Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2013. ápr. 13. 22:47

Köszönöm, Marika!


Közben megvolt a mai harmadik psvt-s epizódom.

Hamar elmúlt. De akkor is, napi három ??? Ennyi azért 3-6 hétre is "kitartott" korábban...

Most az "össze-vissza" 120-as pulzusnál járok... ez sem túl jó...

Elköszönök egy rövid időre, mert csak mindenkit lehangolok... Hétfőn este, ha itthon leszek írok a fejleményekről. Remélem nem kell majd befeküdnöm...

1998. marika10
2013. ápr. 13. 22:32

Szia Ági és mindenki!

Nagyon együtt érzek veled,és remélem Hétfőn mondanak valami "okosságot" ami segít!

Azzal vigasztallak,hogy a pitvari ritmuszavarokat a szív nagyon jól tolerálja,úgyhogy kitartás!Holnap próbálj meg egész nap pihenni,biztos van segítséged,akit meg tudsz kérni a gyerekekkel kapcsolatban.Lehet,kell még egy abláció és helyre raknak,ilyen sokszor előfordul,elsőre nem sikerül.

A többi ritmuszavarasoknak pedig azt szeretném mondani,hogy végre találkoztam egy orvossal,aki azt mondta,hogy természetes az hogy pszychések vagyunk.Idézem:"ilyen ritmuszavarokkal mindenki pszychéssé válik,nem a pszychénktől van a ritmuszavar,hanem a ritmuszavaroktól válunk pszychéssé,ez oda-vissza működik"!Nem tudom ti hogy vagytok vele,de nekem ez nagyon jól esett!

1997. dbf4d1e2a5 (válaszként erre: 1995. - Fa6fa96681)
2013. ápr. 13. 21:50

Szia!

Igen, emlékszek, beszéltünk már! :)

Észben tartom amit írtál és ha megint jön, nem fogok ennyire megijedni.

Nehéz megítélni, milyen mértékben állhatnak "lelki" tényezők a problémáim mögött, annyi biztos szerintem, hogy a stressz és szorongás rátesz egy, vagy két lapáttal a betegségemre. Hogy teljesen "lelki" eredetű lenne, azt azért zárom ki, mert nekem gyermekkoromban jött elő, egy felhőtlen nyáriszünet kellős-közepén, nem emlékszem, hogy akkor lett volna bármi stressz vagy ilyesmi.

Még az is lehet hogy hormonális probléma...

De abban szerintem tuti igazad van, hogy a nyugodt életvitel, ami lehet pszihiátriai segítséggel is, a tüneteket enyhíteni fogja!

Szóval gondolkozok, hogy keresek egy jó pszihiátert, bár jó volna, ha főleg verbálisan tudna segíteni, igaz nyugtatót már így is szedek, mert mostanság nem tudok elaludni másként... (ezt is a psvt-nek köszönhetem)

Köszönöm, hogy írtál!

2013. ápr. 13. 21:33

Sziasztok!


Azóta túl vagyok még egy psvt-n (ma a második), szintén 10 perces volt szerencsére! Megmértem vérnyomásmérővel, szokásos 170-es pulzus, hamar elmúlt, most csak (!)120, szóval, jól vagyok. Megint egy rossz mozdulat hozta ki! :(

Hétfőn megyek vissza a kórházba, meglátjuk mit mond az orvosom.


Zita, köszönöm, hogy írtál! Szedem én is az isoptint, igaz még csak tegnap este óta, hátha idővel nekem is használ majd.

Örülök, hogy tünetmentes vagy! :)


Ildikó, igen volt már réges-régen olyan, hogy nem jól diagnosztizálták a ritmuszavaromat (szóval van bőven negatív kórház tapasztalatom), sőt volt egy doktornő - ezt máig nem feledem - aki legalább 3x kérdezte, hogy mondjam meg milyen drogot (!!!) vettem be!!!

Viszont mostanában tényleg nagyon pozitív a tapasztalatom, jól felkészült, alapos és lelkiismeretes orvosok látnak el a sürgősségin. Természetesen viszem hétfőn az új leleteimet, hogy újra tudják értelmezni a problémámat, ha kell.

Ildikó, neked is ugyan ilyenek a rosszulléteid? De azért ugye nem ilyen gyakoriak?


Lavanda, Fruzsu, telefonáltam a kórházba, hétfőn mehetek! Azt az egy napot majdcsak kibírom valahogy! Muszáj!


Jó éjt mindenkinek!

1995. fa6fa96681 (válaszként erre: 1990. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 13. 21:31

Nekem is ez volt majdnem 3 évig...

Dob-dob-dob-szünet(vagyis egy extra)El is csípték ekg-n.4 dokinak mutattam,mindegyik azt mondta ártalmatlan extrák.Pedig volt olyan nap hogy ezer fölött volt a számuk.

De már ugye beszéltünk erről Évi..Ideggyógyász-pszihiáter,főleg ha nincs szervi bajod.

1994. pázizita
2013. ápr. 13. 20:11

Ági!!!


Olvastalak,vagyis mindenkit-minden nap olvasok,attól,hogy nem írok...

Nagyon-nagyon sajnállak. El sem tudom mondani,hogy mennyire. Nekem szeptemberben volt ablációm,még nem tudni milyen sikerrel...kicsit visszább olvasva részletesen írtam róla. Azóta 2x voltam kontrollon,már el kellett volna hagynom az isoptint,de nem tettem. Nem merem.

Ha ez is kell ahoz, hogy nagyjából tünet mentes legyek,inkább szedem 90 éves koromig. Jajj,csak nem merem már a Csanádi Tanár úrnak elmondani...

1993. Ildikó0808 (válaszként erre: 1990. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 13. 19:50

Szia Ági!

Nálam is totál így játszódnak le a psvt-k, csak én be nem megyek a kórházba, az itteni dokik, hát szóval nem is részletezem, hogy mennyire nem értenek a dologhoz. Nekem mondta is a pesti orvos, hogy sajnos ez a tapasztalat szinte országszerte. Ami tényleg tuti hely, a SOTE és a GOKI, BP.-en. Szerintem érdemlegeset az ottani dokid fog majd mondani. Bár Te írtad, hogy nálatok elég jó a kórházi ellátás, ha megnyugtat, akkor ilyenkor tényleg nézesd meg magad. Ha meg ilyen rossz, hogy nem akar visszalassulni hosszabb idő után sem, akkor meg tényleg kénytelen vagy... :( Kitartás!!! Szebb, ritmusosabb napokat!

1992. lavanda (válaszként erre: 1990. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 13. 19:20

Ági!

Én a helyedben nem várnék egy percet sem, azonnal indulnék a kórházba,ez sürgős dolog, nem várhat hétfő reggelig!

1991. 5367028aed (válaszként erre: 1990. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 13. 19:12

Nem tudom merre laksz, de próbáljatok bemenni minél előbb az Orsz. Kardiológiai Intézetbe (GOKI) sürgősségi beutalóval. Szakmailag a legjobb és a leglelkiismeretesebb dokik vannak ott. Ezzel nem szabad játszani, ne várjatok a következő rosszullétre, és itt a hét vége is.

Jobbulást neked!

2013. ápr. 13. 18:49

Lányok, segítsetek kérlek, írjátok meg, ha tapasztaltatok hasonlót!

Délután megint kijött a psvt-m, egy hirtelen mozdulat hatására. Szerencsére elég hamar, kb 10 perc alatt elmúlt, csakhogy utána olyan pitvarfibrillációm lett, hogy rosszabb volt, mint maga a psvt. Elkezdett először össze-vissza kalimpálni a szívem, aztán beállt egy nagyon erőteljes "hármas" ritmus, valahogy így: dob-dob-dob szünet, dob-dob-dob szünet és így tovább. Férjem is meghallgatta és ő is észlelte, jóval okosabb nálam, ő is doktor (habár teljesen más "vizeken"), szóval nem a "fejemben van" hanem valóban így ment egy jó darabig és közben alig kaptam levegőt. Férjem szerint ez azért van, mert minden negyedik dobbanás kimaradhatott. Esetleg valaki tapasztalt hasonlót?

Továbbra is 110 a nyugalmi pulzusom, ez sem normális!

Nem tudom mi lesz velem. Sürgősségin azt mondta az orvos, hogy nem túl jó az ekg-m, az sem, ami a ritmuszavar lezajlása után készült. Meg hogy keressem a kezelőorvosomat, ne várjak időpontra, mert ez sürgős. De az orvosomat nem tudom elérni. Mivel nem akarom zaklatni ezért sms-t írtam még reggel, de sajnos azóta semmi... Nagyon nyugtalan vagyok, nem tudom mikor lesz a következő roham, mi lesz még, mit kell átélnem... Időpontot nem kaptam az orvoshoz, szóval még az sem garancia, hogy hétfőn fogad.

Lányok, nekem sokkal rosszabb lett az abláció utáni állapotom! :(((((((((((((((((((((((((((

És itt a két kicsi, nagyon-nagyon nehéz!

1989. dorka12345 (válaszként erre: 1988. - Evecee)
2013. ápr. 13. 17:02
Es már jobb? Ugy tudom nem múlik el az mps.Vagy panikbetegsegre írtad? én nem szedek rá gyógyszert:( Igaz orvoshoz se megyek:(
1988. Evecee (válaszként erre: 1987. - Dorka12345)
2013. ápr. 13. 16:38
Igen,sajnos ijesztő a dolog.10 évet szenvedtem vele.
1987. dorka12345 (válaszként erre: 1984. - Evecee)
2013. ápr. 13. 15:31
Igen,de eddig soha nem volt ilyen tapasztalatom.Azért ijedtem meg.
1986. dorka12345 (válaszként erre: 1985. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 13. 15:13
Koszi a választ.igaz nagyon sokat stresszelek,es hergelem magam:(Szabalyosan gyorsan vert:( es sz mitől lehet,ma lementem edző terembe es egy kis kocogas utan 160 a pulzusom:( az nem sok? Fel a fejjel,olvasd el a Varazslat című könyvet,nagyon jo:) Sokat segíthet!:)
2013. ápr. 13. 12:25

Sziasztok!

Éjjel hazajöttem. Reggel, ébredés után volt egy órás pitvarfibrillációm (120-as össze-vissza pulzus), az elég kellemetlen volt. Azóta nagyjából jól vagyok, viszont a pulzusom 100-110, nem értem miért ilyen magas...

Psvt próbálkozik folyamatosan...


Dorka, ez a ritmuszavar szerintem bármi lehetett, persze nem vagyok orvos, csak a tapasztalataim alapján mondom. Ilyen "dobszóló szerű", nekem akkor volt hajdanán rendszeresen, ha pl. vizsgán tételt kellett húzni... Lehet kimerültségtől, stressztől stb.

Azért említsd meg az orvosodnak, mert persze, ott a lehetősége, hogy valami "komolyabb ritmuszavar" tünetét érezted - bár én nem hiszem hogy az lesz.

Pitvarfibrillációm nekem is van és ott, legalábbis nálam, nemcsak szapora a szívverés, hanem nagyon szabálytalan is.

Meg olyan is van, hogy spontán pánik. Az is okoz szívdobogást, de az szerintem szabályosat.

1984. Evecee (válaszként erre: 1983. - Dorka12345)
2013. ápr. 13. 12:24
Az MPS okoz ilyen tüneteket és a pánik is sajnos.
2013. ápr. 13. 10:16
Sziasztok! Nekem mpsem van,enyhe..es van panikbetegseg em is.30 éves vagyok.Mult heten történt velem hogy a villamoson elkezdett erősen verni a szívem,mint a dob szoló olyan volt:(((( éreztem kb 30 percig tartott:( nagyon rossz volt.Ultrahangon ekgn nemrég voltam..Remelem nem pitralfibrillaciom van:( bár egyszer történt..Szerintetek ez panikbetegseg miatt volt?
1982. barbidus (válaszként erre: 1979. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 13. 10:04

Szia Ági!


Hogy vagy? Remélem már jobban!

1981. Evecee
2013. ápr. 13. 08:49

Jajj szegénykém...annyira sajnálom.

Bizony nem szabad feladni.Nagyon-nagyon szorítok Neked.

2013. ápr. 12. 22:48
Szegény Ági:( borzalmas lehet neki. Én is annyit mentem a kardiológiára, még jó, hogy velem szemben van a kórház. Szorítok, remélem minél előbb megtalálják a baj eredetét és őt is rendbe teszik:(
2013. ápr. 12. 22:25

Újabb psvt. Megyek a sürgősségire. :((((((((((

Ez nagyon durva!!!!!!!!!!

2013. ápr. 12. 21:34

és köszönöm, köszönöm mindenkinek a jókívánságokat, jólesik nagyon!

Igyekszek összeszedni magam! "Sírva-nevetve", de igyekszek nagyon!

2013. ápr. 12. 21:32

Mokika, nem is tudom, mit írjak. Nyilván, ha van természetes aggodalom, akkor ez az, főleg most a történetem után.

De mégis, próbálj meg pozitívan állni a dologhoz!

Mondogasd magadba, hogy sikerülni fog!

Drukkolok Neked! Minden rendben lesz, sőt még velem is, mert még én is rendbejövök, ha kell egy újabb abláció árán! (Kezd egy kicsit visszatérni az életkedvem! :)


Barbi, igen most isoptin-t kell szednem - ez a psvt-t előzi meg - remélem!

Műtét előtt volt hogy kéthavonta, havonta, de olyan időszak is hogy hetente részesültem psvt-s epizódokban, általában a sürgősségin tudták csak leállítani.


Jó éjt mindenkinek!ági

1976. mokika80
2013. ápr. 12. 20:11
Ági,szívből sajnálom,ami veled történt!Nagyon elkeserítő!Ennyire hamar kiújult?Vagy nem sikerülhetett 100%-osan?Én ezért tartom hihetetlennek ezt a 95%-os hatékonyságot!Én is olyan bizonytalanul indulok neki a másodiknak!Már csak 11 nap!Rossz rá gondolni!Kíváncsi leszek neked,mit mond az orvos!Kitartás!
1975. barbidus (válaszként erre: 1974. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 12. 19:46

Szia Ági,


Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a műtét. Mikor mész vissza a dokihoz, kiváncsi leszek mit javasol? Neked hol is csinálták és ki volt az orvosod? Most gyógyszert kaptál? Műtét előtt milyen gyakran volt psvt-d?

Jobbulást és kitartás neked!

2013. ápr. 12. 17:12

Köszönöm, hogy írtatok.


Délelőtt lehajoltam valamiért, kijött a psvt, sürgősségi 170-es pulzus, vénásan verapamil, aztán 120-as pulzus, nem akar múlni, orvos megállapította hogy pitvarfibrillációm is van, vénásan rytmonorm.


Most már itthon, borogatom a mai branül helyét - hatalmas "lila pukli". Vagy nem szorítottam sokáig, miután kivették, vagy az aspirin protect-től lasabban alvad a vérem és ezért a jükora vérömleny. Figyelnem kell, ha tovább nő, vagy melegszik a karom, vissza a sürgősségire.


Most már teljes a reménytelenség! :((((


Nati, igen gondoltam pánikra, csakhogy a szívkatéterezés során is ki tudta váltani az orvos az éjszakai rosszullét tüneteit, ezért a psvt mellett ezt is meg szerette volna csinálni.

1973. NataliaWeiss (válaszként erre: 1970. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 11. 22:57

Ági!!


Ez az éjszakai rosszullét ez nálad nem pánik? Mert nekem is ugyanez van. De én nem emiatt voltam abláción, hanem a PSVT miatt. Én is gyakran ébredek fel arra, hogy felmegy a pulzusom nagyon magasra és a vérnyomásom (2x mértem) 180 körül van. Azóta nem merem megmérni mert ha megtudom mennyi, akkor akkor még rosszabbul vagyok.

Szóval ez tuti pánik, mert ilyenkor bekapok egy frontint vagy a gyógyszeremből még egyet, de az is előfordult, hogy ebből is abból is egyet és kb 10 perc és lassul vissza, múlik el. Mint egy roham. Nos nekem van elég tekintélyes tapasztalatom pánikból. Ez az. Tudat alatt jön, ezért álomból ébredünk arra, hogy felgyorsul. Meleg front és társai csak jobban kihozzák. Mi lenne,ha elalvás előtt szednél valami kis nyugtatót. Egyébként tudjuk kezelni légzéssel stb. Nekem akkor jön elő rendszeresen, ha egyedül vagyok éjszaka, már a tudat, hogy úristen mi van ha rosszul leszek és nem tudok szólni senkinek sem. Ilyenkor a legjobb elvonni a figyelmet valamivel. Éjszakai tevékenykedés otthon:) pl. mosogatás vagy akármi. De próbáld meg, hogy hirtelen hideg vizet engedsz mindkét csuklódra vagy megmosod a nyakad, arcod hideg vízben. Lényeg, hogy ilyenkor fel kell kelni az ágyból és valamit csinálni, múlni fog. Neked nincs utána remegés és verejtékezés? A roham elején hő és melegség, vetkőzök és szinte folyik a víz, a végén ugyanígy folyik csak hideg és majd megfagyok és öltözés vissza. Fene pánik ez:( Neked is ilyen tüneteid vannak??

2013. ápr. 11. 22:39

Sziasztok!


Sokan nem tudják, hogy bizonyos ételek is kiváltanak szivritmuszavarokat. Lehet hogy furcsán hangzik, de nálam sokszor bejött. Elsősorban a glutén tartalmú ételek zavartak be. Megpróbáltam a paleolit kajákat, de gyengének éreztem magam tőle, valószínű kevés szénhidrátot ettem, amit főleg sok gyümölccsel kell pótolni. Most "csak" a glutént, cukrot, tejterméket hagytam ki a ételeimből és jobb a közérzetem, vagyis olyan "fél-paleolit" kaján vagyok. Vannak azért beütések, meg szaporább szivverések, szédüléssel, de sokkal ritkábban, mint régen.

Itt írta valaki, hogy az esti sós csipszek, meg sült krumplik is okoznak ilyet, nos nálam is bejöttek ezek, valóban utána gyakrabban rosszabbul voltam.

Remélem tudtam segíteni, próbáljátok ki az ilyen étkezést, hátha jobban érzitek magatokat.


Ja a front ami még nagyon bezavar és főleg a meleg front, ilyenkor éjszaka is nehezebben alszom, és sajnos most ilyen napok következnek.

Úgy hogy vigyázzatok magatokra, nyugis jó éjt mindenkinek!

1971. Birdy_30
2013. ápr. 11. 14:42
Esetleg azt a kórházat felhívni, ahol csinálták? Meg tudnám adni az én dokim telefonszámát is, de az csak bekavarás lenne.
2013. ápr. 11. 11:53

Sziasztok!


Köszönöm, hogy írtatok.

Kicsit félreérthető voltam, azt hiszem, ezért leírom pontosan, hogy állok a szívemmel. :)

abláció AVNRT és pitvar tachicardia miatt. Sajnos utóbbi azóta háromszor visszajött, ez tuti, mert ua. tüneteket adta, mint abláció előtt (ez nálam éjszaka "támad" 130-as pulzusra ébredek és hogy egekben az amúgy nagyon alacsony vérnyomásom 160/100). Kicsit rossz, hogy visszajött, de ezt a "rosszullétet" elég jól tudom uralni, nyugis légzés és 10 perc alatt vége...

AVNRT amit eddig PSVT-nek neveztem, azóta nem jelentkezett szerencsére, így ebben bízhatok, hogy sikerült.

Abláció óta egekben volt a pulzusom. 100-115 körül még nyugalmi helyzetben is. Tegnap, mintha elvágták volna, visszaállt 80-90-re. Nagyon örültem, de nem sokáig, mert azóta meg úgy vacakol, hogy kihagy, meg duplázik, aztán 2 perc és újra...... Remélem ez is csak múló állapot és egyszer csak véget ér. Az az elméletem, amivel próbálom nyugtatni magam, hogy talán csak kibillent a szívem az egyensúlyból az abláció miatt - nagyon sok helyen égettek - és idővel visszatér minden a régi kerékvágásba - kivéve az AVNRT, az már ne jöjjön :)

Ha esetleg van valakinek tapasztalata az abláció "utóhatásairól", vagy az orvosa mondott valamit, kérem, írja meg!

Orvosomat nem sikerült elérni, mert külföldön van, belgyógyász ismerősöm pedig nem tudott mit mondani, mert még nem sok ablált beteggel találkozott.

Szép napot mindenkinek! Nálunk már tavasz van, megyek is ki a zöldbe amint lehet! :)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook