Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1969. lavanda (válaszként erre: 1967. - Lara117)
2013. ápr. 11. 08:18

Lara!

Lehet, hogy félreérthető voltam,nem azt mondtam, hogy ezek a készítmények nem tesznek jót, hanem azt akartam mondani, hogy ezek sajnos az én betegségemnél (PSVT) kevésnek bizonyultak.

1968. Evecee
2013. ápr. 11. 07:43

Szasztok.

Ági,sajnálom,hogy nem hozott eredményt az abláció.

Én szerencsére jól vagyok,azóta nem volt semmi,csak az érzés jött hogy be akar indulni,meg egy kis gyomorideg de hála ennyi.Kop-kop-kop.Bízom benne,hogy nem jön vissza már csak azért is mert nem a szívbe volt nálam a góc.Most kicsit megfáztam ma megyek is le a dokihoz adjon valamit nehogy legyen valami,akármit pedig nem merek beszedni.

Legyen ritmusos a napotok.

1967. lara117 (válaszként erre: 1965. - Lavanda)
2013. ápr. 10. 13:34
Szerintem meg sokat segíthetnek a szív állapotán a gyógyhatású készitmények.Lehet,hogy nem közvetlenül a ritmusra de ha erősítik a szívizmot meg a keringést már az jó szerintem.Az ,hogy semmit nem használ abban nem hiszek. Inkább ez mint a gyógyszer.Az csak méreg a szervezetnek a májnak mellékhatásokkal, míg a gyógyhatásu nem veszélyes a szervezetre.A galagonyát mondják a szív gyógyszerének ezért érdemes ezzel erősíteni a szívet.
1966. lara117 (válaszként erre: 1963. - Lavanda)
2013. ápr. 10. 13:30
De már decemberbe meg akarta de nem mentem bele, még húzom a család sem támogatja,hogy a szívembe matassanak azért nem mindegy.Most akupunktúrára járok pestere egy kínai professzorhoz nem könnyű de időigényes kezelés mert nem elég a 10 alkalom azt mondta.Decemberben már végig csináltam 10 alkalmat nem kellett volna abba hagynom, most újra elkezdtem ő is adott gyógynövényeket.Kicsit macerás heti 2x pestre járnom nekem 60km.De ha nem próbálom ki, folyton azon járna az agyam hátha ez mégis segítene.Próba szerencse én már így vagyok vele.
1965. lavanda
2013. ápr. 10. 10:59
Egyszer a biopatikában szerettem volna vásárolni valami szívre ható készítményt, kb.5-6 ezer lett volna és a patikus lebeszélt róla, hogy ne adjak érte annyi pénzt, nem éri meg és nem is használ.Egy havi lett volna, de így nem vettem meg, viszont magnéziumot és Panangint néha szoktam venni.
1964. Birdy_30
2013. ápr. 10. 10:58
Ági! Ne add fel, stressztől, idegtől nem lehet? Sajnos ördögi kör, mert ha ideges vagy attól, hogy mi van, ha gyors, akkor még idegesebb leszel és emiatt gyorsabb is lesz. Bár ez csak találgatás, de remélem, hogy ennyire egyszerű a megoldás és nem kiújulásról van szó. Nekem a flutternnel 140 feletti volt, a 110 hátha mástól van.
1963. lavanda (válaszként erre: 1962. - Lara117)
2013. ápr. 10. 10:32

Lara!

Nem mondta a doki, hogy még egyszer megcsinálja?

1962. lara117 (válaszként erre: 1960. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 10. 10:29

Szia!

Hát ezt még ő sem tudja egyszerűen nem sikerült.A rossz gócpontokat kiiktatva keresett magának ez az ingerület más pontot ahol kialakúlhat nem adja fel sajnos.Érdekes inkább délután vannak a gyógyszerem nem hat 12 órán át ahogy kellene de 2x1 nél többet nem lehet belőle bevenni azt mondta a doki.Már az összes gyógyszert végig ettem egyik rosszabb volt mint a másik.Ezért próbálkozom gyógyhatású készítményekkel hátha.

1961. lavanda (válaszként erre: 1960. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 10. 10:19

Sziasztok!

Lara! Ági!

Nagyon sajnálom, hogy nem hozott sikert az abláció, de szerintem nem szabad feladnotok, meg kell próbálni még egyszer, hiszen ennek a betegségnek ez a gyógymódja, Ti is meg fogtok gyógyulni, csak úgy látszik,kerülőúton.Ha nem sikerült elsőre, majd sikerül a többedikre. Adjátok meg ezt az esélyt magatoknak!

Gondolom,egyébként "szerkezetileg" a Ti szívetek is egészséges,"csak" ingervezetési zavar van.


Én is próbáltam mindent, hogy az ablációt elkerüljem (homeopátia,gyógyteák,vitaminok,Himalája só és egyéb ínyencségek), de nekem semmi nem használt.


Néha érzem, hogy próbálkozik a ritmuszavar az indulással, de 2-3-4- mp után rájön, hogy nem tud.

2013. ápr. 10. 09:45

Kiújult a ritmuszavarom - az egyik, az abláció óta másodszor. Szerencsére csak negyed órán át tartott.

PSVT próbálkozik folyamatosan, pulzus egész nap egekben - 95-115 között, mit mondjak? Nem a legjobb hírek abláció után egy héttel...

Orvost kerestem, külföldön van - írtam sms-t, e-mailkt, de még sajnos nem érkezett válasz...

Küzdök a mindennapokkal és bízok, hogy mégis jobb lesz!

Lara, megértelek! Sőt, lehet hasonló a sorsunk!

Nem használtam még a készítményt, amiről írtál.

Ami most kicsit használ: relaxáció, légzésgyakorlat (csak így tudom 100 alá vinni a pulzusom, pedig abláció előtt csak 80 volt ritmuszavarok között!)

Lara, orvos mivel magyarázza az ablációid sikertelenségét?

1959. lara117
2013. ápr. 10. 08:32

Hát nem tudom ez az ablátió jó dolog-e. Nekem 2 volt már de én úgy vettem észre jobb nem lett de rosszabb igen.Azóta még több lett és más helyről is kiindúl a ritmuszavar.

Én más módszerekkel is próbálkozom hátha segít folyton kutatok a neten mi lenne jó rá.Valaki szedi a Cardio herb készítmény? Milyen lenne ebben is galagonya van és L-carnitin.Vagy a ginko biloba komplekszben gondolkodom még , a ginkon kivül ebben is galagonya és L-canitin van ami jó a szívre.

2013. ápr. 8. 21:58

Még nem, de holnap úgyis jeleznem kell az állapotomat, majd akkor...

Nagyon bízok benne, hogy csak valami utóhatás, ami napról-napra jobb lesz. Nem szeretnék gyógyszert szedni, meg újabb ablációt sem!

Jó éjt mindenkinek!

1957. Birdy_30
2013. ápr. 8. 20:26
Nem beszeltel a dokival?
2013. ápr. 8. 18:15

Sziasztok!

Köszönöm, köszönöm, hogy gondoltatok rám! :)

Élek és virulok - na jó, utóbbi még nem az igazi, de majdnem.

Még mindig elég magas a pulzusom nap közben és olyan fura érzés majdnem folyamatosan, mintha psvt akarna indulni, de mégsem... Betudom utóhatásoknak....

Megszünt a jóvilág, férjemnek határidős munkája van és igaz, nem ment be a munkahelyére itthon dolgozik, lényeg,hogy nincs segítségem és egész nap rohangálok a gyerekek után, most ültem le először, de jobb így, mert legalább megfeledkezek a "dolgaimról".

A "katéter bemenetek" már nem fájnak, a szinük még elég változatos (lilás-sárgás-zöldes) és mindkettő közepén van egy-egy "görcs", de gondolom ez "normális" ilyenkor.

Ha visszagondolok az ablációra, ááááááááá, szóval nem szívesen élném át mégegyszer azt a bő 3 órát....

De mindezek ellenére nem bántam meg, hogy kipróbáltam, kell ez az esély, hátha ezután minden rendben lesz....


Puszi mindenkinek, ági

1955. Evecee
2013. ápr. 8. 06:00
Àgi,hogy vagy?Sokat gondoltam Rád.
1954. Evecee (válaszként erre: 1953. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 6. 17:09
Szerintem hétfőn hívd fel a dokidat mi lehet az ok...
2013. ápr. 6. 11:50

Lányok, szerintetek az normális, hogy tegnap fél napig, ma egész nap, folyamatosan 100-120 a pulzusom? Ez lehet az abláció utóhatása? Már nagyon fárasztó érzés és bármit teszek nem múlik?

:(

1952. Evecee (válaszként erre: 1951. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 5. 12:25
Igen.Úgy magyarázta nekem a doki,hogy ez olyan mint mikor levágják valakinek a lábát és még van utána fantomfájdalom,hogy úgy érzi még ott van.Az agynak felejteni kell,nagyon belénk rögzült.
2013. ápr. 5. 11:43

Köszönöm, Evecee!

Ez azt jelenti, hogy ha még beavatkozás után kb. 3 hónapig "össze-vissza" a szívverés az még lehet "utóhatás"?

Most extrák ezerrel, csak hogy ez a nap se legyen egyszerű! Na de ezt már úgyis megszoktam....

Kettősfront lányok, vigyázzatok magatokra!

1950. Evecee (válaszként erre: 1949. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 5. 07:41
Sajnálom.Nekem azt mondta a doki,hogy 3 hónapig elő fordulhat ilyen.
2013. ápr. 5. 00:06

Sajnos rossz hírem van...

Első álmomból megint az a bizonyos "éjszakai ritmuszavar keltett". :(

Ez most nagyon nehéz. Igaz, viszonylag hamar megállt, már viszonylag lassulni kezdett, mire előkotortam a vérnyomásmérőt, szóval már csak 120 volt a frekvencia, az végül is nem olyan vészes, de mégis... Nagyon fájt a mellkasom, mert az ablálás miatt még amúgy is fáj és féltem is, de mégis igyekeztem légzéstechnikával lenyugtatni magam, míg szépen lelassult egészen 90-ig, kb. 5-10 perc alatt.


El kell fogadnom, hogy ez van...


Holnap felhívom az orvosomat, hátha van valamilyen gyógyszeres megoldás...

1948. Evecee
2013. ápr. 4. 13:56

Nekem is néha van olyan mintha...erősebben dobog nagyobbakat.Igyekszem nem figyelni rá és mondogatom magamban,hogy meggyógyultam.Szerintem is nagyon-nagyon ügyesek voltunk.Bevállalnám bármikor mostmár.

Ez az idő nagyon nem tesz jót nekünk.2 napig elég erős fejfájásom volt.Ne aggódj Ági nekem is fáj szurkál,de ez vele jár csak "seb"van ott bent.Idő mire regenerálódik.

1947. mokika80
2013. ápr. 4. 13:53
Köszi Ági a részletes beszámolót!Tudod én is egyszer már túl estem rajta és én is nagyon nehezen viseltem,de abban bízok,hogy minden beavatkozás más és más!Reménykedek,hátha a mostani könnyebb lesz,mint az első!Bár,ahogy a tiéd olvasom,lehet,hogy az enyém nem is volt olyan nehéz(főleg az idő sokkal rövidebb volt,40 perc)!Én is át tudtam élni újra a katéterezést soraidat olvasva,nekem is halálfélelmem volt,mondogattam is,hogy meghalok!Nekem is voltak utána összevissza dobbanások,ezek majd elmúlnak!Jobbulást kívánok neked!
2013. ápr. 4. 13:20

Csajok, büszkék lehetünk magunkra,kibírtuk, nagyon erősek vagyunk:)

Ági, igen, nekem is így volt és nekem is fájt utána kábé egy hónap volt, hogy jó erőseket bevert, nekem mindig köhögnöm kellett olyankor, aztán kopni fog meglátod lassanként. Ne erőltesd magad, ne emelj és hajolj. Hagyd a munka összes részét a férfinemre:)


Lavanda, én most a sós ételeket fogom figyelni. Esténként egy kis csipsz, sült krumpli, stb, mintha utána szokott volna lenni beütés. hm.... de van aki azt mondja, hogy a forró víz sem tesz jót, de olyan jó forró vízben zuhanyozni egy ilyen hideg nap után. Arról nem mondok le.

1945. lavanda (válaszként erre: 1941. - NataliaWeiss)
2013. ápr. 4. 13:12

Nati! Köszi a kedves szavakat!

Mensi van, hanyatt fekvés lassan már elfelejtve, mert olyankor fokozottabban jelentkezik,front szintén szerepet játszik, a többit figyelni fogom. Nem marad úgy, mindig visszaáll a ritmus, csak megijedek! Félek, pedig elvileg meggyógyultam. Már majdnem fél éve!

Én is könnyes szemmel olvastam végig az Ági írását, sőt, mindenkiét, aki beszámolt, mert mindig beleképzelem magam, hogy amikor én feküdtem ott, én is hasonlóképpen éreztem.

De a lényeg, hogy túlvagyunk rajta, megtettük a tőlünk telhetőt: bevállaltuk.

1944. dbf4d1e2a5 (válaszként erre: 1943. - NataliaWeiss)
2013. ápr. 4. 13:07

Köszönöm Nati, aranyos vagy. De szerintem nem voltam valami ügyes, inkább az orvos...


Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy szerinted normális, ha abláció után "megkergül" egy kicsit az ember szíve? Meddig tarthat ez az "össze-vissz" állapot?

1943. NataliaWeiss (válaszként erre: 1942. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 4. 12:39
Ági, nagyon ügyes voltál:) Az olvasás során újra átéltem én is és a képek is előjöttek.... hát mit mondjak.... kell idő, amíg az ember lelkéből ez kikopik. Én most voltam két éve, de még mindig tudok sírni és most is sírtam ahogy olvastalak:( Jobbulást és mielőbbi felejtést <3
2013. ápr. 4. 12:35

Sziasztok!

Köszönöm, mindenkinek! :)


Mokika, megpróbálom röviden összefoglalni a történteket - viszont arra megkérlek, hogy ne vonj le semmiféle következtetést, minden eset más és más és mint írtam, elég rosszul viseltem mind a beavatkozást, mind az utóhatásait, de semmiképpen sem szeretnélek befolyásolni, vagy elrettenteni.

Maga a beavatkozás kb 3-3,5 órán át tartott, sajnos nem volt egyszerű eset a problémám. A katéter felhelyezése nem fájt, inkább csak kellemetlen volt. A szív elektromos ingerlése sem fájt, viszont a kiváltott ritmuszavarokat nehezen viseltem, sőt bevallom halálfélelmem volt. Az égetés nekem fájt. Annyira hogy néha azt éreztem, nem bírom ki... Ennek lehet az egyik oka, hogy eleve nehezebben bírom a fájdalmat, másik ok pedig, hogy - most olvastam a zárómon - tüdővéna körül is égettek, ami eleve fájdalmas.

Két féle ritmuszavart iktattak ki: AVNRT illetve jobb pitvari tachykardiát - utóbbi volt a bizonyos "éjszakai ritmuszavar" amit eddig ekg-vel nem sikerült diagnosztizálni, de többször írtam róla a fórumon.

Kaptam fájdalomcsillapítót a beavatkozás során.

Miután kitoltak néhány órát mozdulatlanul kellett tölteni, ez nem volt nehéz, viszont annyira fájt a mellkasom - minden levegővétel után, hogy kaptam még fájdalomcsillapítót, illetve készítettek ultrahangot, hogy kizárjanak valamilyen szívburok problémát, ezt sajnos nem értettem pontosan.

A katéter bemenetek viszonylag szépek, csak az egyik vérzett be egy kicsit (Kettőt is van, mert mindkét combtövembe kaptam egyet-egyet).

Most még tart az a szúró érzés a mellkasomban - valószínűleg azért, mert viszonylag nagy felületen történt égetés, továbbá gyakran van olyan érzésem, mintha "össze-vissza" dobogna a szívem, ami nagyon kellemetlen és nagyon remélem, hogy idővel visszaáll az egyensúly odabent...

Mokika, nem könnyű, de muszáj megcsinálni. az én esetemből ne indulj ki, mert kicsit problémásabb voltam mint az átlag.

Szívből kívánom neked a legjobbakat, hogy gyorsan és szövődménymentesen túl legyél rajta! Mind az orvosok, mind az ápolók nagyon normálisak, ami sokat segít...


Nati, jó ötlet, szívesen találkoznék Veletek!


Mindenkinek szép napot! :)

1941. NataliaWeiss (válaszként erre: 1939. - Lavanda)
2013. ápr. 4. 12:31
Szia Lavanda, ilyen bedobbanásaim vannak nekem is. Van amelyik 5-6 mp-ig is tart. De nem marad úgy, neked sem marad úgy, ne félj már. Én most azt találtam ki, hogy amikor így bedobban, akkor fel fogom írni egy füzetbe a körülményeket. Nekem főleg akkor gyakori, mikor hanyatt fekszem. Olyankor kb. 5 percig csinálja a dobbantásokat hol megáll hol elindul, aztán mintha megszokná a fekvő helyzetet alább hagy. DE! Ezt sem csinálja mindig. Most figyelni fogom, hogy front, mensi, idegeskedés, stb. kaja, már azt is figyelem mit eszem este, hátha attól. Az elmúlt 2 hétben még nem volt,most figyelem. Lavanda szerintem ne aggódj, ha nem marad úgy ahogy eredetileg még a műtét előtt akkor nincs aggódásra okod. Ezek a bedobbanások vannak és velünk élnek sajnos. Szerintem te is írd, hogy milyen gyakran és mikor jelentkeznek, írd egy naptárba, hogy össze tudd hasonlítani. Én is ezt fogom tenni:)
1940. Birdy_30
2013. ápr. 4. 11:14

Szia Ági!

Csatlakozom én is, pihenj és felejtsd el az egészet :)!

Lavanda, szerintem ne izguld túl, nyugodtan fogadd el, hogy oké minden :). Nem tudom van-e otthon vérnyomásmérőd, max ilyenkor nézd meg, hogy mennyi a pulzusod azzal. Én mondtam a dokimnak, hogy azért néha olyan érzés, mintha el akarna indulni, de a pulzusom normális. Azt válaszolta, hogy igen, ilyen van, de ne izguljak, a lényeg azon van, hogy csak akar, de nem tud :).

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook