondták hogy szedjem a Concort,és ha az sem segit,konzultáljak a dokival.Hát most itt tartok,hogy vissza kell menjek a dokihoz mert a gyógyszerrel is vannak gondjaim.

1700. vikibene
2013. febr. 17. 12:36
Szeretnék kérdezni tőletek! Nekem nyáron volt az ablációm. Azóta nem volt különösebb problémám egy-egy melléütést leszámítva. De tegnap este eddig nem tapasztalt dolog történt. Kb. minden harmadik ütés erőteljes volt, olyan mint amikor régen elindult a szívem és ez betartott jó 2-3 percig. Ez tegnap többször is jelentkezett. Ilyen volt már valakinél? Próbálkozik újra beindulni talán? Válaszaitokat előre is köszi!
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook