Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2013. márc. 28. 22:44
Évi, mi már facen megvitattuk ugyan délután ma, de még egyszer gratulálok és nagyon örülök, hogy jobban vagy, túl vagy és minden szuper lesz meglátod. Pihenj sokat és gondolj arra, hogy meggyógyultál. Ez nagyon jó érzés:)
2013. márc. 28. 22:05
Evecee! De jó, szerencsésen túl vagy rajta! :)
1907. mokika80 (válaszként erre: 1906. - Evecee)
2013. márc. 28. 20:19
Evecee!Örülök,hogy szerencsésen túl vagy rajta!Bár ahogy olvastam,majd elájultam,ilyen cső letolást még senkinél nem is hallottam!Remélem ez csak valami rendkívüli megoldás volt!Nem mondanám,hogy egyszerű volt az eseted!Jó neked,hogy túl vagy rajta!Vigyázz magadra!
1906. Evecee
2013. márc. 28. 19:33

Azt kihagytam hogy ugye nekem 10 éve van ez.Rákérdeztem mitől alakulhatott ki,és eszembe jutott hogy 2002 ben 2 hétig 40 fokos lázam volt nem tudták mitől.Akkor volt az első szívzűröm és bekerültem kórházba ahol kiderült tüdőgyuszim van.Azt mondta a doki valószínű akkor és attól alakult ki.

Kb 2 óra volt.Még a concort szednem kell mert azt nem lehet hirtelen elhagyni de majd fokozatosan.Igen gyógyult.:)

1905. lavanda (válaszként erre: 1904. - Evecee)
2013. márc. 28. 19:19

Evecee!

Ügyes vagy! Örülök, hogy megjöttél! Mennyi ideig voltál a műtőben? Most már gyógyult vagy? Gyógyszer

sem kell?

1904. Evecee
2013. márc. 28. 18:07

Na szóval.

Odaértem azzal fogadott a felvételes nővér,hogy abláció előtt kell csinálni egy nyeléses szívultrahangot a pitvarfibri miatt,mert úgy tudja kizárni a fibri miatti vérrögöt.Hát elég kemény volt nyelették velem azt a csövet,ami nem igazán akart lecsúszni,hányingerem volt fulladoztam,bepánikoltam és ezt látva kicsit bebódítottak.Pesrze minden rendben volt.

Kb 1 órás várakozás után vittek is a laborba.Hát be voltam tojva de nagyon rendes volt a ápoló aki előkészített.Megjött Széplaki doki megkezdte a katéter betolását.Uh elég kellemetlen volt a mellkasomba éreztem ahogy tolja és hallottam a testembe a hangját,érdekes volt.Elkezdte a szívem tesztelni,előidézett minden féle ritmuszavart szólnom kellett hogy melyik az a tipus amit érezni szoktam.Szóltak bealtatnak mert olyan helyen van a gond ami fájdalmas.Arra keltem,hogy szólnak most benyomják a szívgyorsítót de ne aggódjak mert ahogy az elmúlik újra bealtatnak.Hát elég ijesztő volt ahogy feldobogott a szívem ahogy lelassult már újra aludtam is.A végső tesztelésnél tértem magamhoz újra és közölte a meglepő hírt.

Nem a szívem okozta a problémát.Hanem a tüdőből kijövő vénán lévő idegköteggel volt a baj.És a tüdő közvetítette a szívnek az extrákat nem fordítva.Azt elégette és nem pontokban hanem egy hullámos vonallal azért altattak be.Nagyon ritka azt mondta,hogy ilyen okozza,és a mi a legszebb,fölöslegesen kezeltek pitvarfibrillációval,mert nem az volt.Csak a holteren és az ekgn ez a fajta ugyan olyan tüneteket mutat.Szerintem ezért voltam szarabbul és nem jobban a sok bogyótól.

Kicsit fájdogál a mellkasom olyan gyengének érzem magam.Néha érzem mintha újra ritmuszavar jönne de csak az érzésig megy el,nem alakul ki.Idő mire vissza áll az egész.Kb 3 hónap azt mondta a doki.Szóval ennyi "röviden".Ha kihagytam valamit és eszembe jut pótlom.Ritmusos napokat mindenkinek :)

2013. márc. 28. 17:49

Evecee, örülök hogy jól vagy!

Már nagyon várom a beszámolót!!!!!!!!!! Gyere már!!!!!!!! :)


Korlátokról: Ez így nem igazi élet számomra. Korábban (évi 2-3 begyorsulás) nem korlátozott. Szerencsére a fiatal koromat még ki tudtam/mertem használni: külföldi nyaralások, sport, túrák, bulik, egyetem stb...

Na de mostanság. A férjemmel még nászúton sem voéltunk! Ha megyek valahová, előtte felmérem a lehetőségeket kórház terén!

Lehetetlen helyzetek: túrán, félúton hegyről lefelé, így jöttem le még majd egy km-t az autóig, a kórházban alig akarták elhinni. Kutatótábor, egyetemi gyakorlat kellős közepe, császármetszés alatt a műtőben stb.


Mondanom sem kell, hogy először mindenki pánikbetegnek titulált, ezért elmondtam mi a bajom pontosan. Na, az sem volt jó ötlet, mert az emberek nagyobb része nem értette meg és most temetnek, meg szörnyülködnek, hogy milyen súlyos szívbeteg vagyok, pedig nemis...


Ezt úgyis csak az érti, akivel megtörténik...


Lányok, enyhe torokfájás, köhögés esetén, mi a helyzet? Mármint az ablációt meg lehet csinálni úgy is?

Mert nagyon nem szeretném halasztani!


Ildikó, még én is szeretnék babát! Beszéltél már kardiológussal a tesó kérdésről? Nekem sajnos már nem javasolták így, pontosabban a sikeres ablációhoz kötik. Mondjuk már a másodikat sem javasolták, nem is volt könnyű, sajnos....


Evecee, már nagyon váruk!!! :)

1902. mokika80 (válaszként erre: 1896. - Evecee)
2013. márc. 28. 17:03
Jaj már olyan kíváncsiak vagyunk!
1901. lavanda (válaszként erre: 1900. - Ildikó0808)
2013. márc. 28. 15:28

Szia Ildikó!

Engem már nagyon korlátozott, de ellentétben Veled, én nem mertem vezetni, csak úgy, ha a férjem is ott volt,féltem, mi lesz, ha éppen akkor jön rám és rosszul leszek. De ez csak egy a sok közül.Azért tettem fel ezt a kérdést, hogy Ti hogyan birkóztatok meg ezzel a bajjal.

A kedvencem az volt, amikor azt mondták ismerősök (pl.szülői értekezleten), hogy ne idegeskedjek.

Nem tudtam megmagyarázni, hogy ez csak úgy jön a semmiből, semmi előjele, egyszer csak ott van és kész,engem pedig percekre vagy órákra kiiktat.Nem értették. De eleinte a dokik sem!!! Csak a pánikbetegséget szajkózták. Aztán döntöttem és kiderítettem, mi bajom van.Ez a fórum sokat segített benne.


Evecee "élmény"beszámolóját várjuk!

1900. Ildikó0808 (válaszként erre: 1894. - Lavanda)
2013. márc. 28. 15:01

Szia Lavanda!

Megpróbálok a lehető legjobban úrrá lenni a betegségen, de azért mégis korlátoz egy-két dologban. Pl. mindenhová kocsival járok, hogy ha véletlenül rámjön valami, akkor ne az utcán essek össze, ez egy picit biztonságérzetet ad. Valamint azt hiszem ezt már többen írtátok, hogy a nyaralás egy "bajosabb" dolog, főleg külföldre menni. Illetve múltkor idő előtt eljöttünk egy vendégségből... Én nem nagyon akarom mondikálni a bajomat, így meg remélem nem sértődtek meg. Szóval vannak ciki helyzetek, de aki nem jár hasonló cipőben mint mi, az úgysem értené. Ja, és 37 leszek idén, és a 12 éves lányomnak nincs még tesója. :( :(

1899. Ildikó0808 (válaszként erre: 1895. - 69490619ae)
2013. márc. 28. 14:54
Örülök, hogy megkönnyebbültél! :D Jó babázást és szebb ritmusosabb napokat!
1898. Ildikó0808 (válaszként erre: 1896. - Evecee)
2013. márc. 28. 14:52
Ne csigázz... :) Örülök, hogy itthon vagy!
1897. Ildikó0808 (válaszként erre: 1892. - Sanka02)
2013. márc. 28. 14:52
Nekem is szokott ilyen pihi alatti gyors pulzus lenni, de a doki erre azt mondta, hogy ez "sima" sinus tachycardia. A psvt, amikor a tök nyugis pulzusod a semmiből hirtelen turbó üzemmódba vált. Nekem általában sorozatos extrák, vagy hirtelen egy nagy bedobbanás után fordult elő. :(
1896. Evecee
2013. márc. 28. 14:44
Itthon vagyok,jól vagyok.Este jövök a beszámolóval csak el kell mennem a házi dokihoz.Ki fogtok akadni mi volt a bajom.A doki is meglepődött.Na sietek vissza.
2013. márc. 28. 09:18

Sziasztok!.. :)


Na hál' Isten nekem is előjöttek a problémák...Eddig olyan jól meg voltam nélkülük...:S Muszáj bevennem a Betalocomat meg a Frontint, azzal az extrák is megszűnnek, igen ám, de szopizik a babám..:S Azt mondta a doki, hogy semmi gáz, mert elenyésző mennyiség jut az anyatejbe, pláne, hogy mind a kettőből csak 0,25-őst szedek, naponta 1x...:)

Jajj, de jó volt kiírni magamból..:) Puszi Mindenkinek, extramentes, napsütéses, ritmusos csütörtököt kívánok...:):):)

1894. lavanda
2013. márc. 28. 09:13

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy ez az átkozott ritmuszavar mennyire volt/van kihatással az életetekre? Gondolok itt tanulásra, munkára, családalapításra,álláskeresésre.

1893. mokika80 (válaszként erre: 1887. - Ildikó0808)
2013. márc. 28. 08:52
Nekem is nagyon bevérzett,sőt egy nagy csomó is lett,nekem is jegelnem kellett!
1892. Sanka02 (válaszként erre: 1888. - Marika10)
2013. márc. 28. 05:00

A ritmusszabályozót a mostani doki velem együtt vetette el. Szerinte biztos jó lenne az extrákra, de más ritmuszavart is kiválthat. Ettől pedig tartok. Nálam ami bekövetkezhet, az is be is fog.

Ilyen begyorsulás jellegű dolog nálam is volt már párszor.

Volt olyan olyan hogy lefekvés után, tök nyugalmi helyzetbe éreztem, hogy vmi nem stimmel. Tekert a szívem, 160/110 vérnyomás, és 130as pulzus volt.

Soká múlt el, be kellett venni a Concorból.

Most nagy a keszekuszaság nálam. Ha beveszem a gyógyszert lezuhan a pulzusom 45 környékére, de még fél szemtől is. Ha egyáltalán nem veszem be, akkor 2 napon belül meg 100 alatt nincs pulzusom, tele extrákkal.

1891. Ildikó0808 (válaszként erre: 1889. - Dbf4d1e2a5)
2013. márc. 27. 22:18
Megkukkantottam! Tündériek!:)
2013. márc. 27. 22:12

Lavanda, kedves vagy.

Sajnos nemrégiben elveszítettem egy családtagomat, ez nem volt könnyű időszak, ezért tüntem el...

2013. márc. 27. 22:02

Sziasztok!


Ildikó, igen van kettő! :D

(Most töltöttem róluk képet!)


Köszönöm szépen mindenkinek, hogy gondoltok rám! A listákat meg külön köszönöm! :) Mert az a tipus vagyok, aki nem szeret csomagolni, sőt mindig arra törekszek, hogy minél kevesebb dolgot vigyek, csak amit nagyon muszáj.


Sanka, sajnos én is küzdök extrákkal. Vannak jobb hónapok, amikor alig jönnek, aztán vannak rosszabbak, sőt olyan napok is hogy 1-2 órán át sorozatosan érzem.

1888. marika10 (válaszként erre: 1881. - Sanka02)
2013. márc. 27. 22:01

Szia Sanka02!

Nekem hasonló problémám van,mint neked 13 éve,ezét merek neked írni,hátha tudok segíteni,mert ez a 2800 Extra borzasztó lehet.A monomorf VES azt jelenti,hogy egy gócból kiinduló kamrai extráid vannak.A PSVT pitvarból indul ki,szapora szívverést jelent, az egy más jellegű ritmuszavar.Én úgy tudom,hogy kamrából ablációt csak akkor csinálnak,ha életveszélyes ritmuszavar (kamrai tachicardia ,vagy kamrafibrilláció)alakul ki,vagy ennek a veszélye fennáll.Ennyi extránál,mint amennyi neked is van,meg szokták próbálni ritmusszabályozóval enyhíteni.Annyi féle van,miért nem mered megpróbálni?Nekem például a sotalex egész jól bevált,bár az is béta blokkoló,de kamrai ritmuszavarokra egész hatékony,vagy a Ritmonorm is jó hatású. A mellékhatásokhoz hozzá lehet szokni,serintem a rengeteg extra sokkal rosszabb.

1887. Ildikó0808 (válaszként erre: 1885. - Lavanda)
2013. márc. 27. 20:09
Nekem nagyon bevérzett, napokig jegelnem kellett.:(
1886. Ildikó0808 (válaszként erre: 1883. - Sanka02)
2013. márc. 27. 20:08

Sajnálom!:( 2004-2005. óta szenvedek én is, 2009-ig "csak" extrák voltak, 2009-tól psvt is. Engem személy szerint a sorozatos extrák készítenek ki a legjobban, ami sokszor hányingerrel, rosszulléttel járnak. Bár a begyorsulás sem egy "leányálom"..:( Sokféle gyógyszert írkáltak már fel, ami semmit sem ért, max. az amúgy is alacsony vérnyomásomat vitte le mindegyik, ill. alkalomszerű szedést javasoltak, ami Gellér doki szerint nem is célravezető. A helyi kórház semmit nem ér, egy vicc, a dokiknak bizonygatnod kell, hogy nem vagy pánikbeteg.

Nekem a psvt-k után javasolták, hogy vágjak bele az elektrofiziológiás katéterezésbe, mert egy esély rá, hogy jobban legyek. Sajnos nem tudták a beavatkozás alatt azt a fajta ritmuszavart /begyorsulást/ kiváltani, ami kellett volna a góc meghatározásához, így az ablációt nem tudták elvégezni.:( Úgyhogy maradtak továbbra is a ritmuszavaraim és a sokadik gyógyszer.:( Egyébként nekem az a kiábrándító, hogy én konkrétan egy emberről tudok csak akinek az extrák megszűntek abláció után. Nekem meg is mondta a doki a "műtét" előtt, hogy azok valószínű maradnak. Sajna...

1885. lavanda (válaszként erre: 1884. - Ildikó0808)
2013. márc. 27. 20:03
Hú, ezek szerint szerencsém volt a szuri helyével, leragasztották és én vettem le itthon magamnak.
1884. Ildikó0808 (válaszként erre: 1879. - Lavanda)
2013. márc. 27. 19:56
Én is pizsis vagyok, vittem is, de a hálóinget javasolták, az ágyéki szurik helye így könnyebben kezelhető. Úgyhogy örültem, hogy nem sokkal a beavatkozás előtt beszereztem egy nagyon cuki cicás hálóinget, és azt is bepakoltam.:)
1883. Sanka02 (válaszként erre: 1882. - Lavanda)
2013. márc. 27. 19:45

7. éve kínlódok vele. Talán most jutottam el arra a pontra, hogy elegem van. Egyre gyakoribb, hogy rohamszerűen, sok extra jön,halmozottan. Ez eltart akár 1 órát is.

Ezt a választ már kaptam én is. Ezért érdekelne csak extrákra megcsinálják e.

De majd az újabb kardiológus megint mond majd vmit.

Köszi a választ!

1882. lavanda (válaszként erre: 1881. - Sanka02)
2013. márc. 27. 19:22

Szia!

Én úgy tudom, megcsinálják, ha nagyon zavarja a pácienst, de mindig azt mondják a dokik, hogy az extrákkal nem kell foglalkozni.

1881. Sanka02
2013. márc. 27. 19:12

Nekem a Holter 2800 monomorph VES-t mutatott. Sokadik béta blokkoló után, most a Concort kaptam, de úgy néz ki ez sem jön be. Leesik a pulzus, és a vérnyomás is. Extrák meg vannak emellett is. Most dokit váltok, de az előző azt mondta, hogy a béta blokkolón kívül van ritmusszabályozó gyógyszer, abba nem mentem bele, vagy abláció.

De nekem PSVT-t nem mutatott.

Csak az extrák miatt megcsinálják?

1880. lavanda
2013. márc. 27. 19:12
lemaradt:magam:)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook