Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1939. lavanda
2013. ápr. 4. 10:09

Sziasztok!

Áginak nagyon örülök,végre(!)rászánta magát és jól

van!!!

Nekem vannak bedobbanásaim vagy mintha indulni akarna a ritmuszavar, olyan 2-3 mp-esek, nem merem felhívni a dokit, félek, hogy mit válaszol.Akinek volt ilyen, írjon nekem valami bátorítót. Sokat gondolok Nati szavaira, szerinte én is meggyógyultam.Egyáltalán ilyen rövid ritmuszavar miatt megismétlik az ablációt? Tele vagyok kételyekkel, bár az is lehet, hogy ezek csak sorozatos extrák.

A találkozóról:biztos nagy meglepetés lenne élőben,nemcsak itt írogatva egymásnak, tuti jó buli lenne megismerni azokat,akik tartják itt egymásban a lelket.

1938. Evecee
2013. ápr. 4. 09:02

Sziasztok.

Örülök Ági,hogy túl vagy rajta:)

Hála én jó vagyok (kop-kop_kop)Néha még rajtam van hogy mintha...denem.A gyengeségem elmúlt szerencsére.Remélem minden így is marad.Jó lenne az a találkozó.Én is benne vagyok.

Hogy vagytok ebben a nagyon sz@r időben?

2013. ápr. 3. 22:06
Most már igazán szervezhetnénk egy találkozót a "tűzkeresztségen átesett bajtársak" megnevezéssel. Ha megjön a jó idő egy mindenki számára elérhető és jó helyet találva megismerkedhetnénk személyesen is. Kinek mi a véleménye? Én izgatott lettem a saját ötletemtől és szívesen mennék, találkoznék veletek:)
2013. ápr. 3. 22:04
Ági, Isten hozott:) szívből örülök, hogy túlestél a tűzkeresztségen te is, mielőbbi felépülést és felejtést kívánok! Majd várjuk a beszámolót, amint szalonképes állapotba kerülsz:)
1935. Ildikó0808 (válaszként erre: 1933. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 3. 21:24
Ügyi vagy Ági, örülök, hogy túlvagy rajta! Pihengess és gyógyulgass! Szép estét, jó éjt!
1934. mokika80
2013. ápr. 3. 18:59

Szia Ági!

Örülök,hogy túl vagy rajta szerencsésen!Remélem azért tartasz részletes beszámolót majd,mert én már nagyon vártam,nagyon kíváncsi vagyok rá!Erőt kell merítenem!Még 20 nap!24 órás ekg-m teljesen jó volt,semmi rendkívülit nem mutatott!

2013. ápr. 3. 18:40

Köszönöm, hogy gondoltatok rám.

Igen, túlvagyok rajta, nem viseltem valami hősiesen, számomra elég fájdalmas volt, de megvan, elvileg sikerült és remélhetőleg kitart az eredmény egy két évtizedre. :D

1932. barbidus
2013. ápr. 3. 15:33

Sziasztok,


Ma csinálják Áginak a beavatkozást? Lehet már túl is van rajta! Várjuk a beszámolót! Kitartás!

1931. mokika80
2013. ápr. 3. 09:05
Ági,sokat gondolok rád!Remélem minden rendben!
1930. Birdy_30 (válaszként erre: 1927. - Dbf4d1e2a5)
2013. márc. 31. 23:13

Kellemes ünnepet nektek is és köszönöm a kedves fogadtatást :)!


Ne izgulj, egyrészt lehet, hogy már szóltak volna, ha kellene, de ha mégis úgy alakul, kibírható :). Ketten is példák vagyunk rá :). Én kértem, hogy ha lehet, ne adjanak gyógyszert, mert nem akartam kába lenni utána. A doki nagyon jó fej volt, mindig mondta, hogy most nyelj, vagy mit csinálj. Amúgy nem is tudom miért magyarázom, hiszen neked úgysem lesz rá szükséged :).

Nekem egy dolog kincset ért, de ez egyedi probléma volt. Az osztályon nem volt nagyon gyógyszer gyomorra, nekem viszont a fél napi éhezés után megevett három háztartási keksz kombinálva a közel 24 órás fekvéssel eléggé betett. Egy ismerős hozott Espumisant és két No-Spat is bevettem, így éjjel egy-egy órákra sikerült elaludni. Szóval ezután a biztonság kedvéért, ha még egyszer hasonló szituba kerülnék, ez tuti lenne nálam. Mondjuk volt, aki hamburgert evett, szóval gyomra válogatja :).

2013. márc. 31. 14:48
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!..:)
1928. Evecee
2013. márc. 31. 07:43
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepet Kívánok és természetesen RITMUSOS NAPOKT.Borzalmas ez a húsvéti időjárás,teljesen lehúzza az embert.
2013. márc. 30. 21:24

Sziasztok!


Birdy üdv a fórumon!


Mindenkinek boldog Húsvétot kívánok! :)


Olvastam a történeteket... és, hát, hmmmmmm szóval remélem nem kell majd csövet nyelnem... A puszta gondolatától is kikészülök...

Már csomagolgatok. Jövő héten jövök és elmesélek mindent - remélem :o

Már nagyon kíváncsi vagyooooooook!

Puszi, ági

1926. Ildikó0808 (válaszként erre: 1918. - Birdy_30)
2013. márc. 30. 19:23

Üdv a fórumon!

Köszi, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat, ebből is tanulhattunk. Szuper, hogy azóta jól vagy!

Boldog Húsvétot Mindenkinek! Jó pihit és ritmusos szép napocskákat! :)

1925. mokika80
2013. márc. 30. 19:16
Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
1924. Tundeva
2013. márc. 30. 19:05

Kellemes húsvétot kívánok én is nektek!:)


Az én szívemnek most nem tetszik ez az időjárás, ma reggel kb fél percig olyan érzésem volt, hogy nem is dobog, csak remeg, baromi gyorsan :( meg is ijedtem.... de az ijedtségen kívül nem igazán voltam rosszul. Máskor is volt ilyen, de akkor csak 5-10 mp-ig tartott.

2013. márc. 30. 17:08
Minden kedves fórumozó társamnak nagyon boldog húsvégi ünnepeket kívánok, amelyek nem csak boldogságban, hanem ritmusosságban is teljenek:) Puszi mindenkinek!:)
1922. Evecee (válaszként erre: 1917. - Birdy_30)
2013. márc. 30. 16:23
Nekem ugyan ez volt,mint amit leírtál,ugyan ezeken a tortúrákon mentem át.Néha érzem mintha jönne de nem jön csak az érzés van meg.Jól vagyok egyébként,hamar elfáradok de minden okés.Azt mondták ez nagyon ritka,de úgy látom van sorstársam,Bízom benne,hogy nekem sem tér vissza.Nekem is nagy felületet égettek azt mondta hullámvonalat.
1921. vikibene (válaszként erre: 1874. - Sanka02)
2013. márc. 30. 14:17

Nekem pitvarfibrilláció és flutter lett megállapítva. Az egyik órákon át tartó, gyors, szabálytalan szívveréssel járt, a másik pedig max. fél óráig tartott, szabályos és marha gyors volt. Nekem ezt a másodikat iktatták ki az ablációval, a másikra gyógyszert szedek. Az abláció alatt 220-ig ment fel a pulzusom. A doki mondta, hogy lehet, hogy nem fog többet előjönni a másik, mert az égetés megakadályozza, ha mégis előjön akkor majd ráérünk arról beszélni. Nyáron csinálták, azóta nem jelentkezett ritmuszavar, csak bedobbanások vannak.

Most csütörtökön voltam dokinál, kontrollon és kérdeztem, hogy februárban nagyon sok bedobbanásom volt, véleménye szerint miért. Azt mondta, hogy februárban rengeteg betege panaszkodott erre, úgyhogy ez szerinte nem a ritmuszavar számlájára írható, inkább az időjárás változáséra.

1920. vikibene
2013. márc. 30. 14:09
És egyébként mindenkinek kellemes húsvétot! :)
1919. vikibene (válaszként erre: 1904. - Evecee)
2013. márc. 30. 14:09

Örülök, hogy túl vagy rajta!

Nem semmi, hogy ilyen is van, erről eddig nem is tudtam.

Nekem is a Széplaki csinálta az ablációt! Nagyon meg voltam vele elégedve! :)

Pihengess! Kellemes Húsvétot!

1918. Birdy_30
2013. márc. 30. 12:17

Csak még egyet, amit kihagytam: ez a PVI-nek nevezett beavatkozás, ami a tüdővénák izolálását jelenti. Ahogy Evecee is írta, a tüdővénák felől is jön elektromos inger, ami bekavar a szívnek. Ezt az összeköttetést szüntetik meg. Mint kiderült, nekem a négyből háromnál volt gond, de mind a négyet megcsinálták. Ja, és nem altattak. Nem volt kellemes, de még cikibb volt, hogy köhögnöm is kellett (gondolom vmi olyan helyet ingerelt, ami ezt váltotta ki). Közben kábé láttam magam előtt, hogy a katéter milyen aranyosan mozoghat el ilyenkor a helyéről :)

Hát, remélem van, akinek hasznos lesz az élménybeszámoló, ha mégsem, akkor elnézést az illegális helygoglalásért :)

1917. Birdy_30
2013. márc. 30. 12:10

Végül két hét múlva egy ismerősön keresztül máshol kötöttem ki, amit azóta sem bánok :). Csináltak több EKG-, és az abláció előtti délutánon kiderült, hogy nem csak egyfajta gond van, csak az eddig nem jelentkezett, amikor épp rajtam volt az EKG. Ez a másik fajta volt az, amit Evecee-nek is megcsinaltak (legalabbis a leirásából erre következtettem). A "sima" fluttern lényege, hogy a szív gyorsabban ver, de ütemben, ez a másik viszont a tüdővénáktól indul ki és nem csak gyorsan, de ráadásul nem is ütemesen vert a szívem. Emiatt kellett a sima echo (külső uh) mellett ún. nyeletésest is csinálni, amikor a gyomorba vezetnek be egy eszközt és úgy teljesebb képet kapnak, pl azt is látják, hogy van-e vérrög. Nekem mindkettőt meg kellett csinálni, mert az utóbbi váltotta ki a flutternt is, és különböző okok miatt sikerült is négy óra alatt túlesni a beavatkozáson.

Ebben az a neccesebb, hogy a katéterrel át kell jutni a sövényen, ami kockázatosabb, de már ez is rutinbeavatkozás.

Én előtte sem szedtem gyógyszert (nem is tudtam, hogy bajom van), ritmuszavarra azóta sem kell (főleg, mert teljesen rendbe jöttem). Annyi plusz van, hogy három hónap Syncumar szedés kell, mert nagy felületen égettek... De már ebből is csak két hónap van hátra :) Aztán el is lehet felejteni az egészet :)

Evecee, nem tudom neked hol mentek fel, ha combi véna, annyit mondtak, hogy azért egy hétig nem kéne annyira terhelni, amit én igyekeztem megfogadni. (Nekem beavatkozás után hat órát kellett mozdulatlanul feküdni, aztán még hármat úgy, hogy a másik lábam felhúzhattam és mivel ez már este 10 körül volt, reggelig még nem kelhettem fel az ágyból. Élmény volt... :)). Én utána pár napig kb egyfolytában aludtam (volna), de amúgy nem volt nagy gond.

1916. Birdy_30
2013. márc. 30. 11:56

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattalak titeket, de Evecee élményeire reagálnék (még regisztráltam is :)).

Januárban lettem rosszul egy nap, máskor is volt már ilyen, csak akkor "nem volt tanú", ez alkalommal viszont igen és az illető megijedt. A lényeg: azt gondoltam vmi gyomorpanasz miatt van az egész, mert fel voltam puffadva, és azt hittem az a levegő okoz szívdobogásérzést. Vérnyomás alacsony, pulzus olyan 140-170 között ingadozott és majdnem egész nap tartott (de 10től kb éjfélig). Máskor kb fél óra alatt elmúlt, és csak néha volt mellé olyan érzésem, hogy mindjárt elájulok.

A lényeg, hogy elmentem később némi erőszak hatására háziorvoshoz, aki azt mondta, hogy a szívdobogásérzésnek semmi köze a gyomorpanaszhoz és elküldött egy EKGra. Február elejére kaptam időpontot, az asszisztensnő rámtette a cuccot, aztán nem akartak hazaengedni még összepakolni sem :). Kiderült, hogy akkor is 160 volt a pulzusom, csak nem éreztem semmit. Bementem a kórházba, ahol közölték, hogy ez pitvari fluttern - a szívem folyamatosan "ment" -, amire az abláció a legjobb megoldás, de ők nem csinálnak, viszont másnapra szereznek időpontot oda, ahol igen. Du-ra magától visszaállt a normál ritmus, úgyhogy hazaengedtek azzal, hogy az időpontértbtelefonáljak. Folyt köv :)

1915. sanyamaci
2013. márc. 29. 18:19
Szép estét mindenkinek őrulők hogy aki tulvan rajta aki meg még előtte van az ne izguljon mert minden rendben lesz sokk sikert és szoritok mindenkinek .....Kellemes Husvéti Unnepeket mindenkinek...
1914. Ildikó0808 (válaszként erre: 1913. - Evecee)
2013. márc. 29. 16:29
Persze, hogy normális! :) Most már minden rendben lesz, ne aggódj! Egy picit irigykedek is, persze jó értelemben! :D
1913. Evecee
2013. márc. 29. 14:54
Nem tudom,olyan gyenge fáradékony vagyok.Vajon normális?Ne parázzak rá?Végül is csak 2 napja volt szinte.
1912. lavanda (válaszként erre: 1911. - Evecee)
2013. márc. 29. 12:43

Evecee!

Hasonlóképpen érzek én is, hogy a legszebb éveimből nekem is kb. 10 év oda, nem is beszélve a rengeteg időről,no meg persze pénzről és végül egy óra alatt megoldották (?). De ha meg kell ismételni,vállalom, mert az abláció csak egy kicsike rezgés ahhoz képest, amit egy-egy ritmuszavar alatt átéltem.


Nataliának nagyon-nagyon köszönöm a sok biztatást!


Vigyázzunk magunkra!

1911. Evecee
2013. márc. 29. 07:39

Köszönöm,hogy ennyien osztoztok az örömömben :)

Jó itt lenni.

Nagyon -nagyon boldog vagyok.

Kicsit nyomott,fáradt de jól érzem magam.A ritmusom jó,furcsa is hogy tudok lustálkodni,ami eddig nem ment mert nem hagyott.Remélem így is marad.Ezt az egész tortúrát simán mégegyszer bevállalnám.Néha elpityeredek,hogy 10 év oda az életemből és ennyivel megoldotta.Remélem Nektek is helyre jön minden,én mindenkit biztatni tudok,aki fél tőle,hogy csináltassa meg.Ez a "kis"kellemetlenség semmi ahhoz képest,amit átélünk a ritmuszavar alatt.

1910. Tundeva (válaszként erre: 1904. - Evecee)
2013. márc. 29. 07:08
Evecee, hát ez nem semmi!!! A lényeg, hogy túlvagy rajta, mielőbbi jobbulást kívánok neked, és boldog, egészséges életet :)
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook