Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1759. Brigi 85 (válaszként erre: 1756. - NataliaWeiss)
2013. márc. 3. 18:07

Budapesten, a Gottsegen Kardiológiai Intézetben műtöttek. Egyébként mit tudtok erről az állapotról (psvt),mennyire veszélyes? Életveszélyes állapot?

Én mindig rohantam orvoshoz,v mentőt hívtam,talán 5 percet ha vártam h elmúljon.

Volt orvos aki azt kérte h először próbáljam meg lelassítani magamnak,nem kell kapkodni,semmi baj nem történhet a roham alatt. Másik orvos szerint ez baromi veszélyes,mert elfárad a szív és összeomolhat a keringés,stb. Kinek lehet hinni?

A neten is sok,egymásnak ellentmondó infókat lehet olvasni...

1758. Brigi 85 (válaszként erre: 1755. - Lavanda)
2013. márc. 3. 17:57
Az ablacio óta voltak bedobbanások,és sok olyan ütés,h úgy éreztem beindul.Fel is hívtam az orvost,aki műtött h ez normális dolog e,és azt mondta h igen,meg kell szokni,de amennyiben zavaró lehet szedni gyógyszert.Viszont megkért h legyek türelmes és várjam meg a műtét utáni 6 hónapot.Nyugodjak meg,baj már nem lehet.Erre tessék!Tegnap nagyon megijedtem.
1757. Brigi 85 (válaszként erre: 1754. - Pázizita)
2013. márc. 3. 17:48

Szia Zita!


17 éve?? Milyen gyakran voltak psvt-id?

Pszichésen engem is totál kikészít,pánikbeteg lettem,de a megajánlott gyógyszereket nem szedem. Van egy 4 éves lányom,nem szeretnék zombi lenni a sok kedélyjavítótól mellette.

Nagyon sok extrát és gyorsulást éreztem a műtét óta,de sosem kellett orvos.Citromfű levél teát iszok,a pánikra pedig Aconitum Napellus-t szedek(homeopatia-s).

Tegnap a lányommal mesenézés közben az ágyban fekve indult és sajnos ájulással társult,nem emléxem csak arra h fexem az ügyeleten és szuriznak :(

Azóta kivagyok,azt gondoltam sosem kell ezt már átélnem többé. De hozzá kell tennem,h ez a psvt nem az volt mint ablacio előtt.Teljesen új érzés új tünetekkel.Ablacio előtt sosem volt eszméletvesztésem.

Az ügyeletes azt mondta,h az AVNRT-t kiiktatták,valószínű h a sinus csomónál van gond.

Kezdem elölről a kórházba járást.

2013. márc. 3. 16:43

Sziasztok Lánykák! ritmusos napot mindenkinek. Olvasom, hogy nem túlzottan jól vagytok! Én elvagyok az extrácskáimmal a szokásos módon.

Lavanda! nagyon sajnálom, hogy nem vagy jól, talán ha túl jutunk ezeken a drasztikus melegfrontokon akkor jobb lesz.

Brigit nagyon sajnálom. Lehet, hogy nem volt alapos a műtét. Hol műtöttek Brigi?

Lavanda, minél több idő telik el a műtét után tünetmentesen, annál nagyobb az esély, hogy meggyógyultunk. Briginek meg vissza kell mennie a dokihoz minél előbb.

Mindenkinek jobbulást!!!

1755. lavanda
2013. márc. 3. 14:49

Sziasztok!

Úgy látom, amilyen szép az idő, olyan rossz hatással van a szívünkre. Nekem négy és fél hónapja volt az ablációm és bizony a mai nap folyamán többször is be-bedobbant, már azt hittem, hogy ritmuszavar lesz belőle, de néhány ütés után normalizálódott magától.Nekem is lehajolás után szokott lenni,de ma például gereblyézés közben éreztem, még meg is álltam, hogy ez meg mi volt.

Tudjátok, én vagyok az, akinek össze van készítve a kórházi cucca,mindenre felkészülve.


Nati!

Nagyon sokszor eszembe jutnak a szavaid, hogy már nem lehet baj,meggyógyultam.

De most is láthatjuk, hogy Briginek visszajött.


Brigi!

Neked korábban próbálkozott a beindulással vagy most jött hirtelen az abláció óta?


Mindenkinek jó egészséget, vigyázzunk magunkra!

1754. pázizita (válaszként erre: 1752. - Brigi 85)
2013. márc. 3. 12:27

Szia,


Nekem most 17-én lesz 6 hónapja,hogy ablációt végeztek rajtam. Akkor azt mondta a Csanádi Tanár Úr,mert Ő csinálta a debreceni klinikán,hogy valószínűleg kell majd még egy beavatkozás,mert a műtőasztalon 2x előjött aztán ahogy a kórterembe visszatoltak,ott is 2x...és mindez az ablálás után :-(((((

Azóta is kivok pszichésen,mindez nálam vonzotta magával a pánikbetegséget,amit a mindennapokban is jól tudok produkálni sajnos,egy 1,5 éves kisfiú anyukájaként :-( Egyébként immár 17 éve küzdöm a psvt-vel. Szóval az abláció után isoptin 120 mg sr-t állítottak be, reggel-este. Már el kellett volna hagynom,de nem mertem,mert ( nagyon félve írom le ) bár kifejezett psvt-s roham nem volt azóta,pedig ugye megbíztattak,hogy kell majd még ablálni,mégis sokszor kihagy, nagyon kihagy!!! és sokszor úgy érzem,hogy máris beindul. Pl.: egy lehajolás,előrehajolás. Nálam evések után nagyon furcsa szívverések vannak....Neked ez a roham milyen "pózban" jött most elő?

Mindenkinek jobbulást kívánok,aki kicsit is nem érzi jól magát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1753. Evecee
2013. márc. 3. 09:12
Gyönyörű ez az idő,de úgy látom megszenvedjük eléggé:(
1752. Brigi 85
2013. márc. 2. 21:32

Sziasztok!

A 3 hónappal ezelőtti abláció óta ma délután megvolt az első psvt-m.(orvos kellett és iv.gyógyszer) :( Valakinek volt ilyen a műtét után?

2013. márc. 1. 16:49

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok, szörnyű nap ez a mai... :( Munkából hazafelé jövet olyat kihagyott a ketyegőm, majd akkorát dobbant, hogy először azt hittem megáll, aztán azt, hogy kiugrik! Mondanom sem kell, jött a hányinger, rosszullét.

Szebb, frontmentes, ritmusos napokat nekünk! :)

1750. Evecee (válaszként erre: 1749. - Barbidus)
2013. márc. 1. 12:54
Jaja én is pont erre gondoltam.Nekem ki szokott sugározni a hátamba is mikor ilyet érzek.
1749. barbidus
2013. márc. 1. 12:53
Ilyenkor azért nem lenne rossz ha éppen rajtam lenne egy HOLTER, kiíváncsi lennék mit mond erre az orvos.
1748. Evecee (válaszként erre: 1745. - Barbidus)
2013. márc. 1. 12:43
Ilyet én is szoktam érezni néha.Bár kevés tünet van amit szívügyileg nem produkálok :)
1747. Evecee (válaszként erre: 1746. - Pázizita)
2013. márc. 1. 12:42
Teljes mértékben egyet értek:(.Szörnyű ez a napo IS :(
1746. pázizita
2013. márc. 1. 12:19
kihagyásos extrák....a legrosszabb az extrák közül :-(((((
1745. barbidus
2013. márc. 1. 11:10

Sziazstok,


Ma nekem több másodpercig tartott, mintha beszorult volna a levegő a mellkasomba, rosszul voltam közben, még a fejemben is érztem a forróságot! Azt hittem nem lesz vége... Szörnyű volt! Nem tudom ez normális lehet?! Ennyire durva azért nem szokott lenni. Pedig már egész jól volam :(

1744. Evecee (válaszként erre: 1743. - Lavanda)
2013. márc. 1. 08:46
Kihagyás,aztán "pótolja" nagyobb dobbanással a kihagyást.Valahogy így:)
1743. lavanda
2013. márc. 1. 08:42

Sziasztok!

Leírnátok nekem, hogy pontosan mit éreztek bedobbanásnak, extrának? Mert lehet, hogy én is azt érzem, de eddig pillanatnyi ritmuszavarra gondoltam.

1742. kzs71 (válaszként erre: 1740. - Vikibene)
2013. márc. 1. 07:59
Igen a bedobbanás az azt jelenti bár évekkel ezelőtt egyik reggel folyamatosan éreztem a beütéseket és kiderült h pitvarfibrilláció! Gyógyszeres kezelésre egy nap alatt elmúlt azóta sem jött elő szerencsére. Azért ha folyamatosan elő jön érdemes egy holterrel megnézni.
1741. Evecee
2013. márc. 1. 06:30
Igen azt:-(
1740. vikibene
2013. febr. 28. 19:39

Nálam is állandóan bedobban a ketyegő! Délelőtt volt egy jó fél órás időtartam amikor kb. minden ötödik ütés bedobbanás volt!:(

Ezt hívjátok egyébként extrának!?

1739. Evecee
2013. febr. 28. 09:04
Nálam is extrahegyek.Influenza+melegfront.
2013. febr. 27. 08:13
Melegfrontos extrahegyek:(
1737. barbidus
2013. febr. 26. 19:35

Sziasztok,

Köszönöm szépen a jókívánságokat! Már tegnap óta dolgozom, az extrákon kívül nincs más kellemetlenség, remélhetőleg így is marad. Ti hogy vagytok? :) Szép estét, hetet Nektek!

1736. lavanda
2013. febr. 26. 16:56

Sziasztok!

Látom, nagy itt a csend, napok óta nem írt senki, ezek szerint mindenki jól van :)!Szerencsére!

Ági vajon miért töröltette magát? Hogyan fogjuk megtudni, hogy mi van(lett) vele?

1735. artist (válaszként erre: 1731. - Barbidus)
2013. febr. 22. 10:55

Szia Barbi!

Örülök, hogy túl vagy rajta! A műtét után nekem már másnap este voltak extrák, de a PSVT azóta sem! (6 hónapja) Aspirin Protect-et 2 hétig kellett szednem, a vérrögképződés miatt. Az extrázások nekem is olyanok, mintha levegőt sem kapnék. Írtam nektek, hogy elkezdtem szedni a béres antifront kapszulát, már kb egy hete, mintha az extrák kezdenének elmúlni. Viszont ma éjszaka, fél 1-kor extrázásra ébredtem fel :(

Barbi, türelem! Bízz a műtét sikerességében és szép lassan jól leszel! Nekem sokáig fájt a szívem ott, ahol égették :( van, mikor most is érzem..... Gyógyulj meg hamar és pihenj sokat!!!! :) Szép napot mindenkinek!

1734. Szasza1978 (válaszként erre: 1731. - Barbidus)
2013. febr. 21. 13:37

Igen, vérhigító, ezért könnyebben elvérezhet az ember pl. egy komolyabb balaset esetén.


Én köszi jól vagyok. 0,125mg concort tolok naponta, azzal tünetmentes vagyok. Január 10-én abláltak.

1733. mokika80
2013. febr. 20. 16:26

Sziasztok!

Barbi,nagyon örülök én is,hogy szerencsésen túl vagy rajta!Nekem is voltak furcsa érzések napokig utána,ez talán normális!Aspirint nekem is szedni kellett!

Nekem még nincs időpontom továbbra sem!Mondjuk most nem is igen gondolok a szívbajaimra,mert folyton a gyomrom,fáj,ég,kivizsgálásokra járok!Remélem addig nem is kell mennem ablációra,míg ezek a gondok meg nem oldódnak!

1732. Evecee (válaszként erre: 1731. - Barbidus)
2013. febr. 20. 15:47
Nyugi Barbi:-).Szokott lenni.Mély levegő és nyugi.Én syncumart szedek durvább mint az aspirin.Ne félj tőle.A dokim azt mondta az első tünet ha tül van adagolva az hogy vérzik az iny magától és a vér ízét megérzed.A véraláfutások meg ha elvágod magad lassabban áll el a vérzés.
1731. barbidus (válaszként erre: 1730. - Szasza1978)
2013. febr. 20. 12:06

Többek között életveszélyes vérzés kialakulása...

Te hogy vagy Szasza? Mennyi idő is telt el ablációd óta?

Ti ha extrátok van, szokott olyan lenni, mintha pillantra nem kapnátok levegőt, fulladás stb. Most volt olyanom. Mellkasom is fáj egy picit. Jajj mikor lesz jobb már! :( kicsit aggódom...

1730. Szasza1978 (válaszként erre: 1729. - Barbidus)
2013. febr. 20. 11:56
Nekem nem. Mi áll rajta,ami nem tetszik?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook